EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

1890
5. dub 2014

@rambouskova2 no jdu tam v uterý, ale stejně mi řekne, že je to normální. Malá se mi tak hrozně pořád mele.

rambouskova2
6. dub 2014

@1890 Hlavně, aby si byla s mimčem v pořádku. A odkud vlastně jsi? Já ze severu Děčín

1890
6. dub 2014

@rambouskova2 jsem ze středních čech kutnohotsko, budu rodit v čáslavi. Už jsem dělala i dřepy a nic. prostě ven nechce. Už počítám dny do toho 17.4 do vyvolávačky. Jsem zvědavá co mi řekne ted v úterý.

rambouskova2
6. dub 2014

@1890 No to by mě taky zajímalo. Je mi tě tak líto, chudinko. Vůbec ti to nezávidim.

1890
6. dub 2014

@rambouskova2 No já s tím nic už neudělám. udělala jsem proto už vše co se dalo. Prostě budou muset potvůrce pomoct. 😉 .

anieluska
6. dub 2014

@1890 veď do 17 je ešte kopec času, prečo stresuješ? Porod može začať zničoho nič, bez akých koľvek varovaní, ja myslím, že to chce hlavne kľud a proste na to nemyslieť, drobec si povie keď bude pripravený

rambouskova2
6. dub 2014

Co si dát takhle relax... pak horkou vanu... Hlavně pokud si budeš myslet, že už máš kontrakce, tak si tu vanu dej, buď se ti to rozjede, nebo zastaví...

krejci1510
6. dub 2014

Já jsem pila maliník, jedla lněné semínko, masírovala hráz a s epinem jsem se dostala na 29-30cm. 41+0tt mi museli začít porod vyvolávat a po 15 hodinách kontrakcí jsem pro nepostupující porod musela podstoupit akutního císaře ☹

spiklenka
6. dub 2014

BUdu prodávat epi-no, kdyby někdo měl zájem, používaný dva týdny, s kondomem a denně vyčištěný desinfekcí. POřizovala jsem za 2350,- nyní prodám za 1900,- včetně poštovného a přidám zbytek olejíčku na masáž hráze od saloos. Za mě je to zázrak!!! POrod jsem měla přirozený, bez probléů, hlacvně jsem byla psychicky připravená

1890
6. dub 2014

@anieluska to je čas, ale termín mám 9. a nevěřím, že se mala sama od sebe rozhoupe. To uvidíš sama až budeš u konce co je to za dny, kdy už vůbec nespís a hlavně dvouletýho syny který je hyperaktivní. Už to chci mít prostě zasebou.

anieluska
6. dub 2014

@1890 ja už jedno dieťa mám :D ja presne viem aké to je, len mi príde, že stresuješ a ešte je to vyvolávanie ďaleko, ja mám do termínu ešte mesiac a tiež by som bola najradšej keby sa už rozhupal :D a rozhodol sa vyliesť aj keď viem, že ešte by tam tak dva týždne mal ostať. Ja len viem, že pri dcére mi v piatok povedali, že porodne cesty su nepripravene a najbližšie dva týždne neporodím a v nedeľu večer mi odtiekla plodová voda, na príme sa na mňa doktor dival, že sa to určite samo nerozbehne a že to ďalší deň skusia teda vyvolať ale že s takým nalezom ako mám ja to vidí blede a dcéra bola o 4 ráno na svete a doktor skoro nestihol k porodu dobehnúť lebo proste neveril tomu, že by som tu noc mohla porodiť... takže niekedy to fakt ide aj keď tomu nič nenasvedčuje. Hlavne nebuď pesimista lebo s týmto prístupom ozaj neporodíš :D

lonara7
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
1890
6. dub 2014

@anieluska No mě právě říka, že je vše připravené 3 týdny a pořád nic. Mladej byl o 3 týdny dřív, tak jsem prostě už hotová. Vše mě bolí a jsem po operaci zad , takže nic moc. 😒 v každým případě nejvíc 10dní a bude venku. 😉

gellerka
6. dub 2014

@lucia_hlinkova Tak asi už budu krvácet pořád a přestanu to řešit 🙂 Dnes jsem měla sex a už trochu krve bylo. Pak jsem cvičila a při druhém vytažení balónku zase krev a víc než dřív. A to sem se dostala jen na 26 cm, protože jsem to rozhodně nechtěla po dnech bez cvičení přehnat. Tak jsem to dnes zabalila, ale žádná krev pak už nebyla, takže asi fakt prasklá žilka, v jednom místě cítím lehký štípání, jinak nic, ani bolest. Tak od zítra zase budu cvičit naplno. Akorát už ne sex a balónek v jeden den. A balónek má teď přednost 🙂

lucia_hlinkova
7. dub 2014

@gellerka ja po sexe v pohode, bez krvi. takze obcas kombinujem oboje :D lebo uz mam tento tyzden termin, tak nech sa v tom brusku maly velmi nezdrziava a spermie vraj pripravuju krcok maternice, tak uvidiiime 🙂 drzim palce pri cviceni, daj vediet, ako sa dari 🙂

1890
7. dub 2014

@rambouskova2 Tak zítra kontrola ve 40tt, tak uvidím co mi řekne budu ho přemnlouvat at mě pošle na vyvolání. Jdou ze mě už i zelený hleny a malá se tam strašně mele. Mám o ní docela strach. Je to mé těhu a miminko, tak snad si můžu říct, že chci rodit, když začínám 41tt. 😕

gellerka
7. dub 2014

@lucia_hlinkova Tak dneska něco málo přes 28 cm, tak snad to bude pěkně dál pokračovat a brzo se dostanu na 30 cm. Krev byla při prvním vytlačování (cca 25 cm) a pak už ne, takže je tam prostě jen nějaký podrážděný místo, ale mělo by to být ok, už to neřeším.
A ty už máš vlastně nacvičeno 30 cm?

@1890 Tak snad to doktor zítra vyřeší podle tvých představ, přála bych ti, aby to už bylo. Tak pak dej vědet.

1890
8. dub 2014

@gellerka No uvidím v jednu, dnes noc hrůza, pořád tvrdé břicho jak šutr a málá se strašně otáčela. Nemůžu ani chodit na něčem mi tam leží. U lukáška jsem ani nevěděla, že tam je a u tohohle druhého vím každý pohyb a fakt to dost bolí a to , že mám prách bolesti dost vysoký.

aknedz
8. dub 2014

@1890 Ahoj, precitala som par poslednych prispevkov a ak chces, mozes este skusit odvar - ako ja...chodila som bez hlienovej zatky a otvorena na 2cm dva tyzdne a nic sa nedialo....tak den pred terminom uz som navarila cajik a vecer som uz aj sla 😀 za vyskusanie nic nedas....a este aj nejake dalsie veci, mozes to skombinovat, zelam nech to uz pride coskoro a bez vyvolavania, rychly porod a nech ste v poriadku!
nápoje z korenia
- do džbánu dajte 1ks škorice, 10ks klinčekov, 1ks zázvoru a zalejte 1 litrom vody, pijeme po dúškoch celý deň. Kvôli lepšej chuti a zvýšeniu obsahu vitamínu c môžete pridať šípkový čaj.
stimulácia bradaviek
– minimálne pol hodiny, striedať 2 minúty trenie bradaviek prstami s cca 5-7 minútovými pauzami, kedy čakáme na odozvu tela.
akupresúrne body
– stimulovať min. 1 minútu – malíček na nohe, priehlbinka za palcom na ruke.

A este - tak ako aj radili uz predo mnou, nevsugerovavaj si, ze ti budu musiet vyvolat porod, psychika hra velku rolu pri comkolvek a hlavne pri porode, ked si to vsugerujes, tak sa ti telo neuvolni 🙂 Vela stastia!

anieluska
8. dub 2014

@aknedz je som čítala ten recept na ten odvar už aj niekde inde a tam dávali ešte červené víno :D trocha určite neublíži a rozhodne sa pomože uvoľniť :D. A tak skúsiť sa toho dá veľa, určite pomáha všetkými doporučovaný sex a z vlastnej skúsenosti a viac báb už vravelo, že porodilo po tom čo sa dlhšiu dobu viezli autom a šofér nebol zrovna opatrný, proste tie otrasy robia svoje....

aknedz
8. dub 2014

@anieluska ano ano, ja som k tomu este pridala aj sexik s manzelom - ale to jej uz radili, tak to som nepisala...autom som sa sice nevozila - lebo som to moc nemala rada uz ku koncu - tie otrasy...ale zato som kazdy den poriadne poskakala na fitlopte 😀

hanka.
8. dub 2014

@1890 a zkoušíš všechny metody na vyvolání v jeden den? mně řekl Dr. že nastoupím na vyvolání. sem se toho lekla, tak jak sme přijeli dopo z porodnice domů, tak sem se do toho pustila. Prvně sex (ten jsem měla v plánu i večer, ale už na něj nedošlo 😀 ), za 3 hodiny teplá vana, chvíli po tom červené víno. stimulace bradavek po celý den, ale hlavně v těch 20:00. no a pak to byl fofr 🙂

lucia_hlinkova
8. dub 2014

@gellerka nejako to teraz uz tazko ide zvysit to cislo. som na 29 a pol stale a neviem sa pohnut. ale ak sa aj nepohnem uz, aj tak dobre 🙂 uz by som bola rada kebyze rodim 🙂 vidim, ze sme tu atke viacere. ja som mala vcera prvy termin a druhy mam v nedelu. asi skusim aj ten spominany cajik, co ma vyvolat porod 🙂

lutsine
8. dub 2014

od ktoreho tt sa moze cvicit s epino? dnes som 35+1. dakujem

gellerka
8. dub 2014

@lucia_hlinkova Tak 29,5 nebo 30 uz je jedno, já se rozhodla, že od 28 už to prostě zvládnu 🙂
No tak jsem zvědavá, kdy ti to nakonec přijde a budu držet palce.

@lutsine V návodu píšou 3 týdny před termínem, já ale cvičila od 36. tt a myslím, že většina tak začínala. V pohodě to stačí a to už jsem několik dnů vynechala a stejně už jsem na 28 cm a ještě 2 týdny mi zbývají.

rambouskova2
8. dub 2014

@1890 Tak já myslela, že už jsi porodila, když jsi nepsala a ono nic ☹ chudinko moje. Tak dej na sebe pozor a dej vědět co a jak u doktora.

1890
8. dub 2014

@rambouskova2 Vše, vám moc děkuji za podporu holky, zítra ráno nástupna vyvolání jsem otevřená na 3 prsty . Prý stačí píchnout vodu a bude to. Kapku se ve mě pohrabal, tak aby to nebylo ještě večer. 🙂 . Bolí mě v kříži, jak das a křeče v pobříšku až se bojím jít do té vany. Málá se nemrská jako vždy, tak si myslím, že to brzo příjde. 😉

gellerka
8. dub 2014

@1890 Tak to je super, konečně už to bude. Držím palce, ať vše proběhne hladce 🙂

rambouskova2
9. dub 2014

@1890 Držím palečky, pak písni co s jak. Moc na tebe budem myslet

mamcalucie
10. dub 2014

Ahoj maminky je tu strašně moc komentářů a nemám čas si to moc přečíst,proto se ptám znovu,má tu nějaká maminka špatné zkušenosti? Slyšela jsem,že pak je pochva vytahaná a při sexu je to na prd... Ale pořád mě to láká mít druhý pohodový porod bez nástřihu (první nstřih+roztržená uvnitř malej 3560 g a já měla malou pánev docela fuška i jsme kolabovala) už takový porod fakt nechcu!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru