EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

twenny
16. led 2012

@gingera Ahoj, muzu te taky uklidnit. Ja jsem se hodne bala, takze jsem zacala cvicit asi 2 mesice pred porodem, ale to treba jednou, dvakrat tydne (Ano vim, bylo to zbytecne 🙂 ) Pak jsem intenzivne kazdy den cvicila asi tri tydny pred porodem, pak jsem prenasela, takze me to fakt nebavilo a necvicila jsem. Rodila jsem bez nastrihu, bez natrhnuti. Mela jsem jen nejaka drobna natrzeni, na ktera padlo asi 6 stehu. A zadny takovy problem, pred kterym varovala ta tvoje PA z kurzu tedy opravdu nemam 🙂

twenny
16. led 2012

Ale slysela jsem take nazory, ze je rozdil, jestli se to otevre do takovych rozmeru jednou, nebo 30x. Asi je to na tobe, me to zbytecne neprislo, byla jsem daleko klidnejsi a diky epinu jsem presne vedela co cekat, kam tlacit.

bleee
16. led 2012
mija_jami
16. led 2012

Ahojte, tak ja som včera dala 27cm. Dnes som bola u dr. a ževraj sa stale neotvaram a maly skor ako za tyžden von nepojde. Tak ešte mam čas na dotrenovanie. Ukludnil ma aj rozmer maleho hlavičky že 9,3cm :O) Zaujimave ale že čo tu tak čitam tak skoro každe babatko malo hlavičku nad 10cm. A ked som to povedala dr. tak on že to take babatka 4kg, ale čo tak čitam tak aj 3,5kg mali taku, tak neviem.

petja
autor
16. led 2012

@bell2 MOC gratuluji ke Karolínce!!!

bell2
16. led 2012

@petja Diky moooc...snad nas zitra pusti 😉

Jinak porod rekneme asi prumerny. O EPI- NU jsem rekla uz na prijmu...slouzila mlada doktorka a byla moc fain..rekla, zr to urcite zkusime. Jelikoz jsem vlastne rodila uz skoro 24 hodin, byt jsem vetsinu casu z toho stravila doma, byla jsem silene vycerpana a telo priste zareagovalo pudove a kdyz uz jsem byla na 8 cm, tak zacalo porod zbrzdovat, coz jsme fakt nepotreboval, tudiz nasledovalo prasknuti plodovky a napojeni na oxytoxin...

sue007
16. led 2012

@ava Máš pravdu,je to děs,ale tentokrát moc krásnej 🙂 ,jsem ráda,že mi druhá šance vyšla,asi víckrát rodit nebudu a měla jsem ten 1.zprasátkovanej porod celý 3 roky v hlavě,pořád mě to mrzí,jak to tenkrát vše bylo,ale je mi teď mnohem líp,že Já jsem to zvládla-nikdo mi nemačkal malýho z břicha atd.Já tedy také moc gratuluju opožděně a jinak všem moc díky.

sue007
16. led 2012

@bell2 Já vám holky moc gratuluju,držte se 🙂

petja
autor
16. led 2012

@bell2 a výsledek ohl nástřihu uspokojivej?

andelka
16. led 2012

@bell2 jak jsi tady dýl nebyla tak jsem na tebe moc myslela 🙂 gratuluju ke Karolínce 😵

mija_jami
16. led 2012

@bell2
Pridavam sa ku gratulaciam :O) Porod si si teda užila, ale hlavne že už to mate za sebou a malinku maš pri sebe, hlavne nech ste obe zdrave :O)

bell2
16. led 2012

@petja No a pak takove trihodinove peklicko. Bohuzel do finishe jsme sly 4 maminky zaroven, tudiz ta prima doktorka musela zavolat sveho kolegu z gyndy na pomoc...no a toho jsem vyfasla bohuzel ja ☹ Byl dost neprijemnej a hrubej. Kaju jsem vytlacila vlastne na jedine zatlaceni, ale on mi bohuzel vubec nijak nepomohl, tudiz mam drobnejsi zraneni uvnitr a drobne natrzeni i na vnejsi hrazi...mohlo by to byt urcite horsi...sesla se velka shoda ruznych okolnosti 😉 Kazdopadne si myslim, ze bez EPI-NA bych pri stejnem porodu dopadla 100x hur 😉

bell2
16. led 2012

Diky moc vsem...Kaja si vyzadala kojici a prebalovaci pauzu 😉))

petja
autor
16. led 2012

@bell2 no to byl debil,ach jo.každopádně štěstí v neštěstí,to budeš mít zhojený raz dva 😉

bell2
16. led 2012

@petja Jj...je to skoda...myslim, ze s tou doktorkou by to v pohode klaplo...tenhle blbec je v teplicke nemocnici bohuzel vyhlasenej 😉

marcella8181
16. led 2012

@bell2 Velká gratulace k miminku, no hlavně že tě nijak nestřihal a že jste obě s Kájou v pořádku!!!

marcella8181
16. led 2012

Jinak se zase hlásím s pokroky, dnes jsem dala 30 cm, tak jsem docela ráda, už bych šla klidně do porodnice...🙂

sussanah
16. led 2012

@janca1983 diky moc, ale poprosim te jeste o vlozeni informaci tady
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-j...
je to zvlast tema(otazka) pouze na vysledky, at pripadne uzivatelky tady nemusi procitat diskuzi, ale maji zkusenosti primo v jednom tematu. Diky moc 🙂

sussanah
16. led 2012

@gingera tak ta PA je ale totalne mimo. Kdyz srovnam sex po prvnim porodu, kdy jsem mela pocit, ze to tam mam jak vrata do stodoly jeste dobre pul roku, sex bolel kvuli jizve asi rok no fuj fuj. Po druhem porodu (maly necele 4kg, 53cm) jen drobne povrchove poraneni, sedela jsem okamzite a behala jak lanka taky hned. Sex byl jeste v sestinedeli (4 tydny po porodu) a naprosto bez problemu. Spis naopak mam pocit, ze se tim cvicenim konecne poradne rozmasirovala ta stara jizva, takze mi epino pomohlo nejen pri porodu, ale i po nem. A vytahana tam teda rozhodne nejsem 😀 Ta dotycna PA by mela byt radeji mlcet, kdyz o tom prdlacky vi...

sussanah
16. led 2012

@bell2 muzu taky poprosit o doplneni ankety?
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-j...

sussanah
16. led 2012

@sue007 uplne chapu, jak pises, ze jsi mela ten predchozi porod v hlave. Ja se az po porodu maleho konecne smirila s prubehem porodu starsiho, kdy mi taky skakali po brise, strihali kdyz nemuseli a proste celkove ten pocit, ze bez nich bych to urcite nezvladla... Mame stesti, ze nam ty dalsi porody vysly tak, ze jsme si dokazaly zpracovat ty predchozi zkusenosti 🙂

ava
17. led 2012

@sue007 škoda, že to napoprvé muselo být takové....kdyby člověk věděl víc..jenže to jsou ty zkušenosti, které nelze získat jinak než tím, že se něco prožije.
Každopádně máme zdravé děti a druhý porod byl určitě nesrovnatelně lepší než první a na třetí tedy zatím rozhodně taky nepomýšlím! Ani ne tak kvůli porodu samotnému, jako spíš blázinci, který je se dvěma dětmi 😉
Moc přeju všem prvorodičkám, že našly epi.no už teď, je to velká pomoc!

ava
17. led 2012

@bell2 moc ti blahopřeju! Natržení mám taky, důležité je, žes byla připravená a ani tě nemuseli a nechtěli stříhat. A tak rychle jsi ji vytlačila, to je určitě díky dobrému tréningu 🙂 Přeju rychlou rekonvalescenci a krásný život s holčičkou!

ava
17. led 2012

@rebelie co se stalo, že jsi nakonec měla sekci? A už jsi ty i mimi v pořádku?

gingera
17. led 2012

@sussanah @aemmi holky moc děkuji za přesvědčivé příklady ze života, moc jste mi tím pomohly a ujistily v mém rozhodnutí, epi-no objednávám. 😉

@andelka @twenny děkuju za utvrzení v mém postoji a i tobě @petja děkuju, jen si myslím, že přítel to nemyslel zle ani sobecky, myslel i na mě, takže jsem ráda, že má takové starosti 😵

janca1983
17. led 2012

@bell2 Blahopřeji k maličké, ať hezky roste a hodně spinká a je nejhodnější miminko na světě 😵 😉 🙂

janca1983
17. led 2012

@sue007 Blahopřeji také opožděně k malému 🙂

shynne
18. led 2012

Ahoj holky,nabízím k prodeji Epino použité párkrát - rodila jsem dřív a nakonec císařem. V případě zájmu mi pište do IP a nějak se domluvíme 😉

katka_brno
18. led 2012

já jsem z vás všech tak nadšená, že bych ho koupila hned, ale za prvé je brzo 😀 a za druhé na něj budu mít penízky až v březnu 😒 😅

pavlinaoo
18. led 2012

Ahoj holky, gratuluji k miminkám! 😉
A ptám se, jsou tu nějaké aktivní trénující skoromamky? Když čtu, že už jste na 30cm, tak vám zavidím...trénuju týden jsem na 24,5 už 3.den a hlavně jsem si udělala nějakou trhlinku, na balonku byla krev ☹ Nemáte s tím zkušensoti, stalo se vám to? Tak jsem si říkala, že dám 2 dny pauzu, ale už teď vím, že se budu bát...ach jo 😖 Nemáte nějakou radu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru