EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lexxa24
31. led 2010

crawler, zuzanka: holky, neblbnete, jen tak se to asi az od 35.tt pouzivat nema... at se vam jeste neco nestane, vzdyt vase miminka nejsou jeste ani "hotova" 😨 ja ho mela taky doma driv, ale uprimne jsem si neriskla ho vyzkouset pred 36. tt pak na cvico budete mit casu dost 😉

zuzanka1989
31. led 2010

crawler: já to nechtěla zkoušet, ale problém je v tom že jsem to prostě nevydržela... 😀 Já sem na tohle hrozná

brumka
31. led 2010

ahoj zeny, chcem zacat s epinom ale mam problem. Neviem zohnat 60% izopropanol v lekarni ani kondomy na vodnej baze. Poradite mi dako?

petapi
31. led 2010

jeanice, gratuluju k úspěšnému porodu a miminku 😵
a taky mě samozřejmě zajímá, jestli úplně bez poranění nebo jenom něco menšího?
holky nespěchejte, váš čas přijde, nebojte 😉
brumka, holky říkaly, že ale ta vnitřní část kondomu není lubrikovaná a zvenku je to fuk 😉

zajaciq
31. led 2010

Cauky, kolko epi-no dnes stoji? Da sa zohnat uz bezne w cr- na sk? Lebo co som zacala citat od zaciatku temu,tak ma odradila cena i fakt,ze to bolo treba objednawat z nemecka.. Dik

crawler
1. únor 2010

lexxa, petapi: vydržela jsem to už dost týdnů, tak si počkám až nastane ten správný čas 😉) riziko mi za to nestojí a je fakt, že mimískovi je v bříšku moc dobře, tak nebudu riskovat, že bych ho mohla nějak naštvat😀

zajac: dá se sehnat, jak v čr tak i sr a nebo třeba tady přes koníka - já ho mám za 1600kč vč.poštovného a s milými dárečky od jedné uživatelky😀 to je myslím dobré a není nutné kupovat nový...🙂

smarti
1. únor 2010

Jeanice gratulujem k bábätku.
Zajacig, pozerám, že máme podobný termín, ja 19.3. a som tiež z východu - SNV. Ja som objednávala epi cez www.perinbaba.sk, prišlo mi v priebehu týždňa, cena tak ako píšu 90,- € + poštovné 4€. Tiež som chcela použité, ale na Slovensku nikto nepredával a sledovala som to celý január. Akurát viem, že janea ( pozri späť do diskusii ) predáva, teda pred týždňom v pondelok ešte mala na predaj, tú drahšiu verziu, ale predáva za cca 75,- €. Veľmi ochotne so mnou komunikovala, tak keď chceš, tak skús osloviť ju. My sme sa rozhodli pre nové z toho dôvodu, že cenovo to nebol veľký rozdiel, tak radšej sme zvolili nové, tiež ho potom budem chcieť predať. A tak používané 2x by som už asi nepredávala.

majatob
1. únor 2010

holky, mam pocit, ze tech 30 nedam nikdy... ☹ slo to tak hezky a ted jsem se zasekla na 24cm (sem tam 24,5cm) a nemuzu se dostat na vic 😒 😒 😒 ze bych zacala cvicit dvakrat denne, co myslite? 😅

barbina182
1. únor 2010

maji ahoj co sa neozyvas uz..?dlho si nepisala na 3.trimester..?

mikinka25
1. únor 2010

baby, co sa tyka zivotnosti epina - v prilozenom original navode (anglicka verzia) je napisane, ze sa ma pouzivat na max. 2 tehotenstva a samozrejme len do doby pouzitelnosti, ktora by mala byt vytlacena niekde na tej hadicke myslim

petapi
1. únor 2010

majatob, máš ještě spoustu času, ono se to zlomí, já se teda taky nemůžu překousnout přes 29, ale už mi to i klidně stačí, uvidíš, cvičit 2x denně klidně můžeš, pokud ti to bude vyhovovat 😉

majatob
1. únor 2010

petapi, diky 🙂 ja su z toho nejaka rozcarovana, kdyz jsem zacala, myslela jsem, ze to pujde pekne hladce az do tech 30 a ono ne... 🙄
ale ty uz mas tech 29 krasnych, aj kdyby uz se ti nepovedlo nacvicit vic.. 😵
koukam, ze budeme mit stejnej rozdil mezi detma, jak to mala bere? 🙂

petapi
1. únor 2010

myslím, že si to vůbec neumí představit, i když ví, že jako mám v bříšku slovo "miminko" a aby si to spojila, tak jí pořád tady i nějaký miminka ukazuju, ale podle mě si nedokáže fakt představit, že tam něco je, takže vlastně to bere dobře a pak se uvidí.

vevoncek
1. únor 2010

lexxa nie je to hamba že si pozadu neboj zvládneš aj na tých 10 vieš niekto je viac elastický a niekto menej a ono aj záleží od koľkého týždna cvičíš ono to cvičenie nie je jednoduché už len preto že to nie je príjemné keby sme sa pretekali napríklad kto zje viac zmrzliny alebo niečom inom tak by asi každá robila riadne pokroky 😀

zajaciq
1. únor 2010

diiik pekne baby, vidim, ze vam pekne ide cvicko.

este tak 50eur za pouzity by som dala... ked ja uz mam vsetko nove - postel kocik monitor dychu cela vybava vsetkooo nikto mi nic nedal nepozical v rodine budem prva a uz ma nebavi stale len nejake okruhle sumicky vycalovat okolo toho a stale nie je konca... na druhej strasne radsej dat na toto ako lekarovi do vrecka.

lexxa24
2. únor 2010

vevonecek: mas pravdu, to ja bych asi i pokulhavala v pojidani zmrzliny 😅 ale vcera jsem cviceni vynechala, mam uz takove posliky, ze si rikam uz kazdy den, ze je to tady a pak dalsi den a dalsi... a ono porad nic. Tak ale dnes se na to vrhnu, pokud to pujde. Ale dekuju za podporu, myslim si, ze i 8,5cm je lepsi nez nic. A kdyz to dnes dotahnu na 9cm tak budu vic nez spokojena.

konsa
2. únor 2010

lexa: přesně tak -8,5 je super a daleko lepší než nic! hlavně pomůžou hormony, takže se tím vůbec nestresuj a s chutí do cvičení 🙂 Myslím, že i tak to klidně můžeš zvládnout bez poranění a nástřihu.
Stejně vždy záleží na více okolnostech (velikosti mimi, jak rychle půjde ven, zda nebude mít třeba ručičku nahoře atd.), takže jistý to není nikdy, ale cvičením tomu můžem hooodně pomoct 😀

lexxa24
2. únor 2010

konsa: mas pravdu. Muzu se zeptat, jaky mas odhad na velikost miminka? ja mela pred 3 tydny 3kg.... prijde mi to jako docela hodne, jsem hodne stihla a mam strach, ze mala bude moc velika. Bydlim v zahranici a tady nemeri (alespon tam kam chodim ja) velikost panve. Tak si rikam, abych nemela nejake mega baby. Bricho mam totiz opravdu veeelike. uz ho sotva vlecu ☹ no uvidime, jak mi to pujde dnes se cvicenim.

lexxa24
2. únor 2010

konsa: jsem si dovolina podivat do tve galerie a ty mas teda hezke, male brisko 🙂 to ja oproti tobe mela v 38.tt 3x takove 😒

konsa
2. únor 2010

lexo: jj je malé. Jsem ráda, protože jsem pořád pěkně pohyblivá a nemám takový ty těhu neduhy....ale pak začli doktoři strašit, že mimčo neprospívá a neroste ☹ že jsme moc malý atd! naštěstí po 2 kontrolách u specislistů mi oba nezávisle potvrdily, že se snad nic neděje. Budu mít prostě jen menší holčičiku. Máme váhový odhad na 2,8, co je už docela dobrý. A aspon se mi bude lépe rodit 😉

alenk
2. únor 2010

baby, je to fakt s tou zivotnostou epi na - ze na dve tehotenstva? alebo je to skor preventivny tah, aby ludia kupovali aj nove alebo aby sa chranili pred pripadnym urazom?
lebo to by sa mi oplatilo kupit asi nove...

konsa, 2,8 je pohoda, znama rodila pred vianocami presne 2,8 dievcatko, porod mala super a malicka krasne prospieva 🙂

lexxa24
2. únor 2010

konsa: tak to mas fajn, ze mas mensi miminko, hlavne ze jste v poradku. To ja mam asi macka:( ale taky je pro me dulezitejsi, ze je a bude zdrava. Jinak nic. Uz aby to bylo za nami, vid? Uz nejak porod popohanis?? ja vaham... jesti mam vyjit schody, nalozit se do vany... atd... uz totiz skoro nic doma nezvladam ☹

brumka
2. únor 2010

ahoj epinacky, dnes sa k vam uz aj ja pridavam. Na zaciatok sa mi podarilo len 6,5 (20 cm), ako pozeram, na zaciatok to je asi dost malo. ☹

konsa
2. únor 2010

lexa: přesně tak, hlavně, že mimi je vpořádku a prospívá - všechno ostatní je nedůležitý!
co se týče popohánění tak ty schody (hodně pohybu), vanu, uklízení, hezký chvilky s manželem atd. to provádim, ale tak nějak pořád průběžně, takže si říkám, že by to chtělo nějakou změnu. Ale nevim co - možná přidat na inenzitě 😉 Akorát jsem vlastně začala pít maliník (ale to je spíš na uvolnění porodních cest, než popohnání).
No už by to chtělo, aby se začalo něco dít - manža už je nervní a pořád jí domlouvá, at už leze ven a mě už začínají pěkně stresovat neustálé telefonáty a dotazy okolí, jestli užžžžžž! ☹

konsa
2. únor 2010

brumka, vítej mezi námi 😉 : proč myslíš, že je to málo? já dala napoprvý myslim taky 6,5 (nebo 7). To vůbec není málo 🙂 hlavně máš spoustu času, takže není důvod se stresovat. Tak at ti to pěkně jde 😉

lexxa24
2. únor 2010

konsa: s tim ptanim: UZZZZ?? jsem rekla dost a proste se me uz nikdo "nesmi" ptat. Hodne me to nervuje.. ☹ ostatne jako hodne veci momentalne. Tak ja si dam dnes schody do pateho patra a vecer tu vanu, uz jsem to rikala vcera, ale nejak jsem se k tomu neodhodlala. Tak snad dnes... koukam ze mas termin jeden den prede mnou 😉 a taky cekate holcicku 🙂

brumka
2. únor 2010

Dakujem za uvitanie. Este som skusila dat 7 ale budem musiet pomaly a opatrne, dala som 7 ale uz som krvacala. Takze trening s epinom asi bude dobry pre mna. Tak na dnes si asi musim dat pohov.

majatob
2. únor 2010

brumka, ja myslim, ze je to nahodou dobry, ja dala poprve jen 6 a po dvou tydnech se zasekla na 7 😀 snad to dnes uz zlomim a posunu se zase o nejaky ten centimetr dal 🙂 jdu na to 😀 😀 😀

konsa
2. únor 2010

brumka: s tim krvácením opartně. Radši postupupuj pomaleji, ale bez zranění. Já víceméně necvičila nikdy jakoby "nadoraz" vždycky jsem měla pocit, že bych dala ještě o kousíček víc. A nikdy naštěstí nebyl problém s poraněním. Zkus masíravat (stahovat) trochu hráz, když máš balonek uvnitř a hráz je napnutá. Mě se to osvědčilo....

lexa: jojo, máme termín u sebe. Už se nám to pěkně blíží 🙂 kde budeš rodit? To se divim, že se nemůžeš odhodlat k vaně. To já bych se ted v těhu vanila každý den (kdyby to šlo). Ale snažím se to omezovat (přeci jen to není asi úplně ideální pro mimčo).

brumka
2. únor 2010

Budem musiet od tej 6 pomaly ist, aspon viem aku mam hranicu. Ked som pozerala zrkadielkom kde som sa poranila, nenasla som to miesto. Po chvilke uz nebolo ziadnej krvi. Tkaze neviem ci som sa dakte vonku alebo vnutri poranila. Necitila som bolest ked bolo v nutri nafuknute, len tlak. Musim si len zachovat chladnu hlavu a pozitivne myslenie. Mam velku fobiu zo zasivania a rezania. Nikdy nic zlomene ani zasite 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru