EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

moka
22. bře 2011

@dundy27 a ako sa Ti darilo s cvicenim?

evap19
22. bře 2011

Ahoj holky, musím taky pochválit EPI-NO, moc se mi osvědčilo - jsem prvorodička, měla jsem natrénováno jenom 28,5cm (měřeno krejčovským metrem) a můj chlapeček měl hlavičku 34 cm (3,5 kg a 53 cm) - a vyvázla jsem jen se třemi povrchovými stehy, "vnitřek" naprosto bez jakéhokoli poranění. Navíc jsem miminko vytlačila během jediné kontrakce na 2 zatlačení, na první celá hlavička, pak nádech a na druhé zbytek 🙂 (Docela mě děsilo, když jsem pak poslouchala, jak některé holky tlačily třeba půl hodiny.)
Po porodu jsem stehy vůbec necítila, jediné, co mi "dole" vadilo, byl otok, nebo takový tlak. Stehy jsem trochu cítila jen asi pátý den po porodu, to mi asi vypadávaly. Na kotrole po šestinedělí mi můj gynekolog hned na první pohled řekl: "Tak tady se nestříhalo" 🙂
Jinak cvičení s epi-nem mi moc nešlo, třeba na pět dní jsem se zastavila na 26 cm a nemohla se pohnout. Osvědčilo se mi trénovat spíš obden, většinou když jsem to moc hrotila a cvičila častěji, tak mi to nešlo vůbec. Ale i těch 28,5 mi moc pomohlo, hlavně ke snadnějšímu tlačení 🙂

lucie_84
22. bře 2011

Holky, tak jsem začala cvičit, na doporučení porodní asistentky už v 34 tt, jednou denně a od 36 tt bych přešla na 2 x denně. Jenže. I když mi naposledy doktorka dělala kultivaci a výtěr na bakterie a bylo vše v pořádku, v dnešní poradně se už kvasinky ukázaly. Myslíte, že na to mohlo mít vliv podráždění sliznice cvičením? Já nikdy kvasinky neměla, tak mě to překvapilo. A ještě jsems e chtěla zeptat, jestli si myslíte, že po přeléčení bude možné ještě cvičit? Děkuju za radu.

moka
22. bře 2011

@evap19 dakujeme za pozitivny prispevok 🙂 Mne ide cvicenie tiez pomalicky, tak dufam, ze sa dostanem aspon tam, kde Ty 😉

peknykvietok
23. bře 2011

Ahojte, predám epino. Cena 40eur. Pošlem aj na dobierku. 🙂

anetka1701
23. bře 2011

Ahoj, prodávám epino. Cena dohodou, předání Praha nebo dobírka. Používaný jenom mnou... U mně to byla spíš psychická podpora - nakonec malá šla akutním císařem :o( Kdybych nevěděla, že příští bude zase císař, tak si ho nechám a trénuju znova :o)

@lucie_84 kvasinky můžeš mít i z něčeho jinýho... v těhu je to dost běžný, že se objeví... Chce to hodně dodržovat hygienu - já si důkladně myla spodek před i po tréninku a používala trošku lubrikantu, aby se nestalo zbytečný poranění... Jinak i po zaléčení kvasinek cvičit můžeš :o)

lucie_84
23. bře 2011

@anetka1701 Já jsem na spodek byla i před těhotenstvím hodně háklivá, takže doma po každém záchodě hned šup na bidet 🙂 Před i po cvičení jsem se myla a mám kondomy s lubrikantem na vodní bázi. Ale ono asi ty chutě na sladké a velké množství cukru udělaly svě :( Tak budu doufat, že se brzy zaléčí a já budu dál cvičit 🙂 Při prvních cvičení byl znát po 4 dnech pokrok a mně to hodně psychicky pomáhalo a já si věřila, že nacvičím a všechno pak zvládnu. Teď jsem z toho taková smutná a najednou mě ten porod začal děsit.

anetka1701
23. bře 2011

@lucie_84 co jsem četla tady, tak i holky, co neměli natrénováno tolik porodili docela v pohodě, tak neboj :o) Já vím, že mně se to povídá, já nakonec spodkem nerodila, ale myslím, že stačí aspoň něco, aby to bylo lepší :o) :o)

landrea
24. bře 2011

ja som si dohodla rande s porodnikom, som zvedava co pokecame , ci bude epika poznat 🙂
tu smikaju jedna radost(zilina), tak som zvedava na reakciu, ze by som rada bez. noznic a mam aj tie krcaky, tak som zvedava aj na to, ako sa vyjadri, ci pojdeme pozvolna na to 🙂 . ja by som rad aj bez medikacie, ziadne urychlovaky a potom spomalovaky, aj to hradzicke( celkovo porodnym cestam ) neproseje, ked si zelam bez nastrihu. no som zvedava 😅
(samozrejme nie som extremista, ked nastane patologicke daco, moje zelania idu bokom )

landrea
24. bře 2011

a ozaj , v drogerke som videla aj lubrikant s tea tree olejom, primeros, vodna baza.. mozno by bol fajn ako prevencia mykoz. skuste

moka
24. bře 2011

@lucie_84 ahoj, mna tiez trapi mykoza, mam jemne svrbenie a palenie. Cvicit sa vsak snazim stale, aj ked to nejako nehrotim. Po cviceni si vkladam tabletku, tak dufam, ze to coskoro prejde. Vcera som dala 6,5, co je u mna uspech, aj ked niektore ste na tomto cisle zacinali 🙂 No ale pri vyklzavani balonika som citila riadny tlak na hradzi, bojim sa, aby som sa neporanila, tak idem pomalicky. Do TP mam 3 tyzdne, tak dufam, ze este nejake 3 cm nacvicim a dufam, ze nepojdem skor. Baby, chcem sa opytat, cvicite iba s balonikom alebo aj masirujete hradzu? A ako rychlo asi postupujete? Kolko mm denne? Ja mam pocit, ze to ide hroozne pomalicky a bojim sa, aby som to stihla 😒

lucie_84
24. bře 2011

@moka Já žádné problémy nemám - pálení, svědění, ale z výtěru tam mrchy byly. Tak nevím, jestli mohu aspoň ob den opatrně trénovat, alespoň na menší obvod balonku, abych se neporanila. Zase bych chtěla, aby při porodu bylo vše ok. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme. Jinak kamarádka, co cvičila, zvládla porod na jedničku, klučina měl 4030 g a 53 cm, prvorodička a bez nástřihu i vnitřního poranění. První týden cvičení byla zoufalá, protože byla bez zlepšení a pak najednou jako by se všechno povolilo to už šlo rychleji, dostala se jen na 9 cm a stejně porod zvládla, šikula.

moka
24. bře 2011

@lucie_84 Ja si myslim, ze trenovat pomalicky mozes. To je super sprava o Tvojej kamaratke. Cvicenie chce fakt trpezlivost a ta mne chyba. Ja budem spokojna, az ked natrenujem min. tu 9 🙂 Zatial sa musim uspokojit s malickymi pokrokmi.

irusza
24. bře 2011

Já mám pocit, že čím blíž k porodu tím lépe to jde. Asi pracují už hormony. Já cvičím 17 dní a jsem na 8,5 a snažím se cvičit obden. A pokud trpíte na mykozy tak pomaličku pač ta tkáň je citlivější a rychleji se může poranit.

landrea
24. bře 2011

@irusza juj, sa mas, ze uz len tzydnik.ja som sa prave dozvedela , ze porodnik co s nim mam rande, nie je rutinny strihac, tak super. o tyzden idem s nim pokecat.

lucie_84
25. bře 2011

Holky, tak jsem dneska byla na kontrole, kvasinky sice jsou pryč, ale jsem otevřená na 2 prsty, bříško sestoupené, hlavička nízko. Cvičila jsem od 34 tt na doporučení kamarádky, PA, 1 x denně 10 minut, teď končím 34 tt. Tak budu raději čekat ještě 3 týdny, snad neporodím a začnu cvičit znova...

carina
25. bře 2011

Ahojky, kde se dají sehnat ty kondomy lubrikované na vodní bázi?

landrea
25. bře 2011

@lucie_84 juj, veru drz sa !! neskor po poradni uvidis. nech mimi este vydrziiii!!

landrea
27. bře 2011

ahoj dievcence, ako sa dari ? ja som vcera netrenovala, nemala som taku pokojnu chvilku. uz pred tyzdnom som vysadila magnezko. celkom casto mi brusko tvrdne, len tak na chvilku, ale staci ak sa rychlejsie postavim a prejdem a hup uz reaguje, klby zacali akosi viacej boliet, brusko troska kleslo, evidentne sa pripravujeme.
v piatok mam poradnu, som zvedava ci je krcok uz trocha skrateny, myslim ze ano, a pochvalim sa navcvicenym obvodom :O)

moka
27. bře 2011

@landrea ahoj, ja sa snazim trenovat kazdy den, ale teda mne to ide pomalicky. Vcera som dala 7 cm, som na seba hrda 😀 Pomalicky budem trenovat dalej, uvidim, ako to pojde. Tebe sa kolko podarilo nacvicit? A ostatne baby, ako sa vam dari? Mne by to celkom slo, ale stale mam taky pocit, ze mam mykozu, tak sa bojim, aby som si neublizila.

sares
27. bře 2011

Ahoj, kdyby někdo sháněl epi-no, ozvěte se. Mám úspěšně po porodu, tak bych ho poslala do světa 🙂 .

moka
27. bře 2011

@sares ahoj, aku si mala skusenost s epinom? Kolko si mala nacvicene?

landrea
28. bře 2011

@moka ahojky , ja som dala predvcerom 29,5, to je tusim tak 9, neviem presne, vcera mi brusko trenovalo cely den, padlo uz , a citim ze hlavka je pripravenejsia ,nizsie, tak som aj vcera necvicila ale vegetila, nechcela som to pokusat, kukla som si par videjok porodov, toto je mileee...

http://www.clinic24.eu/video/15/prirodzeny-poro...

moka
28. bře 2011

@landrea to je super, mas skoro nacvicene 🙂 Ak by som sa ja dostala aspon na tolko cm, bola by som spokojna. Myslis, ze pojdes skor? Maleho si mala v termine?

sonkaaa
28. bře 2011

Ahoj, máte někdo tip kde si epi-no koupit za dobrou cenu? Díky🙂

landrea
28. bře 2011

@sonkaaa tu v bazariku som videla hadam aj dve ..okolo 40 eur.. v potrebach pre mamicky tusim boli , kukni

landrea
28. bře 2011

@moka ahojky, dnes som si dala take kratsie svicenie po dvoch dnoch, a som bola prekvapena, slo to super, zas o kusocek viac, myslela som ze len zopaknem nasvicene , ale slo to dalej.

benko bol narodeny presne na termin 🙂 , rano praskla voda . uz ale nepamatam ako to bolo s bruskom, kedy mi kleslo a pripravovalo sa :O). ale ked som po rpasknuti prisla do nemocky bola do uz na 4 cm otvorena

moka
28. bře 2011

@landrea super 🙂 tak pri druhom si ani nevsimnes, ze rodis 🙂

landrea
28. bře 2011

@moka dufam :O). som zvedava ci aj teraz voda praskne , alebo zazijem klasickejsi rozbeh kontrakciami, rada by som vyskusala :O).
ty sa zatial nijako necitis?

landrea
28. bře 2011

@moka a mena uz mate rozmyslene ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru