EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

egiginka
7. led 2014

@janista83 , vela zien nic neciti a bum plodova voda🙂)) dokonca moja mama to mala tak ze nic, odtiekla plodova voda a zase nic, tak jej po vela hodinach dali oxytocin, lebo necitila kontrakcie a za 10 min bola sestra🙂))) sice to bolo davno, ale vela zien su otvorene na 4 prsty a nic a niektore umieraju pri poslickoch....

radsej to moc nesil, aby si sa neporanila, lebo ta to bude stvat jak mna.

egiginka
7. led 2014

@kristy46 mna v noci tka bolel chrbat, som mala ako keby do neho kontrakcie a celu noc strasne bolel a nist... aj stale boli , ale nie tak jak vcera , dneska budem cvicit, tak snad ma to zajtra, alebo pozajtra chyti. (ved zajtra mam termin🙂)

janista83
7. led 2014

@egiginka takový porod bych si přála a kdo ne že? jj moje máma to taky tak nějak měla, nic nic nic a pak šla na vyvolávačku, prdli ji vodu a já byla za 3 hod na světě

egiginka
7. led 2014

@janista83 @kristy46,,,, inak dneska som bola v Hornabchu a tma sa mi prihovoril predavac, ze ma dceru,,, a ze zena mala epiduralku a ze v pohode porod a najhorsie na tom bolo zasivanie, ze uz jej neucinkovala epiduralka a strasne ju to bolelo jak ju sili,,, tak ja nam zelam , ze sa nas to vyhne, este berem do uvahy niaky ten kozmeticky, ale tka to dufam, ze sa nam to podari,,,,, a ved som mu to aj povedala, ze ja idem bez sitia a on sa so mnou stavil, ze ma caka🙂))) tak som zvedava,,,,,,,,,,,

mne to niak nerobi problem ten balonik nafuknut, ale no aj dneska krvacala som a neviem preco a ani neviem kde, lebo nic ma nestipe, ani nemam niaku specialnu bolest ked nafukujem, a umyjem a netece,,,by ma to zaujimalo kde je ten cert zakopany.... a vy ako??? Inak mohla mi ostat ta hlienova zatka na epine???

kristy46
7. led 2014

@janista83 no nejsem vylozene na boku, ale trochu naleham na jeden bok..

kristy46
7. led 2014

@janista83 ja uz to taky nebudu moc vys hnat. Abych to jeste neprehnala. A jak pise
@egiginka ono to muze byt zadne priznaky porodu a rub ho. Nejednou jsem cetla, kdy na ko dr. Rikal, zese nic nechysta a vecer se rodilo.

@egiginka jejda, tu bolest zad ti teda nezavidim! Ja se nastesti citim dobre, ani zadne otoky nic. Zitra mam ko tak jsem zvedava co mi dr. Rekne.. Ale asi mi nude schopny nic extra rict.
Ja vcera necvicila, doufala jsem, ze rodim 🙂 a dnes jeste nic.. Jinak doufam, ze budem mit max. Kosmeticke stehy 🙂 a co se tyka hlenove zatky, tak myslim, ze klido ti muze zustat..

martinkaarastik
7. led 2014

ak by ste mali záujem, predávam epino v mojom bazáriku. inak môžem len odporučiť, lebo vďaka nemu som porodila na 2 zatlačenia a bez nástrihu a natrhnutia.

janista83
7. led 2014

@kristy46 tak dej vědět,jak si dopadla u mudr. já jdu ve čtvrtek už na ko do porodky

jinak musím přehodnotit měření a přišla jsem na to, že jedno přifouknutí je 0.5cm,takže já to dotáhnu na 30 nafouknutí což je 31 cm,pak budu uddržovat

janista83
7. led 2014

@egiginka no napadá mně, že to může být zátka, ale já když krvácela bylo to na konci balonku, tedy ta část, která byla nejblíž hrázi,tzn.že bylo jasné, že to bylo jemné natržení hráze, pakliže by ty stopy krve byly na začátku balonku tedy uvnitř mohla by to být zátka,třeba i hlen by ti mohl rozpoznat odkud to je,no a pak mně napadá, že to může být i s konečníku,tím tlakem takže asi tak 😒

majak78
8. led 2014

Zdravím. Ode dneška začínám cvičit s epinem, tak vás pročítám a sháním info, jak na to. Určitě se přidám s nějakým dotazem.

@janista83 My se známe z diskuse naší porodnice, měla jsem ale nick ema5, musela jsem ho změnit, protože jsem byla původně registrovaná na slovensku, nevím proč teda. Tak už to máš za pár! Budu se těšit na info, jak to šlo a jak jsi byla "u nás" spokojená!

Koupila jsem si ke cvičení ty nelubrikované kondomy, zdravotnické. Musela jsem vzít velké balení tak kdyby se tu našel někdo, kdo by měl zájem koupit, prodávám za 3,40/ks, pošlu v obálce.

janista83
8. led 2014

@majak78 jj ahoj, vidíš to, já jsem se tam nakonec byla podívat a věřím, že to bude dobré a jelikož se malý ještě neuráčil asi tady spolu budeme nějaký čas epinovat..termín porodu mám zítra a druhý v sobotu, tak uvidíme...držím palce při epinování, snad nám v porodnici výjdou vstříc a nebudou zbytečně nastřihávat, já to mám uvedené i v porodním přání 😉

majak78
8. led 2014

@janista83 Já včera říkala své doktorce o epinu, dělá v nemocnici, nikdy prý o tom neslyšela... a taky mi říkala, že oni nastřihávají fakt až když ví, že hlavička neprojde, že se rutinního nástřihu nemusím bát .. tak snad 🙂 Porodní plán jsi sepsala podle toho jejich, co mají na stránkách?

janista83
8. led 2014

@majak78 jj stáhla jsem si to, ale víš co, já to nějak neprožívala, jen jsem tam vyplnila, že mám zájem o nadstandart, že chci epidurál, kdyby něco,rodit v polosedě..a takové minimální věci, těžko odpovídat na něco co člověk nikdy nezažil...no já mluvila s PA a ta to taky říkala o tom nástřihu, tak uvidíme, kdy máš termín?

majak78
8. led 2014

@janista83 Já až 3.2., takže ještě čas 🙂 Taky tam toho moc vypisovat nebudu. Akorát asi o té poloze, nástřihu atd. Ještě se zeptám té své doktorky, jak to vidí ona. A co, jak se cítíš? Připravené máš všechno? Ty plínky teda nebereš vůbec?

egiginka
8. led 2014

@kristy46 @janista83.... som dneska bola na monitore a po kontrakciach siroko daleko..... dneska mam termin porodu a a nic no,,,, mam poradnu az 13, tak snad do vtedy. A vy jak s rodenim ???? AKo u doktora??? .. Inak mna dneska uz aj poslicky presli aj vcerajsiu noc,,,nic, sa citim ako 7 mesiaci.... tak snad sa to nezastavilo, lebo uz som si aj zacala pred vcerom mysliet, ze uz to ide a dneska nic🙂 A vy mate kedy termin???

alushenka
8. led 2014

Ahoj holky, tuto diskuzi sleduju uz delsi dobu, ale tentokrat jdu pro radu 🙂 muze cviceni nejak vyvolat porod? na posledni kontrole mi dr. rekl, ze se vse jiz chysta k porodu a ze z cipku uz mam jen maly kousek a ze je mekky.. a tak se chci zeptat, muzu normalne cvicit dal? nikde jsem zadne omezeni nenasla, tak s eptam jeste zkusenejsich 😉... ja jsem teda zatim cvicila jen parkrat, ani ne nejak pravidelne, ale ted bych chtela uz zacit, at to potom opravdu zvladnu co nejlepe... ale zase se trochu bojim, abych tim neco zbytecne neuspechala... 😉 diky za nazory 😉

janista83
8. led 2014

@egiginka ty já snad kromě břicha a sem tam nějaké píchnutí při chůzi ani nevím, že jsem těhotná a už vůbec ne,že bych měla rodit, žádné poslíčky, žádná zátka, prostě nic...
na ko jdu zítra tak uvidím a termín porodu mám zítra t.j.9.1.

janista83
8. led 2014

@majak78 cítím se dobře,ale to čekání je urputný, už mi z toho naběhl i opar na rtu, to mám vždycky, když procházím nějakým stresem...ale jinak dobrý
plínky neber, to dostaneme

janista83
8. led 2014

@alushenka vyvolat porod si nemůžeš, i když mně to taky napadalo ze začátku, ted bych dala nevím co, kdybych byla otevřená alepon jak ty..ale je kupa žen, které byly normálně otevřené a epinovaly....prolez diskuze,určitě na někoho takového natrefíš..neboj se toho

hallie
8. led 2014

@alushenka pýtala som sa na to lekára, keďže mi odporúčal cvičiť už od 34tt a on sa len usmial, že keby to takto fungovalo, maminy by im neprenášali a vedeli by ich takto nenásilne k tomu pôrodu pekne priviesť 🙂

janista83
8. led 2014

@hallie tak ty musiš mít osvíceného lékaře, ta moje gyn. se na mně dívala jak na mimozemštana, jak jsem ji říkala, že budu cvičit s epinem

hallie
8. led 2014

@janista83 no, ja som najprv chcela rodiť u iného. keď som nadhodila tému prirodzený pôrod, ešte som sa ani nedostala k nástrihu a už ma strašil, ako sa inak žena natrhne až po zadok (s pepáčením). tak som sa nesmelo spýtala na epino a on že čo to je... vysvetlila som mu a z toho usúdil, že je to nanič a ešte aj žena zostane rozťahaná. vtedy som sa tu na to pýtala a baby písali, že je to blbosť. keď som si našla svojho aktuálneho lekára, pýtala som sa na epino. a on že to je super vec, že skvelé, že to chcem používať a ešte mi spokojne hovorí - to možno porodíte úplne bez zranení a nástrihu! tak som sa spýtala na to rozťahanie a pozeral na mňa tiež ako na mimozemšťana 😀 že to je blbosť, mám to používať od 34tt, aby som pekne stihla nacvičiť, keby som rodila pred termínom 🙂

janista83
8. led 2014

@hallie bomba tak to mám radost,že aspon někdo

alushenka
8. led 2014

@janista83 @hallie moc dekuji za odpovedi 😉 jsem z toho porad trochu nesva, ale verim, ze az budu cvicit denne a procitat diskuze, tak se snad "otrkam" 😉 a tak jsem to teda dneska zkusila, jen zlehka a dala jsem 26 cm - to se na zacatek docela da 😉 tak budu vesele pokracovat dal 😉 tak dekuji za rady 😉

egiginka
8. led 2014

Inak aj ja som sa stretla s tym na predporodnej priprave, ze baba psychologicka, ktora ju viedla, niaky gynekolog jej povedal ze to je zle. ( tak vsetkym babam, ze to neodporuca) A jedna kamoska doktorka, ze vraj to je zle. A ja ze v com??? A odpoved citujem : Vraj niake zeny, co to mali sa stazovali , ze boli sirsie....... takze, niektori o tom ani nemaju paru, ale budu tvrdit, co niekto niekde asi pocul..... a fakt co ta psychologicka take kraviny trepala, ona to ani nevidela v zivote ten balonik, ale bude trepat, este sa hrat na doktorku.... ( a baby jej to verili, lebo ona vlastne je doktorka, lae psychologie a tym ze ju tak oslovuju, tak si mysleli, ze je mozno doktorka mediciny, ked jej tak verili)

Moj gynekolog na mna tiez pozeral jak na mimozemstana ze, ci som nemslela epidural🙂)))))))))))))

A naopak som sa stretla s gynekologio, ktoreho zena to pouzivala a velmi si to chvalil a povedal, jak niaky stary gyndos moze povedat, ze 20stehov je lepsie nez mozno o par tyzdnov sirsia vagina, alebo sirsia vagina, ked zena cvici. A povedal, ze zene sa to normlane do 2- 3 mesiacov stiahlo a navyse vagina ostala pruzna a este ovela lepsia vraj pri sexe a na rozdiel od inych zasitych rodiciek tak ziadne problemy s inkontinenciou , co vobec sedenim po porode, atd ( zosita vagina, nikdy nebude jak nezosita),,,, on to kazdej odporuca!!!!

takze, by som to povedala, ze ked radsej niaky doktor to nepozna, tah hlada dovod pre nie a nie preco to vyskusat. A ved som citala niake tu stranky na tomto cete a ziadna zena tu nepisala, ze by uz v zivote epi-no.

egiginka
8. led 2014

@janista83 , tak my asi spolu budeme bojovat, ze kedy to vypadne,,,, tak ktora bude skor.))))

hallie
8. led 2014

@egiginka zeby pani doktorka jandova?

egiginka
8. led 2014

@hallie , rodis na Kramaroch , ked ju poznas??? 🙂 ono to neni podstatne ci to je ona,.. a chodis k nej cvicit????

janista83
8. led 2014

@egiginka no může to tak dopadnout,já budu zítra chytřejší,pak písnu co a jak

@kristy46 rodíš?

kristy46
8. led 2014

@egiginka
@janista83 cau holky! Nerodim :( asi v 5 rano me tak bolestive zvtrdlo bricho a od te doby me poboliva bricho a trochu v zadech. Dr. Mi rekl, jaktoze jeste nerodim... Vse je pripravene.. Jsem teda zvedava kdy to prijde... Dlsi kontrola v pondeli... Dneska me ale vysetreni cipku trochu bolelo, tak nevim jestli tam neco posramotil, ale to by mi mel rict.. Bricho poboliva a ted jsem zacala spinit.. Spis mi to teda prijde takovy hlen s krvi... Ale on rikal, ze to po tom vysetreni muze byt... I minule mi to rikal..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru