EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

hallie
4. lis 2013

ahojte, už dlhšie občas hodím očkom na túto tému a bola som rozhodnutá pre epi-no. lenže zdá sa mi, že ešte nikto neodpovedal na otázku, či potom žena nezostane ľudovo povedané rozťahaná. dnes som sa o tom bavila s lekárom, a ten mi tvrdil, že áno, hoci o epi-no poriadne nič nevedel... tak som zmätená. máte niekto reálnu skúsenosť po čase? ďakujem 🙂

slabachvila
4. lis 2013

@hallie ja som síce len vo fáze cvičenia, ale manžel sa nesťažoval 🙂 a čítala som tu, že sa všetko upraví po pôrode 😉

hallie
4. lis 2013

@slabachvila lebo lekár o tom dokopy nič nevedel, ale tvrdil mi, že sa do pôvodného stavu už nevrátim :-/

monik1983
4. lis 2013

@ adyp, dakujem za pomoc 🙂

Posledne 2 dni sa mi stava, ze epi-no v sebe vobec nedokazem udrzat, malemu akoby sa nepacil votrelec a stale ho hlavickou odraza von z tela - nedokazem ho nafuknut ani na povodne rozmery. Mate niekto podobnu skusenost?

slabachvila
4. lis 2013

@hallie no tak čo tvrdí, ked nevie 😀 ja som dala už 29cm a nevidím pri sexe žiadne zmeny. ani môj manžel 😉

slabachvila
4. lis 2013

@monik1983 ja ked mám vo vnútri sa krpec tiež riadne jeduje.. začne kopcovať ako o život. .... ja si ho furt pridržiavam 😉

figurka1985
4. lis 2013

@kika214 jeeeej, super. gratulujem! a aky si mala porod? bol dlhy? Myslis, ze epi-no pomohlo aj k lahsiemu otvaraniu a priprave porodnych ciest?

kiki68
4. lis 2013

@hallie neostane roztahana,ved to svalstvo sa prirodzene stiahne, pan doktor si to pomylil s nejakou Dolly Buster... ked ta neostala,ze by cez nu presiel aj kamion 😉
Prave problem je,ked vznikne velke poranenie a potom to davat dokopy,aby vsetko bolo nejake ok nie je sranda,ale to si lekari velmi neuvedomuju....

agentkadaisy
4. lis 2013

Ahoj, mam otazku na paleni. Cvicim vzdy na boku vleze a pri nafouknuti balonku citim paleni spis na bocich - jakoby na stydkych pyscich, proste po stranach. Hraz - v mistech u konecniku - jakoby o nicem nevedela. Neni to spatne? Nemelo by me to palit prave tam? Cvicim tyden a neco a jsem na 29 cm.

kika214
5. lis 2013

@figurka1985 no epino pomohlo fakt jedine tomu, ze ma doktorka nenastrihla a este, ze som poznala ten pocit, ked tlaci aj na stolicu a aj som vedela ako mam tlacit von..
Co sa tyka dlzky porodu.. od kedy mi zacali doma bolesti (ak nepocitam este jeden pred bolestami, ked som mala bolesti brucha, hnacku, nervozna atd.) tak po narodenie malej cca 36 hodin :/ brr

.. vobec som sa neotvarala.. na mne skusali asi vsetko, ale islo to velmi pomalicky..
Takze asi tak.. este, ze bol pri mne cely cas manzel!

ale co sa tyka hradze.. na 1***

bashka87
5. lis 2013

@egiginka ahoj ak mas zaujem ja predavam . kupovany pred cca mesiacom. predavam za 60 eur.

andelka
5. lis 2013

@hallie je to nesmysl.Neboj. 😉 obvykle tohle tvrdí ti,co o epinu houby ví, nemají vlastní zkušenost a kolikrát ani nikoho osobně neznají,kdo by epino používal.

figurka1985
5. lis 2013

@kika214 wooooow, mas moj obdiv... 36 hodin... ach, ale aspon neprestrihnuta ani nenatrhnuta hradza ta potesila, a samozrejme maly pokladik na konci 🙂 Kolko si zeny musia vytrpiet... 🙂 Manzel mohol byt celucicky cas s tebou? u nas pustaju manzela len na samotne tlacenie.. :-/

kika214
5. lis 2013

@figurka1985 veru cely cas sommou.. aj na vzdycharni, v kupelke aj pri samotnom porode.. dokonca ked lezal na kresle ked bol unaveny, pospal par minut..stlmene svetlo, hudba a sestricky este aj sepkali aby sa nezobudil.. fakt velmi ochotni personal 🙂

figurka1985
5. lis 2013

@kika214 woooow. to si mala potom uuuplne super! 🙂 este aj stisene svetla a hudbu... humanizacia 🙂 jeeeej. a ake ma z toho dojmy? 🙂 ja sa bojim, ze moj bude chciet kazdu sestricku aj doktora zbit, aby mi nerobili zle 😀 ked ma uvidi v krcoch 😀

hallie
5. lis 2013

@andelka tento ani nevedel, čo to je. len vedel, že to rozťahuje 😀

andelka
5. lis 2013

@hallie no,jistě..tak to musí vědět, že 😀 😀 😀
Jako podle mě,je to vylej nalej..někomu se to dole roztáhne víc, někomu míň, někomu při prvním porodu, někomu při čtvrtém a někomu nikdy..záleží to na mnoha mnoha faktorech, i vrozených...Já trochu změnu cítím, ale až po druhém porodu (oba s epinem)..asi jako prsa po odstavení..po prvním ok, po druhém..ehm, horší. Celkově změnu stavu dole připisuju spíš prostě komplexně mateřství a ne tomu, že jsem 13x cvičila s epinem (z toho z půlky s nic moc rozměrem). A ten pocit po porodu, v 6nedělí...byl úžasný.

beremka
6. lis 2013

Ahojte holky, zatím jsem vás jen četla, ale teď přidávám osobní zkušenost. Jsem po prvním porodu, cvičila jsem s epi-no od 36+0 každý den cca 20-30 minut jak jste tu psaly, dostala jsem se poměrně pohodlně na 9,5cm tedy asi 30 cm, jen kolem 25 cm jsem lehce zašpinila z oděrky. 3 dny jsem byla na svém maximu a pak rodila. Musím říct, že epi-no jednoznačně doporučuju, jsem jen s oděrkou stydkého pysky, jinak bez poranění. Hned po porodu jsem se volně pohybovala bez omezení nebo bolesti- což je obrovská deviza do začátku! Druhá doba porodní na 3 zatlačení, byl jak na tobogánu a také díky tomu, že jsem věděla, jak na to, jak zapojit břišní lis atd. Velebím EPI-NO! 🙂 Držím vás všem ostatním palce, ať cvičení jde, i když ty větší rozměry- souhlasím- nejsou příjemné.

PS:je k prodeji- použité jak jinak, než vždy s kondomem a řádně dezinfikováno.

maciatko248
6. lis 2013

@kika214 juu blahozelam aj k malej aj k porodu bez poranenia 😵 vdaka za tvoje info cloviecika to povzbudi k cviceniu 🙂

maciatko248
6. lis 2013

@tiumen ja cvicim skoro kazdy den obcas obden 🙂

maciatko248
6. lis 2013

@hallie to je blbost, ak necvicis s epinom viac ako 3-4 dni tak sa naspet vracias aj s priemerom preto ak zena necvici minimalne 1x za 2 dni nemoze dosiahnut lepsie vysledky

maciatko248
6. lis 2013

@beremka gratulka a vdaka za povzbudenie 😵

nnina
6. lis 2013

tak opět cvičím, dnes 28,5cm, ani jsem nedoufala, že se na tohle číslo dostanu !! snad to půjde dobře a ještě aspoň minu tu 30

slabachvila
6. lis 2013

dneska mám TP! nacvičené 29,5cm - môžem rodiť 😀 vôbec sa nebojím, som so sebou spokojná 😉 😉 večer si dám za pohár vínka so škoricou k tomu pár drepov a v noci zneužijem manžela 😀 😀 to by bolo aby nebolo 😝

kviatok
6. lis 2013

Ahojte kocky, predám epi-no, pouzite iba mnou, ak by ste mali zaujem, pozrite moj bazar alebo napiste IP. Milada

teddynkova
6. lis 2013

Ahojte, je tu strááášne veľa príspevkov, chcem sa spýtať. Ako to potom je po pôrode po používani Epi na? Teda neostanete potom ....roztiahnuté? Ďakujem moc za odpoveď.

kubinca
6. lis 2013

@hallie som tri mesiace po pôrode, a podvozok je v pôvodnom stave 😀 a to som porodila 4350g slonika s priemerom hlavičky 37cm, pôrod bol bez vnútorného poranenia a nastrihu, mala som akurat kozmetický steh na pysku.. .. isto odporucam.. . 😉

monik1983
6. lis 2013

ja po dnesku s epi-nom koncim, zacala som po pouziti dost krvacat a to som sa nedostala ani zdaleka na povodne nacvicene rozmery :( utekala som do porodnice, nastastie vsetko OK, ale dost ma to mrzi, ciel bol tak blizko, ale snad hormony pri porode urobia svoje 🙂 kazdopadne ostatnym vam drzim palce!

hallie
6. lis 2013

@kubinca dakujem za info! Takze epino sa vracia do hry... A pan doktor z nej vypadava 😉

snehulienkatrpaslik
6. lis 2013

@hallie pýtala som sa manzela, roztiahnuta som po sestonedeli bola, ale rozhodne to s epinom nemalo nic spolocne, skor s 3,5 kg zivej vahy, ktora tadial presla...o par mesiacov bolo vsetko ako predtým...epino mozem odporucit, pri jednom i druhom dietati sitie iba na jeden steh...epino predavam, ked tak piste do internej posty...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru