EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

stula007
12. čer 2011

ahoj holky, 8.6. se nám narodila holčička. Po cvičení s epinem jsem porodila bez nástřihu, bez poranění. A to si porodní asistentka i lékaři říkali, že vzhledem k mojí malé výšce bude císař. Ve cvičení jsem skončila na 9cm, které jsem dosáhla den před porodem.

opica
12. čer 2011

ahojte kocky,
zacinam uvazovat o epi-no. teda uvazujem uz dlhsie, ale chcem radu.
prveho syna som sice rodisla klasicky, ale koncom panvovym, takze to nemalo vobec vyznam riesit, kedze ma nastrihli od a po zet (co je samozrejme). plus som mala epidural (na ktorom v podstate trvali kvoli typu porodu).
doteraz mam vsak po epi problemy, takze spekulujem aj nad moznostou epi-no, kedze druhy spunt je zatial otoceny dobre a teda by som mohla rodit normalne a chcel by som to skusit bez epiduralky.
myslite, ze ked som bola pred 2 rokmi takato nastrihuta, tak to pojde a mohlo by mi to pomoct aj k porodu bez epidrualu?
vdaka

anicka1981
12. čer 2011

@stula007 Gratulujem, sa tesim s tebou 😵 , som rada, ze vam to dopadlo super, aka velka bola mala ?
Ty si to mala rychle, mna uz 2 tyzne strasi 🙂

anicka1981
12. čer 2011

@opica ahoj, ja si myslim, ze ked ti to cvicenie nepomoze, tak ti urcite neposkodi, posilujes tym panvove dno, a natahujes hradzu, skusit mozes, Ja chcem rodit bez edpiduralu tiez, je to asi na kazdej kolko bolesti znesie. Mame tu kocky, co rodili viac x, a druhy porod po cviceni s epinom prezili bez nastrihu, a ked je male dobre dobre otocene,,,,tak si myslim stoji to za to,,, 😉

lucie_84
12. čer 2011

@stula007
Ahoj, přidávám se ke gratulantům🙂
Užívej si novou roli a ať vám holčička krásně roste a dělá jen samou radost 🙂 Nám dělá. Je to úžasné.

@anicka1981
Aničko, ty tady furt strašíš ? 🙂) Já jsem měla taky jasno v tom, co u porodu chci a co nechci. A epidurál, jen při představě jehly, ze kterých mám panickou hrůzu, jsem ho odmítala...Ale...když jsme přijeli do porodnice, prosila jsem o něj, žadonila a nakonec to bylo tak rychlé, že jsem neměla ani hotový rozbor krve :D

anicka1981
12. čer 2011

@lucie_84 🙂 uvidime, ale chcem skusit bez, ja sa ani tak ihly nebojim, ale predstava, ze mam nieco v chrbtici mi nerobi velmi dobre,,, 😝 , to je dobre, ze si po tom mala tak tychlo, ja mam dnes od rana od piatej kontrakcie, aspon si myslim, ze to je to, 😀 , momentalne ich mam kazdych 20 min, ale nakolko ma uz maly vystrasil poslednu stredu tak, ze sme leteli do porodnice a nic z toho nebolo, tak si nie som teraz ista 🙂, este pockam, uvidim, ci nieco z toho bude,,,,ale v kazdom pripade to cakanie je strasne,,,,,, cele tehotenstvo ,mi zbehlo rychlejsie ako posledne 2 tyzne,,,,,

beisis
12. čer 2011

@dasty79 Jj uvažuju, ale jen pokud mě nepošlou na císaře. Pokud by mě nechali rodit normálně, tak určitě do toho jdu.

werunkach
12. čer 2011

@anicka1981 je tak to mám dobré vyhlídky,jestli to budu mít až do porodu,...ale zkusím se zeptat na těhotenský poradně mudra co by to mohlo být,...
@dasty79 vůbec se toho neboj,..já jsem také měla obavy jestli mě to nebude bolet (kvůli poporodnímu poranění co mám)a jestli to má vůbec smysl,že mě stejně nastřihnou,...ale opravdu každým dnem jsem zatím nacvičila o kousek víc a trochu mě to uklidňuje,že mě třeba nakonec nenastřihnou a nebo jen malinko..myslím,že je to dobrá investice

zorina82
12. čer 2011

@stula007 aj ja gratulujem k úspešnému pôrodu,prajem vela zdravia a síl k novej úlohe

dasty79
12. čer 2011

@stula007 - taky gratuluju ke krásnému porodu 🙂

@werunkach - a od kdy je dobrý cvičit?od toho 36t?co tady čtu,tak to je fakt asi dobrý 🙂
Já mám akorát strach,abych se nějak neporanila.Nějak si neublížila 😒

violeta5
12. čer 2011

@stula007 Gratulace k porodu, pro holku máme stejné jméno jako jste dali Vy 😵 😵

lucie_84
12. čer 2011

@anicka1981
O tom čekání mi povídej 🙂 Jak jsme čekali, že budeme rodit dle lékařů možná už v 36 tt se protáhlo až do 42 tt 🙂
Tak držím palce, ať se to rozeběhne a brzy jsi maminkou 🙂

sussanah
12. čer 2011

@stula007 gratulace k pohodovemu porodu 🙂 Pridej prosim svou zkusenost do
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-p...
@anicka1981 jsme byli na vikend pryc, tak jsem si rikala, ze uz to mas urco za sebou a ty porad nic 😀 Asi se malemu u tebe fakt libi 😉

kami1984
13. čer 2011

Ahoj holky,mohu se zeptat,kolik se vam podarilo nafouknout,kdyz jste poprve zacaly trenovat???

werunkach
13. čer 2011

@kami1984 🙂 já napoprvé 19,5 což je 6(ale hooodně jsem se šetřila),hned druhý den 21cm-6,5,třetí 22cm a teď týden cvičím a jsem na 22,5,což je stupeň 7...včera jsem ke cvičení přidala i masář hráze weledou,tak bych se dneska chtěla zase posunout kousek dál,..

werunkach
13. čer 2011

@dasty79 já cvičila přesně od 36tt,..a určitě se nemůžeš poranit nebo jsem to tu alespoň nikdy nenačetla,že by se to někomu stalo,když budeš nacvičovat jen do toho tlaku a nebudeš přesahovat hranici bolesti,což myslím,že snad ani nejde,..

sussanah
14. čer 2011

@anicka1981 uz jsi tu nejak dlouho nebyla, tak bych tipla, ze uz mas maleho v naruci 😵

nemue
14. čer 2011

@kami1984 Já dala na poprvé 5,5, teď už mám 7. Ale vypadá to, že se k 9 nebo 10 ani nedopracuju. Do týdne bych prý měla porodit, protože moje tělo to začíná nezvládat ☹
Cvičím teď třetí týden. Ale teď jsem tři dny vynechala, takže jsem o půl centimetru spadla, ale to zase doženu a snad dám i víc 😉 Zkusím natrénovat co nejvíc to půjde a uvidíme, jak si s tím tělo poradí 😉

mima1311
14. čer 2011

Ahojte ....nepredate niektora epi-no ? tiez mam zalusk ho vyskusat ,kedze sa mi to uz krati 🙂 ...budem vdacna za ,, rozumnu ,, cenu ....vsetkym ktore to maju pred sebou prajem rychly a bez nastrihnutia porod 😉 a tie co uz mate babenka doma ,nech su zdravucke :O) 🙂

werunkach
14. čer 2011

Hurá,..další pokrok,dneska jsem se ze včera dostala o další cm víš a jsem na 7,5...jsem vůbec nečekala,že to půjde takhle hladce...ale další 4cm do těch 9 to bude asi náročnější,..ale vůbec nespěchám,..cvičím teprve týden.... a k porodu se to zatím nechystá,prý to vydržím až do termínu(no měla bych protože na porodních sálech v porodnici kde jsem registrovaná se maluje a můj porodník jede příští týden na 10 dní na dovču)

nemue
15. čer 2011

Tak i já mám dnes pokrok. Ještě včera jsem dala 20cm a dnes 22cm 🙂 (měřeno krejčovským metrem po obvodu), tak mám radost 😵 Snad to takhle rychle půjde dál 😉

werunkach
15. čer 2011

@nemue Určitě to půjde,..hlavně před porodem to půjde určitě úplně nejlépe,jak všechno povolí,.. 😉

nemue
16. čer 2011

@werunkach To doufám 😉 Já bych šla rodit hned, jinak mě příští týden čeká vyvolání..

lutsousek
16. čer 2011

Ahoj, může se zeptat? 🙂 Objednala jsem tento týden epino na stránkách epino.cz, ale nepřišel mi žádný potvrzovací email, nic. Tak se chci zeptat, jestli jste si ho tam některá taky brala, zda došel rychle a jestli vůbec. 🙂 Už končím 34tt, tak bych chtěla začít cvičit, ať mám natrénováno. Nástřihu se chci hrozně moc vyhnout...ani nevíte jak 😅 Děkuju moc!

disaster
16. čer 2011

@lutsousek Ahoj, epino jsem si tam objednávala před pár týdny. Obratem mi přišel e-mail s odpovědí a za pár dnů i balíček. Email mi došel z info@epino.cz, tak se tam zkus kdyžtak zeptat... tak ať ti epino brzo dorazí a můžeš trénovat 😉

werunkach
16. čer 2011

Teda tak už jsem na 26cm(8),..bych na začátku nevěřila,že to opravdu půjde,.. Myslíte ,že k porodu opravdu stačí těch 9? Dneska jsem si zkoušela nafouknout celých 31cm a to je teda megabalon 😲

zdeniii
17. čer 2011

@werunkach ahojky nebooj já měla taky nacvičeno 8-9 a porod pohoda 🙂 navíc ty už jsi jednou rodila, tak by to mělo jít snáze 😉

sussanah
17. čer 2011

tak o epinu uz zacinaji v porodnicich vedet. Vcera jsem se potkala se svoji PA a rikala mi, ze byla sama prekvapena, jak 2 prvorodicky krasne porodily bez poraneni, ze i doktori cumeli a ptali se, jak ze to dokazala 🙂
@anicka1981ty uz to mas urco za sebou, doufam, ze vse v pohode 🙂 my ted jedeme na dovcu, takze se to dozvim az za tyden.

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
werunkach
17. čer 2011

@zdeniii Tak snad jo,..já jsem furt v nervu,že ta tkáň tím velkým nástřihem nebude tak pružná,...
@sussanah To jo,už je na čase,aby se informace trochu zveřejnili,..s kýmkoliv i s těhulemi o tom mluvím tak žádná nic neví a třeba když se to víc rozšíří,tak padne i ta cena,.. 😉
@anicka1981 také doufám,že už máš porod za sebou a,že proběhl dle představ a že se brzy pochlubíš se svou zkušeností 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru