EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vivianaba
13. kvě 2010

Andelka - gratulujem k mimcu a k super zvladnutemu porodu. To ti normalne zavidim ze si absolvovala 1.dobu porodnu ani nevies ako 🙂
Drzim palce dalsim mamickam!

Urobila som blbost ze som sa zdoverila o svojom zamere epinovat mojej mame. Ona hned utekala k svojej dokyne sa spytat a samozrejme doktorka jej nakecala ze to neodporuca lebo ze radsej pekny rovny rez ako infekcia, a vraj sa moze krcok skor zacat otvarat. Mna tieto jej argumenty nepresvedcili a v sobotu si idem po epino. Pouzivat ho budem samozrejme az neskor ale naskytla sa vyhodna kupa.

parybka
13. kvě 2010

hehe.. radši žádný řez než rovný 😀 mě to baví, jak do toho mluví všichni, co jim do toho naprosto, ale vůbec nic není 😝

lucika1
13. kvě 2010

andelko, moc moc gratuluji k mimískovi, koukám že Tvůj porod byl taky rychlovka jako u mě. Člověk je z toho tak vykulenej, že než se naděje, tak je po všem, viď. A to je vážně super!

lubiky
14. kvě 2010

vivianaba, podla mna zdoverit sa hocikomu o epine, aj lekarom , nema zmysel lebo nik to neodporuci,proste o tom nevedia a odmietaju prijat nieco nove bez toho aby sa nad tym zamysleli...nieje to odtestovane 100 rokov dozadu 'v praxi' takze to v zasade nemoze byt dobre no nie?!....ja ani neplanujem mojmu lekarovi povedat ze s tym idem cvicit...

vochechulka
14. kvě 2010

Dnes mi doktorka řekla, že můžu začít dělat všechno co bylo do ted zakázaný. Mám chodit, běhat, skákat, dát si klidně svařáčka, nebo gin s tonikem 🙂 takže začnu i cvičit s epinem (o tom jsem jí ale raději neříkala). Tak doufám, že přestane pršet, aby manža odešel k večeru hrát fotbal a já měla klid na první zkoušku. Jsem strašně zvědavá 🙂

lenteri
14. kvě 2010

Ahoooj holky,
tak my také zdravíme už z domova, Tobiášek se narodil v pondělí 10.května, porod byl naprosto supr, bez nástřihu a jakéhokoliv poranění, ze sálu jsem odhopsala jako srnka 😀 další dvě holky, se kterýma jsem byla na pokoji, měly stehů nepočítaně, tak jsem se snažila moc neprovokovat tím, jak mi je báječně, jak jsem si hned došla na wc atd, kojila v sedě, ....no, epi-no jsem vzala s sebou a kolovalo po porodnici na okuk 😀 chodili si mě prohlížet trošku jako přírodní úkaz ;)
všem ho můžu jen a jen doporučit, je to neskutečný rozdíl moci se ihned věnovat miminku a nemuset řešit nějaké bolesti a šití atd, jsem prostě nadšená..
Měla jsem natrénováno těch 31 cm, Tobiášek měl obvod hlavičky 33 a naprosto v pohodě.

Andělko, také moc gratuluju, to vypadá, že jsme rodily úplně současně, ne? v kolik hodin ty? My v 9.29 měli hotovo ;)

Zuzanko, jakpak u vás? Držím pěsti!

petapi
14. kvě 2010

lenteri, moooc gratuluju k Tobiáškovi 😵
jsem ráda, že ti epi-no taky udělalo řádnou službu a přijde mi neskutečný, že to tak rychle letí, že už máte odrodíno i vy a naše terka už má 3 měsíce 😉

lenteri
14. kvě 2010

Petapi, moc díky 😉
jo jo, letí to neskutečně, mi zas vůbec nepřijde, že naše Terezka už má dva roky a oproti Tobiáškovi je veliká, ale ona je taky ještě přitom pořád naše miminko 😎

a ad epi-no, ono přece jen asi u druhátka je to trošku jednodušší, kór když člověk rodil vlastně "nedávno" , ale je báječné, že i prvorodičky mohou v pohodě rodit bez poranění nebo s minimálním.
Mám fakt velkou radost, že o epi-nu ví čím dál více lidí a že tomu můžem pomoci ;)

lenteri
14. kvě 2010

a abych nezapomněla, prodám EPI-NO, v perfektním stavu, v záruce do prosince 2011, používané pouze s kondomem a vždy desinfikované.
cena 1700, zájemkyně pište IP.

parybka
14. kvě 2010

lenteri, to se moc dobře čte, fakt 🙂 gratuluju k synáčkovi

dagina
14. kvě 2010

Ahojky maminy, Lanteri, předpokládám, že jsi u prvního mimi nepoužívala Epi a měla jsi nástřih?! A při druhém úplná nádhera. Sice jsem zatím na začátku těhu, ale stále váhám, zda má cenu používat teď Epi, když jsem z prvního porodu docela zdevastovaná, navíc jsme za ten rok sexu moc nedali, takže poranění je stále takové tuhé, nepružné.... . Epi jsem měla v plánu si pořídit, ale od 32tt jsem ležela ve špitále skrz hrozící předčasný porod, takže na něj pak nedošlo.
Tak teď nevím...
Gratuluji všem (nejen) novopečeným maminám. 🙂

petja
autor
14. kvě 2010

Dagi,už kvůli tomu,že sis vytrpěla prvně svoje bys do toho měla teď jít!!! Nemůžeš vůbec nic zkazit a s velkou pravděpodobností si cvičením můžeš tentokrát hráz uchránit!!!
A,jak dopadne porod nikdo nemůže tušit,každopádně i já mám epino v šuplíku už od 15tt

andelka
14. kvě 2010

Lenteri: Já to měla za sebou dřív 🙂 O kousek. Malý se narodil 10. května (krásné datum si miminka vybrala, co?) ve 4h ráno. Rodila jsem v noci a rozednilo se během těch dvou hodin, co jsme byli sami tři na sále a užívali si že jsme spolu. 🙂 Já sice nástřih mám, měla jsem natrénováno dost málo a Dany měl hlavičku 34,5cm, ale není velký, když odeznělo znecitlivění, mohla jsem normálně na záchod, sedět i kojit v sedě, za dva dny jsem běhala poschodech, pohodka. Jasně že to cítím, ale jde to. Uvnitř nemám vůbec nic, tak uvidím jak se bude hojit ta jizvička a jestli to bude mít nějaké následky.
Moc moc gratuluju k Tobiáškovi 😵 😵

bara.c
14. kvě 2010

Lenteri vééééééééééééééééééééééliká gratulace k synáčkovi. 😀 😀 😀 A porod úplně super. 😎 Tak krásně se to čte. Já mám nacvičeno 30 cm - měřeno krejčovským metrem (obvod). Snad to bude stačit. 😒 Ještě máme zhruba týden čas. Jsem tak zvědavá, kdy se maličké bude chtít ven - už se jí nemůžeme dočkat. Venku je ošklivo, takže má v bříšku pohodičku.

karcaka
15. kvě 2010

Holky, čte se to fakt krásně, gratuluju, že se vám tak daří.
Můžu se zeptat, jaké pokroky jste s epinem měly, nebo máte? Já cvičila zatím dvakrát, poprvé 16,5cm podruhé 17,5cm. Pokud by to šlo po 1cm, měla bych to do dvou týdnů zvládnout... Jen se bojím, abych nerodila dřív. Co jsem začala cvičit, mnohem víc mi tvrdne břicho, až jsem z toho občas dost rozpačitá... Ale cvičení už odkládat nechci, abych měla aspoň něco natrénováno. Co myslíte?

zdeniii
15. kvě 2010

Holkyy já měla natrénováno 28 a naše malá měla hlavinku 36 😉 a všechno v pohodě bez nástřihu... 😉

Jinak gratulujuu k přírůstkům!!! 😎

tessie79
15. kvě 2010

Lenteri, Andelka velké gratulace!!!!
Karcaka, já jsem cvičila zatím 5x a jsem na 22,5 cm, poprvé jsem dala 17cm. Takže mi to taky vychází zhruba 1cm posun při každém cvičení. Tak hodně zdaru! Nám všem tady.

zuzana26
15. kvě 2010

Ahojte mamičky, máte niekto na predaj túto vecičku? Môžete mi napísať do IP 🙂

lenteri
16. kvě 2010

Holky, díky! No, bylo to nádherné, až bude na cestě případné třeťátko, rozhodně pořídím epi-no znovu ;)

Andelko, no paráda, tak to bylo o prsa, že jste vyhráli, gratuluju 😉

Dagino, u prvního miminka jsem epi-no neznala, jen jsem masírovala olejem od weledy na masáž hráze, ale nástřih jsem neměla, domluvila jsem se s dr. že to zkusíme bez něj, takže preventivně ho nedělali, malé poranění jsem měla, spravily to dva povrchní stehy...ale i tak, tentokrát to byla oproti minule procházka růžovým sadem, hlavně jsem přesně věděla, kde zrovna miminko je, kam se posouvá, kdy mám začít tlačit a tak, prostě zkušenost s epinem skvělá...

lenteri
16. kvě 2010

a kdepak je Zuzanka? Že by už? ;)

zuzanka1989
16. kvě 2010

lenteri: kdepak. Zuzanka stále straší doma. Ale ve středu už si mě v nemocnici nechají. A začnou vyvolávat. Ono to vůbec nevypadá že by se mrně rozhoupalo samo. Venku je ošklivo tak nechvátá. 😀

labla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fraal
17. kvě 2010

Ahoj holky, já když vás čtu, tak jsem fakt ráda, že jsem si Epi-no pořídila a určitě pokud to vyjde chci trénovat

vivianaba - já jsem to nikomu kromě manžela neřekla a ani to nemám v plánu - nevím jaká je tvoje mamka, ale ta moje pomalu odsuzuje ani rotoped(starší genenrace - civčení a krémy jí přijdou zbytečný) tak si úplně umím představit co by mi asi řekla nebo jak by se tvářila na Epi-no, takže já a manža si to necháme pro sebe - chci to říct jen v porodnici u porodu, aby mě nastřihli jen v nejnutnějším případě

tessie79
17. kvě 2010

Ahoj holky, cvičím s epinem už necelé dva týdny a posunula jsem se o 7,5 cm na obvodu. Je to super povzbuzení hlavně po psychické stránce, když vidíte ty pokroky. Na začátku je to masakr, když se balónek nafoukne na těch 30 cm, připadá vám obrovský a představa, že projde tam dole nepředstavitelná. Ale každým cvičením se to stává víc a víc dosažitelným, což je super.
Té investice fakt nelituju, a to ještě ani nevím, jak to dopadne.

vochechulka
17. kvě 2010

Holky tak já cvičím už čtvrtý den a nemůžu se hnout z místa. Pořád jsem na 4 cm podle měřítka. Dál už to strašně bolí. Máte nějaký fígle, jak cvičit? Začínám se bát toho, že na porod nejsem stavěná.

petja
autor
17. kvě 2010

Voche,pořád cvič a nezaměřuj se tolik na centimetry,já to teda snad ani neměřila,jako některé holky,časem se pohneš,věř tomu

tessie79
17. kvě 2010

Voche, jsi na začátku, hlavně to nevzdávej. Fígl teda žádný nemám. Než jsem začala s epinem, asi týden jsem masírovala hráz olejíčkem od Hippu, třeba to pomohlo. Fakt nevím. Každý jsme jiný. Ale rozhodně nezacházej do velké bolesti. Ono to není nic příjemného, ale neřekla bych, že mě to bolí. Držím pěsti!!

bara.c
17. kvě 2010

Ahoj holky, jen hezky cvičit a motivovat. 😉 😉 😉 My půjdeme za chvilku zkusit na kolik nám to půjde poslední bylo 30cm - obvod.
Nejhorší u těch větších velikostí je ten tlak na konečník - máte to někdo taky tak.??? Balonek vytlačit není problém, ale někdy mám pocit, že s ním půjde i bobík. Zatím se mi to nestalo. 🤐 Termín se nezadržitelně blíží, už se docela těším. 😵
Voche jak píšou holky - nevzdávat se 🙂 🙂 🙂 . Pokud to hodně bolí, tak jenom pomaloučku a před vytažením trochu ufouknout. To mi radila kamarádka. Určitě to půjde - neboj. Všechny jsme "dělaný" na porod. Někdo má jen užší pánev nebo nějaké jiné okolnosti ( třeba závodní tanec hodně spevňuje vnitřní svalstvo). Neboj ono se to podá. 😉 😉 😉 😉 😉

vochechulka
17. kvě 2010

Holky dík za podporu a motivaci. Tak já budu cvičit cvičit cvičit, snad se to poddá. 🙂

jakelina
17. kvě 2010

Chodila jsem na diskusi před porodem a můžu Epino doporučit a zároveň nabízím k prodeji. Tak pokud máte některá zájem pište do IP. Kupovala jsem nové a je do ledna 2012 v záruce. Mám ten typ s barometrem. Jenom jsem se nemohla dokopat k tomu, abych ho sem nabídla.

Malý měl hlavičku 35 cm a neměla jsem žádné šití a porod byl strašně rychlý. Otevřela jsem se z 2 cm na 8 za necelou hodinu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru