EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

daniela1983
6. zář 2013

@pragmaticka to obycajne uplne staci

betty85
7. zář 2013

Ahojky holky, mám takový docela velký problém s EPI-NEM. Mám 14dní do porodu, nacvičeno 25cm obvod a dneska ráno, jak jsem si měřila po cvičení obvod balonku, jsem našla malou trhlinku. Nechápu, jak se tam mohla objevit. Protože Cvičím jen na posteli a balonek vždy jen přenáším do koupelny na omytí a hned zpět na postel. Používám lubrikant i kondomy na vodní bázi. Nikdo kromě mě to neměl ani v ruce. Nehrál si s tím. Jsem s toho nešťastná, protože mám strach to teď používat. A reklamace by byla na dlouho a to nevím, jak se vůbec zachovají, jestli si něco nevymyslí a napíšou mi, že mám smůlu. A budu úplně v pr.... Nemáte některá zkušenost? S trhlinkou a reklamací? Prosím o radu.

stepanka115
7. zář 2013

Holky,mužete mi poradit?Mám 14 dní do termínu a týden cvičím s epino balonkem,ale moc mi to nejde,musí být zaveden jen ze 2/3?Stává se mi,že ho mám zavedený uplně celýa tlačí se jakoby nahoru,s vytlačováním mám taky problém,nejde mi vytlačit,možná je to tím,že je zavedený moc hluboko,když si ho zavedu jen ze dvou třetin jak píšou,tak zase klouže ven,lubrikační gel dávám jen kapku na vrch balonku,mám strach,že cvičím zbytečněa špatně a mužete mi taky někdo poradit,v jakém místě se správně měří?

lenilajd
7. zář 2013

@dasty79 nacvičeno jsem měla docela dost.

Druhého se nám narodil chlapeček, 51 cm, 3,5 kila. Hlavičku jak starosta - 36,5 cm. Nacvičeno jsem měla něco málo přes 30 cm a mám jeden malý povrchový steh. V porodnici jsem řekla, že jsem cvičila, takže doktorka brala v potaz, že stříhat v případě nutnosti. Říkala mi, že už to málem psychicky nevydržela a chtěla stříhat mnohem víc, ale že teda čekala. Tlačení mi nešlo, protože jsem byla strašně hysterická až napotřetí mi problesklo hlavou, jak jsem to dělala s balonkem. Potom už to docela šlo. Ale za mě teda doporučuju cvičit už kvůli té hrázi. Byla se mnou na pokoji holka, která byla sešívaná zevnitř i venku od hráze i na druhou stranu. Její chlapeček měl hlavičku úplně malinkou 🙂

lenilajd
7. zář 2013

@stepanka115 měří s v nejšírším místě. Jinak zaveď na 2/3 a přidržuj balonek, aby neklouzal ven. Pokud myslíš, že zvládneš nafouknutí vevnitř a nejde ti tlačení, tak si pomož při vytlačování vytáhnutím balonku za hadičku. Opatrně. Měla jsem ten samý problém. Takže jsem vždycky nafoukla dvoutřetinový a když vyklouzával, tak jsem ho držela prstama a pomaličku pouštěla.

dasty79
8. zář 2013

@lenilajd moc gratuluji ka chlapečkovi 🙂 přeju oběma hodně zdravíčka 🙂 A super,že ti takhle krásně dopadl porod 🙂 🙂 🙂 Fakt super!Já teda zatím nemám díky těm kvasinkám a zátce nacvičeno tolik,ale snad Epino taky pomůže 🙂

stepanka115
8. zář 2013

@lenilajd Díky za radu,jsem zvědavá jestli epino pomuže a jestli budu vědet jak při porodu tlačit 😒

fila1985
8. zář 2013

Ahojte mam zaujem o kupu epina. Kto predava za rozumnu cenu ozvite sa mi

chimsee
8. zář 2013

ahojte, pridavam sa k epinovackam 🙂 Zajtra zacinam 38tt, cvicim uz nejaku dobu, dnes sa mi podarilo na 24cm, tak snad stiham nacvicim dostatocne do porodu 😀 Tato diskuska je velmi inspirativna

an3tka
8. zář 2013

Ahoj holky, tak já jsem dnes 37+0tt, cvičím už 14 dní a posunula jsem se z počátečních 14 cm na 22,5 cm. Tak doufám, že to do porodu na tu třicítku dotáhnu a kdyby ne, tak i tohle, že k něčemu bude 🙂

chimsee
9. zář 2013

@an3tka ide nam to velmi podobne, ja som dnes 37tt+0 a zacinala som na 15-16cm, teraz som na 24cm, uvidim ako bude dnes... Tiez uz cvicim celkom dost dlho

daniela1983
9. zář 2013

ahoj holky, cez vikend som flakala bez cvicenie, ale dnes som zase s vervou zacala a podarilo sa 32cm. tak dufam, ze ma to zachrani pred nadtrhnutim.

terryfox
9. zář 2013

A já už třetí den necvičím, protože v pátek jsem na epi-nu měla pěkný špinění, ne čerstvou krev ☹ 😝 takže radši dávám oraz... zítra jdu do poradny, tak uvidím, co se tam dole děje... obávám se, že tímhle tempem se už moc daleko neposunu, jsem na 24cm...

daniela1983
9. zář 2013

@terryfox kedy mas termin?

terryfox
9. zář 2013

@daniela1983 dle UTZ za 14 dní, dle MS za 17 dní...

daniela1983
9. zář 2013

@terryfox tak to mas este casu a casu 🙂

chimsee
9. zář 2013

@daniela1983 ze 32cm, ooo, super!

@terryfox ja som mala trochu krvi na epine, ked som bola na 22cm, dala som 2 dni pauzu, lebo som mala tiez pred poradnou, potom som skusila 1 den a na asi 4-te vytlacenie sa mi tiez objevilo trosicku krvi (ale uz menej ako prvy krat) a vcera uz chvalabohu nic

dasty79
9. zář 2013

@daniela1983 ty teda jedeš!!!!to už stačí ne?nebo kolik chceš dát?

daniela1983
9. zář 2013

@chimsee mne sa tiez objavovala, dva krat niekde medzi 26-27cm a potom uz nic, takze ono to postupne ide. vtedy som to chcela zabalit, ale holky ma tu presvedcili nech ze to tiez mali a nech pokracujem, tak som pokracovala a viac sa to nestalo. teraz len je onicom ze ho v sebe neudrzim rukou, skratka nafuknem a ide von, dufam ze aj tak to bude mat efekt

daniela1983
9. zář 2013

@dasty79 no to sa dnes tak mimochodom podarilo, ani som nevedela ako. v paitok bolo 31,5 asi no a cez vikend som mala pauzu, tak som chcela len na tych 31 a jeden krat mi to vyskocilo na 32cm. len teda fakt to uz v sebe neudrzim. jasne viac nechcem to je zbytocne zrejme.

stepanka115
9. zář 2013

@an3tka koukám,že některý holky tady začínají dost brzo,v papírech píšou až 3 týdny před termínem,to nemáte strach?

daniela1983
9. zář 2013

ja som zacinala tusim od skonceneho 35tt

an3tka
9. zář 2013

@stepanka115 já četla že se má začít 6týdnů před termínem, začala jsem od 36 tt, to mi nepřijde tak brzo. A začala jsem fakt na malým čísle a pomalu, takže strach nemám.

terryfox
9. zář 2013

@chimsee no ale já právě neměla krev, bylo to klasické špinění, já s tím mám problémy celé těhu, první trimestr furt, pak ve 24tt, pak ve 34tt a teď taky občas... tak to nechci pokoušet, nikdo mi zatím neřekl, z čeho to špinění je, miminko je v pořádku, čípek taky, placenta vysoko, přesto mám strach... nemyslím, že to špinění na balónku by bylo z cvičení, jak je to hnědé, je to stará krev, je to z něčeho z dřívejška... zítra na mě mrkne dr, ale dneska večer to asi ještě zkusím, aspoň abych udržela těch 24cm...

terryfox
9. zář 2013

jinak jste borky, kdo dá 30cm, má mou poklonu 😉

dasty79
9. zář 2013

@daniela1983 a to jak dlouho cvičíš?myslím kolik minut denně?a to vytalčíš celý balonek o tom průměru 32cm a nebo ty 2/3 a nebo jen nafukuješ těch 32cm na hrázi???

dasty79
9. zář 2013

@terryfox taky bych být tebou radči udržovala okolo 24cm,než si nějak před porodem ublížit.Já taky zase cvičím,ale mám taky strach - já mám zase pořád nějaký kvasinky...,minulý týden mě odešla hlen,zátka....tak jsem taky okolo 25cm,nebudu blbnout.Třeba to do porodu ještě stihnem , aspoň okolo těch 27,28cm 🙂

dasty79
9. zář 2013

@terryfox a při prvním jsi cvičila?a výsledek???

terryfox
9. zář 2013

@dasty79 jj, cvičila, psala jsem to tady, počkej...

terryfox
9. zář 2013

@dasty79 Zkopíruju Ti, co jsem sem psala 😉
Ahoj ženy, tak já včera začala cvičit, podle termínu dle MS jsem 37tt, podle UTZ čerstvě dnes už 38tt, dřív jsem to radši nepokoušela, já občas zašpiním skoro celé těhu, vždy na kontrole nebo na pohotovosti vše v pořádku, ale nechtěla jsem dráždit hada bosou nohou emoticon No ovšem ale jsem z toho paf :-/ Začala jsem včera na 21cm, dnes už šlo 22cm, ale do těch 30 je to tak ohromný rozdíl, že to prostě asi nedám emoticon Tlačí mě čas, kdyby to šlo o půl cm za den, tak potřebuju ještě skoro dva týdny, se bojím, abych to vůbec stihla emoticon Já s epinem cvičila už v prvním těhu, ale výsledky takové rozporuplné...měla jsem nacvičeno těch 30cm, ale prd to pomohlo emoticon nebo asi jo, to se zpětně těžko posuzuje... syn šel ven špatně srotovanej, navíc se salutující ručkou, tyhle porody prý končívají rupturou až k zadku emoticon já pořád opakovala, že nechci nástřih, tak mi ho neudělali emoticon, a trhla jsem se sama emoticon ale prý jsem měla asi 3,4? stehy, jen v kůži, tedy na povrchu, epiziotomie jde vždy i do svalu... ale zase je rovná, čistá, je to jako řez, ruptura je prostě natržení, nemůžu posoudit, co se líp hojí, co víc bolí... ale já si pořádně sedla až po 3 týdnech emoticon nějak s emi těm 3 stehům nechce věřit... asi jsem cíťa, protože to mý šití prý bylo fakt malý, neumím si představit tedy fungovat s šitím i svalu po nástřihu, nebo po nějaký větší ruptuře... emoticon každopádně já na epi-no nedám dopustit, jsem snad jediná, kdo cvičil a neporodil bez zranění emoticon můj gynekolog mi říkal, že na to, jak šel syn ven, jsme dopadla skvěle, takže asi pomohlo emoticon
no ale teď, ač už jsem tím prošla, mi nacvičení těch 30cm přijde jako hodně hustý scifi emoticon

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru