EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

flyaway
22. srp 2012

Tak dneska jsem postoupila na 28, snad to tak půjde i dál... 😎

aronek
23. srp 2012

@flyaway vidíš jak to jde 🙂 Já na to teď dva dny prděla, ale zase budu trénovat 😉

flyaway
23. srp 2012

@aronek No docela mile mě to překvapilo 🙂 . Sice už jsem měla pocit, že snad puknu, ale tak to jsem měla zpočátku u každého zvětšení objemu, takže nic nového. Doufám, že hlavička už se nám až tak moc zvětšovat nebude, něco ještě udělají hormony a něco fontanely a zvládneme to bez toho protivnýho nástřihu lehce a hravě 😵

aronek
23. srp 2012

@flyaway oni říkají, že při porodu ty hormony dost pomáhají a dost se snaží i porodní asistentky 😉 Takže si myslím, že klidně můžeš rodit 😀

flyaway
23. srp 2012

@aronek Tak jo, beru Tě za slovo 😀 . By na mě asi ty PA koukaly, kdybych jim tam nastoupila s tím, že už mám natrénováno a chci rodit 😀

aronek
23. srp 2012

@flyaway by jste spíš rozebírali ten tréning 😀 Já včera byla na monitoru a slyšla jsem čerstvě narozené miminko, jsem se celá dojala 😵

flyaway
23. srp 2012

@aronek Taky se mi to prvně na monitoru stalo, bylo to hrozně krásný a motivační 🙂
No doufám, že až tam půjdu příští týden do třetice, tak už mi řeknou "tak maminko, vy už nám rodíte" 😵

aronek
23. srp 2012

@flyaway jako celkově mně monitor nenadchl, ale tohle bylo supr 😉 Jsem zjistila, že my se v práci ke klientkám chováme líp než oni tam. Sestra nepozdraví, něco tam mačká, nic ti neřekne, pak mně nechala ještě hodinu čekat v čekárně, až paní dr bude mít čas a pak mi tam jen hodila nějaký papír a ani slovo k němu 😝 Dr jsem vůbec neviděla 😖

flyaway
23. srp 2012

@aronek Hmmm, tak to je vcelku blbej přístup 😖 . To mě teda k tomu monitoru vždycky řeknou jen "dobrý" nebo "v pořádku", taky žádný vysvětlení (navíc to vždy hned seberou, takže si to ani nemůžu vyfotit), ale tak na té kontrole se jakž takž vždycky něco dozvím, i když to z toho doktora taky musím páčit heverem 😅 .
Tak ale doufejme, že už nás to čeká jen jednou, maximálně dvakrát a pak už nebude třeba 😉

aronek
23. srp 2012

@flyaway já tam minule rodila a asistentka i dr v poho, ale ty monitory berou jak na běžícím páse a myslím, že základní slušnost je pozdravi. Vlezli mi tam tři sestry a nezabučela ani jedna 😝

lorreine
23. srp 2012

Takze zajtra mam vyvolavanie porodu, kedze uz tyzden prenasam a k dnesnemu dnu mam 30 cm nacvicene. Ale citim, ze by to slo este. Skusim este vecer. Tak snad mozem povedat, ze som sa snazila pripravit, ako som vedela. Uvidime, ci to bude mat pozadovany efekt 🙂.

aronek
23. srp 2012

@lorreine držím palečky na hladký porod a pak se přijď pochlubit 😉

fori
23. srp 2012

ahoj holky , od včerejška mám epi no doma.. jen jsem to vyzkoušela.. jaké to je... cvičit budu až později.. ale mám pár otázek... jaké kondomy mám používat? lubrikované nebo ne? já mám lubrikované, ještě jsem na to dala gel a pořád to ze mě vyjíždělo... jinak tam mám návod na prd... takže tomu moc nerozumím.... mám to nafukovat a nechávat v sobě co nejdéle a nebo jde o to abych ten balonek co nejvíc krát vyndala a zase zandala... a nebo mám zapnou ty svaly a držet ho v sobě co nejdéle aby právě nevyklouzl... jsem z toho jelen...🙂 díky za rady... jinak jsem včera podle šablony měla 6 cm... nevím jestli je to na poprvé hodně nebo málo... já se spíš bála... jinak v sobě to nafouknu víc.. ale kdy mi to leze ven, musím ubrat... 🙂 ☹

lorreine
23. srp 2012

@aronek Dakujeeeem. Jasne, pridem dat vediet. Len dufam, ze sa vyvolanie podari. Nie ze sa budem 2 dni trapit a potom nakoniec pojdem na cisare...

danjelca
23. srp 2012

tak dnes 28 CM🙂

eficenka
23. srp 2012

@fori
http://www.epino.cz/stahnete-si.html
tady si stáhněte návod - asi na 3tí stránce je popsáno, jak se má cvičit...

fori
23. srp 2012

@eficenka dííky.. už ho mám stáhnutý... 🙂

gabina26
23. srp 2012

Tak já dnes poprvé 30 cm. Na kontrole nic nového, na porod to nevypadá, monitor naprosto klidný, žádné kontrakce, mimčo má váhový odhad 3200 g, CS 3 a to ještě aby se neřeklo... ☹ Dnes jsem u svého gynekologa skončila a příští týden pokud neporodím už na kontrolu do porodnice.
Už to cvičení nehrotím, dávám tak max. 3 pokusy o vytlačení (dnes to bylo 28, 29,5 a 30) .Stejně to vidím tak ještě minimálně na týden.

gabina26
23. srp 2012

@fori On ten balonek bude při memším objemu vyjíždět, mě teda aspoň vyjíždí pořád, zůstává ve vnitř až při větším objemu, mám pocit něco přes 20cm (krejčovským metrem). Já teda svaly uvnitř nijak neposiluji, spíš nafukuji do tlaku, postupně zase vyfukuji a přifukuji a když si to dole zvykne na určitý objem snažím se vytlačit. Přes hráz jdu nejširším místem hodně pomalu a přidržuji rukama, jinak by hned balonek vyjel a myslím, že by to mohlo i hráz poranit. Podle mne jde spíš o to, aby se hráz postupně napínala a zvykala si na roztáhnutí.
Dnes jsem dala prvních 30 cm (po denní pauze) a nepřišlo mi to ani nijak hodně když jsem vytlačila, říkala jsem si, že je to těch 29,5 a bylo víc. Takže podle mne mám ještě rezervu (teda podle pocitů při vytlačování). Tak uvidíme.

vivianaba
23. srp 2012

@aknedz gratulujem k babatku a v dobrom zavidim aky si mala super porod. Som rada ze epino pomohlo, znie to velmi motivujuco pre nas ostatne maminky epinacky v ocakavani.
Prosim ta aky lubrikacny gel a kondomy si pouzivala s epinom? Pred 2 rokmi si pamatam ze bol problem zohnat lubrikant na vodnej baze a nelubrikovane prezervativy. Dakujem za odpoved!

aronek
23. srp 2012

Tak po dvou dnech necvičení skoro 31, takže pohoda, nacvičeno by bylo 😀

mirush311
23. srp 2012

Ahojte. Rada by som kúpila Epino, keby mal niekto na predaj.

eficenka
23. srp 2012

@mirush311
@hanickaa.d
Hanča nabízela, zkus písnout, jestli ještě má 🙂

mirush311
23. srp 2012

@eficenka
že Ďakujem za info 🙂

aknedz
23. srp 2012

@vivianaba pouzivala som namiesto kondomov navleky na vaginalnu sondu - co dava gynekolog, ked vysetruje sonom - normalne som si u mojho vypytala 😀 tie su nelubrikovane... a gel som pouzivala modry Primeros basic lubrikacny gel -ten je na vodnej baze 😉

nikollita
23. srp 2012

@aronek tý jo, tak to jsi dobrá 😵 jak to děláš? Já mám dřívější termín jak ty a už několik dní jsem zaseklá na 24 cm a ne a ne se posunout ☹

aronek
23. srp 2012

@nikollita já ani nevím. Já už cvičila před dvěma a půl lety, tak si to třeba tělo pamatuje 😨 Každopádně já na vysokém obvodu už začala 😉

vivianaba
23. srp 2012

@aknedz dakujem, to je dobry napad s tymi navlekmi na sono, skusim zohnat.

gabina26
24. srp 2012

@vivianaba Návleky na gynekologickou sondu používám i já.... bohužel jsem to ale chtěla shánět přes net a prodávají jen po 100 ks, 200 a 300 Ks, což mi přijde hodně. A většinou 100 ks měli vyprodáno. Takže jsem nakonec objednala z epina.cz ty jejich nelubrikované kondomy (3 x po 10 ks) a víte co mi přišlo? Balíček s 10 ks gynekologickými sondami. Píšou sice na obalu že je to kondom pro epino, ale prostě jen vzali a po 10 ks sondy nabalili. Sice na jejich stránkách jsou vyobrazeny obaly od kondomů, ale mě přišli průhledné sáčky a v nich vaginální sondy. Ale je to určitě lepší než shánět sondy od gynekologa nebo nelubrikované kondomy. Tak jen tip, kdyby jste potřebovali, dodání je téměř bleskové - do dvou dnů jsem to měla doma.

gabina26
24. srp 2012

Jinak budu epino prodávat, předpokládám tak druhý týden v září bude k dispozici. Používané s kondomy. Koupené letos v dubnu (tuším). Takže kdyby někdo měl zájem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru