EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

rozza
28. led 2010

naty,konsa:díky moc za rady

maminnka:mám stejný pocit jako ty,že dělám něco špatně...

...včera i dnes jsem balonek zavedla též do poloviny spodní části,ale pořád mi připadá,že
musím dělat něco špatně,když mi to jde tak jednoduše a žádný velký tlak necítím,krejčovským
metrem jsem dnes po třetím cvičení naměřila 24cm.Hlavně mi balonek hodně vyklouzává,čím víc
ho nafukuji tím víc leze ven mám pocit,že ho musí držet hodně velkou silou,aby tolik
nevyklouzával takže co se týče tlačení to je v podstatě nulové,protože on si tak nějak vyleze
pomalu sám ☹ Když jsem koukala na obrázek v originál návodu,kde už byl balonek nafouknutý
úplně tak mi přijde,že takové 2/3 jsou venku...máte to také tak??

konsa
28. led 2010

rozza: špatně to podle mě neděláš. Každá máme hráz od přírody jinak pružnou a ty máš možná to štěstí, že je pružnější než obvykle, proto ti to zatím přijde jednoduchý 🙂 ten tlak začneš cítit až později - já to měla podle mě tak od 26 cm, ale přesně nevím. Taky je to podle mě hodně indi-vindi. Jinak mě taky hodně vyklouzává (když je nafounutý na míň). Když pak přifouknu kolem těch 25-30 tak už drží, ale jakmile začnu tlačit, tak vyletí hned ven. Proto tlačím hodně proti ruce. Držím si ho tak silně, že se třeba při tlačení ani moc nepohne ven, jen se snažím si zvyknout tlačit. Snad to má takle nějaký význam, ale to poznám, až přijde na věc 😀
Jo a čím je víc nafouknutý, tím ho mám víc venku (třeba do poloviny), protože se bojím, aby netlačil na čípek (zvětšuje se i do velikosti objemu, nejen do šířky). Nejdůležitější je stejně ta nejširší část úplně nahoře, takže je podle mě jedno, jestli ho máš zavedený jen zčásti, nebo skoro celý.....

naty
28. led 2010

konsa: to tlačení závěrečný je něco úplně jinýho... 🙂 ...myslela sem, že to tlačení "na konečník" stačí, ale všichni na mě ječeli, že musím mít hlavně tvrdý břicho a do toho tlačit...ale ono to jde pak celkem přirozeně...jinak před porodem sem necvičila asi týden, protože se mi uvolnila zátka a už sem se trošku bála...

jinak držím všem moc palce, ať na porod můžete vzpomínat jenom v pěkným!! 😵

petapi
28. led 2010

rozza, děláš to naprosto správně 😉

rozza
28. led 2010

konsa,petapi:díky moc za vaše zkušenosti a rady.Možná mám opravdu štěstí,že mi to jde snadněji tak uvidíme jak to půjde dál🙂

maminnka
28. led 2010

tak som rada, ze to tiez robim dobre. 😉

olinka6226
28. led 2010

tak ja som dnes musela dat pauzu. ked som totiz zacala cvicit zacala som citit taky veeelmi neprijemny pocit dolu (nie hradza asi krcok) tak som to radsej odlozila. skusim zas zajtra.

lexxa24
29. led 2010

rozza: ja jsem taky mela problemy s tim vyklouzavanim balonku. Az jsem si ho tam musela kolikrat pridrzovat obema rukama. Ale pak jsem si vymenila ruce, nafukuju ted levou a pridrzuju pravou (a zasouvam balonek o kousek dal) a asi tou pravou rukou ho tam dam do lepsiho uhlu, ale kdyz ho prifouknu vic, tak uz nevyklouzava, jen ho tam jistim rukou. A tlak na konecnik mam take az od te doby, co pouzivam pravou ruku 😕 Tak treba ti to taky pomuze. 😉

lexxa24
29. led 2010

A jeste jsem se chtela zeptat, mam ted velke bolesti zad, mala sebou porad hazi a tlaci me "tam dole" hlavickou az to docela hodne boli... mam stejne pokracovat ve cviceni? Jsem uz v 39.tt a mam nacviceno "jen" na 8,5cm 😒 tak mam docela strach...

petapi
29. led 2010

mě taky už hodně tlačí, já být tebou, tak cvičím, ale pokud se jenom trošku necítíš, tak necvič, podle mě musíš být v pohodě hlavně ty 😉

rozza
29. led 2010

lexxa:já též nafukuji levou a přidržuji nebo spíš velkou silou držím🙂pravou...oběma jsem to ani nezkoušela.Nejlepší by asi bylo,kdyby balonek džel někdo druhý,že🙂) No snad to bude časem lepší 😉

lexxa24
29. led 2010

rozza: mozna, ze ho musis zavest o trochu dal.. ja ho posunula jen o asi 2mm dal a uz tam drzel, ale pravda, az tak po 7cm... urcite se to zlepsi, uvidis 😉

lexxa24
29. led 2010

petapi: zkusim to dnes, bolesti zad trochu ustoupily, tak toho vyuziju 🙂 kdyz to nepujde, tak to nepujde... a popravde, uz moc v pohode nejsem se cvicenim nebo bez ☹ nejak na me dopada strach z porodu ☹ kdyz uz me ted boli co muze, tak u porodu jim tam budu asi rvat jako tur 😒 nebo zebrat o epidural... 😕

lexxa24
29. led 2010

A jeste jedna otazka.... kolikrat se muze epi no pouzivat? Chteli bychom dve deti, rekla jsem sestrenici, ze ji ho pujcim, ale napadlo me, ze i epi no ma urcite nejakou "zivotnost"... co myslite? Vydrzi i 3 "porody"?

vevoncek
29. led 2010

lexxa v návode je písané asi aj do kedy sa dá epino používať a mám taký dojem že som tam čítala že kľudne to môžeš použiť aj pri druhom dieťati ale neviem aký odstup by tam mal byť či 3 roky alebo koľko lebo keď je písané že sa môže použiť pri druhom tak niekto môže mať hneď ďalšie dieťa niekto po pár rokoch ale myslím že v návode to je

maminnka tak gratulujem k úspechom s epinom mne sa včera podarilo tých 31 cm ale som myslela že ma roztrhne ale pokiaľ krv netiekla tak je v pohode, len čo som bola chorá mám pocit že asi budem mať mikózu tak neviem neviem ako to so mnou ďalej bude ale už teraz sa to budem snažiť udržať na tých 31 a hádam mi to pri pôrode pomôže veď už to mám za pár potom dám info

crawler
29. led 2010

lexxa: neboj a nenech se vystresovat...porod zvládneš jako každá a když budeš chtít, tak si zařveš - však personál je zvyklý na ledacos 😉 Mysli pozitivně a představuj si ten uzlíček, který budeš mít po té námaze v náručí 😀

co se týče životnosti, tak epino musí být z odolného materiálu a i kdyby s ním žena cvičila denně, tak by měl vydržet minimálně 2 roky, po které se vztahuje záruka, ne? Takže těch pár cvičení nic není, důležité je mít ho dobře uskladněný a pak ho dle mého názoru s klidem můžeš půjčit dál😀

konsa
29. led 2010

vevoncek: gratuluji k cílové metě 🙂 já dala 31 včera, takže už taky finišuju. Hlavně, že už můžeme být klidný, že to zvládnem 😉

jo a stim počtem porodů, kolik vydrží, to by mě taky zajímalo. Kdo používal vícekrát?

osteta
29. led 2010

konsa, vevoncek: jde vám to skvěle 😉 Já jsem dnes taky dala magickou 30, takže už jen poposunu o centimetr a budu se na něm snažit udržet, možná maximálně 31,5 jen tak pro sichr 😅

Holky, kéž by to vyšlo bez toho nástřihu. Asi se to taky dá přežít, ale když na tom tak poctivě pracujeme a navzájem se povzbuzujeme, to by bylo, aby to nevyšlo!

Díky za sdělování vašich pokroků. Moc mi to pomáhá a motivuje.

konsa
29. led 2010

osteto: to dáme bez nástřihu, určitě! Fakt tomu věřím. Akorát si říkám, že kdyby malá lezla ven moc rychle, tak by to mohlo nějaké menší poranění asi způsobit. Ale zase lepší podle mě maličkaté poranění, které přirozeně sroste, než se nechat nastřihnout....Tak si držme place - už se nám to všem závratně blíží 🙂

petapi
29. led 2010

jj přesně tak, lepší přirozená ruptura než nástřih, i když jsem poprvé nastřihlá byla a bylo to úplně v poho, jak šití, tak potom jsem o tom skoro nevěděla, tak ale tentokrát bych radši úplně bez 🙂
jinak vám gratuluju k pokrokům, jste šikovný 🙂

vevoncek
30. led 2010

konsa aj ja tebe gratulujem je to super že sa nám to už takto podarilo už to len udržať a aby sa nič neskomplikovalo pri pôrode a bude super už teda aj rodiť môžeme inak mám celkom podobné termíny ja mám podľa doktorky 2.2. a potom 6.2. ale zatiaľ mám taký pocit že malému sa nechce moc von pondelok idem na poradňu tak som zvedavá čo mi doktorka povie inak ja by som chcela aj epidurálku ale to som sa dohodla s doktorkou len v tom prípade ak by som to nezvládala inak nie proste ako zadné dvierka tak som zvedavá aké to bude inak už sa aj celkom teším že to budem mať za sebou

a všetkým vám držím palce aby sa vám podarilo dosiahnuť tú 31tku

lexxa24
30. led 2010

holky, dekuju za povzbuzeni, cvicim dal... stale jen na 8,5cm.. tak nevim, jestli delam neco spatne, spis jsem srab, ze se bojim te vetsi bolsti, ale je to divny, normalne nejsem zase takova citlivka...(teda, jak u ceho) ale zitra to uz proste na tech 9 nafouknu a je to!!
S tou zivotnosti... ja jim jeste napisu mail, jsem zvedava, co mi na to reknou. Rada bych ho sestrenici pujcila, ale zase ho pak chci na druhe mimi ja a pak mozna bude nekdy rodit jeste segra, tak nevim...
Jinak jsem si musela koupit nove (jine) kondomy, ty takove normalni se mi po 8cm trhaly 😲 tak jsem si koupila- king size 😅 a dnes jsem s nim uz trenovala a nepraskl 😉

vevoncek
31. led 2010

lexxa to býva taká fáza že prídeš do určitého bodu a ďalej ako keby sa to zaseklo, ale neboj to prekonáš možno nie po dvoch dňoch možno po týždni ale určite to prekonáš mne sa to takto zastavilo na 9 cm a nie a nie sa pohnúť ale potom som si povedala nech mi je to ako koľvek nepríjemné pokúsim sa ešte 2x nafúknuť a vydržať to a potom už bolo 9,5 a potom už aj 10 cm takže neboj zvládneš to už ku koncu je to ťažšie ako na začiatku na začiatku to ide veľmi ľahko

lexxa24
31. led 2010

vevoncek: ja vim, ze musim vydrzet... me to jde uz od zacatku hodne ztezka, jsem od prirody "bohuzel" hodne uzka 😒 Tak ale prekousnu to dnes a nafouknu vic! Kdyby mi nekdo na zacatku rekl, ze to dam pres 8cm tak bych se mu vysmala a ted sama koukam, kdyz jsem se dostala az sem tak to zvladnu i na 9 a treba budu jednou slavit i 10cm 😅 ale jste dobry holky, jsem ostuda, ze jsem tak pozadu ☹ normalne vam to zavidim - v dobrem 😉 ... a zaroven preju aby nam to vyslo bez nastrihu!!

jeanice
31. led 2010

Ahoj, tak už máme taky po porodu. Myslím, že epino opravdu pomohlo, protože kdybych necvičila, tak by tam asi zůstal. 🙂
Tak vás chci všechny povzbudit, protože se to opravdu vyplatí. I když to tlačení je stejně trochu jiný, než jsem si nacvičovala na epinu.

jeanice
31. led 2010

Prodám Epi no.

crawler
31. led 2010

jeanice: moc gratuluju!!! takže bez nástřihu a bez poranění? 😉a jaké to tlačení teda je?asi to nejde k něčemu přirovnat,že? já už jsem zvědavá na své první cvičení s epinem 😕 mám taky pocit, že jsem úzká, i když nevím - nemám s čím porovnat🙂

zuzanka1989
31. led 2010

ahojky holky, v pátek mi taky dorazilo epino, dneska jsem ho vyzkoušela a na poprvé jsem dala 22 cm 😅 . No abych pravdu řekla tak teda nevim jestli se dostanu na tech 30 ☹ . Jak jste to měly uplne na začátku vy? Děkuju moc Zuzka

crawler
31. led 2010

zuz: tak já nevím proč máš strach - dát napoprvé 22 je víc než skvělý. Ale když jsem tady jednou napsala, že bych to už chtěla taky vyzkoušet (epino mám doma od nějakýho 15tt), tak se na mě holky sesypaly, ať neblbnu, že se má až tak nejdřív od toho 34tt, že prý hrozí, že se někde vevnitř natrhnu, tak nevím no...nechtěla jsem to riskovat, ale po tvé zkoušce mě to láká...:-/

lexxa24
31. led 2010

jeanice: take gratuluju 😉 a az budes mit cas, tak pisni, jestli jsi to zvladla bez poraneni... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru