EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

suik
3. zář 2010

@verondza tak už....

já mám olej tento: http://shop.bahnhof-apotheke.de/dammmassageoel-... , mám knížku od I.stadelmanový, zdravé těhotenství, přirozený porod, musím říct že je bezvadná. No a tehle olej je dělanej podle jejího receptu. Obsahuje třezalku, olej z pšeničných klíčků, pupalkový olej, éterický olej z růže a a z muškátového šlavěje..... musím říct, že funguje skvěle, krásně změkčuje a je to znát.....

ČR má dobré oleje i nobilis, ale tam přesně nepíšou, co v oleji na masáž hráze je, jen ta třezalka.

Podle mě, i podle toho co píše je právě ta růže moc dobrá na záněty....

já už odtamdud mám objednaný druhý balíček a ještě jsem objevila směs olej z čajovníku a růže, horkské levandule a manuky a ten by měl být vhodný i na mykózy, mimo jiné - byl teda drahej jak pes, řekla bych že to je ta růže. No budu s tím muset šetřit a budu se ještě před porodem léčit.

tak zkus pokoumat na slovensku, jeslti žiješ tam, jestli seženeš koncentát, mělo by to bejt ještě ředěný, myslím deset procent nejlépe v jojobovým oleji nebo tak..... stačí fakt malounko.

Jinak z toho německýho eshopu se dá objednat i do čr na sr, cca za 10 euro, berou visa karty..... já tam nechala už pěknej balík, ale jsem z těch olejů nadšená. Pro sebe a pro miminko.

jinak já myslím, že ten gel je u mykóz nezbytnej, já jsem celkově i vysušená a bez gelu nejde ani sex....oni ty kvasinky tý sliznici dávat taky zabrat a je náchylnější 😠

petja
autor
4. zář 2010

Dobré ráno,epi-no,což si myslím je ve zkratce epizotomie no 😉 dělá svému jménu fakt čest.Můj druhý porod holčičky Jolanky s míramy 4020gr/52cm/36obvod hlavičky proběhl naprosto skvěle a bez jedinného škrábnutí.Jsem nesmírně šťastná,že jsem se mohla připravit právě na ten obvod kolem 38cm,na což jsem se s epinem pomalu dostala.Vím,ale,že to muselo být poddajné na víc,páč pak byla ještě pekelná dřina dostat ven ta ramínka,ona je tam měla asi nějak bokem a to byl docela mazec už,hráz sem si uvědomovala plně a musela toho vydržet hodně teda!!! Takže nafukovací kruh,nebo co to v té porodce měli v tej skříni,se opět minul účinkem!!! Připraveným štěstí přeje 😉

vivianaba
4. zář 2010

@petja - gratulujem k narodeniu Jolanky a k SUPER zvladnutemu porodu!!!! Uplne s tebou suhlasim - 'pripravenym a odvaznym stastie praje'. Ja mam tiez na porod len tie najkrajsie spomienky a pri dalsom dietatku si urcite zase obstaram epino. Uz som ho posunula kamoske ktora rodi v novembri 😉

verondza
4. zář 2010

@suik dik, je to zaujimave, ale ja uz do porodu asi tie olejceky ani nestihnem najst a objednat, nie este aj pouzit ☹ .
a v normalnom stave ma kvasinky zas tak moc nenavstevuju. ale kazdopadne dakujem za informacie, oni sa mi mozno zidu. ved pred prvym porodom som ani nevedela, ze mykoza eistuje, takze mozno po druhom sa to este zhorsi a budem to musiet viac riesit.

@petja gratulujem! bola som zvedava, ako dopadnes. trosku som teraz na pochybach, ako to vlastne s tymi priemermi je. vraj staci nacvicit 10 cm, co je v podstate cca 31 cm obvod, pretoze panva aj tak viac nepusti a kosti hlavicky sa musia pri porode stiahnut (prekryt) max na tento priemer. potom sa samozrejme daju do normalnej polohy a preto tie namerane obvody su vacsie..
ale ty pises, ze si aj pri nacvicenych 36 cm! hradzu poriadne citila...tak ja uz neviem. tolko urcite nenacvicim, budem rada, ak stihnem tych 31... ☹

petja
autor
4. zář 2010

@verondza až při těch ramínkách jsem ji cítila...

suik
4. zář 2010

@petja gratuluju! Já budu ráda, že dojdu na těch 30....ale stejně si myslím, že každý centimetr je dobrej....

@verondza jo, ještě jsem zapomněla dodat, že jsem objevila že na ten výtok co mám poháhá homeo pulsatila 9 ch, od Porodní asistentky mám pulsatilu s vyšší potencí, tu už beru dýl, jako přípravu k porodu, ale jakmile jsem přidala i tuhle, tak ten výtok přešel, tak teď nemůžu říct, co přesně pomáhá, ale pomáhá.

keminek
4. zář 2010

@petja gratuluju! tys věděla, proč teď trénuješ na větší obvod 😀 Epino nezklamalo, tvé dva porody mluví za vše 😉 A 4020gr/52cm/36obvod.. to nepotřebuje komentář..

delf14
4. zář 2010

ahojky holky pořídila jsem taky epi no mám hodně času teda ikdyž to uteče,ale chtěla jsem se zeptat jak mám změřit ten obvod?to ten balonek když přeměřím dokola tak musí dát 30cm nebo jak mám zjistit ty správný míry?předem mo děkuji

e295
4. zář 2010

@petja MOC gratuluju ke krásný holčičce. Je to pěknej baculínek 🙂
Jakpak asi dopadla Petaskrdla?

@delf14 Já měřím nafouklý balonek krejčovským metrem v nejširším místě. Zdá se mi to přesnější, než ta papírová stupnice, kterou tam výrobce dává.

Jen teda nevím, jestli zvládnu ještě něco nacvičit 😒 Včera mi vyletěl pěkně tlak, tak mi nasadili prášky a udělali Hamiltona. Od tý doby trochu pořád krvácím, ale břicho je úplně v klidu a mám ultimátum do St. Pokud neporodím, tak ve St nástup na císaře. Vyvolát nechcou, že by to nemusela prý vydržet jizva po předchozím císaři. A při cvičení standartně dám 29 a jen 3x se mi podařilo překročit 30cm (30,5, 31,5 a 32,5) ale mezitím jsou dny, kdy prostě víc jak 29cm ani na druhej nebo třetí pokus nedám. A prcek má prý už asi 3800, ale s tolerancí +- 500g a prý ať radši počítám s něčím navíc.
Taky máte někdo pocit, že se zarzíte na maximu a víc vám prostě nepůjde? Se cvičením jsem teda nepřestala. Říkám si, že když to pořádně dezinfikuju, že už nemám čemu ublížit... buď a nebo

@petja Myslíš, že ten ricinový koktejl nemůže ublížit miminku? Jak ještě se dá tomu pomoct?
Drbu podlahu, leštím skříně, běhám do schodů i ze schodů a s 15kg dcerkou v náručí, už jsem zryla i kus zahrady... a břicho je úplně v klidu. Na dalšího císaře nechci ☹ Chci vidět prcka pěkně po narození a ne zase čekat 2 dny. I když po císaři v částečném umrtvení by mi ho možná i přiložili. Jen váhám, jestli mám na to náturu, všechno slyšet a cítit to tahání a škubání... a kor po tom dokumentu, co dávali v TV o lidech, co žažili opreraci při špatně provedený narkoze a nemohli dát nijak vědět, že o všem ví a všechno cítí. To teda bylo. Ale zapla jsem to k žehlení úplně náhodou a pak to vypněte, když je to tak zajímavý 😀

delf14
4. zář 2010

@e295 ahá díky moc takže ho pak budu měřit metrem krejčovským supr moc děkuji a at se prcek umoudří a nenapíná tě tak

delf14
4. zář 2010

@e295 ještě zkus pořádně ale pořádně teplou vanu a nebo sprchu na břicho mě teda vana pomohla na urychlení taky mi dělal hamiltna a porodila jsem teda druhý den

e295
4. zář 2010

@delf14 A myslíš, že si můžu lehnout do vany, i když po tom hmatu pořád trochu krvácím? Sprcha tak neprohřeje, ale asi je "bezpečnější" než vana. Ale na druhou stranu... jak se to řeší při porodu do vody? To tu vodu nějak převařujou nebo dezinfikujou...?

sambucca
4. zář 2010

@e295 ja myslim ze pomaha hlavne tomu verit, mit pozitivni pristup - proc by si vic uz nemohla nacvicit? vzpomen si na uplny zacatek kdy se ti povedlo z pohledu dneska uplny prd, koukla ses na balonek a rikala sis ze vic preci nikdy nemuzes dat 😉 ja pri cviceni nikdy moc nepropocitavam, resp. prvnich sest prifouknuti zvladam bet tlaku tak ty napocitam a pak bez casovyho omezeni nebo naucenyho pristupu si "hraju" 🙂 posunuju balonek, prifukuju, zatinam a povoluju svaly, pak tlacim ven - nekdy kousek odfouknu a zas se vratim dal... hlavne se tim netrap, to by byla skoda 😎 je preci uuuzasny ze uz jsi zvladla i 32,5! to znamena ze mozny to je preci ne? 😵

delf14
4. zář 2010

@e295 no já jsem nekrvácela a špinila,že jsem musela mít vložku,myslím že to nevadí,když budeš ve vaně a trochu krvácíš

verondza
4. zář 2010

@e295 ja by som s krvacanim do vane nesla. myslim, ze sprchovanie ucel splni, aspon mna teda dokazala sprcha na brucho pocas porodu prehriat az az...ale je to len moj pocit, neviem, ci si kupelom mozes ublizit.

svatule
4. zář 2010

Ahoj holky, také si budu pořizovat epi-no, dost jsem o tom přečetla, chtěla bych se jen zeptat, jestli koupit nové, nebo použité, popř. jestli máte někdo zkušenost, jak dlouho je možné epi-no skladovat. Chceme( pokud to půjde) děti rychleji za sebou, tak jestli mám koupit nové a nechat si ho i na druhé dítě, budu ráda, za vaše názory. A ještě se chci zeptat, zda opravdu stačí trénovat od toho cca 34 tt, nebo dřív, díky za odpovědi

delf14
4. zář 2010

@svatule co já vím tak se může použít až od 36tt dřív né

avelina
4. zář 2010

@svatule ahoj, já začala taky takhle brzo, ale myslím, že dříve by se asi skutečně nemělo. Jinak mám epi-no koupené starší a nezdá se mi vůbec poškozené. Je jako nové. Přesto je v návodu, že je určeno max.na dvě těhotenství.
Hodně štěstí!

svatule
4. zář 2010

avelina, takže myslíš, že eventuálně vydrží i víc těhotenství? pořídím si ho určitě, jde spíš o to, jestli ho mít třeba rok ve skříni, nebo dát dál a pak zase koupit třeba použité, každopádně určitě to je dobrá investice, já v tom 34tt nastupuji na mateřskou, tak od toho dalšího týdne bych chtěla trénovat, dřív určitě ne

danulavo
4. zář 2010

Ahojky, tak se tu hlásím jako další "epinačka". Epino jsem si teda koupila nové, já bych si starší nepořizovala, ale je to rozhodně každého věc - nic proti tomu nemám, ale pro sebe jsem chtěla prostě pouze nové. Epino mám doma týden a zatím jsem "cvičila" třikrát - vím, že je to nic moc, budu muset trochu přidat 😀 Zatím jsem na 25 cm, což si myslím, že tragédie vůbec není. Musím ale začít cvičit pravidelně, aby byl porod v poho. Při prvním porodu jsem o epinu vůbec nic nevěděla a je to škoda. Měla jsem bohužel dvojitý nástřih a stehů až až 😒 Přitom dcera vážila jen 3 kg. Doufám, že tentokrát to bude o moc lepší.
Myslím, že tu někdo psal, že cvičí tajně, aby to manžel neviděl. Mně k nákupu epino zase naopak přiměl manžel - řekla jsem mu o něm a on byl hned pro - ví co jsem si po porodu protrpěla. On byl taky u porodu a nástřihy dokonce viděl, takže teď je pro vše, co by mi mohlo porod usnadnit 😉

danulavo
4. zář 2010

@svatule jinak cvičit s epinem by se mělo až od 36 tt

sambucca
4. zář 2010

@danulavo to je dobre ze tu pises i tu zkusenost chlapa 😉 jde preci jen i ne kdyz se to tak vezme - nemit pak zdravej sexualni zivot je skoda ze jo 🙂

vafle
4. zář 2010

@danulavo eh 3x a na 25 tak to jsi dobrá....já už to vidím tak že se bez nástřihu neobejdu cvičím poctivě asi týden a to 2x denně a moje maximum bylo zatím 19....a to někdy nezvládám ani to...Tak nevím kudy pak projde mimi

antoaneta
4. zář 2010

Ahoj holky! Jsem budoucí epinačka 😀 teda doufám 😕 od té doby co mě doktor na předminulé poradně postrašil s tím že se mi nějak pne čípek a že mi může hrozit předčasný porod, tak mě straší sny, že každou chvíli začnu rodit 😖 Je to děs, co udělá pár vět od doktora. Ale čípek 29 mm, není přece až taková tragédie, co? Nebo alespoň co jsem byla schopná si někde dohledat. Každopádně epino si chci koupit a budu doufat, že se přehoupnu přes 36 týden a budu moc trénovat. Hlavně tak, abych vůbec něco natrénovala 😅
Chtěla jsem to kombinovat s masáží hráze, už taky jen proto, že se s tím může začít dřív, ale manžela mám přes týden pryč a sama si tam nedošáhnu 😀
Ale taky mám strach, že budu mít s tím problémy a že se bez nástřihu neobejdu. Myslím si že ji mám dost úzkou. Už jen blbý vyšetřování mi dává zábrat. Nevím, jestli jsem jen ztáhlá, jako psychika, nebo nemám vůbec natrénováno. V těhotenství mám půst, ať už dobrovolnej, nebo nedobrovolnej a bojím se, že ta moje dole 😀 to hold nedá ☹
Chci se zeptat, píšete tu o maliníku, pohance a homeopatikách.
Můžete mi prosím poradit, na co - co konkrétně pomáhá a kdy bych s tím měla začít a taky jak často?
Taky se bojím těch kvasinek, celkem jsem na to dost trpívala, zvlášť v souvislosti po antibiotikách. Tak nevím, jestli třeba nemám už teď začít s něčím preventivně? Ty homeopatika @suik jak píšeš, ty jsou jako prevence na ty záněty? Nebo ten olejíček z růže?
A co třeba wobenzyn? Nemáte s ním některá zkušenosti? Matně si vybavuji, že se mi někdy dostal do ruky letáček, že má právě na nějaké ty záněty a výtoky fungovat. Stejně tak i na hojení ran a tak. Může se teď užívat? Třeba právě jako prevence i před porodem kvůli hojení?
Nebo moc prosím, co byste mi doporučily? Ať už jste dělaly a děláte samy, nebo Vám bylo doporučeno, nebo jste si tu dřív přečetly. Co můžu teď pro dobrej budoucí výsledek udělat? Děkuji moc! A už se moc těším, jak i já, se s Vámi budu moc podělit o své zkušenosti. 😉

suik
5. zář 2010

@antoaneta ono se takhle po netu špatně radí, já s homeem taky nemám moc zkušeností a je to celkem složitá věc.
Já hlavně doporučuju knížku od Ingebord Stadelmanové: Zdravé těhotenství a přirozený porod, luštím a listuju v ní už několik měsíc a je tam spouta rad. Jak pro obtíže v těhotenství, tak při porodu i v péči pro dítě. Není to levná kniha, ale myslím, že se vyplatí, jsem ráda, že jsme se natěhovali do německa, tak můžu snadněji kupovat hlavně olejíčky (směsi) co navrhovala ona.
Na tu mykózu a i na jiné hojení je právě růžovo- čajovníková esence, kde jsou i další přísady, na tu teď čekám až mi přijde, jinak v tom oleji na masáž ta růže je také, a ta podle mě, též desinfikuje.....ale zase nevím, jak jsou na tom jiné oleje v čr dostupné.

Jinak ještě doporučuje namočit tampon do jogurtu s živými bakteriemi a asi 3x vystřídat, případně tam kápnout ten olejíček.... a pak česnek, obalit v gáze a strčit dovnitř. Na to teda nemám odvahu, a asi bych to v těhu nedělala. Ale aspoň ho jíst nebo jako součást napařovací lázně....
Taky teetrea oil.

moje PA mi říkala, že když se mi to vrací, tak mám houbu nejspíš ve střevech a zbavím se jí cca měsíční dietou, ne-li delší, bez cukru a mouky, aby kvasinky zemřely hlady a i další jejich generace, nebo léky, což stejně bych mohla praktikovat až po kojení....a upřímně, nevim nevim 😀
Taky by se měl zaléčit partner.

Co se týče homeo, tak po porodu je dobrá Arnika montana, nižší potence (9ch) na hojení ran.
PA mi dala dopředu Pulsatilu 30ch, ona se v homeo vyzná a odhadla mě dobře, jsem skoro přesně ten typ, někomu ale sedět nemusí, chce to si o homeo něco načíst a nejlépe najít někoho kdo tomu rozumí a poradí.

jo a ne pohanka, ale lněné semínko, to by mělo jednak upravit vyprazďnování (ale musí se hodně pít, jinak hrozí zácpa), stahuje to ze střev škodliviny a pak taky obalí miminko slizem a to snáz vyklouzne.

suik
5. zář 2010

@antoaneta jinak tu masáž doporučuju, jako kombinaci s epinem, já s ní taky začala cca o 14 dní dřív, měla jsem teda přestávku, páč jsem tu měla návštěvu na to nebyl klid a přijde mi, že mi pomohla to dole taky uvolnit....

@vafle jejda, a nemůže to způsobit to cvičení 2x denně? já bych to teda nedala, když to moc namáhám, tak to bolí taky víc nedám.... jednou jsem i vynechala na odpočinek. No včera taky, to jsme byli ve městě a já přišla dom úplně mrtvá....ale spát nemůžu, tak tu straším.

sambucca
5. zář 2010

@antoaneta budu ti drzet palce! s cipkem se neboj, ono kazda z nas si asi vyslechla neco co ji trosku vystresovalo - u me to byla nizkonasedajici placenta - a pak bylo vsechno jinak. 36 tt budes mit ani se nenadechnes, uvidis vzpomenes si na me 😵 to tehotenstvi utika straaasne rychle 😉

Lneny seminko je aby ses dobre vyprazdnila, a zaroven ten sliz z toho kterej delas 1.)az v brise(tj. chroustas seminko nasucho a pak vypijes hooodne vody)2.)zalejes troskou vody a nechas naslizit, potom vypijes s troskou medu, zamichas do jogurtu s musli, nekdo seminka scedi a vypije jen ten sliz v caji atd pomaha "navlhcit, naslizet taky porodni cesty 😉 takovou lepsi skluzavku pro miminko 😀

Malinik zas urychluje porod (nevyvolava ho!) a zlepsuje hojeni ran po nem, tusim ze je to tim ze dobre prokrvuje.

Homeopatika Arnica Montana 9CH, vic je na http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl... , tam je to dobre popsany i s davkovanim 😉

suik
5. zář 2010

@antoaneta já semínko chroupu holý, záleží na tom jak to komu vyhovuje,někomu nechutná, já se po něm můžu utlouct, lepší je ale rozdrcený, a pořádně zapiju, musím se ale hlídat i přes den, abyc pořádně pila, už se mi to jednou nevyplatilo 😅

včera jsem neepinovala, dneska to musím dohnat, ale všechno mě bolí, už se k tomu musím nutit 😒

petja
autor
5. zář 2010

@e295 nenapadá mě,jak by mohl nápoj ublížit,pokud dodržíš ingedience a dávkkování,je to sice alternativní,nicméně osvědčený a bezpečný způsob,jak miminku pomoci na svět.Ricinový olej je rostlinného původu,max.je projímavý a hlt kořalky snad řešit nemusíme.Důležitý je džus z meruněk,nebo něco,co obsahuje draslík,to je právě v návaznosti jedno na druhé,takže se dají použít broskve či meloun.Miminku to nemá ublížit jak,leda,že ho to taky pročistí,za mým mimčem po porodu následovala první smolka,tak nevim,jestli kvůli oleji,nebo tlaku při porodu jako takovém...

petja
autor
5. zář 2010

@suik taky miluju lněný semínko,já si ho zase upražím pod pokličkou a je super ořechový. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru