EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

eveluska
2. bře 2012

@tiburcia 23 bez napeti a jeste mereno metrem - ja se fakt picnu! 😒 s tebou uz se tibu vuuubec nebavim! 😝
@zdeniii mraaaky lubrikantu, bez toho bych tam ten balonek nedostala ani ve vyfouklym stavu 😅 a jeste pred tim hodne masiruju tim olejickem, aby byla hraz poradne provlacnena..... @pilgrim jj, urcite pomalu, trhlinka nebo odreni za to urcite nestoji, to bych pak nemohla cvicit a bylo by to vubec naprd..... No ja nejaky stehy mela, ale vevnitr a pak tak ruzne venku kosmeticky, ale na hrazi ne, ale oba kluci jsou docela "hlavouni" 😒 ja prave do metru vubec nepujdu, to bych si akorat zoufala, jak je to malo... nejak to snad dopadne 🙂

zdeniii
2. bře 2012

@eveluska já masíruju olejíčkem až po cvičení, jako takovou za odměnu 🙂)
Já minule taky neměřila metrem a teď jsem dle tabulek na 9cm, což jsem byla i minule s dcerkou tak jsem spokojená. Kam ses dostala minule ty? nebo jsi epino neměla?

eveluska
2. bře 2012

@zdeniii na 28 - ale podle tabulky, takze realne tak 25? nevim... ja masiruju pred i po, po taky spis takovej relax za odmenu a predtim spis prave na to promasteni, zvlacneni, zadnej brutal 🙂

kukinek
2. bře 2012

Holky, nevítě některá, jestli můžu dál používat epino i po odchodu hlenové zátky?? nikde jsem to nenašla..díky!

zdeniii
2. bře 2012

@eveluska no podle mojeho metru to je o cca 2cm méně, ale víš jak ono je to také o citu jak kdo to kde měří...
Prvně mi to na dcerku stačilo, byla 4kilovej macík a hlavičku poté po měření měla 36cm a fakt všechno ok, oni taky hormony pomohou a vlbec je důležité že se ta hráz trénuje.

@kukinek určitě jo, ničemu to nebrání. Někod o hlenové zátce ani neví 😉

eveluska
2. bře 2012

@zdeniii presne, hormony, pristup doktoru, doba porodu.... porad si rikam, ze i kdyz natrenuju malo, jak bych asi dopadla bez cviceni 😅 (no v rodine bohuzel mam priklady), takze proste i tech 22 nebo teda i 19 nebo 20cm furt lepsi jak dratem do oka 😉

eveluska
2. bře 2012

@kukinek jen bych byla opatrnejsi na hygienu 😉

zdeniii
2. bře 2012

@eveluska přesně tak a třebas jen masírováním hráze se tohohlw výsledku fakt nedocílí ani náhodou 😉 děláme maximum, tak mysli pozitivně 😉

kukinek
2. bře 2012

@zdeniii To je pravda,mě právě znervozňuje, že já o ní vím 😅 Tak si říkám, jestli nemůžu dostat nějakou infekci nebo něco, i když teda používám kondom a epino dezinfikuju..

zdeniii
2. bře 2012

@kukinek určiitě ne, já bych se toho fakt nebála, mimki je ještě v plodovém vaku

kukinek
2. bře 2012

Díky holky, tak já na to zase vlítnu 😀 Přeju vám i sobě ty nejvyšší čísla, která u epina jdou 😀

zdeniii
2. bře 2012

@kukinek děkujeme 🙂)) a tobě taky!!

tiburcia
2. bře 2012

Holky tak dneska jsem si fakt dala záležet a pořádně se rozcvičila a bylo to lepší než včera, dokonce při masáži olejíčkem po jsem cítila že ta hráz je jakoby uvolněná (včera se mi zdála tvrdá)... takže ikdyby to bylo jen o tom, že se to trochu ponatahuje a kůže tak procvičí tak se bude i líp hojit kdyby něco... tak mám z toho takový dobrý pocit...

akorát mám dotaz, uvnitř když je tam balonek téměř celý dokážu nafouknout fakt hodně, ale když ho dám tak do půlky, dost to pne, štípe tak upouštím, dokud je to snesitelné a nechám ho pomaličku vyklouznout (přidržuju ho rukou aby to nevyklouzlo rychle) no a chci se zeptat, do jaké míry toho pnutí štípání atd necháváte balonek vyklouznout?nebo jen chvíli vyčkáte upustíte a necháte vyklouznout jakoby bez bolestně? 😕 já se bojím ho nechávat jít ven když je to nepříjemné, aby mě to nějak nenatrhlo nebo něco 😒

tiburcia
2. bře 2012

@kukinek taky bych se nabála při zachování normálních hygienických pravidlech 😉

eveluska
2. bře 2012

@tiburcia no to prave musis odhadnout, ale bud hodne opatrna, pres nejaky velky paleni a stipani ho projit nenechavej, pze se muze fakt udelat nejaka oderka nebo tak a to by se ti pak blbe cvicilo a spis by te to zabrzdilo... ja taky pri vyklouzavani/vytlacovani balonku ven drzim jednou rukou balonek, aby nesel moc rychle a druhou drzim a masiruju hraz v miste toho pnuti

andelka
2. bře 2012

@zdeniii tak já dneska při posledním cvičení podle měřítka 10 a podle metru 28 🙂

zdeniii
2. bře 2012

@andelka no tak super, úkol splněn a pak že to nepůjde!! 🙂

andelka
2. bře 2012

@kukinek Kukiiii? 😕 😵 co ty tady?

zdeniii
2. bře 2012

@tiburcia děláš to dobře, al moc do bolesti nejdi raději uber, když si ublížíš nikomu tím nepomůžeš... 😒

tiburcia
2. bře 2012

@eveluska
@zdeniii jj to jsem si myslela, radši opatrně... 😉

andelka
2. bře 2012

@tiburcia já neupouštím nikdy. Beru to podle pocitu vevnitř, a pak jsem hodně opatrná při vyklouzávání balonku ven, přidržuju ho a brzdím, chvíli držím na hrázi, aby si přivykla a pak teprve ho nechám vyklouznout celý.
Lubrikantu používám málo, jen tak aby to šlo dobře zavádět. A po cvičení než jdu spát masíruju trochu ještě olejíčkem na hráz.

kukinek
2. bře 2012

@andelka no připravuju se na porod přece 😀 😀 akorát to tady nemám nikde zveřejněné, páč sem na koníka už nechodím, sleduju jenom tuhle diskusi a pak ještě tu o nápoji na vyvolání porodu 😀

andelka
2. bře 2012

@kukinek no když já ani nevím že jsi těhu 😅 kdy máš TP?

tiburcia
2. bře 2012

@andelka no mě to tak právě nejde...já to vevnitř dokážu nafouknout dost, ale jak to prochází až ke konci hrází dost to štípe tak upouštím...zkoušela jsem to počtem zmáčknutí nafouknout venku, dám příklad, vevnitř to dokážu nafouknout na 29cm, ale při průchodu je 24 hranice, pak už ne-e, takže já musím pomaličku upouštět... 😒

kukinek
2. bře 2012

@andelka Kači v klidu, nejsi jediná 🙂 A o tobě to vím jedině odsud, však jsme se taky skoro 9 měsíců nepotkaly 😉 já měla termín 29.2., v pondělí valím porpvé do fakultky, pokud se teda něco nestane..

andelka
2. bře 2012

@tiburcia no asi máš elastičtější pochvu než hráz, ale to se srovná. Já to mám nastejno, když je to docela mazec uvnitř, tak je to mazec i přes hráz - ale jako pořád je to dobrý, dávám si pozor, abych se neporanila, jen ty pocity nic moc, že.

andelka
2. bře 2012

@kukinek potkaly, ale ani na jedné to nebylo vidět 😀 Aha, takže už přenášíš. a já doufala že se tam třeba sejdem 🙂 Jak dlouho už cvičíš? A kolik máš? Já mám takový pocit, že budu rodit zas trošku dřív..

tiburcia
2. bře 2012

@andelka jj začínám právě pomalu a cvičím opatrně, pro jistotu 😉 snad se to začne zlepšovat 🙂

kukinek
2. bře 2012

@andelka No já měla taky pocit a vidíš, jak jsem "dopadla" 🙂 Jak dlouho nevím, ale asi tři týdny,ale celkem to flákám, protože mě to taky štípe, jak tady píše tiburcia..Jsem na 9 podle kartičky, metrem neměřím, nehodlám se psychicky ničit 😀 U elly jsem byla na 7 a mám 3 neviditelné stehy,takže teď doufám,že budu bez nástřihu úplně i s tou devítkou 🙂

andelka
2. bře 2012

@tiburcia určitě. U mě to dneska bylo nějak 25...26...2x26,5...28 Vždycky začínám níž než jsem minule končila. Na tu 28 jsem koukala jak blázen, a měřila to 2x a ještě epinometrem 😅 No v neděli cvičit nebudu, zítra zkusím takovou udržovačku na 27-28, v pondělí asi taky a až další týden zkusím zas o kousek víc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru