EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dandelion
28. bře 2012

@luckap123 kam spěcháš ženo?? :D já se po předešlým týdnu uklidnila a jedu si pomaličku 🙂)

luckap123
28. bře 2012

@dandelion já to taky nehrotím a nespěchám jde to tak nějak samo..vždycky zapomenu počítat..takže pak když už cítím dost vytlačím a ejhle byla tam 30 😎 a vzhledem k tomu,že mě od začátku hrozili předčasným porodem a už docela poslíkuju tak kdo ví kdy to bude 🙂

elys
28. bře 2012

Ahojte holky. Vcera mi prislo Epi-no postou, este sice mam mesiac cas, ale chcem sa vas opytat, ci ho po pouziti umyvate a dezinfikujete alebo pouzivate prezervativy. Ja by som sla radsej na tie "gumy" ale neviem, ake sa mozu v tehu pouzivat. Mate nejake osvedcene? Skusim si precitat celu diskusiu, ale predsa len vyse 400 stran neprecitam ani do porodu 🙂 Dakujem

danka483
28. bře 2012

@elys sú špeciálne kondómy na epino poprípade si kúp obyčajné prezervatívy ale nesmú byť na báze oleja ale vody a to isté aj lubrikačný gel na používanie čiže len na báze vody 😉

dandelion
28. bře 2012

@elys jedu v kondomech z roosmanna.. takové modré balení za 24 kondomů 100,- ;) ;) ;)

orchidie
28. bře 2012

ahojky, prodavam Epi-no, kdybyste mela nektera zajem http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52874695&tab=0

ivicek1
28. bře 2012

@luckap123 Týýý jo 😲 ,nestačím se divit kočko 😎 😉 tedy závidím 😀 a samozř.přeji 😵
Já včera nakonec necvičila,byla jsem totál KO a usla jsem s Neli,takže další pokus bude dneska 🙂

bugee
28. bře 2012

Ahoj holky, tak dnes 25cm 🙂 Zítra kontrola v poradně a další cvičení asi v pátek... Od příštího týdne už každý den, jen abych se nenatrhla, mám ty samé problémy už na těchto obvodech jako @kulenka, žádný zánět, ale nemám hráz tak pružnou jako většina a vždy se mi na ní udělá nějaká mikrotrhlinka (ani ne tak na lemu, ale spíš jak se kůže napíná okolo, tak trošku praská...), takže žádný supervýkony jako u vás nehrozí, ale vzhledem k tomu, že jsem začínala na 16cm, tak jsem spokojená a myslím, že mám za ty zbývající 3 týdny čas tak akorát na docvičení do 30...

Jinak @luckap123, @dandelion a @ivicek1 - smekám! 🙂

j1tka
28. bře 2012

@bugee já jsem na tom také tak, hráz nemám tak pružnou a při větším obvodu jak 29,5 se objeví trhlinka. Takže to nehrotím a dávávm aspoň to, Třeba se to ještě roztáhne a já do porodu zvládnu nacvičit, ale nedělám si iluze. Ale zas lepší mít nacvičeno aspoň něco k té 30 než vůbec nic ne? Tak si to říkám já. Rozhodně by to mělo být míň stehů 😉
Ale ty máš času dost, já cvičím 3 týdny a víc nezvládám, tak ať se daří. 🙂

bugee
28. bře 2012

@j1tka Díky 🙂 Ale Ty máš taky ještě asi 10 dní a navíc už jsi na krásném čísle - myslím, že to k porodu bez natržení a šití stačí 😉 A samozřejmě máš pravdu, já jsem šťastná za každý půlcentimetr navíc 🙂 Mám cíl 30, ale když to nedám, tak se nedá nic dělat, i tak je to už vzhledem k okolnostem úspěch.
A Tobě držím palce!

dandelion
28. bře 2012

holky tak já dneska protažení na 26cm, pak 27,5cm a nakonec jsem projela krásných 28cm 🙂) mám radost jako malá :D :D :D 🙂)

elys
28. bře 2012

@danka483
@dandelion diky holky,urcite pôjdem pootravovat do lekárne,i ked tehotná a kondomy,bude mi asi aj do smiechu 😀

lenka5731
28. bře 2012

Ahoj holky, mám jen takový dotaz ze zvědavosti 🙂

Jak je použité epino prodejné a případně za kolik přibližně?? Tady ani na MMB jsem žádné nenašla (tedy kromě toho jak na něj dnes dávala odkaz jedna z vás..) Chci si koupit nové a prodat ho, tak sonduji 🙂

anka.
28. bře 2012

Ahoj holky, potřebuju podporu: nějak jsem se zadrhla na osmičce (a termín už zítra)... jste na tom některá podobně? Nejspíš to bude i tím, že mi permanentně dr. vyhrožují sekcí ☹

anka.
28. bře 2012

Ahoj. Chci se zeptat jestli jste tu některá epino cvičitelka, která:
1) měla první porod císařským řezem a cvičila i při druhém a jak to kdyžtak dopadlo?
2) cvičila a pak byl porod vyvolávaný a jak to dopadlo? jestli, když je to tak umělé, nepřirozené a silné je šance (a čas) uplatnit výsledky cvičení?

moc děkuju za info, klidně i co si o tom myslíte vy ostatní...nějak propadám beznaději. ☹ díky. anka.

dandelion
28. bře 2012

@lenka5731 myslím, že se epino dobře točí.. 🙂 záleží po kolika je maminách... já to u toho svého ani vlastně nevím :D 🙂 ale koupila bych ho za sebe cca za 1500,- a níž.. podle toho kolikátá bych byla.. 🙂

kulenka
28. bře 2012

@j1tka @bugee Jsme na tom podobně ... rozhodně je ale lepší mít nacvičeno třeba těch 9 než nic, co vy na to? 😉

@anka. A to samé s tou tvojí osmičkou ... ta je super myslím, trochu zafungují hormony, půjde to 😉
No, jen bych čekala, že pokud bys měla mít sekci, budete už dohodnutí 😅 Aspoň u nás prý plánovanou dělají ve 38 tt a domlouvá se 2 týdny předem 😅

@lenka5731 No, já mám Epi-No z druhé ruky, ale nepoužité (ta paní ho nestihla použít, protože porodila dřív), takže ho budu prodávat vlastně jen po sobě a přiznávám, že taky netuším, jak mám dát cenu 😅

dandelion
28. bře 2012

@anka. podle mě i 8čka stačí k lepším výsledkům, než nepřipravená hráz... ;) jinak vím tu akorát o @pitruskaskarolinkou, že měla první CŘ a druhé přirozeně ;)

dandelion
28. bře 2012

@lenka5731 @kulenka při prodeji udávejte dobu trvanlivosti.. ;) já ho mám do 07/12 takže už toho moc nestihne.. ale je pořád skvěle funkční.. ;)

kulenka
28. bře 2012

@dandelion Aha, tak to netuším, do kdy ho mám, musím kouknout ... ale bylo kupované nově, takže předpokládám, že nějakou dobu by ještě vydržet mělo 🙂

dandelion
28. bře 2012

@kulenka jo to určitě jo 🙂 ale řekla bych, že podle toho by se měla odvíjet cena.. ;)

kulenka
28. bře 2012

@dandelion Díky 😉

luckap123
28. bře 2012

já počítám,že bych ho prodávala tak za těch 1500..jsem první majitelka,takže asi tak 🙂
a jinak si myslím to co holky,lepší mít nacvičeno 8 než nic,pak pomůžou hormony 😉

j1tka
28. bře 2012

@anka. myslím, že je lepší mít natrénováno aspoň něco než nic,přeci musí být rozdíl v tom, jestli člověk vůbec necvičí nebo se na to aspoň trochu připraví. Když cvičení s epinem aspoň trochu pomůže, stojí to za to. No ne? Bez epina by bylo určitě hůř.

j1tka
28. bře 2012

jinak myslím, že použitelnost epina je 5 let

anka.
28. bře 2012

@kulenka No dohodnutí...já to zatím odmítám a dr. mi vyhrožují, že to sekcí stejně skončí (jinak už by to bylo za mnou). Chci šanci na přirozený porod a na využití toho epino cvičení 😉 (ikdyž jen na 8)

anka.
28. bře 2012

Jo, holky ještě co si myslíte o tom vyvolávání - má tělo při takovém drasťáku podle vás šanci zúročit epinování?

anka.
28. bře 2012

@j1tka já mám pocit, že v návodu píšou max 2 porody a dva roky, ale nevím teď 100%

dandelion
28. bře 2012

@anka. píšou, ale moc se to asi nedodržuje.. :D

bugee
28. bře 2012

@anka. Taky mi vyhrožují císařem (zítra se možná dozvím verdikt) a taky se tomu zuby nehty bráním - chci ještě cvičit a "užít" si přirozený porod. Budu Ti držet palce, aby se Ti povedl a aby to díky epi-nu byl co možná nejpříjemnější zážitek. V každém případě každý 0,5cm dobrý a hormony určitě pomůžou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru