EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kristy46
12. led 2014

@egiginka tak dobře, že to nejsou kvasinky.
Já si taky říkala, co to je fitlopta. Já tomu teda normálně říkám míč a mám ho doma.. V některých porodnicích uvádí, že ho mají...
Zítra máme všechny 3 kontrolu, co? @janista83 jsem zvědavá, ale myslím, že mi dr. nic nového neřekne.. Jen "jaktože ještě nerodíte?"

janista83
12. led 2014

@kristy46 já už jdu na 8.30 hod.a taky jsem zvědavá

kristy46
12. led 2014

@janista83 to mas dobre! Ja jdu az vecer..budu na tebe myslet, pak dej vedet ;)

janista83
12. led 2014

@kristy46 dám neboj 😉

dneska jsem cvičila po jednodenní pauze a můžu říct, že pro mně je lepší cvičit každý den, jsem měla pocit, že zas jedu od znova, nakonec jsem úspěšně dosáhla vrcholu 😉 a budu se snažit cvičit až do porodu 🙂

merteuil3
12. led 2014

@kristy46 za málo 🙂 a držím palce 🙂

egiginka
12. led 2014

@janista83 @kristy46.... ja som si ju doniesla, lebo si na nej chcem kym nerodim masirovat hradzu a jemne pomahat babatku na svet🙂 NO ja rodim v Bratislave a tma ich maju, takze je to aj moj maly plan, dokonca si ju mozem zobrat aj do sprchy🙂

Mam o 9:20 monitor a potom o pol 11 poradnu, to vychadza hned po monitore🙂

A musim vam zdelit, som po dlhom case cvicila a : ano zuzila som sa , ale nie strasne moc.
Takze pre potencionalne Epi- no adeptky odkaz: 1) urcite nebudete roztahane ( pri kazdom porode uz nebude zena ako pred) lebo je to citit po par dnoch, ako sa zuzuje a 2) ak nebudete dlhsie cvicit, zase ziadna tragedia sa nestane velka, tka netreba mat zbytocne stres.

NO teda...som prezmenu si dala pepino, ze nech som viac lubrikovana a teraz mi to vobec nevadilo, asi som bola sucha, ale vobec sa nesmykal, tak som pomaly dala 24 nafuknuti a vytiahla nekrvacala som! potom druhy krat som uz celkom rychlo dala 26, dala by som aj viac, ale hovorim si stacilo, ale uz som mala kvapku , tak dobre ze som nesla dalej.

A mam radost, lebo aspo nieco som dnes pre sbea spravila,,,,a ma tesi aj to , ze aj zeny, ktore nacvicili ovela menej, tak boli bez , alebo len par stehov,,,,,takze aj3, alebo 5,,,stale lepsie nez 10, nedajboze 20!!!! a tak mozem ist rodit🙂)))

A drzte sa zajtra, hned dajte vediet🙂

janista83
12. led 2014

@egiginka 🙂

kristy46
12. led 2014

@janista83 ty já jak jsem vynechala 1 den, tak se mi taky cvičilo hůř, než bych cvičila každý den... Už bych to chtěla mít hrozně za sebou i kvůli tomu, že mě to už nebaví cvičit...

@merteuil3 díky moc ;)

@egiginka taky si říkám, že kdyby to nebylo uplně bez stehů, tak to snad bude lepší, než kdybych necvičila vůbec =)
Tak vám držím zítra pěsti holky, ať máte samé dobré zprávy ;)

egiginka
13. led 2014

@janista83 @kristy46,,,, Tak, moja kontrola /// som uplne zatvorena, ziadne kontrakcie, ale vraj uz mam krcok o nieco maksi,nez minule *,,, dalsia kontola piatok, to potom ma asi hospitalizuju, alebo co. A vy ako? Nemate skusenost s tymi homeopatikami, co pomahaju k porodu, ked sa prenasa????

kristy46
13. led 2014

@egiginka tak ja mam krasny nalez-uplne na porod, jedinny hacek je, ze jeste.nerodim :D dr to nechape. Jestli se nerozrodim tak ko ve stredu a kdyz budu chtit, tak mi vyvolaji porod. Pry si al mysli, ze do te doby porodim. Ted k veceru me zacalo pobolivat v krizi-tak ze by? Davam si vinko a za chvilu pujdu do vany... Tak ti taky drzim plce. Ze by Janinka zacala rodit?

egiginka
13. led 2014

@kristy46 , zavidim🙂 a mozno hej rodi🙂)),,,, jo mne teda ani nahdoou neponukol vyvolanie a ked som sa spytala, ci sa neda niak jemne pomoct tak povedal, priroda , priroda vie co robi.... Tak drzim palce nech rodis🙂 sak mozno ja mne motyka vystreli necakane 🙂)) A keby si to naozaj dneska stihla, tka nech je tvoja Karolinka zdrava, ale aj ja si myslim ze dneska , alebo zajtra do obedu to pride🙂

kristy46
13. led 2014

@egiginka no tak snad uz se u tebe taky zacne neco dit ;)
No des uz to nestihne, mozna zitra.. Dekujem ;) kdyby nahodou se ti to rozjelo, tak preju rychly a bezproblemovy porod BEZ nastrihu ;)

soniamalinik
13. led 2014

Ahojte, mam kupene second hand EPI-NO, do akej velkosti ho mam nafuknut? Bojim sa ze praskne.

egiginka
13. led 2014

@soniamalinik , by nemalo prasknut , vela nafuknuti, ovlea viac nez je treba , ale co mas tu tabulku alebo krajcirsky meter, tak tych 10, vychadzal okolo tych 30 nafuknuti , takze pohodka to urcite nepraskne, to mas este vela nafuknuti aby praskol

egiginka
14. led 2014

@kristy46 rodis nakoniec???

kristy46
14. led 2014

@egiginka kdeže =( celou noc jsem nespala a byli to ti .... poslové! 😠 Od půl deváté ráno jako by nic. A teď už to na mě zas zkouší-asi proto, že jsem byla teď v obcho a nějak se to rozhýbalo.. Co ty jak je, žádná změna? Ale s @janista83 to vypadá nadějně.

egiginka
14. led 2014

@kristy46 , to teda vypada! a jej to velmi prajem, urcite uz stiska svoje babatko🙂,, ja som tiez v noci mala poslov a dneksa zase nic,,,no nam to niak nevychadza, mame lenive baby, ale ty si apson na porod pripravena, ja uplne zatvorena,,,,mi znama odporucila recpet na vyvolanie porodu od Ingeborg Stadelmann

Citujem co mi pisala. Ja to skusim, Mozno mam lenivu maternicu🙂 A este vraj celkom na tvorbu oxytocinu pomaha senovka grecka. Tu ma moja mama , tak snad mi ju zajtra donesie. ( a ona velmi pomaha aj pri tvorbe mlieka, )

. Je to nemecka porodna asistentka. Ona pri prenasani radi skusit pit caje z rozneho korenia. Vysledok sa ma dostavit po jednom az dvoch dnoch. Odporuca "tehotensky skoricovy caj" - Na liter vody potrebujes jeden kus celej skorice, 10 klincekov (nie kovovych 🙂), maly zazvor a jednu polievkovu lyzicu caju z Verbeny officinalis. Korenie sa povari 10 minut, verbena sa zaleje viracou vodou a prileje do odvaru. Tento napoj popijajte pocas celeho dna po duskoch a on uz donuti svalstvo maternice ku kontrakciam. To pise ona v tej knihe. Verbena, obzvlast esesncialny olej z nej, ma vraj velmi dobre ucinky na vyvolanie kontrakcii. Tak mozes skusit - na vlastnu zodpovednost.
Dalsi dobry caj ma byt jogi-caj - skorica, kardamom, zazvor, klincek a cierne korenie.

kristy46
14. led 2014

@egiginka já ji to taky přeju. Jestli už si stiská prcka-tak se má =)
Já včera necvičila, říkala jsem si, že jestli budu rodit, tak to nechám tak a prdlajz 😖
No to vypadá na čaj zabiják. Já jsem si dělala svařený hruškový džus-dávala jsem skořici a hřebíček.. Zázvor nemám ráda.. Ale dneska to prdím.. Buď se rozhodne sama nebo ne.. A když ne, tak se aspoň vyspím na zítra, když budou vyvolávat, tak ať mám sílu, ne jak po dnešní probděné noci.
Držím palce, ať se povede "rozpohybovat" mimčo ;)

egiginka
14. led 2014

@kristy46 , som pocula, ze to vyvolavanie velmi boli, nechces este chvilku pockat ( teda ak nemas velke babo, alebo ine komplikacie) Mne doktor hned zavrhol otazku, ked som sa ho spytala , ci sa neda tomu niak pomoct. Ved este neprenasas dlho, mne povedal, ze ten datum podla MS je velmi neperesny, ze babatko moze byt mladsie . ALe tak mama vzdy vie co je najlepsie pre svoje dieta nie?? Drzim palce , pri kazdom rozhodnuti🙂 A podla mna to na teba pride v noci, alebo skoro rano🙂

aknedz
14. led 2014

@kristy46 @egiginka kočky, prepáčte, že sa vám do toho miešam, sem tam vás sledujem ako sa vám darí v cvičení-odkedy som s vami písala v dávnejšej dobe ohladne Epina....
Tak chcem len k tomu čaju, že ja som chodila 2 tyzdne otvorena na 2cm a nic sa nedialo, tak som si dva dni pred terminom na obed navarila tento cajik a cele poobedie popijala, o pol 11 praskla voda a o polnoci som mala porodene....ak chcete, mozete skusit ten cajik, vraj ak je telo na porod pripravene, moze to rozbehnut....aspon uvidite, ci sa to potvrdi aj vam ako aj mne 😵

A zelam krasne rychle porody bez nastrihov a poraneni a samozrejme vela zdravicka!

aknedz
14. led 2014

@kristy46 @egiginka A este ak skromne mozem poradit, ak nemusite - ze uz fakt netreba a neprenasate nad limit, tak nedavajte vyvolavat, je to pre telo neprirodzene a preto ako pise egiginka to vacsina zien pocituje dost bolestivo....ja nemam s cim porovnavat ale kamosky mali vyvolavane porody a popisovali mi bolesti,tak ja som take nemala a to nemam prah citlivosti vysoko....

isabellaa
14. led 2014

@aknedz a ktory presne teraz myslis caj, boli tu spominane dva, vdaka

aknedz
14. led 2014

@isabellaa ono je to asi jedno, ide tam o skoricu, klinceky a zazvor - su to stimulujuce korenia....ja som konkretne spravila tento
-- do džbánu dajte 1ks škorice, 10ks klinčekov, 1ks zázvoru a zalejte 1 litrom vody, pijeme po dúškoch celý deň. Kvôli lepšej chuti a zvýšeniu obsahu vitamínu c môžete pridať šípkový čaj.

egiginka
14. led 2014

@aknedz super dakujem za radu. Takze verbenu si nedavala?, ja som ju kupila, ale citala som na nej , ze nesmie sa pouzivat pocas tehotenstva! ( este aj s tym vykricnikom), tak co si myslis?. Verbena po slovensky je zeleznik lekarsky. Mam to skusit, alebo radsej bez???

aknedz
15. led 2014

@egiginka ahoj, ak je to este aktualne a uz si si ju nenavarila, tak podla mna mozes aj bez tej Verbeny 🙂

egiginka
16. led 2014

@aknedz , dala som tam malu lyzicku, ved to na vyse liter neublizi, ale nic..... ja asi mam tam dole specialny zamok,ktory nejde otvorit🙂 dakuejm za radu

aknedz
16. led 2014

@egiginka .D nemas zac, myslim, ze ta verbena neuskodi....a co sa tyka toho zamku, asi este fakt telo nie je pripravene....ten caj to len moze podporit ak uz je cas.....este mozes skusit cvicenie na fitlopte, sadni si a hojdaj sa, nie velmi silno ale ani jemne a kruz bokmi...takto aj hodinku pri telke 🙂
A uz vela prenasas? Caj mozes navarit este v klude aj dnes, aj kazdy nasledujuci den....tak ako ostatne bylinne caje by sa nemal pit dlhsie ako tyzden vkuse ale viac dni po sebe kludne mozes 🙂

egiginka
16. led 2014

@aknedz , no termin podla ms, som mala 8a 9 a 11.1 ( co doktor to iny vypocet), takze uz tyzden. Cvciim na fitlopte je to dobra vec aj na uvolnenie chrbtu. tak snad to pride , piatok, alebo sobotu ma hospitalizuju, ale nechcem, aby babo prislo nasilu. Snad to pride do toho piatku🙂

plamka
16. led 2014

Zdravím všechny.

Protože jsem na této stránce sama čerpala před porodem "moudra" ohledně epina, přidám i svoji zkušenost. Zakoupila jsem Epi-no delphine plus (to s budíkem). Cvičila jsem cca 14 dní, každý den, tak 2x nafoukout. Stihla jsem "natrénovat" 9 cm. Víc ne, protože jsem porodila dřív 🙂 Ale rodila jsem přirozeně (bez jakýchkoliv oblbováků) a bez nástřihu a bez šití. Takže za mě spokojenost a doporučuji. Nejvíc mi Epi-no pomohlo psychicky, že si člověk zažil ten pocit, jaké to je, když Vám dole projde něco o průměru 9 cm, což přece jen není každý den 🙂 Takže při porodu potom nepanikaříte protože víte, že to v pohodě zvládnete.

Pokud by někdo měl zájem, epino ráda předám dál (původní cena 2959,- - koupeno na branakdetem.cz). Po celou dobu jsem epino používala s gynekologyckými kondomy, je tedy naprosto čisté a skoro jako nové. Jak jsem psala, cvičila jsem s ním jen 14x. Přidám i zbytek balení těch gynek. kodomů - je jich tam určitě přes 100, přesně nevím - nechci je počítat, abych je "nezašpinila" 🙂 Mohu přidat i kopii faktury, pokud byste měli zájem (koupeno v dubnu 2013). Kdo by měl zájem, napište mi prosím na email dufkova.jitka(zavinac)seznam.cz Cena 1500,-

PŘEJI VŠEM KTERÉ POROD TEPRVE ČEKÁ HLAVNĚ PEVNÉ NERVY, PŘÍRODA NÁS NA POROD DOBŘE VYBAVILA. NEUDĚLÁ VĚTŠÍ DÍTĚ, NEŽ DOKÁŽEME PORODIT, TAK NEMĚJTE STRACH. VŠEM DRŽÍM PALCE A PŘEJI KRÁSNÝ POROD A ZDRAVÉ DÍTĚ 🙂

aknedz
16. led 2014

@egiginka verim, ze to pride samo 🙂 a ak aj nie, mozno este v porodnici, vacsinou cez vikend este nezvyknu vyvolavat - aspon u nas teda...tak sa drzte a krasny porod zelam! 😉
este mozes skusit sexík viackrát teraz (naplno - spermie zmäkcujú krcok)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru