EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

arinikac
28. pro 2012

@domeli Moc děkuju za podporu 🙂 @rybicka3 Posílám velkou gratulaci k miminku, hlavně, že jste to obě i přes komplikace zvládly a máš to za sebou 🙂

domeli
28. pro 2012

@rybicka3 blahoželám k bábätku a prajem veľa veľa zdravíčka obom Vám nielen do nasledujúceho rôčka, ale celkovo 🙂

vysocanka
28. pro 2012

@skirt pisni mi do SZ jak se ti nejlepe cvici atd... a zda mas na to nejaky figl... moc nevim jak na to 🙂)))) diky moc
chci zacit zitra..

skirt
28. pro 2012

@vysocanka pisnu 🙂 ted ale necvicim, bo jsem ve spitale :( ale snad to bude dobry a pristi tyden nas pusti .... ti napisu dneska pozdejc

vysocanka
28. pro 2012

jakto co se deje :(
@skirt

iva87
28. pro 2012

Ahojte, tak ja sa pridavam, dnes zacinam cvicit s epi no, zajtra napisem ako mi to islo (neslo?) 😅

arinikac
28. pro 2012

@iva87 To půjde, neboj 🙂 poprvé jsi cvičila nebo ne?

iva87
28. pro 2012

@arinikac nie pri prvom som necvicila a teda nastrih som mala strasny, preto som sa rozhodla, ze teraz to len tak nenecham 😒

gilea
28. pro 2012

Tak jsem asi zůstala poslední, kdo už měl termín a je stále 2v1 :D
Včera na poradně bylo otevřeno na 2 prsty, pak mi "přiblížili" porod, po tom krve jak po zabití a odešla hlenová zátka 🙂
Já myslela, že už opravdu budeme rodit.
A ráno jsem se vzbudila celá čerstvá, nic nebolí, žádný porod 🙂)
Zítra zase poradna, uvidíme...
Mimi se očekává 3800-3900 g - mě to celkem vyhovuje, bála jsem se, že bude všech 5 kg :D

Jinak včera výsledek 27,5 cm, nestihám to, ale co už... aspoň něco 🙂
Jdu foukat :D

suzza
28. pro 2012

KOUPÍM epi-no do 1500,-
Napište prosím do IP.

arinikac
28. pro 2012

@iva87 tak to moc přeju, ať je to tentokrát lepší. Stejně se říká, že druhé porody jsou lepší 😉 Teda i sobě přeju, aby Epi-no mělo nějaký úspěch při porodu. @gilea Já včera na poradně na 1,5 cm, zátka mi dneska taky odchází, ale teda sama od sebe. JInak jsem taky čerstvá. 😠 Ofiko mám termín zítra. Aspoň, že Ti někdo udělá váhový odhad, já nemám tušení, jen se bojím, aby mimi nebylo velké.

bagira89
29. pro 2012

Prvý deň 6,5 druhý deň 7,5 tretí deň hemeroidy ... 😕

bagira89
29. pro 2012

@kocicatko ahoj, zohnala si kupit ten novy balonek? mne hovorili ze sa nedá

iva87
29. pro 2012

@arinikac dakujem, a drzim palce, nech sa drobcek vypyta coskoro na svet 😉

kiss35
29. pro 2012

@arinikac ahojcek ja dnes prvy den prenasam...na poradni v piatok som bola otvorena na jeden sirsi palec a maly tlaci hlavickou na lrcok...epino stale udrziavam na 31,5cm ale uz by mohol ist von..vobec tiez neviem aky je velky v 38tt mi naposledy robili sono a to mal 2850g ty mas termin dnes vsak?

kiss35
29. pro 2012

@gilea ahoj niesi sama aj ja som tu stale 2v1

velkacica
29. pro 2012

@bagira89 akože nedá, mne ho priniesol Ježiško 😀

arinikac
29. pro 2012

@kiss35 a já už Tě tipovala na porodnici, když jsem Tě tu "dlouho" neviděla.. Já dneska termín, ale neděje se nic. Leda to, že se mi spouští rýma a bolí mě v krku, z toho jsem teda na větvi... ☹ včera mi cvičení vůbec nešlo, pořád nějaký tlaky a bolest, tak jsem si říkala, že by uuuž? A den předtím 30 cm.. To je pěkný odhad, bude to normální miminko 🙂

kiss35
29. pro 2012

@arinikac no pekne tak rychle uzdravenie lebo na tej porodnej sale by to nebolo bohvieco so zapchatym nostekom 🙂
30cm je super 🙂 hadam sa nam to podari bez nastrihu 🙂)

jika10
29. pro 2012

Ahoj holky, tak se pridavam k budoucim cvicitelkam, epi-no dnes objednano 😉 Tak jsem zvedava, jak nam to pujde

bagira89
29. pro 2012

@velkacica ale nemyslim cele epino iba ten nahradny balonik modry ci sa da zvlast dokupit

iva87
29. pro 2012

Baby a na kolkych cm ste zacinali? Islo to zo zaciatku rychlo a kedy potom spomalilo?? Ja som vcera vecr prvy krat skusala a dala som 15 cm, cvicila som ale len 20 minut a dnes rano 30 minut a podarilo sa mi na 18 cm, len neviem ci to aj tak na prvy raz nie je malo 😕

veonka
29. pro 2012

@bagira89 myslím, že sa nedá samostatne iba balonik kupit 😖

dvaka
29. pro 2012

Též se přidávám k epiňačkám ,balónek už na mě čeká na poště. Jsem zvědavá jak mi to půjde, termín mám v únoru,takže pomalu bude čas se do toho pustit.

domeli
29. pro 2012

@kiss35 @arinikac, bruškové maminky, myslím na Vás a držím prsty, nech sa bábätká vypýtajú na svet samé čo najskôr a nech máte pôrod čo najkrajší, so zdravými bábätkami a bez nástrihu - je to ozaj paráda byť fit hneď po a to Vám želám 🙂

domeli
29. pro 2012

"nové epiňáčky" - pozdravujem a vítam Vás tu v tejto diskusii, prajem veľa elánu do cvičenia a uisťujem Vás, že to ozaj ide a funguje. Postupne pomaličky tie centimetríky pribúdajú a diskusia tu rovnako motivuje a povzbudzuje, či už sa budete deliť o úspechy, alebo aj o nezdary v ten-ktorý zlý deň. Ale po takom dni príde ďalší a v tom sa Vám isto zadarí. Tak sa držte, cvičte a zažite pôrod podľa svojich predstáv - bez komplikácií, bez nástrihu, čo najprirodzenejší, s dobrým pocitom a krásnym zážitkom 🙂

domeli
29. pro 2012

@gilea na Teba tiež myslím, nejako mi Ťa nenapísalo ku kuss a arinikac. Nech je to bez komplikácií a bez nástrihu!

vysocanka
29. pro 2012

Tak jsem zacla dneska a cca 17,5 cm jsem zvedava jak to pujde dal! B-)

gilea
29. pro 2012

@kiss35 aha, sorry, taky jsem dávno neviděla přispěvky, tak mi to necvaklo 🙂
byla jsem dnes na monitoru, vše ok, ale další návštěva už bude příjem na indukci 2.1. :((
doufám tam být dřív...
jinak zrovna teď lehce krvácím, asi to bude něco znamenat..

a epino u mě dnes odpočívá- včera dal 29 cm a jsem totálně happy 🙂

pr.hana
30. pro 2012

Ahojte holky. Tak už víc jak dva měsíce pročítám vaše příspěvky. A určitě chci do Epina jít. Mám termín až v červnu, takže ještě čas. Ted jsem zrovna v nemocnici-trochu krvácím :-/ Holky chci se vás zeptat-když jste rodily s Epi no-nechali jste si dát i epidurál nebo ne? Všem držím pěstičky at se všechno povede.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru