EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tynucha
10. čer 2008

nikusa: mě se pan Sedláček taky tři dny neozval, tak jsem mu napsala na druhý mail a ozval se hned. Balíček přišel (bez placení předem!) asi za týden, platila jsem až zpětně převodem. Prostě to musíš urgovat.

medulynka
11. čer 2008

Tynucho, tak to seš dobrá, hned napoprvý 5,5cm. Já jsem dnes ráno cvičila 2x, nejdřív ve 4:30, když jsem se probudila a nemohla spát 🙂, a dostala jsem se konečně trochu dál, na 7cm! A podruhý v 9:00, abych si ověřila, že je to fakt pravda 🙂, a zase 7cm. Ale je to dost nepříjemný ten balonek vytlačit. Hráz teda vůbec nemasíruju, možná proto mi jdou pokroky tak pomalu....

kocicatko
11. čer 2008

Tynu, já jsem masírovala až po Epi nu, abych ten balonek právě neopatlala olejíčkem (také jsem měla ten od Weledy) 😉 😉 😉

bajunka
11. čer 2008

Tak hlásím taky úspěch,malá se narodila bez nástřihu a bez natržení, teda udělali mi jeden vnitřní steh,ale pohodička, a to jsem tlačila, i když mi to zrovna zakazovali,že se porvu,ale já prostě musela 😅 , Malá měla kolem hlavičky 34 cm, já se dostala s epinem "jen"na 29,ale u porodu se to ještě i samo krapet rozvolní.

medulynka
11. čer 2008

No bajunko, to teda gratuluju! Malá je hrozně roztomilá. Tak seš další člověk, kterej nás povzbudí v trénování a nafukování 🙂 Super! Užívej si mimča.

sonenschein
11. čer 2008

Bajunka drobcek je strasne krasny 😵 aj ja budem mat za par dni dievcatko uz sa strasne tesim 😵

Ja som sa dnes dostala na 9 jupi, sice teraz trenujem len 1x denne ☹ malo sukromia ale makam dalej 😀

Ja som masirovala hradzu vzdy pred treningom s Epi-no, zda sa mi ze potom to ma lepsi ucinok a ten olej sa este viac zapracuje do tkaniva, nezda sa mi ze by sa balonik poskodil teda aspom zatial to funguje.

nikusa
11. čer 2008

tynucha: Kdyby 3 dny... Já mu psala 30.5., tzn. dnes je to 12 dní bez reakce.... já takový přístup nemám ráda. Když je někdo obchodník, měl by se k zákazníkům trošku chovat. Nerada se takto někde doprošuju. Ty už cvičíš od 34tt? Já myslela, že se má začít až tak od 36tt.

novako
11. čer 2008

Bajunko: Moc gratuluji! Malá je fakt nádherná!!! 😵

tynucha
11. čer 2008

gratulace bajunko!
nikusa: a zkoušela jsi mu psát na oba maily? Mám pocit, že na ten jeden nereaguje vůbec. Já ještě necvičím pravidelně, tak jednou za 3 dny to zkusím, ale je to teda o dost příjemnější jak masáž hráze, ta děsně štípe, kdežto s epi-nem jen cítím tlak. Tak nevím, asi mě ta masáž brzy přestane bavit 😒

kocicatko
12. čer 2008

Bajunko, gratuluju k úspěšnému porodu a překrásné Ninušce - moc se vám povedla a Tobě se tréning s Epi nem povedl také, tak to byla zasloužená odměna 😉 😉 😉

nikusa
12. čer 2008

Holky, jaké máty ty epi-na? Stačí ten základní Clinic nebo stojí zato investovat do toho Delphine nebo Delphine Plus. Jestli má Delphine proti Clinicu jen zrcátko, tak musí být zlatý zrcátko za 900 😀 Je tam ještě další rozdíl?

novako
12. čer 2008

Nikuso: Mám ten základní Clinic a žiju. Kdybych chtěla zrcátko, tak si vezmu nějaké příruční. 😀 Jen zopakuji radu Bajunky - změřit balonek po vyndání ještě metrem. Dle kartičky jsem si myslela jsem, že jsem na pěkných, optimistických 27 cm v obvodu (to odpovídá 9 cm na přiloženém měřítku). Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že dle metru jsem jen 26 cm (což je, dle měřítka, jen 8 a kus). 😒

sonenschein
12. čer 2008

Ahoj kocky, treningu zdar 😵
aj ja si myslim ze to nieje uplne presne ale podla mna to nieje az take hrozne, ked sa to vezme ten rozdiel natiahnutia hradze v porovnani so zaciatkami je aj tak uzasny, si predstavte ze idete rodit bez epi-na 😅

neviem ako dopadne moj porod ale som rada ze som sa tejto metode venovala 😎

medulynka
14. čer 2008

Sonenschein: přesně tak, ve všem s Tebou souhlasim. Jinak, já jsem už 4. den pořád na 7cm, jde mi to fakt pomalu. Mám pocit, že bych ten balonek uvnitř nafoukla i víc, ale je to celkem nepříjemnej pocit, bojim se, že uvnitř praskne🙂 Cvičím 2x denně. No, snad je ještě čas dotáhnout to o ty 2 cm dál aspoň.... Tak zatim hodně zdaru všem!

veronikapulkertova
14. čer 2008

Ahojky holky chci se zeptat, jestli pri vytlacovani balonku citite mensi bolest. Jsem na 8 cm, ale pri vytlacovani citim v urcitem miste trosku bolest nebo vetsi pnuti, ale kdyz balonek vyjede, je vse v poradku a nic me neboli. Citim to tak od 6 cm vyse. Mate to take tak, nebo balonek ani necitite vyjizdet? Diky 🙂

lamia
14. čer 2008

Tynucha já trénovala nejdřív s balonkem a potom masírovala hráz,olej by neměl na balonek přijít a navíc pak to na tu namoženou hráz bylo jak balzám,ta masáž je rozhodně mnohem větší pohoda než vytahování balonku a to jsem se snažila masírovat fakt až do bolesti,ale proti vytlačování balonku POHODA 😀 😀

medulynka
14. čer 2008

Sonenschein: já právě cítím trošku bolest, přesně jak píšeš, od těch 6 cm a víc, proto se bojím ten balonek nafouknout uplne na maximum. Nechce totiž kolikrát vylézt. Ale musim uznat, že je to zkušenost, nacvičit si, jak to mimino dostat ven🙂, vidim, že to není žádná sranda.

medulynka
14. čer 2008

Omlouvam se, odpovidala jsem veronice a napsala jsem sonenschein🙂

novako
14. čer 2008

Holky, jak to děláte? Já mám problémy udržet balónek v sobě. A to jsem podle přiložené kartičky na 9 cm, podle měření obvodu jen na 8 cm. 😲 Když prochází balónek přes hráz, tak mám taky pocit velmi silného pnutí. Ale to by mělo být v pořádku (v návodu dokonce doporučují balónek před vyndáním malinko vypustit, aby ten tlak nebyl tak silný).

medulynka
15. čer 2008

Novako, Tobě už se to blíží, co? 🙂 No, já nakonec nechám balonek zajet úplně dovnitř celej, nafouknu ho co nejvíc, a pak se ho snažim vytlačit. A musim říct, že ven teda sám nejde. Kdyby byl vevnitř jen ze 2/3, tak to asi jo. Jinak je to pěkná dřina. Ráno jsem se dostala o dalšího 0,5cm dál, teď jsem na 7,5cm.

sonenschein
15. čer 2008

Ahoj kocky ja som sa dnes dostala na 9.5cm
..ked vychadza nafuknuty balonik von tiez to poriadne citim je to poriadne napnutie ale balonik nevyfuknem ani trosku, ved potom by to nemalo zmysel, musim sa dostat na 10cm ked je nafuknuty v posve a taktiez musi aj v 10 cm obvode vyliezt von aj ked je to riadne pnutie. Ved hlavicka bude v skutorcnosti mozno aj vacsia ako 10 cm tak nech mam aspom balonik v maxime natrenovany.

Inak je to neuveritelne na zaciatku sa mi ani len nestivalo ze sa fakt priblizim k tej desine 😵

konecna
16. čer 2008

Ahoj holky, moc zajímavá diskuze. Jsem ve 31 tt a vážně o Epinu uvazuju. Nejdřív jsem si ho chtěla půjčit v Pomadu ve Frýdku, ale tam ho vůbec nemají. Chci se proto zeptat, jestli by ho některá z vás nechtěla prodat.Díky.

sonenschein
17. čer 2008

ahoj konecna, a nechces si radsej kupit fungl novy Epi - no? No ja neviem ale to by sa asi nemalo poziciavat.

sonenschein
18. čer 2008

Ahoj kde ste vsetci?
dnes som sa dostala na 9,5 cm 😎

bajunka
18. čer 2008

gratuluju seš frajerka to už dáš,já se dostala jen na 9 nebo 9,5 a hlavička 34 cm prošla 😉

medulynka
18. čer 2008

Tak to seš fakt dobrá. Já jsem včera a dnes se dohrabala konečně aspoň na 8 cm. Ale jde mně to teda pomalu, a je to hrozně nepřijemnej tlak. Už začínám panikařit, že to dál nestihnu🙂))

veronikapulkertova
19. čer 2008

Ahojky, taky se nemuzu prehoupnout pres 8 cm. Vysledek si jeste premeruji centimetrem. No musime bojovat dal 🙂)))

novako
19. čer 2008

Holky, to půjde! Taky jsem se bála a už jsem na 29 cm, to je 9 cm a kousek. 😉

medulynka
20. čer 2008

No, novako, Ty už můžeš jít rovnou na TO, že??? 🙂 Doufám, že to budeš mít brzo za sebou, a že tady budeš mít mimčo coby dup. Já už jsem čtvrtej den na 8cm, a dál to prostě zatím nejde. No, musime vytrvat.

novako
20. čer 2008

Medulynko: Včera měřili mrňouskovi hlavičku a když tam Dr. napsal 9,2 cm, tak mne to hoooodně uklidnilo. Řekla jsem si, že to prostě musím dát. 🙂 A i těch 8 cm je dobrých, protože o další povolení hráze by se měli postarat hormony. Tak snad... Budeme si držet vzájemně palce. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru