EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nicky655
15. led 2011

@jerryjanka
a tie ozvy klesli malej kvoli tej podanej epiduralke? ci nepovedali ti?

jerryjanka
15. led 2011

@vesperr11 zbytočne drahe... a pomôže preklznuť sice ale či je to žiaduce neviem lebo na hradzi by mala isť hlavička pomaly vtedy ani tlačiť nemaš

@nicky655 mohlo to byť aj preto - ale ja už som od bolesti ani dychať nevladala čo mi kyslik davali a mala nezostupovala aj ked som sa otvarala perfektne
takže to sa nevie

babika0
15. led 2011

babyyyy nevyvolavajte si porody, pokial babo este nie je pripravene a je vysoko. vidite nevyplaca sa to. nech sa same rozhodne kedy.
ja som dnes cvicila ale dala som len 28cm po 3dnovej pauze. ale bala som sa to silit. snad pomoze aj to. 😵

veverka_
15. led 2011

ahoj holky prosím napište přesně postup jak cvičíte, cvičím 4 dny a nemůžu se hýbnout z místa. Díky moc verča

imzadi
16. led 2011

@vesperr11 ja jo, dokonce je tady na to i nekde diskuse, probirala jsem to i s porodnikem a rikal, za hodne penez malo muziky🙂 ze stejne se pred mimcem pri vytlacovani hrne nejaky "prirodni" gel...
@babika0 bojim se, ze dopadnu stejne :( ty pauzy se proste nevyplaceji, ale co mam delat ze jo...

@veverka_ spis nam rekni, jak cvicis Ty🙂 my tady nedavno psaly, jak to ktera dela 😀

vesperr11
16. led 2011

@imzadi
Já si říkala,že peníze budou a my nebudem...a na nějakém foru si to holky docela chválily.Takže ty o tom neuvažuješ? Já to objevila včera v časáku a začala o tom uvažovat,abych to vůbec eventuelně stihla 😉

jerryjanka
16. led 2011

@vesperr11 s tymi peniazmi maš pravdu ale radšej by som to investovala do epiduralky 😀

delf14
16. led 2011

moje doktorka říkala,taky že to je zbytečné tenhle gel původně jsem ho taky chtěla,ale dlouho jsem rozmýšlela,a prdím na to první dítko šlo taky bez toho,tak proč ted bych to měla zkoušet,to radši ty peníze dám fakt do něčeho jiného,třeba do nadstandartního pokoje teda pokud bude volný 😀

vesperr11
16. led 2011

@jerryjanka
u nás ji hradí pojištovna...myslím epidurálku,takže já o ní na 100% uvažuju,pokud tomu tedy nebude nic bránit

olga777
16. led 2011

@vesperr11 mě o tom také říkala gynekoložka, ale spíš na to nadávala. Že je to nehorázný jak je to drahý (jestli je to ono, tak by to mělo stát kolem 100euro. To ale asi netuší kolik stojí epi-no).

olga777
16. led 2011

@jerryjanka chtěla jsem se tě zeptat, jestli ti porod vyvolávali nějakýma tabletama, nebo oxytocinem.

jerryjanka
16. led 2011

@olga777 chystali sa ale praskla mi voda skôr - jedine čo mi dali boli dve injekcie tiamínu - vitamin B1

olga777
16. led 2011

@jerryjanka aha, že jsi měla takové bolesti

vesperr11
16. led 2011

@olga777
zítra už taky začneš 40.týden,vid? ..jako já s imzi

olga777
16. led 2011

@vesperr11 No, někdy v půlce týdne se mi to přehoupne do 40.tt... uff. Ve středu 19.mám první termín podle uz, tak jsem zvědavá. Myslím si ale, že já budu přenášet dlouho, tak si někdy po tom 24. začnu dávat ricinové koktejlíky a třeba to pak popoženu

vesperr11
16. led 2011

@olga777
Já mám jen jeden termín,druhý mi ani nestanovil,takže jsem zvědavá,kdy to přijde a jak se to bude lisšit od předpokládaného data,hlavně mám ve středu 19,1, kontrolu,tak jsem zvědavá na odhad velikosti miminka

jerryjanka
16. led 2011

@olga777 myslím si že to bolo aj tým že mala bola uložena dosť vzadu a kontra som mala do krížov viac ako do bruška 😖

olga777
16. led 2011

@jerryjanka U Adélky jsem to měla podobné jako ty. Jen do mě prali všechno možné, kontakce jsem měla tedy jak v bříšku, tak strašnou bolest v kříži. Jen jsem tedy nedostala kyslík. Kontrakce jsem měla 18hodin. Nechápu, jak jsem to tenkrát mohla přežít 🙂 Ale na to se strašně rychle zapomíná. Tak hlavně abychom to už také měli za sebou ...ve zdraví my všechny.

olga777
16. led 2011

No nic jdu si rychle zacvičit, teď je u nás klid. Jo dneska jsem na zahradě našla první sněženku 🙂

dlouhovlasa.evzenie
16. led 2011

Ahoj holky,
rozhodla jsem se, že prodám svoje Epi-no delphine (není plus). Je použitý na jeden porod, čili cca 3 týdny, vždy pečlivě umyt a vydezinfikován. Prodávám ho včetně dezinfekčních čtverečků a pošty za 1700,--
Jinak kdybyste měli zájem i o homeopatika k porodu, ty mám též dispozici - já měla za 3h porozeno se vším všudy 🙂
zájemkyně napište do IP
Zuzka

babika0
16. led 2011

@dlouhovlasa.evzenie ahoj, ja sa chcem spytat ake si mala homeopatika a ako si ich uzivala. dakujem

dlouhovlasa.evzenie
16. led 2011

@babika0 tady to máš 😎

MĚSÍC PŘED PORODEM:
ARNICA MONTANA 15CH - 5 kuliček denně
GRAPHITES 30CH - 5 kuliček 1x denně

TÝDEN PŘED PORODEM:
Caulophyllum Thalictroides 9CH - 5 kuliček 1x denně (plus arnicu a graphites)

PO ODTEČENÍ PLODOVÉ VODY NEBO PŘI PRVNÍ SILNÉ KONTRAKCI (nevypít hned celé - pít po doušcích třeba celý porod):
do 0,5 l flašky neperlivé vody smíchat:
ARNICA MONTANA 15CH - 10 kuliček
CAULOPHYLUM THALICTROIDES 15CH - 10 kuliček
ACTEA RACEMOSA 15CH - 10 kuliček

PO PORODU:
ARNICA MONTANA 15CH - 5 kuliček - 2x denně
RICCINUS COMMUNISC5CH - 5x denně 5 kuliček po dobu 3 dnů, pak 3x denně 5 kuliček

DÁLE PO PORODU, NENÍ POVINNO SPÍŠE PODLE PROBLÉMU:
cocculus indicus 15CH - kuliček ráno (extrémné únava - 5 ráno a 5 večer)
phosporicum acidum 15CH - 5 kuliček denně, vybrat 2 balení (vypadávání vlasů+únava)
lycopodium clavatum 9CH a arnica montana 9CH - 3x denně 2 kuličky rozpustit v mateřském mléce a podávat dokud trvají obtíže (žloutenka)
chamomilla vulgaris 15CH - 5 kuliček 2x denně (proti bolesti, stresu)
belladonna 9CH - 5 kuliček 4x denně (zánět v prsu, horečky)
nitricum acidum 9CH -5 kuliček 2x denně (praskliny prsních bradavek)

babika0
16. led 2011

@dlouhovlasa.evzenie a toto vsetko si dodrziavala?

olga777
16. led 2011

@dlouhovlasa.evzenie proboha! Není těch kuliček nějak moc?? 😅

veverka_
16. led 2011

@imzadi no já právě listuji zpátky a nemůžu nic najít, nakopněte mě prosím nebo alespoň na které stránce? díky moc verča

dlouhovlasa.evzenie
16. led 2011

@olga777 @babika0 užívala jsem ty před porodem a ten drink k porodu, potom na rozkojení a pak už nic 😉

olga777
16. led 2011

@dlouhovlasa.evzenie myslíš, že by nám stačil jen ten nápoj po prasknutí pl.vody? Většinou už jsme v termínu. A k čemu jako přesně je? Díky Olga

dlouhovlasa.evzenie
16. led 2011

@olga777 mě třeba praskla voda a asi dvě hodiny se nic nedělo, až mi začly bolesti, tak jsem si to teprve namíchala a začla pít 😉 soudím dle sestry, která měla první porod bez a druhý s homeopatiky, že druhý díky nim, byl rychlý a intenzivnější...trval 2 hodiny 🙂
i můj byl takový, ale nemám to srovnání s 20 hodinovým porodem 😎

ale můj názor je ten, že pokud člověk homeopatikům nedůvěřuje, tak jim nepomůžou 😅

já pro svůj porod udělala maximum - epi-no a homeo a výsledkem jsou dva pidi stehy a za tři hodiny odrozeno 😎

olga777
16. led 2011

@veverka_ také to nemůžu nikde najít. Tak se pokusim shrnout: ze začátku trochu nafouknu (3-5x zmačknu) a trénuju dno pánevní -počítám si do 10.To celé tak 5 min. A pak nafukuju vždy co vydržim. Balonek přidržuju aby nezajel hluboko, nebo naopak. Měla bys ho tam dát tak do 2/3. A pak pomalu vytlačuju i ho chvíli držím na hrázi (když to vydržím). Takhle to dělám pořád do kola a přidávám si co vydržím. Je dobré si dát před tím teplou sprchu, nebo koupel, svaly se ti uvolní a nepotrháš se. A také jsem zjistila, že mi pomáhá si to prodýchat, že to spíš pak dám 😉 Tak snad ti to k něčemu bude.ahoj

olga777
16. led 2011

@dlouhovlasa.evzenie tak to ti bledě závidím. Já mám za sebou právě ten dlouhý. Ale já myslela, jestli to zabírá jen jako celek, nebo pomůže i jeden z těch drinků. Což asi nevíš, když jsi pila i před. Já homeopat. věřím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru