EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kulenka
26. bře 2012

@luckap123 Milimetr sem milimetr tam 😉 Takže měřím podle šablony, hned to líp vypadá 😀 😎
Ale máš už pěkně natrénováno 🙂 Takže teď deset a pak už jen udržovat, že? 🙂

luckap123
26. bře 2012

@yesu já nevím ale jsou napsaný na stránka epina..já ho kupovala až v tom 35tt..byl doms do tří dnů a chceš nový? Já ho pak budu prodávat,používaný pouze mnou 😉

kulenka
26. bře 2012

@yesu Já ho měla doma od 28 týdne, ale do 36 jsem se na něj chodila jen dívat 😉 Záleží na tom, jestli chceš nové nebo ti bude stačit second hand.
Pročti si tady diskuzi, najdeš tu spoustu postřehů co a jak 😉

luckap123
26. bře 2012

@kulenka no já myslím,že ještě kousek a budu jen udržovat...ufff já totiž jsem úplně blbá jak mi to nevycházelo tím metrem....tak já mám takový blbý a neměřila jsem až k nule,když jsem ho vinula kolem té nejsilnější části,ale k takovýmu plastu co je na začátku na držení..a ta nula byla až kus za tím 😀

yesu
26. bře 2012

@luckap123 já si ho budu kupovat od kámošky, co teď porodila....ale chci právě ještě počkat, kdyby bylo něco blbě, tak ať za to zbytečně nedávám peníze...

kulenka
26. bře 2012

@luckap123 😀

@yesu Když ho máš od kamarádky, tak můžeš ještě počkat 😉 Cvičit by se mělo od toho 36 týdne, takže počkej a pokud se budeš cítit dobře, pořiď si ho 🙂 A nebo se můžeš poptat i doktora nebo PA, jestli se pak budeš cítit jistější 🙂

luckap123
26. bře 2012

@yesu tak když ti kámoška počká tak to jo..není kam spěchat 😉 a co kámošce pomohl?

yesu
27. bře 2012

@kulenka No moje doktorka na tyhle věci moc není, tak té se radši ptát nebudu 😉
@luckap123 Myslím, že jí pomohl, rodila první dítě, ale měla ten porod rychlej a bez komplikací....udělali jí jen dva kosmetický stehy, ale malej měl jen 2,88 kg....

kulenka
27. bře 2012

@yesu Ahoj 🙂 Můj Dr. na tohle taky není, takže jsem se neptala 🙂 Řídím se podle toho, že se cítím v pohodě a snažím se jít pomalu 😉

j1tka
27. bře 2012

@luckap123 pauzu jsem měla 2 dny, protože jsem se natrhla. To jsem měla kolem 28. Dobré bylo,že jsem začla na stejných číslech,kde jsem skončila. Mám týden do porodu,tak snad natrénuju.

myslíte si,že stačí natrénovat 31 až třeba na třetí pokus? mělo by to asi být hned na první pokus že? A ten nejlepší výsledek mám jak říkám na poslední pokus třeba až po 8 min, je to dobře nebo to má být dřív? Epino mám v sobě tak do deseti min, kdy postupně přifukuju.

andelka
27. bře 2012

@j1tka stačí na jakýkoliv pokus, nemusí to být na první. 😉 dobré je když se to dá tak na druhý, třetí. Já teda vždycky začínala níž než bylo minulé maximum, většinou tak na 26-27, poslední dny na 28 a ta 30-31 byla tak napočtvrté. Ale třeba pak 2x po sobě.

j1tka
27. bře 2012

@kulenka to já jsem si říkala, že ten můj doktor ani nebude vědět, co epino je,je to už důchodce.A ejhle,znal🙂 říkal, že uškodit nemůže,ale že by takovou investici by dal do něčeho jinýho. A já do epina šla🙂 snad se to vyplatí

kulenka
27. bře 2012

@j1tka Tak to máš dobrého doktora, můj je ve středním věku a po jeho reakci na homeopatika na kojení, jsem Epi-No nevytahovala 😅 Ale třeba by taky překvapil 🙂
Zas tak velká investice to není, mám z druhé ruky a zase ho prodám 😉 Lepší než to investovat do značkových hadříků, ze kterých prcek za 14 dní vyroste 🙂

j1tka
27. bře 2012

@kulenka taky to tak s tou investicí vidím,já mám nové, buď prodám nebo použiji na druhé dítko, uvidíme,kdy bude 😀

dandelion
27. bře 2012

mám za sebou prvních 27cm 🙂 a jde to.. :D jsem zvědavá kde je ta hranice.. 🙂) jen teda nemůžu hned na poprvé dát těch 27cm.. dala jsem nejdřív 25cm, pak vytlačila, to jsem skoro už ani necítila.. pak ještě 26cm, ty šli taky dobře.. a pak těch 27cm 🙂) a to jsem se balónek snažila vevnitř nechat asi 2 minutky.. 🙂 no pokrok nezastavíš :D

ivicek1
27. bře 2012

@j1tka
@dandelion Tedy holky,vy jste šikulky 😎 😀 ,já mám v plánu zase dneska cvičit,tak uvidíme,kam se dostanu 🙂 ,já zatím jen tak opatrně,dneska začínám 36tt,takže mám ještě čas ,tedy doufám,že si mimi nepospíší s příchodem na svět 😅

j1tka
27. bře 2012

@ivicek1 no, já zas tolik času už nemám a bojím se, abych vůbec natrénovala, protože mám problémy s tím, že se vždy trochu natrhnu, tak doufám, že to při porodu pak nebude vadit. Dnes při posledním pokusu opět☹ přitom stejný obvod co jindy

kulenka
27. bře 2012

@j1tka Nemůžeš mít nějakou kvasinkovou infekci nebo něco takového? To je potom tuším ta kůže křehčí 😕

ivicek1
27. bře 2012

@j1tka To nevadí ,věřím ,že i 28cm je supr,při porodu to vlivem hormonů dole ještě "povolí",neboj 😉
Nemyslím,však se Ti ta trhlinka zahojí,každopádně je to mnohem lepší,než kdybys necvičila a věřím,že to bude u porodu stačit 😎
Držím palečky 🙂 do dalšího cvíča i porodu 😵

danka.chomka
27. bře 2012

uau zienky ja ked tak citam tie vase cisla az sa desim ci sa tam niekedy dostanem. ja som zatial na 22 ale islo to celkom lahko na to ze som cvicila asi 4krat zatial, no neviem ci sa prefuknem vyssie 😀 dufam ze ano, kedze porod uz je za dverami tak by sa patrilo 🙂

j1tka
27. bře 2012

@kulenka dr nic neříkal,ani příznaky žádné....

j1tka
27. bře 2012

@ivicek1 díky, budu cvičit dál a uvidíme, snad se pak při porodu nenatrhnu a nebo mi nebudou muset dělat nástřih, trhlinky se taky roztáhnou cvičením ne? 😉

kulenka
27. bře 2012

@j1tka Tak jestli Dr. nic neříkal, bude to v pohodě ... možná jseš už na hranici, kdy je ta pružnost menší, tak zkrátka pooomaličku povolovat 🙂

kulenka
27. bře 2012

Dneska jsem byla sepisovat porodopis a PA se mě ptala, jestli chci vědět něco ohledně porodu - zkusila jsem nadhodit Epi-No. Vzhledem k tomu, že na to reagovala jen slovy "jo jo" bych si tipla, že neví o co jde a nechtěla se ptát 😅 A já to tedy taky nerozebírala 😀

luckap123
27. bře 2012

tak dneska je to přesně 8 den cvičení 2x 30cm 😎 😎 😎

kulenka
27. bře 2012

@luckap123 Nahlas tleskááám 😉

luckap123
27. bře 2012

@kulenka díky,díky 😀 to taky dáš neboj 😉

kulenka
27. bře 2012

@luckap123 No, tak dneska 9 🙂 Ale při posledním pokusu opět kapka krve 😔 I když míň, jak minule ... tak nevím, přes tu devítku mi to půjde asi těžko ☹ 😒

luckap123
27. bře 2012

@kulenka tak to nech ještě na 9..ikdyby to tam mělo být týden,víc nechod dokud to nebude úplně bez krve a v pohodě..hele ono i 9 stačí..spousta ženských nedala víc a porod taky úplně v pohodě..... 😵

kulenka
27. bře 2012

@luckap123 Hrotit to určitě nebudu, pěkně si budu udržovat devítku a uvidím, třeba to dám i přes 🙂
Podle Dr. dneska to nevypadá, že by se malá někam chystala, vypadá to, že času mám dost 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru