EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

andelka
5. pro 2011

Já bych si chtěla pořídit Epino začátkem roku (ve 36tt budu koncem února), tak taky prosím, kdyby měl v té době někdo na prodej, do 1500Kč. 🙂

aksniteb
5. pro 2011

uf, tak som to teda včera skúsila aj ja a na prvý krát sa mi podarilo 5,5 cm, chvíľu som dala pauzu a na druhý krát to bolo 6 cm ... asi tak priemerne na začiatok a verím, že to pomaličky pôjde ...
ešte dotaz, koľkokrát cvičíte ? a cca ako dlho ?

@bell2 ahoj, tiež si myslím, že máme ešte čas na to, aby sme nacvičili aj tých 30 cm, určite to pôjde !!!

lenya79
6. pro 2011

Ahoj holky, tak jsem dneska také poprvé zahájila cvičení s epinem. Jak jsem očekávala, nebyla to žádná sláva... V podstatě jsem měla celou dobu jeden problém a sice, že se balónek hrozně tlačil ven a furt mi vyklouzával. V návodu jsem našla, že když se balónek příliš tlačí ven, tak že se má lehce přidržet rukou, popř. lehce sevřít nohy. Jenže u mě se teda o lehké přidržování nejednalo, musela jsem ho tam fakt držet celkem silou a sevření nohou taky vůbec nepomáhalo, ba naopak.... Tak nevím, kde dělám chybu. V návodu píšou, že se to stává při použití většího množství gelu, ale já gel vůbec nepoužila, jen kondom z Rosmanna a ten mi zase nepřišel nějaký extra lubrikovaný....Jinak jsem tedy na poprvé dala těch 5 cm, ale žádný extra tlak jsem necítila a vyklouzlo to jedna báseň 😅 , takže si myslím, že bych v pohodě dala i o kousek víc, ale jak říkám, furt se to ze mě tlačilo ven....Jsem zvědavá na zítřek a zda se dostaví nějaké pokroky.... Možná jsem měla začít dřív, ale všude píšou že 3 týdny před termínem... Docela se divím, že tu hodně začínáte už ve 36 tt 😕

red.miky
6. pro 2011

Ahoj holky epi-načky!
Chci se vás zeptat, zda některá z vás neprodává epi-no za rozumnější cenu. Okolo 1000 Kč. Pokud ano, tak mi prosím napište, třeba do IP adresy.
Moc vám předem děkuju!!!
Ostatním přeju hodně zdaru při nácviku, ať to jde pokud možno co nejlíp! 🙂

janca1983
7. pro 2011

Ahojky holky můžu se k vám přidat 😉 . Jsem 34+3tt. epino už koupené tady na konkovi akorád u něj nemám český návod 😖 jsou tam všechny možné jazyky ale čeština ne. Mohla bych vás některou poprosit o poslání návodu na meil nebo kopii poštou . Termín porodu mám 5.1 .2012 a chtěla jsem se zeptat zda je brzy začít už příští týden a kdy začít pít maliníkov čaj. Čekáme první mimi a nevím co a jak 😅 . Mocky děkuji Janča

sue007
7. pro 2011

@janca1983 Pokud nemáš nějaké problémy-předčasně se neotvíráš atd,tak už určitě čaj pij a cvičit taky už klidně můžeš,ale záleží to na tobě,jak to cítíš.Na stránkách epino.cz si můžeš návod stáhnout,je to hned.
Tím epi-nem se nijak poškodit nemůžete-co se týká vyvolání porodu,pokud ho používáte normálně v té části,jak se má,a nedáváte ho 20cm hluboko 🙂
Jinak já dnes žádná sláva,v pátek jsem dala 27cm,tak radost-no malej mi onemocněj ten den a měla jsem ho doma nonstop na krku,takže jsem se dostala k cvičení až dnes ráno a šlo to pěkně ztuha...dala jsem sotva 25 a ještě jsem měla takový tlak v jednom místě na hrázi,že jsem se bála nějaké prasklinky,tak jsem to raději zabalila.
lenya79 A když ho dáš trošku hloub,tak to není lepší?Já když ho mám někdy hodně na kraji,tak mi taky pořád vyjiždí ven,no je to jak kdy,možná to chce najít správnou polohu a půjde to.Každopádně si ho tam taky někdy musím hodně přidržovat.

bell2
7. pro 2011

@lenya79 Taky pridrzuju...je to uplne normalni. Nehlede na to, ze mam radeji pod kontrolou to jeho vyklouzavani ven...bojim se, ze kdybych ho nechala vyjet ven moc rychle, tak bych sr treba mohla trhnou, coz nechci 😉

A jsrm rada, ze jsem zacala cvicit takhle brzy, protoze si fakt neumim predstavit, ze bych behem 14-20 dni natrenovala az na tech 30...jako mozna to nekdo zvladne, ale ja potrebuju klid 😉

pavlinaoo
7. pro 2011

ahoj holky, chci se zeptat, zda některá z vás má streptokoka a přesto cvičí. Jsem v 32tt, měla jsem v plánu cvičit, ale teď když mi murda řekla, že mám v pochvě toho streptokoka...tak nevím zda je to ok a cvičit můžu. abych si to nezanesla někam výš...jestli chápete. 😨

petja
autor
7. pro 2011

@janca1983 Ahojky,jestli chceš písnu ti návod do IP

petja
autor
7. pro 2011

@pavlinaoo čauky,joo,chápu,ale podle mě si ho výš nezaneseš,pokud ti neodešla hlenová zátka

petja
autor
7. pro 2011

@lenya79 podle mě maminky začínají o ten týden dřív,buď k tušenému dřívějšímu,či předpokl.větší váze mimča 😉

janca1983
7. pro 2011

@petja Tak to by bylo super děkuji budu čekat 😉 🙂

janca1983
7. pro 2011

@sue007 Děkuji za radu čajdu si ještě dneska udělám je nějakej limit kolik se toho smí vpít jsem ocela čajová tak abych toho zase nevypila moc 🙂
Jak to tak pročítám ty centimetry jak máte natrénováno tak mě to docela děsí 😅 , to abych opravdu už začala 😉

sue007
7. pro 2011

No, já si dávám zatím jen šálek denně a tak od 37.týdne přitvrdím 😉 Myslím,že se to nemá s ničím přehánět.

andelka
7. pro 2011

@pavlinaoo já jsem cvičila od 36tt a až potom jsem zjistila že streptokoka mám. On ho má skoro každej a v těhu ani jindy se s ním nic nedělá. Takže se jinam zanést nedá cvičením.

A děkuji bell2, že jsme se domluvily, už se těším na cvičení a budu držet palce, aby byl porod co nejpříjemnější a Epino zafungovalo 🙂

andelka
7. pro 2011

@janca1983 Maliníku?
36tt -1 hrnek denně
37tt -2 hrnky
38tt -3hrnky a pak 4 hrnky denně

janca1983
7. pro 2011

@sue007
@andelka hokly děkuji za rady 🙂 už mám jeden hrneček vypitý a zítra půjdu na první cvičení tak jsem celkem i zvědavá jak mi to půjde i když předpokládám že napoprvé to bude nic moc 😅 tak uvidíme a dám vědít 😉 🙂

andelka
7. pro 2011

@janca1983 s chutí do toho 🙂 já jsem se první den jen tak seznamovala, jen jsem zkoušela jak to funguje...postupně to půjde. Já mám teď předsevzetí, cvičit poctivěji, minule jsem to flákala, jen 3x týdně 😅

aksniteb
7. pro 2011

@petja môžem ťa poprosiť aj ja o návod v zrozumiteľnom jazyku? Ďakujem 🙂

lenya79
7. pro 2011

@sue007 no já ho právě mám skoro celé vevnitř a stejně se furt rve ven 😖 A v jaký poloze cvičíš? Možná bych měla zkusit něco jiného, dneska jsem to zkoušela teprve druhý den, tak ještě moc nevím co a jak...

lenya79
7. pro 2011

@bell2 no taky už mi víc holek psalo, že je potřeba ho přidržovat, já jen, že mi to na poprvé přišlo moc, že jsem ho musela celkem tlačit zpátky dovnitř....jinak o domácí natrhnutí se předem samozřejmě taky nestojím 🙂 Celkem lituju, že jsem nezačala dřív, protože to fakt bude fuška, oproti včerejšku jsem pokročila jen o 0,5 cm.

bell2
7. pro 2011

@lenya79 0,5 cm je fain....kdybys mela cas, tak po takovych pokrocich za dva mesice trenovani porodis bez mrknuti oka treba i meloun 🙂 Ba ne....bud rada za kazdy krucek...hodne prace u porodu urcite udelaji i hormony a co si budeme povidat...je treba mit kliku i na porodni asistentku, ktera ti pri ochrane hraze muze taky docela dost pomoct...zalezi jak porod povede 😉

lenya79
7. pro 2011

@bell2 tak na velikost melounu opravdu natrénovat nepotřebuju 😀 Minulý týden měl prcek odhad váhy 2,7 kg, takže si myslím, že kebulku by nemusel mít zase tak obrovskou 🙂 Do TP mám 16 dnů, takže kdyby to šlo každý den jen o těch blbých 0,5 cm a rodila bych v termínu, tak můžu být vysmátá. No uvidíme, na jakým čísle se zaseknu. Samozřejmě piju maliník, jím semínko a občas i udělám masáž hráze, tak snad to nějaký efekt ve finále mít bude.

bell2
7. pro 2011

@lenya79 Delan to same a taky doufam, ze to k necemu bude 😉 Drzim palce 😉

janca1983
7. pro 2011

Holky tak mi nedalo a už jsem zkusila cvičit dnes. No nevím na koli cm jsem to dala jelikož nemám návod ale balonek jsem zmačkla 8x tak kolik je to cm prosím. Asi nic závratnýho co , Taky mi to furt vyklouzávalo tak jsem to přidržela a teda musím konstatovat že to bude asi fuška 😅

lenya79
7. pro 2011

@janca1983 těžko říct, kolik to bylo cm, u toho návodu je takové měřítko anebo si normálně můžeš ten obvod pak změřit krejčovským metrem....

@bell2 taky držím palce 😉 doufám, že si pak písnem zkušenosti po porodu 😉

bell2
7. pro 2011

@janca1983 Pocet zmacnuti je dost zkreslujici, protoze kazdy mackame jinak. Ja napoprve dala 3 uplna zmacnuti a ted jsem na 5,5 zmacnuti, coz mi na tom meritku ukazalo cca 6,5 cm....asi si budu muset koupit krejcovsky metr...to bude nejpresnejsi 😉

bell2
7. pro 2011

@lenya79 Urcite...vim, ze se muze stat spousta veci a cviceni s EPI-NEM bude k nicemu, ale fakt bych to chtela zkusit dotahnout az na tech 30 cm....porodit bez poraneni a bez nastrihu...moct po porodu normalne chodit a sedet....proste si jenom vychutnavat cerstve mimco....to musi bejt parada 😵

rebelie
7. pro 2011

@janca1983 Na počet zmáčknutí to fakt počítat nemůžeš, protože závisí i na tom, jak moc hluboko máš epi-no zavedené a pokaždé mačkáš trochu jinak... Krejčovský metr je nejpřesnější a z hlediska motivace je i lepší než ta tabulka, co psala @lenya79, protože ty pokroky jsou větší...
@bell2 I kdybys těch 30cm nedala, tak máš stále naději - jsou ženy, které necvičí a přesto rodí bez nástřihu - hormony jsou mocné a hodně taky zmůže způsob vedení porodu a pomoc PA s ochranou hráze... Každopádně držím palce - Tobě i sobě (já jsem třeba dala jen 27cm a přitom už jsem v TP - měla jsem trochu problémy s krvácením po cvičení, tak jsem necvičila tolik, kolik by se dalo).

janca1983
8. pro 2011

@bell2
@rebelie tak to asi máte holky pravdu s tím metrem musím ho akorád někde doma najít 😀 děkuji za rady 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru