EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kika214
26. říj 2013

@nnina no dufam.. bola by som rada

eca221
26. říj 2013

@kika214 a to nemáš už kontrakcie... nám na predporodnom kurze vraveli, že niekedy necitit kontrakcie vpredu, ale v krizoch a ze take kontrakcie ani pristroj nezaznamena... asi by som radsej aspon zavoala, ci by si nemala ist do nemocnice...držim palce... 🙂

eca221
26. říj 2013

@nnina veď hádam ano, kolko más este casu?

kika214
26. říj 2013

@eca221 myslim si ze nie.. to budu poslickovia.. teraz zase nic uz dlhsie.. len ma jemne boli podbrusko.. co mi vravela gyn, tak ma to byt pravidelne.. bolest sa ma predlzovat a casy medzi bolestami skracovat ;).

nnina
26. říj 2013

@eca221 necelé 3 týdny ..
dnes jsem se posunula na 26,2cm, ale je to teda čím dál nepříjemnější a do cvičení se musím dost nutit .. 😖
@kika214 PA říkala, že hodně pomáhá teplá voda, takže vana ..sprcha, že se vše krásně uvolňuje, že to všem doporučují... pak už i u pravidelných kontrakcí

jaja018
26. říj 2013

Baby ja som dnes začala s epi no ale bojim sa ze aj skoncila ☹ Dala som sice na prvý krát 24 a zdalo sa mi ze to je nič a išlo to v pohode. Len od cvicenia ma dosť boli hrádza a to už prešlo pol dňa. Je to v pohode?

bashka87
26. říj 2013

@jaja018 mna bolelo niekedy vsetko..som mala pocit akoby opuchu..ale to preslo potom..zaciatky su neprijemne celkom..

kika214
26. říj 2013

@jaja018 vela zien sa citi tak pouzito tam dole po cviceni 🙂

bashka87
27. říj 2013

@kika214 ako vidim, ta tvoja slecna si dava pekne na cas 🙂

kika214
27. říj 2013

@bashka87 jo.. asi sa jej dnu paci.. ale obcas ma bolest prekvapi.. ale dnes len tak malokedy :D

nnina
27. říj 2013

@kika214 a jak je malá velká? mě břicho tvrdne taky častěji mám pocit, tvrdlo mi už od 25tt, ale teď je to víc..

kika214
27. říj 2013

@nnina mne zacalo tvrdnut len posledny mesiac.. a posledny tyzden uz aj bolesti do krizov a obcas do stehien, okrem teda tvrdnutia 🙂 .. pred tyzdnom mi gyn povedala ze ma tak akurat 3400g.. a tento stvrtok vraj 3800g.. ale tymto poctom velmi neverim, lebo mi ani nerobila sono, vzdy mi len zmerala brusko metrom a zhodnotila.. 😄 .. takze som sama zvadava aka bude.. aj svagrinu strasila, ze bude velke babo a mal 3500g a svagrina mala vacsie brusko.. tak fakt neviem 🙂
.. dnes budem opat aj Epinovat.. tak som zvadava ;)

slabachvila
27. říj 2013

včera som necvičila, dneska sa mi to pomstilo - o 0,5cm menej ako predvčerom (27cm) + prvý krát krv. ☹ uvidíme čo zajtra

kika214
27. říj 2013

@slabachvila to je blbost.. to tym nebude.. ja uz dlhodobo praktizujem kazdy druhy den..lebo ma to uz nebavi.. a stale mam bud tak isto.. alebo teda viac.. teraz sa uz len udrziavam, kedze dnes mam termin porodu a stale nic.. ale dala som v pohode 31cm.. 🙂 a krv je v pohode.. hned prestane tiec /prasla ti len cievka/ a po chvilke mozes pokracovat.. aspon ja som to tak mala.. 🙂

slabachvila
27. říj 2013

@kika214 už sa mi dneska nechce 😀 zajtra uvidím kolko dám, dneska ma aj bolí dáko brucho, tak aj preto som možno dala trošku menej...

kika214
27. říj 2013

@slabachvila hm..mozno.. drzim palce

nnina
27. říj 2013

já dnes 26,7cm, ale děsně se mi nechtělo cvičit, musím se do toho hrozně nutit...jsem ráda, že i přes tu nechuť jsou tam pokroky .. malé ale aspoň něco

nnina
27. říj 2013

@kika214 fakt 31 v pohodě?? mě to zní neuvěřitelně...to vydržíš na těch 31cm třeba 2-3 minuty?

kika214
27. říj 2013

@nnina .. no ja si to nafuknem.. a mam to dnu.. nastavujem si cca 7 minut a mne to nieje neprijemne.. ako ze su to tlaky, tak trosku niekedy jemne vytlacim, ze nie je uplne fest dnu.. no a v pohode potom dam von 🙂

bashka87
28. říj 2013

@slabachvila neboj, to prejde aj ja som tak mala asi 4krat pri cviceni a teraz uz nic 🙂

bashka87
28. říj 2013

tak som opat cvicila..v poslednych dnoch akosi to neslo dostat sa na tych 31 cm..ale zrazu, cvicim prifukujem..odmeriam a ze 32.3..skoro mi oci z jamok vysli 😀 a chcem uz rodiiit 🙂 dufam, ze to bude fakt bez ujmy 🙂

kika214
28. říj 2013

@bashka87 ja som mala tiez viac nez odporucaju.. ale netreba prehanat 🙂 Len keby clovek videl, kolko uz ma dnu obvod.. :D Veru uz aj ja by som rodila.. dnes prvy den po termine ;0

bashka87
28. říj 2013

@kika214 presne, ze sa to neda odsledovat, tak som sa snazila to pocitat a pridala som k tomu 2-3 nafuknutia a zrazu hento cislo 🙂 jooj, no tvoja malinka tusim nie a nie ist von..ja idem prave na poradnu..som zvedava.

agentkadaisy
28. říj 2013

@nnina Mně se taky vždycky nechce, ale nakonec to není nikdy tak zlé 🙂 A když vidím pokroky, tak to apoň potěší. Takhle měsíc před porodem už začínám být unavená a protivná, tak se takové povzbuzení hodí 😀

verunka2014
28. říj 2013

@adyp ahoj, psala jsem ti zpravu. Doufam ze se nejak domluvime. Dekuji V.

verunka2014
28. říj 2013

Devcata rada bych vas poprosila, jak budete kit po porodu hodne sem nejake info. Jsem prvorodicka, tak uvitam jakekoliv zkusenosti, strasne moc spoleham na epino. Jinak nevite hrozi mi predcstny porod muze se cvicit?nerada bych si tim nejak ublizila natoz miminku.

adyp
28. říj 2013

@verunka2014 Verunko, co přesně tě zajímá? Já jsem teprve 14 po porodu...musím říct, že dole už je vše zahojené, vůbec nic nebolí, je to v pohodě. I po porodu jsem mohla normálně čurat a všechno. Ale co bude v sex. oblasti, to se uvidí až časem...
Já jsem měla z porodu děsný strach, i proto jsem se fakt dost připravovala, vybrala jsem si porodnici ve Vyškově, kde je takový rodinější přístup a hlavně možnost mít svou PA, se kterou už se znáš před porodem. Což byla super volba, celý porod pak byla se mnou ona a manžel, dr. přišla jen dvakrát na kontrolu a pak až po porodu. Prostředí bylo super. Až na to špatnou polohu díky které se vše protáhlo. Ale jsem fakt vděčná epinu, protože bez něho bych určitě dopadla hůř a uvažte, že jsem měla nacvičeno jen 25 cm. Jinak jsem poctivě každý den pila maliník od 36. týdne, brala homeopatika a sem tam jedla lněné semeno a hlavně téměř každý den cvičila s epinem, přesto jsem nedosáhla na vyšší čísla. Ale musím říct, že ke konci to šlo líp a mít nějaký den k dobru, dala bych víc. Ale pak už jsem se stejně jen těšila, až se malá narodí, protože ty poslední dny už byly náročné. I přesto že jsem měla docela náročný porod zpestřený ještě ztrátou krve, tak bych teď řekla, že to bylo hrozně krásný a vůbec z toho nemám žádné trauma ani děs, naopak klidně bych měla ještě další dítě a už bych z porodu neměla takový strach a hrůzu 🙂 Chce to také pozitivní mysl, naůladit se pozitivně, že to vše půjde dobře a tak 🙂
A v kolikátém jsi týdnu?
Držím palce všem, cvičte, cvičte a cvičte 🙂

nevee
28. říj 2013

Holky, mohla byste mi některá poradit, kolik si mám objednat desinfekčních čtverečků a kondomů na cvičení s epi-nem? Ještě jsem nezačla. Nějak jsem nevyčetla, jestli je to součástí balení, nebo ne (jestli ne, tak je to fakt docela soda při tý ceně). díky moc

selverin
28. říj 2013

jupíííí dneska jsem na osmičce-25cm a necelých 5 týdnů do porodu.... 😀 no říkám si, jestli jsem nezačalo brzo, ale všichni kolem rodí tak o 2-3 týdny dřív.... jak to holky potom udržovat až se dostanu na těch 30? ob den nebo i méně stačí?

bashka87
28. říj 2013

@nevee sucastou balenia su iba desifekcne obrusky 6ks tusim..nic viac..a pocet kondomov zavisi ako casto chces cvicit..ci raz za dva dni, alebo dvakrat denne, to je individualne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru