EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

hamika
3. led 2011

@luckar aha, já pochopila, že o tom věděl gynekolog v poradně, ale zmiňovaná doktorka byla na porodnici, už chápu. Já myslím, že právě ti gynekologové, ke kterým chodíme v těhotenství o tom buď moc nevědí nebo to nedoporučují, v porodnicích je to asi lepší, já teda můžu soudit jen dle PA, ke které jsem chodila na přípravu, s doktory na porodním jsem to díky císaři neřešila. Snad příště.... A to nenastřižení za to určitě stálo! 😉

jerryjanka
3. led 2011

@babika0 teda ty fakt nemôžeš spavať - ja sice zaspavam až okolo 3 v noci ale potom chrapem skoro do obeda 😅
k tym 31 cm no rada by som to dala aspon na tych 30 proste by som mala lepši pocit lebo miminka mavaju tak 33 a viac tu hlavičku a potom ešte ramienka chjo. ale tak uvidime kedy to pride a kolko dovtedy nacvičime

babika0
3. led 2011

@jerryjanka no a to som bola hore uz o 5.30h, vlastne ak naspim v noci 3 hodky tak je vela. ja neviem na com fungujem.
aaa dnes som dala skoro 28cm, bez par mm. huraa. ale to som fakt zuby zatinala a bala sa ze bude krvicka. 😕

jerryjanka
3. led 2011

@babika0 teda to je parada ide ti to.
ja sa chystam cvičiť teraz ale vidim to pesimisticky. ved sa ozvem ked dokončim mučenie 😀

babika0
3. led 2011

@jerryjanka drzim palce. zlepsis sa uvidis. ja som mala cele cvicenie 27cm, a reku ze posledny krat to este skusim a..
nebavi ma to uz. inak pri cviceni som myslela na babo 😀

jerryjanka
3. led 2011

@babika0 tak dnes som začala slabo 24-24-ale potom už 25,5-26-26-26 😉
ešte aspon 4 cm pomooooooooooc 😀

kinsli
3. led 2011

@babika0 ted na konci nepolevuj 🙂 do 29 cm to do porodu dotahnes neboj 😉

@jerryjanka 33 hlavicka??? Tak to by se mi libilo, ale to mi fakt nehrozi maly mel 30 cm na 30tt. Tak kdyz budu pri zemi tak reknu porodni 36 cm. Ale to nevadi, ona se stejne pri porodu zdeformuje tak pak tak velka neni. Schvalne ve stredu az mi bude delat odhad tak se zeptam na hlavicku 😀

kinsli
3. led 2011

@jerryjanka super, gratuluji 😉

babika0
3. led 2011

@jerryjanka no ty si ma pekne dohonila. sikovnica jedna! len mne to ide tak pomali, asi sa sanujem. musim ist na to viac sado maso. dobreze sa takto zenieme dopredu co?
@kinsli dik aj ja si myslim, juchuuu. 😅

jerryjanka
3. led 2011

@kinsli no ved preto som napisala 33 a viac musime len dufať te tie hlavky pojdu do špica 😅 😀

@babika0 no ani nahodou ťa nedohanam - do 28 to mi bude trvať minimalne tyžden ak to vôbec dam 😅 😕

natama
3. led 2011

tak uz jsem taky asi 6x cvicila 🙂 naposledy se mi podarilo 8,5 ale bylo to v den, kdy jsem cvicila 2x, jinak to bylo porad bez pokroku.
jak prosim vas cvicite? ja to totiz nemuzu nafukovat nejsirsi misto balonku primo na hrazi, to nevydrzim snad ani na 5 😅 musim ho mit vuc zasunutej a pak relativne v pohode vyklouzne i na tech 8,5, ale ze bych ho nechala vyklouzavat pomalu, to teda paradne boli, musim ho nechat vyklouznou vcelku rychle, to se pak da v pohode vydrzet. ale nevim jestli je to tak spravne, ze s nafouknutym na hrazi ani chvili nevydrzim.
a moje PA ho taky doporucuje 🙂

lucka26s
3. led 2011

@luckar To je krásný, závidím 🙂 A oběma Vám moc gratuluji k děťátkům, také už bych to chtěla mít za sebou 😉
@hamika 🙂

kinsli
3. led 2011

@natama já bych se bála rychlého vytláčení, aby jsi se nenatrhla 🙄
a chce to fakt nafukovat na hrázi jinak to strácí smysl, potřebuješ aby hráz povolila 😉
jeden porod máš za sebou, tak by to mělo být snad snadnější než pro prvorodičky 😉

@jerryjanka třeba budeš mít štěstí a budeš mít malou holčičku 😵

jerryjanka
3. led 2011

@kinsli no ja dufam v hmotnosť tak do 3200 - 😀 😀 😀 to som ale naivka čo 😀 😀 😀

jerryjanka
3. led 2011

@kinsli inak v 35+0 sme mali sice len 2300 gramov - ale za to hlavička bola väčšia a to až na 36+0 teličko a nožička zasa menšia len 33+5 takže aj ked bude menšia tak hlavku bude mať asi vleku 🤐

kinsli
3. led 2011

@jerryjanka třeba budeš mít 😉 Ta by se musela rodit hezky 😀
my máme odhad z 35tt myslím 3350g 😅

kinsli
3. led 2011

letím cvičit 😉 a spát 😀

jerryjanka
3. led 2011

@kinsli dobru nocku a vysoke čisielko

natama
3. led 2011

@kinsli no joo, kdyz on ten prvni byl cisarem, takze taky prvorodicka, teda doufam, ze tentokrat to pujde prirozene 😉
no ja nevim, jestli je to nejak extra rychle, proste ho necham vyklouznout a to neboli, ani z toho nemam nejaky oderky a tak. ale je fakt, ze je na houby, ze to boli, kdyz ho tam chvili necham 😒 budu to muset vzit od znova a poradne 😔

olga777
3. led 2011

Ahoj tak si vás tu pár dní pročítám a začínám mít pocit, že jsem v nějakém časovém skluzu. Cvičím cca týden dnes jsem dala nejvíc za celou dobu....21cm. Na to, že mám 1.termín na 19.ledna mám co dělat 😅

jerryjanka
3. led 2011

@olga777 ked budeš cvičiť každy den tak to dáš si myslim kludne na tych 29-30
ak sa ti to zda pomalé môžeš skusiť cvičiť aj 2x denne - rano večer
mne sa to hrozne nechce ale mala by som no

babika0
4. led 2011

hellou ja uz nemozem v tej posteli vydrzat, vsetko ma boli. celu noc nespim..

jerryjanka
4. led 2011

ja som dnes skoro horeeee - zaspala som tak o pol tretej asi - ale celu noc ma budila kyselina - no nejak to už len msime vydržať že ano - idem ja o chvilku na poradnu. som zvedava - ale myslim že to bude bezozmeny

kinsli
4. led 2011

Tak se hásím 😀 zkoušela jsem vcera jak tu nekdo psal ve stoje a v sedě. Tak v sedě mi to neslo vubec, asi na 16 stlaceni balonek vylítnul, nesel udrzet, tak to jsem zavrhla. Ve stoje, od cca 25 zmacknutí mega tlaky na konecnik, ale to vytlacovani bylo fakt uzasny 😵 proste to slo tak nejak samo 😀 Jsem si az rikala jaka musi byt parada rodit do vody 😵 Jinak na obvod to vliv nemělo v lezě 33,5 a ve stoje 34,2 cm. To je skoro stejny. hraz je uplne v pohode uvolnena tak ta by dala vic, ale ja ten balonek uz vic neudrzim. To by me ruka upadla 😀

kinsli
4. led 2011

holky vy jste sovy a ranní ptáčata, máte dobrou prupravu na prcky 😀

vesperr11
4. led 2011

@kinsli
Ahojky,prosím tě,jak přesně cvičíš ty,že dosahuješ taková čísílka a není to polosedě,pololeže? písni ,prosím IP.Děkuji

imzadi
4. led 2011

@kinsli me to take zajimaaa🙂

ja dnes dala zase jen 8 ... a na kolik nafouknuti date tech 30? ja na tech 8 musim zmacknout cca 20x balonek

a jinak nedoporucuji pri cviceni sledovat TV, treba jako dnes ja pratele, byla tam vtipna scena, ja se zasmala a balonek vyletel hned ved 😀

vesperr11
4. led 2011

@jerryjanka
tak dej vedět nejnovější info.Já jdu na kontrolu zítra,jsem strašně zvědavá,zda mi změří mimi a aspon odhadem řeknou váhu.

babika0
4. led 2011

ja som bola dnes v poradni a ziadna zmena. ☹ na jednej strane super, mame dost casu cvicit, na druhej des a hruza, uz neviem vydrzat sama so sebou. 😢

kinsli
4. led 2011

@vesperr11
@imzadi

cvičím v pololeže 🙂 při televizi 🙂 na jedno cviceni cca 6-8 nafouknutí a vytlaceni. Ze zacatku jsem davala jen na 4
ted uz to jde rychle 🙂

Ja jdu taky zitra do porodadny, minule jsem byla na 1,5 cm tak doufam, že ted uz budu alespon na 3 cm.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru