EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

hallie
8. led 2014

@egiginka nie, nerodím, rozmyslela som si to 🙂 ale viem, že pani doktorka robí prípravu pred pôrodom. naši známi z nej boli nadšení... až jedni. ostatní hovorili, že des a hrôza, ale sama som ju nezažila. ale z toho, čo som počula mi to, čo si napísala, celkom sedelo 🙂

kristy46
8. led 2014

@egiginka
@janista83 cau holky! Nerodim :( asi v 5 rano me tak bolestive zvtrdlo bricho a od te doby me poboliva bricho a trochu v zadech. Dr. Mi rekl, jaktoze jeste nerodim... Vse je pripravene.. Jsem teda zvedava kdy to prijde... Dlsi kontrola v pondeli... Dneska me ale vysetreni cipku trochu bolelo, tak nevim jestli tam neco posramotil, ale to by mi mel rict.. Bricho poboliva a ted jsem zacala spinit.. Spis mi to teda prijde takovy hlen s krvi... Ale on rikal, ze to po tom vysetreni muze byt... I minule mi to rikal..
Jsembzvedava kdo bude driv :D

janista83
8. led 2014

@kristy46 tak but ti odchází zátka a nebo ti udělal hamiltona,wau..to bude brzo 😉

egiginka
9. led 2014

@kristy46 , to je zatka! juchuuuuuuu, Ides rodit, bud do par hodin, alebo dni🙂 zavidim !!! drz sa, daj vediet ako si rodila🙂 My ti tu budeme potichu s Janista zavidiet🙂

janista83
9. led 2014

@egiginka jj budeme 😀

janista83
9. led 2014

jsem zpět z ko..mudr.mi udělal hamiltona,že prý tomu trochu pomůžeme, nebolelo to,ale ted cítím trochu bříško a prej čípek tuhý a na porod to nevypadá...takže prd,ale jinak všechno ok...tak aspon prcek prospívá,varlátka má už jako jeho tatínek..nezdály se jim ozvy..ale malej to má na háku, ho zkoušeli budit a prd

dneska zase trenink...vypadá to, že malý už má 3300kg a jestli budu přenášet toš to bude cvalda

kristy46
9. led 2014

@janista83 ty mi asi udelal tez toho Hamiltona.. Ale nic nerikal tak nevim..

@egiginka holky vcera to vypadalo nadejne a pres noc zas nic :( no dneska jsem takova bolava-podbrisek i v zadech.. Ale to muze byt klido nekolik dni ze...
Jani tak supr! Treba to s prckem pohne ;)

janista83
9. led 2014

@kristy46 kéž by..ale vzhledem k tomu tuhému čípku, bolelo tě to?...mudr, říkal, že můžu krvácet..tak uvidíme at si to nespletu se zátkou...další ko v sobotu

nějak ten porod začít musí a ideální je podbříšek a bolest v zádech...neboj se to příjde

zuzzankaa
9. led 2014

Ahoj, chtela bych se podelit o svou zkusenost s epinem. Cvicila jsem od zhruba 34 tt obden od 36 tt kazdy den. Nacvicila jsem 32 cm.Rodila jsem 41+2 tt. Porod byl fofr, bez nastrihu a bez siti, miminko melo 3810 g. Za sebe tedy muzu doporucit. Po porodu jsem mohla chodit a sedet bez vetsich bolesti a starat se hned o miminko. Myslim, ze se urcite vyplati si ho koupit.

janista83
9. led 2014

@zuzzankaa děkujeme zza příběh, nám to tady dělá dobře, když víme, že to funguje a jak si cvičila?

kristy46
9. led 2014

@janista83 četla jsem nejeden příběh, kdy dr. řekl ráno na kontrole, že se rodit nebude a večer ženské jely ;)
No mě to trochu bolelo.. A bylo to takové nepříjemné než vyloženě nějaká velká bolest. Tebe?
Ty už jdeš na ko do porodky co?

kristy46
9. led 2014

@zuzzankaa moc gratuluju k fofr porodu a miminku! A děkujeme za info ;) to mě/nás vždycky povzbudí!

egiginka
9. led 2014

@hallie , no ja som bola u nej na tych prednskach a ta vstupna - nic moc:propagacia nemocnici a Cord blooth, ale tie ostatne sa mi velmi pacili, ako ano opakuje sa , ale tak ked kazdy tyzden plus na cviceniach keca to iste, tak aj mne by trosku uz z toho prepinalo, ale velmi mila, ochotna a na tej prednaske partner pri porode fakt pekne vsetko vysvetlila oteckom a si myslim, ze kazdy partner by mal tu prednasku absolvovat, aj ked nechce byt pri porode🙂 Fakt velmi pekne, tak normalne pre ludi s roznym vzedalnim, celkom vtipne poucne🙂 A tie cvicenia, tak mne stacilo dva krat tam ist, viac netreba. .... ja odporucam jej prednasky a aj tie cvicenia!!!!, akurat tak, len niekedy netreba sa vyjadrovat k veciam, ked na to kapicku nemam kompetencie a vzdelanie. Skusenosti , to uz je ina vec,,,,

egiginka
9. led 2014

@janista83 , jak keby si mala moje babo, tiez mame problemy s tym CTG, chrape pocas neho a tak ju musia budit, tak mi to robia pol hodinu,no otrava,,,, Ja mam poradnu az 13, tka som zvedava ci mi budu robit tiez niaky zazrak napomahajuci🙂

Inak mam pocit, ze mi zacina odchadzat ak uz neodisla zatka, teda nieco na toaletaku tak vyzeralo, tak neviem ci si namyslam, alebo je to ono.🙂))

@kristy46, si myslim,, ze tebe sa to uz blizi, A co cakas dievcatko ci chlapca???

janista83
9. led 2014

@kristy46 no nebolelo to,ale nepříjemné to trochu bylo...když do tebe tak někdo začne štourat...ted z toho trochu špiním a bolí mně břicho, nijak zvlášt ale cítím to...
@egiginka jj ona ho budila, což mi s břichem ze strany na stranu lomcovala a malej ni, pak začala plašit, že má blbý ozvy,ale mudr.na to nic neříkal..

uvidíš jestli je to zátka..to poznáš, ty nemáš z čeho jiného krvácet

kristy46
9. led 2014

@egiginka to bude urco zatka ;)
No mi se zda, ze se mi to blizi uz 14 dni :o/ nakonec z nas porodim nejpozdeji. Ale kontrolu mame vsecky stejne 13.1.

@janista83 ja to mela taky tak vcera.. Dneska me poboliva taky bricho a zada, ale porad nic...
Tez mi vcera musela sestricka malou budit. Cele tri dny vyvadela, jeste po ceste autem a pak jak me napojila tak spala.

@egiginka cekam holcicku a ty?

egiginka
9. led 2014

@kristy46 , taky tak dievcatko to bude/// Karolinka>

majak78
9. led 2014

@janista83 Tak snad Hamilton pomuze a porod se rozjede! držím palce! Vím, že je to trochu mimo téma, ale když ses tam byla podívat, možná víš.. je v té naší porodnici wifi? 😀

janista83
9. led 2014

@majak78 jsem se na to přímo ptala,ale bohužel wi-fi tam není 😢

majak78
9. led 2014

@janista83 ojoj 😠

kristy46
9. led 2014

@egiginka jeee my budeme mit taky Karolinku!! :D

egiginka
9. led 2014

@kristy46 ... to fakt🙂)))) jeeeeee, podla mna to je strasne krasne meno. tak som zvedava , ako ta tvoja bude vyzerat🙂snad posles fotku. A ty so odkial ???

@janista83

som nasa na nete mozno to pomoze 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=3a0wDNQeYx8
janista83
9. led 2014

@egiginka pochopila jsem to dobře, že tímhle se porod vyvolává?

egiginka
9. led 2014

@janista83 , ano, ma to napomoct porodu aj kontrakciam uz pri porode..,,, skusam si masirovat tu ruku, tka som zvedava🙂

janista83
9. led 2014

@egiginka tak to bych měla pořádně proštudovat..myslím,že nám o tom říkala i PA....tak dej vědět 🙂

dneska jen trochu bolest bříška,ale to je tím vyšetřením, co vy, jak se držíte?

egiginka
10. led 2014

@janista83 , som si robila vcera tie masaze, som citila silnejsich poslickov, ale nic inak,,,, mne nepomaha ani sex, cervene vino, zazvor, skorica, schody.... tak asi babo ma cas jednoducho🙂 dneska budem cvicit po dvoch dnoch s epi nom, to som zase zvedava, jak budem krvacat. Mozno vcera mi zacala odchadzat zatka, ( jak keby chrachel s bodkou krvy na toaletaku), tka mozno sa to uz aj blizit bude. Inak mam strach s tou plodovou vodou, myslis, ze to si urcite vsimnem ze mi odchdza ( ak by tiekla pomaly)??? sa bojim ze si to zamenim za vytok, alebo ze budem v sprche a nevsimnem si to,,,, alebo v noci, ze ved to som len vlhka..... no to ma desi🙂

kristy46
10. led 2014

@egiginka to je fakt dobre! Mame podobny termin a stejne jmeno 🙂 mozna se nase holcicky rozhodnou stejne narodit se 🙂
Musim mrknout na to video. Mi tez nic nepomaha :( chodim do 8. Patra po schodech,jim skorici, chodim na rochazky,sexujem a NIC! Vcera vecer me zacalo bolet hodne bricho, docela dost hlenu odeslo a do 3 min nic a v noci ani pichnuti nikde! Dnes asi umyju okna nebo nevim co... Nechci na vyvolani :( vcera jsem necvicila, ale predevcirem jsem dla uz 31cm 🙂

kristy46
10. led 2014

@egiginka taky mam trochu obavy abych to nezaspala. A vcera jsem mela cely den stahy a nemela jsem cas pocitat, tak jsem si rikala, abych to "nezaspala" 🙂

@janista83 snad uz se ti to taky blizi ;)

vashaa
10. led 2014

dneska na kontrole mi doktor řekl, že prcek má hlavičku 31 cm a já mám zatím nacvičeno pouze 28. Tak snad to zvládnu ještě docvičit, než to přijde 🙂

kristy46
10. led 2014

@vashaa myslím, že i kdybys to nezvládla docvičit, tak už to projde bez problémů.. Co jsem četla diskuze, tak většinou mimčo mělo trochu větší hlavičku (někdy i více cm) než měly holky nacvičené a nebyly šité. Takže i kdyby se nepovedlo přesně 31, nezoufej ;) To máš fajn, že ti to dr. ještě změřil.. Malá má už hlavičku nízko, tak vůbec nevím, kolik může teď mít obvod..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru