EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

fair
7. říj 2010

@antoaneta Infekce by byla naprd, ale dá se zaléčit a cvičit dál 😉 A předčasný porod? Tomu se už jen směju, protože od 33.tt jsem musela ležet s nožkama nahoře a podívej, ještě tady straším 😅 😖

ratatooy
7. říj 2010

@antoaneta ahoj,neboj to dáš,předčasnýho porodu bych se taky nebála aspoň něco stihneš nacvičit,lepší než nic,mě epino leží doma a na prd,ve čtvrtek nastupuju na císaře.tak ho zkusím aspoň pak prodat

antoaneta
8. říj 2010

Ahoj holky, tak dnes jsem přišla od doktora s potvrzenou kvasinkovou infekcí. 😖 Dostala jsem čípky na zavádění na noc, na 7 dnů. Ach jo. Chce se mi z toho až fňukat. Takhle jako potíže - jako pálení, nebo svědění nemám, jen to vidím. Můžu se zeptat, Vás co jste tu psaly, že Vás taky neminula nějaká ta infekce, cvičili ste i tak? Třeba přes den? Nebo jste to tam radši dole nedráždily? Nechci si nějak ublížit, nebo se poranit, jestli je ta sliznice tou infekcí nějak citlivější, ale taky se bojím, že s takovou vážně nenacvičím. Dostala jsem na to Clotrimazol AL 100. Nemáte ještě nějaký tip, jak si od té infekce pomoct co nejrychleji? Třeba nějakou babskou radu?

mirka_80
8. říj 2010

@antoaneta Ja by som to neriskovala. Pri prvom tehu mi dva tyzdne pred terminom zistila mudr. infekciu, tiez som mala cipky... ale co cert nechcel, malá sa prihlasila na svet o 10 dni skorej, takze infekcia nebola vyliecena. "Vdaka" tomu ma poriadne pri porode dotrhalo, pol hodinu ma zasivali. Sice to bolo vnutri, ale aj tak nic moc. Ta sliznica je vraj pri zapale alebo infekcii nachylnejsia na trhanie. Takze epinom by si si mohla ublizit.
((Ale co ma viacej mrzi, ani odber pupocnikovej krvi sa nepodaril, lebo je infikovana tou infekciou. 😖 Treba to proste vyliecit.))

sambucca
8. říj 2010

@antoaneta bejt tebou nevesim hlavu, lecbu mas na sedm dni a termin za tri tadny, a po lecbe mas jeste teoreticky dva tydny casu na cviceni coz neni rozhodne malo 😉 kazdej den je mozny posunout se o pul az centimetr, takze mysli pozitivne!!!

antoaneta
9. říj 2010

@sambucca takže taky radíš, radši vydržet a necvičit. Ani masáž hráze, prostě radši nic, - počkat až doberu ty čípky a vyléčím se 😔 a až pak teprve...

sambucca
9. říj 2010

@antoaneta no masaz hraze bych klidne praktikovala, tam moc dovnitr do sliznic nejdes, nemas se kde poranit. Epino bych zacala klidne po par dni lecby uvidis jak rychle bude infekce mizet - a nejela bych na vysledky spis jen cvicmo, udrzovala si nejakej hezkej prumer co me nezrani, uvidis 😉

suik
10. říj 2010

@antoaneta ja bych se toho nebala, ja jsem na mykozy trpela cely tehotenstvi, na konci jsem ale byla v peci nemeckyho doktora a ten o mykoze nic nerikal, kdyz jsem byla tyden predtim u cesky doktorky, tak ta rikala, ze ji mam a dala mi cipky, ktery jsem ale uz nebrala.... Takze ani poradne nevim jestli jsem ji mela nebo ne....cvicila a masirovala jsem i tak.
Na mykozy je dobry teatree olej, tak si do olejicku na masaz hraze kapni jednu dve kapky na pouziti.
Babskych rad je spousta : jogurt s zivymi bakteriemi natrit dovnitr, cesnek na provazek a jako tampon dovnitr ... ale to bych se v tehu trochu bala.

to ze sliznice je pri infekci nachylnejsi je pravda, pokud se ti ale zda, ze te to neboli ani nepali (ja o tom krom vytoku nevedela), tak bych klidne cvicila, pomalu opatrne, treba obden....nebo si dej par dni pauzu - jak pise sambuca, chvili lecit....

kvasinky jsou potvory, objevi se znova coby dup, to pak chce nasadit komplexnejsi lecbu jako treba nejist sladky a mouku 😝

antoaneta
10. říj 2010

@suik děkuji moc za rady a za uklidnění. Jedna věc je, že jsem se bála, že nestihnu kvůli tomu nacvičit a byla nešťasná, ale druhá věc, je to, že víc bych se bála asi toho, co mi napsala mirka, o tom porodě. Pokud to tak je, tak bych radši neměla nacvičeno, a vyléčila se úplně. Než abych kvůli té nedoléčené infekci a náchylnosti sliznice na poranění byla pak porodem dotrhaná..... až až 😖 Hrůzná představa.
Ale jak píšeš, taky nemám jako tak potíže, jen to prostě vidím. Takže teď otázka. Vyléčit se a být na porod fit, a nebo pomaličku pak začít zase cvičit. Asi ještě nějaký ten den počkám a možná pomalu začnu. Pokud uvidím i nějakou změnu. Čípky si mám zavádět v noci, tak kdybych si tu hráz aspoň zkusila masírovat přes den, nebo možná pak i to epino.
O tom jogurtu už jsem slyšela, škoda, že mám doma teď jenom sladký 😀 Ale ten teatree olejík zkusím kápnout. Tím nic určitě nepokazím. Děkuji moc!!

estrellita
10. říj 2010

ja se hlasim, ze jsem jeste neporodila a tak stale cvicim 🙂 a standardne ted davam porad 31, 32,5 cm, tak snad se maly necha premluvit a pujde konecne ven 🙂

lenulab
10. říj 2010

taky se hlásím, že jsem ještě neporodila.... a cvičím 😉 včera jsem dala 8,5cm=27cm, ale když jsem to měřila metrem tak je to jenom 25cm, tak nevím....... Dnes mám asi poslední močnost cvičení, pokud mě od zítra mudra zavře do špitálu 😢 .....tam toho moc nenacvičím, vlastně nic ☹ ☹ chtěla jsem stihnout aspoň 9cm, no uvidím zítra.....Vůbec nebere na vědomí, když jí říkám, že prostě VÍM, kdy jsem otěhotněla a je to později, než si myslí...

estrellita
10. říj 2010

@lenulab proc te chteji uz zitra hospitalizovat, kdyz mas termin 17.? a neboj, holky, ktere mely taky min, tak porodily bez nastrihu, nebo poraneni 🙂 horminy udelaji taky sve 🙂

lenulab
10. říj 2010

@estrellita protože si doktorka myslí, že jsem měla termín 4.10.....nemá v ordinaci ani ultrazvuk, tak chodím k jinýmu doktorovi a ten říká, že o 2-3 týdny později, takže od zítra mám ještě tak 10 dní. A vůbec to nebere v úvahu... 😝 To si taky říkám 🙂 snad to dopadne 😅

suik
10. říj 2010

@lenulab juj, to ti nezavidim, ja se bala toho samyho, taky jsem vedela, kdy jsme pocali, nastesti se Sofinka rozhodla vyrazit na svet par dni pred doktorsky vypoctenym terminem....ale neboj, neco nacviceno mas 😉 , urcite se to zuroci.

@antoaneta uvidis, to bude dobry...kdyby to byl nejakej velkej zanet, tak by asi potrhani hrozilo vic, az se budes na to citit, zkus opatrne pocvicit a uvidis.

suik
10. říj 2010

@lenulab to je koza, teda 😒

suik
10. říj 2010

@lenulab takze jede podle MS?

lenulab
10. říj 2010

@suik díky za povzbuzení, docela jsem z toho na prášky, protože to říkám od začátku a ona mě neposlouchá-stará škola no.... 😝 jo mám 8,5cm to dnes ještě zopáknu a zítra uvidím 😅

lenulab
10. říj 2010

@suik jo jasan, jede podle MS a ostatní (ultrazvuk, názor jinýho doktora) nazdar-nezájem.... 😝

estrellita
10. říj 2010

@lenulab tak drzim palce, at v nemocnic jeste treba pockaji, aby se mrne mohlo rozhodnout samo.

lenulab
10. říj 2010

@estrellita díky, snad počkají nebo se mimískovi bude chtít dřív 🙂

estrellita
10. říj 2010

me by melo cekat vyvolani do patka, pokud se maly nerozhodne jinak. a ja doufam, ze se rozhodne jinak a to mnohem driv, v radu jednoho dvou dnu :D

suik
11. říj 2010

@lenulab to je blby, pak zbytecne zene zensky na vyvolani, ktery teda neni nic moc, kdyz se mimco jeste nechysta 🙄 , tak drzim palce...pak by jsi ale mela byt prevelena do porodnice a tam muzou mit jiny nazor, ne?

katchi
11. říj 2010

@lenulab ja bych si to nenechala libit a vyvolani bych odmitla, pokud vis, kdy jsi otehotnela. Nemuzou Te preci nutit. Drzim palce, at je vse ok.

maryja
11. říj 2010

holky tak ja cvicila i cez vikend i dneska a pohlo sa to zas 😀 😀 , dokonca viac ako som cakala. Povodne som chcela aby sa obvod zvysoval tak po 0,5 cm denne a dnes to je 1cm :D. Dnes som cvicila 11-ty krat a mam 25 cm, co je myslim 8 priemer. A uz to ide viacmenej uplne bez bolesti (alebo si na to zvykam, alebo sa to naozaj roztahuje).
@lenulab asi by som tiez odmietla vyvolavanie... ja som si pre istotu termin poslednej menstruace upravila podla toho, jak som predpokladala, ze som otehotnela - t.j. tyzden pozdeji vsade hovorim.
Ja by uz chcela rodit, ale tak, aby to slo prirodzene... uvidime ako to dopadne, v stvrtok idem na KO+monitor, tak dufam bude vsetko OK a este aspon tyzden budem moct cvicit.

lenulab
11. říj 2010

ahojky, jsem pořád tady 😀 byla jsem na monitoru a podle něho se ještě vůbec nic nechystá! Takže budem čekat do příštího pondělí a když neporodím tak 18.10. nástup do porodnice. Ale vyvolání rozhodně odmítnu, taky si myslím, že mě snad nemůžou nutit 😅 nyvís když se miminku ještě nechce tak ani vyvolání nezabere a pak je to jen velmi nepříjemnej porod..... 😢 Včera se mi cvičilo snad ze všech cvičení nejlíp 😉 šlo to jako by úplně samo 🙂 dala jsem téměř 9 cm, a měla jsem pocit, že by to šlo ještě, ale nechtěla jsem to přehánět.... Do příštího pondělí, nebo ikdyž začnu rodit dřív ještě třeba stihnu 10cm nebo se aspoň přiblížit 😉 Jo a doktorka konečně uznala, že jsem teda asi fakt otěhotněla o 14 dní později, no čučela jsem jak puk 😀

@suik taky jsem myslela, že mě třeba 4 týdny před termínem převelí do porodnice a neeee, všechny holky co znám to tak měly, že pak už chodily jen do porodnice, taky myslím, že vyvolání není nic moc ( co jsem slyšela je to docela mazec 😢 ) navíc když se mimískovi nechce, tak to ani nepomáhá....

@katchi díky, snad mě nutit nebudou.... a když tak řeknu, že si to prostě nepřeju! Prostě budu doufat, že se to rozjede samo 😅

pele
11. říj 2010

Ahojte, tak aj u mna sa Epino oplatilo a ako som dufala, porodila som bez nastrihu a poranenia. Je to uzasna vec!!!
Nestihla som nacvicit 10 cm. Nafukla som raz nieco cez 9cm, aj to len na zaver cvicenia. Porod ma trosku prekvapil, zacal este pred terminom a v kontraciach som si uz na cvicenie netrufla. Na druhej strane mala bola mala, len 2.8 kg. Takze nakoniec stacilo.
Chcem vas povzbudit aj co sa tyka doktorov. Ja som rodila v uplne klasickej nemocnici so zauzivanymi postupmi. Povedala som doktorovi az na boxe, ci by bol ochotny vyckat do poslednej chvile. Myslel si o tom svoje, ale suhlasil, ze uvidime, ako to pojde. Nakoniec nestrihal. Takze verim, ze to ide. Asi aj oni vidia, ako to postupuje a kedze pri Epine to ide vzdy dobre, tak je velka sanca mat porod bez nastrihu a lahke poporodne obdobie. Drzim vam dalsim palce!!!

maryja
11. říj 2010

Ja sa chcela spytat - holky, co ste uz po epine rodili - ovplyvnuje to, ze cvicim (mensie, ci ziadne poranenia) i delku odchadzania ocistkov po porode?

sambucca
11. říj 2010

@maryja to si nemyslim, to je dost individualni - jako menstruace...

mirka_80
11. říj 2010

@pele Tak to gratulujem! 🙂 K bábätku aj pôrodu bez nástrihu. Bodaj by nám to všetkým pomohlo.

mirka_80
11. říj 2010

@antoaneta Ahoj. Tak nedávno som ti radila ohľadne infekcie a dnes mi volali od doktora. Výter mi potvrdil nejakú infekciu- nejaký enterokokus, zajtra tam idem. Ty si písala, že sa ti chce z toho fňukať, ja som si už viackrát poplakala. ☹ Obávam sa, že sa mi zopakuje to, čo pri prvom pôrode. Tiež som mala infekciu a už som ti písala, ako to dopadlo- veľmi zle. Bojím sa, že to bude znova tak. 😢
Nacvičené mám zatiaľ najviac 8,5cm, teraz si rozhodne dám pauzu pár dní. Ale obávam sa, že tým cvičením si zase tú infekciu zavediem dnu, aj keby som ju stihla vyliečiť. Bojím sa, že to celé bolo zbytočné, celá moja snaha je v pr.....
Keby som vedela, čo istotne zaberie, tak aj ten cesnak by som si dnu napchala!!! 😖 ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru