EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

crawler
21. pro 2009

kerstyn: kousek nad tebou je inzerát k prodeji použitého epina a pokud chceš nové, tak web Brány k dětem 😉

naty
21. pro 2009

no, je tam napsaný do 2/3 a mě ta vzdálenost přijde taková, že to tam zašoupneš jakoby po tu zúženou část, ale s tím vyklouzáváním asi nic nenaděláš...mě klouže taky, až pak když je víc nafouknutej, tak se udrží, ale to se ho bojím pustit, aby nevyklouzl, protože, jak sem říkala, nafouknu míň než vytlačím...no, a nafukuju postupně...prodýchávám, hodně dobrý je se uvolnit, ono si myslíš, že seš, ale když se na to opravdu soustředíš, tak zjistíš, že to jde ještě víc a můžeš pak i víc přifouknout... 😉

konsa
21. pro 2009

holky, tak jsem dnes nevydržela a ze zvědavosti vyzkoušela! Zkoušela jsem to první cvičení - zatínání svalů a tím vtahování do pochvy a to mi teda vůbec nešlo. I když jsem vtahovala vší silou epino se nehlo ☹ cvičily jste i tohle cvičení?
Jinak jsem pak nafoukla na 5 a začalo to trochu být cítit, tak jsem ho nechala vylouznout. Asi bych dala ještě jedno, možná dvě zmáčknutí, ale nechtěla jsem poprvý riskovat. Pro začátek mě to uklidnilo, že dám vpohodě aspoň těch 5. Je ještě brzy, tak možná příští týden zkusim znovu 🙂

naty
21. pro 2009

já dělám i to první, ale nemyslím, že by se tím mělo vtahovat dovnitř...mě teda spíš vyjíždí ven... 😀 ...nicméně ho mám trošku nafouknutý a dělám jakoby protitlak, což si myslím, že na posílení svalů stačí... 🙂

konsa
21. pro 2009

naty, já v tom návodu četla, že by se tím měl balonek právě posunovat dovnitř, ale možná je to třeba jen špatný překlad, nebo jsem to blbě pochopila....hele a ten protitlak teda děláš směrem ven proti ruce, nebo jakej protitlak?

mamoo
21. pro 2009

babeny, ja som epino skusala vcera tiez prvy krat a zasunula som ho uplne cele, teda samo to tak pekne vklzlo dnu a to bola podla mna spravna poloha, trcal len jeho koniec, ta cast kde uz zacina hadicka. ked som potom nafukovala, vobec sa nevysuval. to vtahovanie su vlastne kegelove cviky, treba stahovat posvove svalstvo a balonik sa hybe smerom dnu a von, ale len nepatrne. aspon mne to slo v pohode.
som zvedava ako rychlo budeme postupovat , ze ako dlho bude trvat az sa pohneme aspon o cislo 😒

alikaa
21. pro 2009

Konsa ja som to skusala presne tak isto ako ty. To vtahovanie mi tiez vobec neslo, ani mi nie je jasne ako to vlastne moze ist. Tiez som to na prvy krat neprehanala, len som vlastne skusala ake to je, ked sa vnutri roztahuju tie svaly. Iba par krat som zmackla. Zajtra idem na kontrolu, tak potom budem pokracovat. Som rada, ze je tu nova vlna epinaciek. Piste skusenosti, nech sa navzajom poucime 😉 Asi to najblizsie skusim ako mamoo, zasunut cele, nech sa balonik nevyklzava.

meix
21. pro 2009

zdravim vsechny, konecne ho mam!
Nekdo se tu ptal, kde se da koupit:
Byla jsem si dnes koupit primo v Brane k detem v Brne. Meli na sklade celkem 3 Delphine a 1 Delphine plus. Takze jeste 2 ty obycejnejsi verze by tam meli mit, pokud se tam nekod chystate jeste v prosinci. Jinak je mozne koupit primo pres coord-med.cz - musi se napsat mail a oni hned obratem odpovi.
Vážená paní, děkujeme za Váš dotaz.
Nejjednodušší způsob je ten, že Vám pošleme mailem fakturu, Vy převedete
příslušný obnos a my posíláme přístroj. Lze také poslat na dobírku.
Ceny v Kč: bez DPH / s DPH
EPI-NO Delphine 2130,- / 2322,-
K ceně se připočítává poštovné a balné v ČR 100,- Kč, do SR 250,- Kč.

S pozdravem

MUDr. Petr Sedláček
CO ORD-MED CS, s.r.o., Zborovská 8, 150 00 Praha 5
tel.: 257 314 374, 776 253 713, tel./fax: 257 315 661
e-mail: sedlaced@coord-med.cz www.coord-med.cz
ICQ: 489025515
Skype: petr.sedl

naty
21. pro 2009

No, já tam mám napsaný, pohybovat s ním "up", což teda moc nevím, kam... 😀 ...ten protitlak jakoby proti tomu balonku, jako když v ruce mačkáš míček... 🙂

mamoo: celý bys ho zasunovat určitě neměla, jde tam o roztahování hráze a přilehlých svalů, pokud ho zasuneš celý, myslím, že to na hráz nebude mít moc vliv...

konsa
22. pro 2009

holky, no super, kolik se nás tu šešlo 🙂 aspoň nebudu trénovat sama!
jinak já ho tam pak taky zasunula celý, když byl ze 2/3 tak vyklouzával. Ale máš naty pravdu, že je potřeba roztahovat hlavně hráz, ne vnitřek. Tak příště to zkusim správně! Jééé, já bych chtěla už trénovat - musím ještě vydržet (aspoň do příštího týdne).......

mamoo
22. pro 2009

no citala som navod na nete a z toho som pochopila ze mozeme trenovat aj vnutorne svalstvo, tym ze ho natahujeme (prifukovanim balonika pokial to neboli) a potom sa trenuje vonkajsia cast, teda hradaza, pri vychode balonika von z dierky 🙂 ale to musim hodne vzduchu odpustit, aby to vyslo cez hradzu. ale predtym nez to vyplujem von to tam aj chvilu podrzim v napetom stave...

no najhorsie je najst si cas a chut... akosi to zanedbavam, stale si vravim ze je cas 😕

osteta
27. pro 2009

holky, tak jsem to déle nevydržela a konečně jsem zkusila svůj dárek, co mi letos přinesl Ježíšek, a na poprvé jsem dala 6,5 cm 🙂 To docela ujde, ne? Mám radost. Dám si teď chvíli pauzu a začnu od 36tt. Snad se dopracuju aspoň na těch 9 😀

jeanice
27. pro 2009

Ahoj holky, jsem tu nová.
Dnes 36+2 tt a dnes jsem poprvé vyzkoušela EPI-NO. Dala jsem na poprvé 5 (nechtěla jsem to napoprvé moc napínat), ale pořád mi to vyklouzávalo ven, takže jsem to pořád musela přidržovat.
Jinak mi tvrdne břicho jak blázen, malej tam sebou pořád šije. Už je docela dole, bolí mě i kyčle. Po dnešním cvičení se trochu bojím, aby to třeba nějak netlačilo na čípek, ale to asi nevadí. Nebo jo? Když jsem pak jen ze zvědavosti napumpovala balónek na těch 10, tak byl docela obr, takže asi na čípek docela tlačí, že?
Určitě v tom budu pokračovat, jen se bojím, abych si neublížila (nebo malému). Taky jste měli takové pocity? A jak dlouho jste cvičili každý den? Mám doma tříletá dvojčata, tak nevím, jestli budu mít opravu každý den 30 minut stoprocentně nerušeného klidu.

alikaa
27. pro 2009

Osteta tak to ti zavidim, ja som na prvy krat nafukla maximalne na 5 a to uz som myslela, ze ma roztrhne.

Jeanice ja som si nasla taky sposob (kedze to vyklzava) ze si balonik pridrziavam, aby nevyklzaval, ze vzdy ked prifuknem, chvilu necham co najviac vnutri, potom balonik necham trosku vyklznut, nech sa napina aj hradza. Potom znova zasuniem donutra a prifuknem, drzim a znova necham trosku vyklznut a zas drzim. Nafukujem strasne pomaly, niekedy aj 20 minut. Mam pocit, ze vnutri by som to kludne nafukla aj na tych 10, preto sa sustredim hlavne na tie vonkajsie svaly. Kazdy den sa mi dari nafuknut priblizne o 1/2 cm viac. Takze po 4 dnoch som sa z 5 dnes dostala na 7. Ak to pojde takto dalej, tak o tyzden budem ready na porod 🙂 ale myslim, ze cim dalej, tym tahsie to bude.

meix
29. pro 2009

Ahoj Jeanice, me balonek taky vyklouzava a proto ho porad pridrzuju, nechci ho zasouvat dovnitr cely az po konec, mysim, ze pak se roztahuje vic vnitrek, jak hraz samotna, ten nejvetsi objem stejne neni na konci balonku, takze ten klidne at si ctvrtka vykukuje, si rikam. Co myslite holky? Je to tak spravne? Alikaa, dobry pokrok. Ja cvicim zatim 5 dnu, zacinala jsem na 5,5 a ted jsem na 7. Od pristiho tydne zvysim na dvakrat denne, at to v klidu stihnu. 😉

jeanice
30. pro 2009

Děkuji za rady. Nakonec si balónek taky pořád přidržuji. Zatím jsem cvičila 3x. Víc než jednou denně to zatím nejde. Není čas a prostor. Poprvé jsem dala 5, podruhé 6 a potřetí 6,5. Tak uvidíme, jak to půjde dál. Neumím si představit, že to někdy bude těch 10. Rozdíl mezi 7 a 10 je podle mě uplně obrovskej.
Alikaa, díky za tip, dělám to tak, jak jsi popsala. Vždy to nechám trošku vyklouznout, v tom napětí to trošku podržím a pak zase trošku dovnitř, přifouknu a tak pořád dokola.
Jsem ale moc vděčná, že jsem epino našla, protože si neumím představit, že bych měla rodit bez týhle přípravy. Určitě bych se roztrhla.
Jinak jsem předtím dva týdny masírovala hráz. Myslíte si, že má smysl epino i masáž hráze? Nemá epino vlastně i tuto funkci masáže?

katka1981
30. pro 2009

Ahojte, predam epino, viac IP.

hanicka29
2. led 2010

Ahoj holky,pridavam se ke spokojenym uzivatelkam epina.Porod probehl bez jakehokoli poraneni. 🙂 Mala mela 3400g a ob.hlavicky 34cm.Kdyby mel nekdo zajem tak ho prodavam vic IP.

andelka
2. led 2010

hanicka: Já bych určitě zájem měla 🙂 IP

petapi
2. led 2010

tak jsem též nevydržela a jednou zkusmo vytáhla a dala jsem 7, tak jsem spokojená, že by to pak mohlo jít 🙂
hanicko, a na první porod jsi epi-no taky měla nebo až teď? zajímalo by mě, jak moc ovlivní, že už jsem jednou nastřižená byla.

konsa
3. led 2010

petapi, tak to jsi fakt dobrá! napoprvý 7!! 🙂 já se chystám od zítřka začít cvičit, tak jsem zvědav, jak to půjde....

naty
4. led 2010

tak hlásím další pokroky... 😀 ...sice mi to trošku dýl trvalo, ale vytlačím už 8, za což sem strááášně vděčná a nakoplo mě to do dalšího cvičení, tak uvidím, jak dlouho mě malej ještě nechá připravovat... 😵

osteta
4. led 2010

po vánoční pauze také sděluji zážitky po prvním cvičení. Minule to bylo 6,5, dneska jsem to nafoukla na 8, možná by šlo i víc, ale raději budu navyšovat postupně. Co se týče dojmů z cvičení, balónek taky musím přidržovat, jinak by vyklouzl, takže přidržuji, přifouknu a prodýchám, pak nechám vyklouznout.

naty: ty balónek vytlačuješ? Mně spíš vyjede sám 🙂

naty
4. led 2010

no,on vyjíždí taky sám, ale zkouším trošku tu techniku tlačení, i když to teda opravdu moc nejde,protože leze prostě sám... 😀 ...já podle počtu přifouknutí nafouknu i na 10, ale ven to jako nedostanu... 😝 😀

alikaa
4. led 2010

Ja som sa tiez uz dopracovala na 8, ale cim dalej, tym tahsie to ide dopredu. Stale si neviem predstavit, ze by som niekedy nafukla 10.
Jeanice myslim, ze masaz hradze je nic oproti epinovaniu. Ja som skusala pred epinovanim masaz hradze a vobec mi to nepomohlo k vacsiemu nafuknutiu, iba som to tam mala viac rozdrazdene a viac to bolelo.

crawler
4. led 2010

ahojky holky🙂,

přeju moc štěstí při cvičení - hlavně ať stihnete nacvičit těch 10cm 😉 Mohla bych vás o něco poprosit? Epino už mám doma a na cvičení ještě času dost, ale chtěla bych si prostudovat návod - nemáte ho některá v češtině? Kdyby ano, mohla bych vás poprosit o zaslání na email - napsala bych vám ho pak do IP? mocinky děkuju😉

konsa
4. led 2010

osteta, naty: gratuluju k pokrokům 😉 já dnes začala a dala jsem 6,5 (podle stupnice, co je přiložená). Pak jsem ještě radši změřila obvod a bylo to 20cm. Vím, že tu někdo psal, že stupnice je špatná. Když jí ale přeměřím, tak odpovídá. Co tam bylo za problém? Jak měříte vy?
jinak mě taky vyjíždí, ale jen když mám nafouknuto trochu. Kdž pak přifouknu víc, tak už nevyjíždí a trochu jsem musela i tlačit, i když při tom tlačení jsem si balonek přeci jen zpomalila, aby nevklouzl tak rychle. Ten konec trochu zabolel - myslíte, že to vadí?

crawler, nemám možnost návod naskenovat, ale vím, že tu někdo psal, že se dá najít na netě.....

konsa
4. led 2010

jo, ještě se chci zeptat jak dlouho vám cvičení trvá? v návodu píšou, že namá překročit 30 min, což mě ani náhodou nepřekročilo. Cvičila jsem sotva 10 min (vždy jsem balonek nechal chvíli vevnitř a pak nechala pomalu vyklounout - celé opakovala 3x).

naty
4. led 2010

já cvičím tak 20 min, plus mínus...začínám na rozcvičení něco málo pod počet nafouknutí, co sem dala minule, potom zkouším vždy o dvě víc, no a když už to nemůžu vytlačit a musím ufouknout, tak si ještě jednou procvičím maximum a končím ..a ten konec taky vždycky zabolí, je tam nejširší místo balonku, takže tam se snažím extra pomalu vytlačovat, abych se ještě sama nenatrhla... 😀 ...ale s tím měřením nevím, dělám to podle přiložený stupnice... 😉

sven
4. led 2010

pokud tu někdo má český návod, tak bych též prosila o jeho zaslání (buď na mail či do IP). Díky moc. Zatím jsem teprve ani ne v půlce těhu, ale Epi-no bych moc ráda pořídila, protože dle mého je to super věc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru