EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

jeniss
30. pro 2008

Ahoj holky, mam cerstve po porodu uspesne s Epi-no balonkem 🙂 Nechce nekdo koupit? Je novy a pouzivala jsem ho neco prez tri tydny. Prodam ho za 1000kč plus poštovné 70.-. Kdyžtak se ozvěte na email andrea.gistrova@gmail.com. Přeji všem pohodový porod bez nástřihu 😉

nelinkav
30. pro 2008

Palen, ty jsi ale raní ptáčátko 😉 Řekla bych, že tvůj tréning už je úplně dostačující, seš šikulka.

Já se zatím asi jednou dokopala k tomu, abych cvičila 2xdenně. Včera jsem zas jen dopoledne a večer nic, dneska jsem po vstanutí cvičila a dostala se na 28cm 😵 Tak jsem sama ráda,páč na té stupnii je to průměr 9, ale pocity mám víc než nepříjemný. Když to fouknu na těch 28, tak ten tlak na konečník je tak strašněj, že nevydržím ani minutu . Při tom průchodu ven taky žádná slast, ještěže se hlídám, abych měla zavřený oči, jinak by mi vylezly z důlků 😀 Takže suma sumárum fakt to nedělám ráda, ale jsem trošinku klidnější a to ještě doufám, že to do porodu budu zvládat lehčeji.

nelinkav
30. pro 2008

A ještě dotaz: nebolí vás z toho záda? Já jak se dopol.dostala na těch 28cm, tak kromě tlaku na konečník mě bolela záda jak po celým dni v práci, dost strašně. Jak jsem bolonek vytáhla, tak to bylo ok.

palenda
31. pro 2008

Nel - tak záda mě z balonku nebolí (jinak bolí, to jo) - asi Ti vadí ten tlak na kostrč, možná Ti to tam skřípne nějaký nerv?? ....to mě napadlo, protože mě šíleně brala záda od kříže mi to vystřelovalo až do levé nohy a pak najednou to ze dne na den bylo pryč - tak možná mě tam utlačoval mrňousek nějaký nerv a pak se pohnul a přešlo to - tak třeba máš něco podobného i s balonkem

krijin
1. led 2009

teda, tak asi budu muset s tréninkem nadobro přestat 😢 Dala jsem si 2 dny pauzu a včera jsem to nafoukla naprosto bez obtíží na 33,5 cm, jenže když jsem ho vyndala, tak jsem seděla v louži krve. DOcela mě to vyděsilo. Samozřejmě to zase přestalo, je to jen ten můj překrvený čípek, ale nebylo mi to příjemný. Měla jsem menší šok. Doteď se tomu dalo řikat špinění, ale tohle?! Nehledě na to, že jsem trénovala v posteli, takže čištění matrace bylo fakt příjemný. 😒 Naštěstí malý to očividně nevadí, ale už to asi radši pokoušet nebudu.

palenda
1. led 2009

Jindro - no, tak to bych taky neriskovala, navíc je zřejmý, že to ani nepotřebuješ!
Já teď trénování trochu flákám - včera vůbec, předevčírem jen chvilku. Tak musím začít zase pořádně. Jak mě to tlačí na čípek, tak se mi do toho moc nechce, ale já teda naštěstí nešpiním ani nekrvácím.

nelinkav
1. led 2009

Krij, tak to bych určitě už netrénovala, zvlášť, když to fakt nemáš zapotřebí. Dobrý pocit můžeš mít z toho, že to na víc než slušnej obvod šlo i bez tréningu, tak proč se teď stresovat zbytečným krvácením.

Palen, já už cvičím od 19.12. a pořád jsem se nedostala k pravidelnýmu cvičení 2xdenně 😔 Přesto tam ty pokroky jsou, tak jsem ráda - dneska ráno jsem dala 29,5cm. Přesto se mi do toho ale nikdy nechce, je to dost nepříjemný...
Trošku mám strach z těch zad u porodu, netuším, jak dlouho se mimčo zdržuje v por.cestách a asi máš pravdu s tím,že ta bolest vzniká stlačením nějakého toho nervu. Ale je to neskutečný, to ten průchod balonku je proti tomu slast 😝 Jinak normálně mě teď záda nebolí, velký bolesti jsem měla asi do 32tt, než se malá otočila do správné polohy.

palenda
2. led 2009

Nel - tak včera jsem zatla zuby a trénovala 2x - odpoledne a ještě večer ... ale bylo to i trochu tím, že jsem se už hrozně nudila. Kolem těch 30 jsem balonek i chvíli nechala uvnitř, pak jsem nafoukla na 31,5, ale to musel hned ven.
Tvých 29,5 je bomba!! Mám radost, že nám to jde, tak taky doufám, že to u porodu pomůže 😉

nelinkav
2. led 2009

Ahoj, tak dneska ráno (bez večerního cvičení) tam bylo 30cm. Tak hurá, jsem u mety, kterou jsem si na začátku, u 17 😀 , strašně přála 🙂 Začala jsem to cvičit trošku jinak než předtím - na těch 30cm se dostanu asi po 38, 39nafouknutích, tak napřed několikrát vytlačím menší balonek, průměr 25, 27 cm, pak zavedu, fouknu asi 30x, nechám, ono se to roztáhne, zvykne a prakticky vůbec to netlačí, pak ještě 5x, to už nic moc, ale dá se vydržet a pak dofouknu na to moje aktuální maximum, takže asi ještě 4x a to už je síla a taky to musí hned ven. Ale každej den je ten počet stisků o krapet vyšší, takže to asi není nejhorší metoda. Tak teď už jsem jen zvědavá, kam se dohrabu do porodu 😀 Sice mě to včera celej den tak trošku pobolívalo, ale trhnutý nebo tak něco to není, prostě jak po hodně náruživým sexu, tak doufám, že Stelli nebude nějakej extadrak 😀 A i kdyby to nepomohlo, tak pořád aspoň do porodu budu mít dobrej pocit a můžu být klidnější 😉

kyri
2. led 2009

páni, blednu závistí - já dám průměr 7.2cm, a to jsem ráda.
uvnitř to nafouknu na kolik chci, víceméně, ale přes hráz to nepropasíruju... 😒

holky, používáte epino s kondomem? já to tak začla dělat, abych nemusela furt desinfikovat, kondomy jsou sterilní, tak je jenom máznu lubrikantem. ale pak jsem si přečetla, že ty gumy jsou lubrikovaný silikonovým olejem - vadí to? olej se na epino používat nesmí, ale silikonový by vadit nemusel, když ten balonek je sám ze silikonu - nevíte...?

nelinkav
2. led 2009

Kyri, a jak dlouho cvičíš? Já začala na 5,5cm a už mi lezly oči z důlků, ale fakt se to poddalo. Ještě na radu zkušenějších hráz po cvičení chvilku (3min?) masíruju. A při prvním porodu jsi byla trhnutá nebo stříhaná?

Já balonek nedesinfikuju, jen párkrát jsem to přetřela těma přiloženýma plátkama, jinak jen teplá voda+lactacyd pěna 😅 Kondom by dle mě vadit neměl, nějaká holka tu psala, že si epino půjčuje od sdružení PA a používají to právě s kondomem...

palenda
2. led 2009

kyri - jak píše nel, ono se to uvolní ... u někoho to jde líp, u někoho pomaleji, ale vydrž 🙂 ...jinak já to řeším jako nel, omývám vlažnou vodou a mýdlem před i po každém použití ... ale myslím, že kondom nevadí, každopádně osobní zkušenost nemám

kyri
2. led 2009

cvičím tak 2 týdny - ale nepravidelně, občas jsme ještě kolem vánoc vyjeli někam ven na víc dní, tak na chatu s kámošema jsem balonek nebrala 😀
o kondomu tu právě asi někdo psal - lamia? - tak jsem se inspirovala...

můj hlavní problém jsou kvasinky. měla jsem teď děsný peklo, přeléčila to atb, ale buď se to vrací, nebo se to ještě pořádně nezahojilo.. používám tea tree intim gel, ten funguje dobře. celkem se to po něm stabilizuje, ale není to úplně jako zdravá sliznice, takže to o to víc bolí...
z toho důvodu ani moc nemasíruju - olej ty kvasinky ještě zhoršuje (jenom nafukuju, tlačim, pajcuju pipku tea tree a doufám, že tentokrát to projde bez nástřihu i poranění 😉)

při prvním porodu jsem byla střihnutá, i jsem se trhla - zrovna se drala ven hlavička + měla jsem tam nějaký cévní pletenec poblíž, takže docela jatka 😝 ale dr. mě zašil vzorně, jizvička pidi, bolest žádná, sex jako zamlada 😉

tak díky za odpovědi 🙂

cervenaciapocka
3. led 2009

Je tu niekto z SK alebo USA kto to pouziva? Hladala som to vsade mozne, neviem kde to mam v USA kupit, nasla som cenu okolo 200 $ ale s poznamkou, ze sa to pre usa neda objednat. ☹ 😠

+ toto ako navod ako to pouzivat.

https://www.youtube.com/watch?v=70mffMYpscY
kyri
4. led 2009

c.ciapocka: písni ip na "lusinta" - prodává jedno - teda, second hand, pokud ti to nevadí. třeba by ti to do usa poslala...

palenda
4. led 2009

Ahoj holky ... tak co, jak jde trénování??? Kyri - nějaké pokroky??

Já jsem teda lenoch, občas vynechám, ale jinak stále udržuju 30-31,5.... a dnes jsem se manželovi chlubila, ukazovala jsem mu ten nafouknutý balonek, jak velký obvod už dám ... a on mi řekl, že je to fajn, ale že bych měla překonat bolest a dát ještě víc, aby mě pak nemuseli nastřihávat ... no měla jsem sto chutí mu ten balonek nacpat víte kam 😀 😀

samicka
4. led 2009

ahoj holky, s nostalgii nakukuji a ctu, jak jste pokrocily a koukam, ze porody mate na spadnuti a s obvdem jste na tom lip nez ja pred porodem, tak neni mozna,aby se nazadarilo!

ptaly jste se me jeste na pocte stisknuti pumpicky pri nafukovani, ja dala asi max. 22x, dal jsem se nedostala. ale vy uz jste me stejne trumfly v obvodech, tak to k nicemu uz nepotrebujete.

Jinak ja sve EPI.NO PRODAVAM, tak kdyby mel nekdo zajem, piste do IP. Pouzivala jsem ho cca 3 tydny nepravidelne a vzdy peclive omyvala vlaznou vodou, mydlem lactacyd a pouzivala jsem lubrikant na vodni bazi. Mam ho komplet v krabicce, se vsim, co k nemu bylo a prodavam i s fakturou, cili zarukou.
tal drzim palce a prijdu zase nakouknout, jak dopadly porody.

Holky, ja bych sla rodit znova hned, to bylo tak krasny...jsem si nejak nestohla v te rychlosti vsechno uzit 😀

cervenaciapocka
5. led 2009

kyri dakujem, ale second hand by som si nikdy nekupila, nie je to hygienicke, dokonca som tam citala, ze po pol roku by sa mal pristroj vymenit hlavne kvoli hygiene, a aj kebyze to pouziva s kondomom, nie dakujem. Skusim este pohladat.

palenda
5. led 2009

Samicko - to je dobře, že nakukuješ. Tak já dám 30x nafouknutí v pohodě, na konci dám i 35, ale to už je mazec.
Jen čekám, kdy se tomu našemu četíkovi bude chtít na svět - ani se mu nedivím, že se mu nechce do takové zimy

nelinkav
5. led 2009

Sami, to zní moc hezky, když lituješ, že sis to vzhledem k rychlosti porodu nestihla ani užít 😀 Kéž bych to mohla říct taky, já si radši užiju jiný věci 😉

Ad nafouknutí - já jsem to včera dala na 31cm, mám to v sobě nějakou dobu a přidávám postupně, jinak bych to chtěla vytlačit už při 20stiscích. Takhle to vytáhnu až na 41fouknutí, ale ono strašně záleží, jakou silou/rukou to čl.dělá, kdybych to mačkala pravačkou, tak je to číslo stisků někde jinde a obvod přitom stejnej 😉
Jinak pořád trénuju jen 1xdenně, ale asi to stačí.

palenda
5. led 2009

Nel - tak to jsme na tom už stejně - s tím počtem zmáčknutí máš pravdu, záleží, jak silně. Chceš jít ještě dál nebo to budeš udržovat kolem těch 31cm? Já se obávám, že extra víc, už nedám, ale i v návodu doporučují ten průměr 10 a pak že už je to zbytečné trénovat na víc .... no já hlavně doufám, že už porodím

nelinkav
5. led 2009

Palen, já se ještě do příští soboty rodit nechystám, na pátek 16.1. chci sezvat rodinu na oslavu mých narozek, páč je mi jasný, že po porodu jim moje pětadvacátiny budou úplně šumafuk 😀

Ten obvod už chci udržovat, resp. pokud to půjde časem prakticky bezbolestně na 32cm, tak fajn, ale hrotit to nebudu. Ono se to stává pružnější i tím cvičením na stejný obvod (jak teď cítím průchod 30cm a jak jsem ho cítila poprvé je naprosto nesrovnatelný) a taky ještě doufám ve vliv těch por.hormonů, že to bude zas o kousek elističtější. Jinak se spíš začínám bát poranění uvnitř, protože jsem dřív hodně trpívala kvasinkovou infekcí. Ale to už teď neovlivním. No, však písnu po porodu, jestli se to nakonec neminulo účinkem 😉

palenda
5. led 2009

Nel - tak jsem se Tebou nechala dnes vyprovokovat a zkusila 40 stisknutí a nakonec i 43 - bylo to cca 32-33 cm. Tak jsem už celkem v klidu, snad prcek nebude mít hlavinku větší - zítra mám ultrazvuk, tak uvidím.
A Ty máš narozky o víkendu? - tak to pěkně oslavte!

nelinkav
5. led 2009

Palen, téda, já tě nechtěla provokovat, já mám jen menší stisk 😀 Ale seš vážně dobrá. Mimčo může mít trošku větší hlavičku, ale pořád to pro to naše tělo snad nebude takovej šok, jak nemít natrénováno nic, takže bychom se trhnout nemuseli 😉
Jak jsem psala v naší diskuzi, dneska necvičím, bylo by mi to víc než nepříjemný. Balonek mi nevyklouzává sám, musím docela tlačit, tak se na to po dnešní KO necítím. když bude dobře, tak prubnu zítra. Ale trumfovat tě radši nebudu 😀

palenda
5. led 2009

Neli - to mě při menším nafouknutí balonek drží uvnitř, ale okolo těch 30 cm mi vyskakuje ven, tak ho musím přidržovat nebo nohy hodně k sobě 🙂
jinak mě o trumfování taky nejde, jen jsem to chtěla zkusit a bylo to celkem v pohodě, tak jak jsem zvědavá, jaké to bude u porodu

nelinkav
5. led 2009

Palen, já vím, dělala jsem si srandu 😉 S balonkem to mám přesně opačně - v malých rozměrech klouže ven, při větších zaleze dovnitř, když to mám na těch zhruba 30,tak už je uvnitř celej, tak to pak dá práci dostat ven.

akaji
5. led 2009

Zdravim,

no, ja mam epi-no, kupila som si ho v Nemecku a zatial mi bol na dve veci, nakolko som sa nedonutilla s tym zacat nejak... bola som aj chora 2 tyzdne asi, tak to sa mi vobec nechcelo a teraz mam 2 tyzdne pred terminom, tak neviem ci sa vobec oplati sa s tym obtazovat..

dnes rano som ho nafukla na priemer 7 cm (vo vnutri), lebo az na ten tlak sa to da vydrzat... (10 x stlacenie pumpicky) a potom som ho chcela potiahnut von a skoro som odpadla ako to neskutocne bolelo, som sa zlakla, ze som sa aj roztrhla, natrhla, ale chvalabohu nic, ani bodka krvi, takze som to prezila, ale len tak tak, sa mi nezdal ze je taky velky...takze priemer 7 cm, s tym ze uz to tak lahko zazit nechcem.. teraz vecer som dala 5,5 priemer, na viac som si naozaj netrufla.. au

naozaj neviem kade to dieta chce vyjst von ked blby balonik, ktory momentalne je neporovnatelne mensi, nevie zo mna normalne vyliezt.. a tiez to robim "na sucho" nemam ziadne lubrikacne nic, ale som si povedala ze bez toho lubrikantu nejakeho uz nikdy viac ;( ... vedeli by ste mi poradit s tym gelom ? aky je vhodny ? ja som v zivote ani lubrikacny gel nevidela, tak neviem ako si mam take nieco zohnat a hlavne kde (v lekarni ci v sexshope ? ;)

za akekolvek rady dakujem
aj ked sa bojim ze je uz neskoro, do terminu mam presne 14 dni

cervenaciapocka
5. led 2009

Baby, to mate iba vytiahnut ten balonik? alebo vytlacit?

akaji
5. led 2009

ja ho len taham, nic netlacim...tlacit mi budu pomahat kontrakcie, ktore teraz nemam, takze o tlacenie by som sa nebala, ide teraz o to (aspon myslim) aby sa zvysila elasticita hradze a minimalizovalo sa tak riziko natrhnutia pri skutocnom porode

samicka
5. led 2009

holky, vy jste sikulky! (palenda, nelinkav), to budou porody jedna basen!🙂

akaji: no ja ti nevim, ty kontrakce jako samozrejme ti "budou pomahat " tacit miminko,ale ja co si z porodu pamatuji, tak ta kontrakce potvora docela boli 😅 a ty musis tlacit kdyz boli 😀 ...tak si to tlaceni trenuj s balonkem, hlavne ten pocit, kudy a jak tlacit...popsala bych to jako kdyz se chces rychleji vycurat nikoliv jako na stolici, to je tlak nekam jinam...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru