EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

sunflower87
16. pro 2012

@kiss35 no bol víkend a na víkend som nechcela ísť do nemocnice, čakala som, že sa to samo rozbehne 😀 , ale zajtra už pôjdem ku môjmu doktorovi a potom asi ma pošle už....

kiss35
16. pro 2012

@sunflower87 🙂 tak uz o chvilu bude malicke v tvojom naruci a ja verim ze sa tam stretneme :D

sunflower87
16. pro 2012

@kiss35 no už to tak vyzerá, že možno aj hej 😀

kiss35
16. pro 2012

@sunflower87 rada by som do toho 20teho porodila :D ale to si nevyberiem :D :D

sunflower87
16. pro 2012

@kiss35 no šak práve, ked sa bábätku nechce tak jednoducho nejde 😀 😀

kiss35
16. pro 2012

@sunflower87 tak presne a mozeme sa aj na mihalnice potavit :D inak moja nevies ci sa da v cadci chytit cez wifi net?

gilea
16. pro 2012

23 je max, co jde zvladnout, fakt vic nedam ☹

sunflower87
16. pro 2012

@kiss35 hmm...tak to vôbec netuším....

rybicka3
16. pro 2012

ahojte 🙂 tak ja som vcera dala skoro 30 ale bolo trosku krvi takze dnes si davam pauzu a skusim zase zajtra.

nikky222
16. pro 2012

Ahojte maminky, pridavam sa do klubu cakateliek a cviciteliek 🙂 ako to tu tak pozeram, tak to asi naozaj funguje....
gilea no potom ,co som len tak balonik nafukla som mala tiez pocit, ze toto asi nie.... ale po prvom raze podla mierky z balenia 7 cm priemer, tak to az tak hrozne nevyzera.... no neviem, co bude dalej, ale skromne dufam.....

pincola
16. pro 2012

Holky napadá mne ještě jedna otázky. vy co jste cvičily a co už máte po porodu, nezůstal ten poševní vchod vytahaný od toho balónu? Necítíte nějaké nepříjemné změny? Fur se nemůžu rozhodnout, jestli epi no pořídit a nebo ne.

domeli
17. pro 2012

@gilea ale dáš... ale chce to čas. Možno aj 2-3 dni postojíš na tom istom čísle a potom šup ho opäť o niečo viac 🙂 Veď od začiatku si sa už posunula na tých 23 a aj to Ti isto prišlo na 1. či 2. krát nemožné, že? Tak hlavu hore, pozitívne sa nalaď a žiadne také, že to nepôjde, lebo ono to ozaj pôjde, uvidíš. Snáď by som Ti takto verejne neklamala a ostatné kočku tu tiež nie 🙂

domeli
17. pro 2012

@rybicka3 pekne 🙂 a pauzu schvaľujem - aj ja som to tak robila, ak sa objavila čo i len kvapka

adel22
17. pro 2012

@sunflower87 Ty este nerodis? No sup sup do porodnice, nech im tam predvedies ukazkovy porod🙂 To budou koukat🙂

domeli
17. pro 2012

@nikky222 ahoj, vitaj u nás 🙂

domeli
17. pro 2012

@pincola toto je to tu už rozoberané niekoľko desiatok strán dozadu, ak máš čas, tak preklikaj, ak by nikto nereagoval z čerstvých maminiek. Ale čo som ja čítala, tak všetky sa zhodli, že žiadne vyťahanie ani nič podobné. Koniec koncov, veď je to sval a vyťahať sval posilňujúcim a naviac krátkodobým cvičením - to predsa nejde.

rybicka3
17. pro 2012

@sunflower87 drzime palce aby sa uz drobcovi zachcelo von a aby to vsetko super dopadlo 🙂

kiss35
17. pro 2012

@sunflower87 uz si asi aj v pordodnici drzim moooc palce 🙂)
@gilea moja hlavu hore urcite das aj viac niekedy sa par dni stoji na jednom cisle a potom sa zas pekne posunies 🙂
@nikky222 vitaj 🙂 aj mne to prislo nerealne aby som niekedy dala tych 10 ale ide to 🙂))
@rybicka3 jeej super vsak 30je bomba 🙂) a radsej pauzu ved hradza nezabudne ze ste uz dali 30 🙂)

ja som dnes dala 31cm a mysim ze by sa dalo aj viac lebo balonik isiel celkom lahko von 🙂

rybicka3
17. pro 2012

@kiss35 parada ze 31, tak uz len prehovorit drobatko male nech ide von 🙂

mahulenka87
17. pro 2012

@sunflower87 waw, to prefúkneš balónik viac? až na 32cm?

edulkobaby
17. pro 2012

Baby, treba skusat ist nad 30? Ja som dnes dala 29,5 a uz som dalej neskusala...nemam motivaciu, zacina ma strasit scenar, ze malej sa nebude chciet, skoncim na cisaraku a cele cvicenie bude na nic ☹

domeli
17. pro 2012

@edulkobaby komu by sa chcelo do takého počasia? Aj naše bábätko vyčkáva 🙂 A na cisarák hneď nemysli - ešte kopec možností spustenia normálneho pôrodu je pred ním, sekcia je až úplne posledná možnosť a aj to nie hneď deň-dva po termíne.

edulkobaby
17. pro 2012

@domeli Ked ja som bola tak skolopevne presvedcena, ze pride nacas...lebo doteraz sme mavali vsetky vysledky vzdy pekne, tabulkove, vsetko bez problemov, tak som usudila, ze aj pekne na den presne sa narodime.
Mne sa uz nechce trenovat s epinom 😒
Na cisarak myslim, lebo aj moja mama mala taketo bezproblemove tehotenstvo, potom dva tyzdne prenasala, dva dni kontrakcie a vysledok cisarsky...Tak vraj to dedicne nebyva, ale co ak...

rybicka3
17. pro 2012

@edulkobaby ale neboj, urcite nebude cisarsky. este mas cas na cisarsky. a nemusis cvicit s epinom kazdy den ak sa ti uz nechce. staci kady druhy ked uz si dala 30. mala chce prist ako darcek na Vianoce 🙂

edulkobaby
17. pro 2012

@rybicka3 Tak cvicit budem, ale nad 30 nepojdem...nech si potom nenadavam, ze sa ta hradza stiahla spat.
Nasla som na ceskom konikovi debatku: https://www.modrykonik.cz/diskuse/porod/epi-no-...
Ano, ona je darcek a uziva si to...keby bolo do Vianoc viac casu, tak by mi to tak nevadilo, ale takto si velmi zelam "stihnut to" do sviatkov. Zajtra mam poradnu, tak sa opytam, ze dokedy ma nechaju cakat.

belinduska
17. pro 2012

No, nevím jestli je to díky epinu, ale rodila jsem bez nástřihu a potrhání, šitá nejsem, mám pouze nějaké oděrky, které nebylo potřeba šít. Začala jsem cvičit cca 14 dní před porodem jednou až dvakrát denně, z 16 cm obvodu jsem se dostala na 28 cm. Malá měla jen 2830 g, ale obvod hlavičky 35 cm. Myslím, že kdybych s tím necvičila, dopadla bych hůř. Epino budu prodávat, ještě jsem nedávala inzerát, momentálně nestíhám, ale kdyby někdo měl zájem, tak napište.

domeli
17. pro 2012

@edulkobaby nuž áno, človek musí rátať so všetkým, ale naladzovať sa takto dopredu neprospieva nikomu a ničomu. Na sekciu musí byť pádny dôvod a ak sa to takto vyvŕbi, tak nič nespravíme a budeme rady, že zdravé bábätká prišli k nám hoci aj takto. Dedičné to ale isto nebýva. Ja som mala termín v sobotu, v stredu idem na poradňu a uvidí sa. Ale do týždňa to isto nechajú takto. Veď dovtedy sa bába sami rozhodnú, ako rozhodnú. S epinom tiež netrénujem denne (vlastne som stále trénovala iba tak obdeň) - tehotenstvo a veci s tým spojené nás ma tešiť, nie zarmucovať. Tak nerob nič, čo je Ti proti srsti. Máš 30-tku, spravila si maximum pre seba i bábo, čo si mohla a teraz už to ostáva nechať iba na osud...

edulkobaby
17. pro 2012

@domeli To si pekne napisala. Dakujem za povzbudenie 🙂

leilab
18. pro 2012

Ahojte, ja som uz v nemocnici, lebo som ráno krvacala trochu a tu zistili, ze babo je na moju postavu dost velke, tak mi hrozi sekcia. Skoro ma porazilo. Ze ráno rozhodnú co a ako. Ale keďže sa uz otvaram, tak neviem, ci to aj do rana stihneme

rybicka3
18. pro 2012

@ drzime palce aby to dopadlo co najlepsie ci uz normalne alebo sekciou.Vela stastia a sily 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru