EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katulka3
9. led 2011

@olga777 jo jo promiň já to blbě napsala 🙂

olga777
9. led 2011

@katulka3 asi bys to tam ani obráceně nedostala 😀

veverka_
9. led 2011

ahoj holky, dá se někde v Brně půjčit -myslím epi-no?

imzadi
10. led 2011

@veverka_ myslim, ze z hygienickych duvodu to asi nepujcuji nikde ...

vesperr11
10. led 2011

@imzadi ahojky,jak se cítíš?
Já už jako velrybka,včera jsem necítila moc pohyby,tak mě to dost vylekalo a letěla jsem na pohotovost.já říkám raději pujdu zbytečně,než něco zanedbat,takže jsem ani včera necvičila,měla jsem toho dost....byla jsem unavena a vyčerpaná,spíš psychicky.Už se těším až to bude úspěšně za náma.

vesperr11
10. led 2011

VELKÁ GRATULACE KINSLI 🙂

imzadi
10. led 2011

@vesperr11 jojo, velryba je priznacny vyraz🙂 trosku me poboliva podbrisek, ale malej vesele mlati, takze snad je vse ok...no a doufam, ze vy na pohotovosti take! trenovat budu az vecer, zase po sprse, vyhovuje mi to vic a doufam, ze u porodu vyuziju tu jejich masazni vanu, takze se hraz nahreje i tam 😵

vesperr11
10. led 2011

@imzadi
nakolik jsi se už dostala cvičením?
Já to nějak už nehrotím,protože jsem měla kolem Vánoc trhlinku ,tak jsem necvičila i 4 dny,jezdili jsme po rodině,tak se to ani nedalo.Ted už se musím opravdu hoooodně přemlouvat k cvičení,takže sotva 1x za dva dny.....

imzadi
10. led 2011

@vesperr11 dala jsem vcera po te pauze po natrzeni asi 8,5 ... coz je nejakych 26cm, nic moc no 😖 ale tak jeste mame cas, tim se uklidnuju 😀

vesperr11
10. led 2011

@imzadi
tak si říkám,že na Kinsli nemám,ani ji nemíním dohánět 😉 ...to je extrem,ale mám aspon trošinku cisté svědomí,že snad něco málo jsem pro porod malýho udělala.včera na tý pohotovosti(vedle je porodní sál) ozývala maminka,že mi to na klidu tedy moc nepřidalo.... 😢
ach jo,jen si říkám,že snad nebudu tak hlučná,ikdyž každý má asi práh bolesti někde jinde 😀

babika0
10. led 2011

tak som docvicila a dnes som zase 29cm, ale viac uz nedam. neverim tomu. chcela som tych 3O ale nejde to! ☹
dufam, ze to bude stacit. sice este mame tyzden cas, no poychbujem. a kinsli uz bola druhorodicka, my prvorodicky to mame podla mna tazsie.

imzadi
10. led 2011

@vesperr11 tak zkus dnes jen pomalinku, treba jen na 7, at najedes zase na cvicici rytmus 😵

@babika0 to je super vysledek, ja myslim, ze to pujde, ale chce to proste pomalu, uvidis...a u porodu urco pomuzou i hormonym, uvidis...musime se takto uklidnovat....vzpomen si, jak na zacatku byl problem i ta blba 5 😀

babika0
10. led 2011

@imzadi to je fakt. ved sa tak utesujem. a co tie, co necvicia vobec. a porodia. tak sakra nam sa bude rodit lepsie a len s drobnymi poraneniami. /dufam/ neviem velkost babatka :( to ma znepokojuje

vesperr11
10. led 2011

to já už jednou dala i 29,ale jak říkám.....jednou se mi po teplé koupeli podařilo tohle čísílko a pak zase třeba 2-3 dny odpočívám a regeneruju 😉

imzadi
10. led 2011

@babika0 tak my jdeme na odhad ve ctvrtek, normalne to vyzaduj, me to prijde dneska normalni, alespon trochu vedet, do ceho jdu, no ne?

@vesperr11 no vidis, tak bud v klidu 😀
ja vcera nafoukla balonek hodne v sobe a pak tlacila a funila jako pri porodu, do konecniku, je super trenovat i tohle, aspon trosku mam predstavu, jak tlacit 😵

babika0
10. led 2011

@imzadi ja neviem od koho to mam vyzadovat. tie prehliadky u nas v porodke su totalne onicom.
tak tak, ja to robim tak isto.

imzadi
10. led 2011

@babika0 no chtej to po porodnici, at ti udelaji poradny utz, zmeri obvod hlavicky a delky kosti a dle toho jim vyjde ta vaha...at se neflakaj 😀

babika0
10. led 2011

@imzadi mam obavu, ze by sa na mna pozerali ako na blba. nemam nikoho zazmluvneneho, tak sa tak aj spravaju. proste iba kratke vysetrenie, dovidenia o tyzden. ale nepridte nabuduce k nam, my tu nebudeme. a pritom tam su. proste radi sa zbavuju pacientok. mame tu vela, chodte do inych dveri. atd.. absolutny nezajem. moj sa tam s nimi furt len hada, ale aj tak tym nic nedocielil.

luculele
10. led 2011

Baby, tak ja po siestich cviceniach uz mam tych 30 cm obvod, akurat toto je iba na hradzi. Ked zasuniem hlbsie, tak je to trochu tazsie a viac to tlaci na creva - je to neprijemne...

@kinsli gratulujem k babatku a k prirodzenemu porodu 😉

babika0
10. led 2011

@luculele waaau, to sa ti ako podarilo? zavidim ten 1CM!

imzadi
10. led 2011

@luculele take zavidim 😀
@babika0 a co zajit ke svemu obvodnimu gynekologovi?

babika0
10. led 2011

@imzadi co ja viem, to ma nenapadlo. nechcem ho obtazovat. sak tiez by na mna pozeral, co tam robim, ked mam chodit do porodnice. to mi je blbee.

imzadi
10. led 2011

@babika0 za zeptani nic nedas 😀

vesperr11
10. led 2011

@babika0 já bych se taky zeptala v porodnici,podívej,za zeptání nic nedáš a navíc od toho tam jsou,ne?

vesperr11
10. led 2011

já byla včera na tý pohotovosti a vůbec se neměl dr. k tomu,aby udělal ultrazvuk a zkontroloval event.pupečník,placentu,průtok pupečníkem...evidentně se mu nechtělo,tak jsem se zeptala,zda by byl tak hodný a udělal mi ho.Je mi naprosto jedno,co si myslí.....já nejsem těhotná každý měsíc a o miminko mám strach 😎

babika0
10. led 2011

@vesperr11
@imzadi no jo, zeptam se. 😉 a ves urobil ti ten uzt? nooo na tych pohotovostiach su tiez uzasni lekari.. nechapem preco chcu vlastne robit lekarov, ked potom sa im nechce ani prdel zdvihnut zo stolicky aby sa pacienta dotkli. ja som tiez tak bola raz na pohotovosti, nebola som tehu, mala som ms zachvat. a dr. sa prave zobudil a ani sa ma nedotkol. iba povedal sestricke nech mi da inekciu.

vesperr11
10. led 2011

@babika0
udělal 😎 ,mohl by zkusit neudělat mi ho 😠

brego
10. led 2011

Ahojky, tak já dnes dala průměr 9,5cm, sice jsem měla pocit, že to jde nějak hůř, ale šlo to. Hurá!
@luculele @imzadi @babika0 šikulky jste - je tak dál.

imzadi
10. led 2011

@brego no tak to gratuluju, uz jen kousicek 😵 ale opatrne, at se nezranis jako my 😝

veverka_
10. led 2011

holky prosím dejte tip, kde to koupit a hlavně abych to měla co nejdříve, dnes jsem začala 36 .týden, není to pozdě?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru