EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

xaverov
21. bře 2010

Tiki, ja ti bohuzel neumim poradit a podle toho, ze tu jeste nikdo nenapsal, asi nejsem sama. V manualu se o tom nic nepise? Co se zkusit dotazat vyrobce nebo tvyho gyndare. Ovsem pokud vi, co to je...Tomu svymu to nebudu ani zminovat, nebot bych musela tak 15 minut vysvetlovat, co to vlastne jako ze je, jak ho znam. A na predchozich strankach tyhle diskuze nic neni?

zdeniii
21. bře 2010

Tiky: a nedáváš si ho tam moc hluboko?
Stejne ted chodis na prohlídky k dr každý týden, tak by ti měl říct, jestli je něco v nepořádku. Já bych to nechala chvíli být. Taky necvicim kazdý den...

fiffinkaa
21. bře 2010

Tiky..no to ma mrzí...necvič, daj si pauzu zo tri dni..asi ti tam popraskali nejaké tie vlásočnice, neboj snád sa to spraví..moc drži palce, nebud smutnáá 😵

aronek
21. bře 2010

ahoj, tak hlásím, že cvičení s epi-nem mi dalo před porodem klid, že pro sebe něco dělám 🙂 , bohužel to skončilo akutním císařem 😖 , ale všem držím palečky, aby jste to zvládly v klidu a pohodě 😉

zajaciq
21. bře 2010

aronek to ne !! teeda ... 😕

scai
21. bře 2010

Aronek, to je teda škoda ☹ No ale tak hlavně že jseš v pořádku a mimi taky...

tiki
21. bře 2010

Holky, diky, u dr. se mi to dvakrat vysvetlovat nechce, nevim, mozna by pro to pochopeni mela, ale nejsem si jista. Jestli ho nedavam moc hluboko si taky jista nejsem, kdyz je melceji, tak vyleza, ze ho nemuzu rukou udrzet, kdyz ho dam trosku hloubeji, zase tam zaleze tak, ze do nej prcek pinka hlavickou 😉 , tak fakt nevim. Ale zitra to asi zase zkusim a uvidime.
Aronku, nic si z toho nedelej, to se nekdy stava, my takhle skoncili pred trama letama taky (i kdyz s epinem jsem tenkrat necvicila, takze jsem nemusela litovat namahy 😉 ). Ona se jizva zahoji docela rychle a clovek na to stejne nema cas myslet, hlavni je zdrave nepridusene dite!!!

gabuskaaa
22. bře 2010

Prodam EPI-NO, kdo ma zajem at mi pisne do IP.

blanka.k
22. bře 2010

Ahoj holky,
mám dotaz, asi se to tu řešilo, proběhla jsem pár stran vzad, ale na víc nějak nemám sílu, tak se omlouvám, jaký Epi je lepší, s tím "tachometrem" nebo bez? Je ten ukazatel tlaku k něčemu dobrý? A koukala jsem, kde ho koupím, ale našla jsem jen 2 weby - 2600 a 2690,- Tak kdyby měl někdo tip na lepvnější, tak předem díky 😉

adelka89
22. bře 2010

blani myslim ze ten bez toho "tachometru" na cviceni pred porodem staci 🙂

blanka.k
22. bře 2010

Já právě myslela, že se tam ukazují ty centimetry, jak se tu o nich bavíte, ale prý je to nějaký tlak, tak jsem asi natvrdlá, jak teda zjistíte ty centimetry, na kolik se vám to povedlo? To jak to vytáhnete, tak ten balonek změříte? 😅

petapi
22. bře 2010

blani, k porodu stačí bez tachometru, on neukazuje ty centimetry, ten je k něčemu až na cvičení po porodu, jestli se na něj chystáš. a cm se zjišťujou buď po vytažení přeměřením krejčovským metrem, nebo je tam u toho na papíře stupnice, ale ta trošku zkresluje, prtž neumí pořádně odhadnout, jak moc jsi silná a dokážeš nafouknout na jedno pumpnutí 😉
a já jsem kupovala tady za 2431,- http://www.coord-med.cz/cs/predporodni-priprava...

blanka.k
22. bře 2010

Petapi- děkuji 😉

petja
autor
22. bře 2010

Já mám taky jen epino delphine,určo stačí bohatě.Stačí pár cvičení a hned se do toho dostaneš.Já prvně měla půjčený delphine plus,ale vůbec sem to podle toho tlakoměru neurčovala...podle mě se dá i pánevní dno po porodu posilovat jen s delphine

zdeniii
22. bře 2010

blanka.k: Blani tady ho mají za 2343,.. http://www.epino.cz/objednavka.htm?type=epino

blanka.k
22. bře 2010

Holky, díky. Já právě našla (teda googl našel 🙂 prodej epi jen na dvou stránkách... právě na www.epino.cz a tady http://www.branakdetem.cz/epi-no-balonek-na-pri... 😉 Zas si říkám, že ten s "tachometrem" vyjde jen o 150,- dráž než bez...., pokud teda nenajdu ještě někde něco levnějšího. 😉

petja
autor
22. bře 2010

No nebo taky můžeš koupit od nějaké maminky po jednom porodu o stovky levnější 😉 Zas pokud plánuješ dětí více,taky bych šla do novýho.

aronek
23. bře 2010

Ještě jsem se chtěla zeptat. Tak za dva roky bych plánovala sourozence, mám si schovat tohle epi, nebo ho raději poslat dál a pak jiné? Nejsem sijistá tou gumou na balonku, aby mi za ty dva roky nerupl a takhle by mohl ještě někomu sloužit?

smarti
23. bře 2010

Ahojte dievčatá, už vás nestíham dočítať. Idem sa len pochváliť - neepinovala som kvôli výtokom a baktériám, takže som Epino nakoniec ani nepoužívala a predala - pozdravujem Zdenku. Minulú stredu sa nám narodila Lenka, ráno mi dali tabletku na vyvolanie, poobede ďalšiu, lebo sa nič nedialo - chodila som do piatej večera po chodbe. O 5 mi prepichli vodu, takmer okamžite prišli kontrakcie, tak do štvrť na 7 sa dali vydržať, ale potom naraz nabrali takú intenzitu, že sám lekár bol "zhrozený" z toho, že ideme rodiť. Malá sa narodila o 7. Takže bolesti 2 hodiny, aj ma nastrihli a mám šitie, ale s predchádzajúcim pôrodom sa to nedá porovnať. Celkom v pohode si sedím. Keďže už som Epi nemohla používať, tak som pila maliník a jedla ľanové semienka. Možno práve tie pomohli, že to išlo tak rýchlo. Neviem, či tu ešte niekedy nazriem, ale prajem vám všetkým pohodové pôrody a zdravé detičky.

foogy
23. bře 2010

aronku - já budu Epino určo prodávat a pak si zase koupím nové. Teď bude ještě v záruce, takže holkám poslouží. Ale já plánuju druhé dítě až za 3 roky a to už v záruce nebude a měla bych strach.

A já mám epino bez stupnice a bohatě to stačí.

petapi
23. bře 2010

já taky, pokud budem mít ještě další mimčo, si případně koupím zase jinej, takhle poslouží ještě jako relativně novej jiné mamince 😉

zdeniii
23. bře 2010

smarti: moc moc gratuluju k miminku!! jsem rada ze všechno dopre dopadlo a děkuji za Epino 😉
At vám mimi dělá jen a jen radost!!

angel99
23. bře 2010

ahoj, budu prodavat epino koncem dubna. Kdo ma zajem piste do IP.

lucia169
24. bře 2010

Baby uz cca 10 dni cvicim a stale som len na 22 - 23 cm a som trosku zufala, mam pocit ze to nestihnem, ako ste na tom?

zdeniii
25. bře 2010

lucia169: ahojky neboj,m hlavne se tim nestresuj, hodne pak pomůžou hormony! Já jsem na 8cm, ted jsem týden necvičila tak jsem zvědavá kolik budu mít...

crawler
25. bře 2010

luci: neboj - já jsem na 7,5 a cvičila jsem už dostkrát...dnes budu zase tak uvidíme, ale každopádně no stress - ono to potom povolí a udělá to hup třeba rovnou o 2cm...a pořád lepší 22-23cm než nic a opravdu pomůžou ještě hormony 😉

tiki
25. bře 2010

Luci, v pohodě, já taky po dvou týdnech cvičení nedala víc než 24. Teď jsem měla týden pauzu kvůli pár kapkám krve, tak na to chci jít dneska a doufam, ze to do tydne dotahnu na 28, vyssi cil snad ani nemam 😉

lucia169
25. bře 2010

baby dakujem za podporu, snad to pojde, spolieham sa trosku na to, ze s bliziacim sa terminom povolia aj porodne cesty, tak uvidime

zuzana.k
25. bře 2010

Ahojte, chcem sa spytat, akym sposobom cvicite to vypudzovanie balonika-teda tu simulaciu porodu? Zavadza sa ten balonik dnu cely, alebo vam to ide aj ked si ho zavediete na 3/4? Nejako tomu nerozumiem, lebo mne skor vyklazava sam a mam obavy fukat ho cely dnu.

andelka
25. bře 2010

Ahojte holky, tak už se pomalu chystám na cvičení, začnu po velikonocích. chtěla bych se zeptat na zkušenosti, praktické - čím ten balonek dezinfikujete, jestli se to dá normálně sehnat a za kolik a jaké používáte kondomy na to potom. Četla jsem tu, že jsou dobré Durexy a že se musí koupit ty na vodové bázi, to je na nich napsané? - já jsem v tomto ohledu laik, v životě jsem kondomy nepoužívala, ani snad nekupovala 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru