EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

bajunka
29. kvě 2008

Ahoj, tak já teď dva dny netrénovala,protože nebylo kde,ale už jsem podle kartičky na 9,5 cm,tak snad to zvládnem, i když malá je macek,a taky balónek po každé měřím ještě centimetrem, a tam mi to podle kartičky nesedí, je to o něco míň, takže jsem na 28,5 cm,

novako
30. kvě 2008

Bajunko: Už jsem Tě dlouho neviděla v červnovkách. Jak se daří?

Jinak epinování mi teď nějak nejde. Před dvěma dny jsem se v pohodě dostala na 7 cm a předevčírem na 6 a včera s bídou na 6 a kousek. 😒

bajunka
30. kvě 2008

Novako, šak máš ještě dost času, to půjde, mě to teda je pěkně nepříjemný ten tlak a méc dlouho to taky nevydržím, ale dneska chci zas epinovat, protože už jsem 3 dny nic)nebyla možnost soukromí tak snad dnes se zadaří a uvidíme. No psala jsem docela dlouhej příspěvek do června,ale v podstatě se mám v pohodě v mezích možností hrocha v 9 měsíci 🙂

sonenschein
30. kvě 2008

ahoj kocky, ani mne to nejde extra rychlo. trenujem tyzden a zatial som na 6,5cm (skoro 7, takze 1,75 cm pokrok)
Nafuktunut by som dokazala mozno aj viac len ked ten balonik vylieza von tak ho riadne citim.
Musim ho pridrziavat inak by rychlo vyletel a bojim sa aby mi neublizil

bajunka
31. kvě 2008

Taky pridržuju,aby neletěl moc rychle, No nejrychleji chce ven když čupím tak to zkoušímv poloze na boku s nohou řádně do strany,ale tlaky jsou to pořádny....těžko na cvičišti lehko na bojišti, tak jsem zvědavá jak to dopadne až to bude na ostro... 😅

sonenschein
31. kvě 2008

ja som sa vcera dostala na 7, ono to fakt funguje pomalicky ale iste 😵

bajunka
31. kvě 2008

tak i když jsem několik dnů nic nedělala tak jsem to dnes opět dotáhla na 9,5 cm a měření ukázalo dokonce 29 cm 🙂 ,tak mám radost.
já vždycky začnu pomalu, že nejdřív vytlačuju menší balonek začínám tak na těch sedmi a až třeba na třetí pokus se dostanu na tu nejvyšší hodnotu z předchozího cvičení,taky se vždycky snažim,když už mi příjde ten tlak neúnosnej se naprosto uvolnit a hluboce to prodýchat a pak třeba ještě jednou nebo dvakrát přifouknout a pak teprve vytlačit,ale vždycky přidržuju,aby nevyletěl moc rychle a pak teda ještě masíruju hráz olejíčkem.
takže jde to pomaličku,ale jistě.Držím pěsti ať to všechny zvládnem, já se na těch 9,5 dostal ze 6 asi za deset dnů.

novako
31. kvě 2008

Teda holky, vy děláte takové pokroky! Musím začít epinovat dvakrát denně. Dneska jsem se konečně dostala na 7 cm, ale byl to boj a už mi moc času nezbývá...

kocicatko
31. kvě 2008

Ahoj holky, koukám, že děláte pokroky, tak držím palce a jen tak dál. Trpělivost vážně přináší růže a epi no zase pohodový porod. Tak to nevzdávejte a ať se vám trénování daří i nadále 😉 😉 😉

marci
1. čer 2008

Ahoj holky, chci se zeptat v kterém tt těhotenství jste si epi-no objednávaly? Mě se to do toho nechce moc brzy, abych pak třeba předčasně neporodila, ale zase mám strach, že na poslední chvíli mi nestihne dojít 😉

evka25
1. čer 2008

Ahojte baby chcem sa vas opytat, ze kde ste si objednavali epi-no. dik

kocicatko
1. čer 2008

Marci, ideální je začít v ukončeném 36tt a Evko, objednat ho můžeš na www.coor-med.cz 😉

kocicatko
1. čer 2008

Pardon - www.coord-med.cz 😵

marci
1. čer 2008

Koci díky, a jak dlouho jim trvá dodání?

novako
1. čer 2008

Marci: Jsou rychlí. Už jsem to tu jednou psala. 4.5. jsem si ho objednala a 9.5. jsem ho měla doma (a to v tom byl jeden den státního svátku).

marci
1. čer 2008

Tak to je super, díky

veronikapulkertova
2. čer 2008

Ahojky holky, dnes mi konecne prisel pristroj na povoleni hraze epi-no. Ale uvnitr jsem misto navodu na pouziti epina mela navod na uplne jiny pristoj :( Zkousela jsem si neco prelozit z manualu, ale ma aglictina docela zadrhava 🙂 Jestli jsem to pochopila, tak nejprve si polovinu toho balonku zavedu do pochvy a hybu s nim nahoru, dolu a do stran-po dobu 10 minut, pote po zavedeni balonku se na 10 sekund stahnu, pote povolim, vytahnu a 10 sekund odpocivam, to cele trva 10 minut a nakonec zavedu balonek, nafouknu na maximum a stahnu se tak, az balonek sam vyskoci, cvik provadim taktez 10 minut? Moc dekuji. Jinak jsem dnes po prvnim pouziti trosku vystrasena, pac se mi skoro ani nedarilo do sebe zavest vyfouknuty! balonek, natoz si nedokazu predstavit, ze ho pak mam nafouknout na 10 cm :( Jak vam to na zacatku slo a kdy se to zlepsi? Jsem ve 35 tydnu. Moc diky ... 🙂

alianka
2. čer 2008

Ahoj Verco, v podstate jsi to pochopila spravne. Ja to delala tak, ze jsem si balonek zavedla, malinko prifoukla a pak stahovala svaly panevniho dna, parkrat. pak jsem zacala prifukovat co to az slo. myslim ze se ma zavest tak do dvou tretin, aspon ja jej tak zavadela. nic si z toho nedelej ze to ze zacatku nejde. ono ty zacatky nejdou moc rychle, pak se to ale povoli. zacala jsi brzo (ve 35.tydnu), takze to urcite zvladnes 🙂

alianka
2. čer 2008

jinak je mi potesenim podat dalsi pozitivni hodnoceni cviceni s epinem. mala mela 4,14 kg, navic ji pomahali vexem (u cehoz se vetsinou nastrih dela rutinne) a presto jsem bez nastrihu a bez siti 😎 takze opravdu se to vyplati! 😵

meusicka
2. čer 2008

ahojte zienky... tak ja mam zatial do porodu veeelmi daleko, teraz este len dufam ze sa dostaneme cez ten prvy trimester, ale tak ma potesila tato vasa temicka lebo jedina vec coho sa velmi bojim je zastrih. uz teraz viem ze si ten epi-no urcite objednam ked sa dopracujem do toho 34tt 😀

lamia
2. čer 2008

Holky používaly jste některá už epi-no ve druhém (ev.dalším) těhu?? A šel ten nácvik s ním pak líp?? Mě teda trvalo na poprvé hrozně dlouho,než jsem vždycky nafoukla na o něco širší a ani jsem se do porodu nestihla dostat na ten největší průměr (naštěstí to stačilo,malá byla prcek),tak abych snad tentokrát začla o chlup dřív,jestli mi to i na podruhé půjde tak pomalu (uff,supím jen při té vzpomínce,občas to byl záhul,ale pak na bojišti bylo leeeehko 😀 )

meusicka
2. čer 2008

lamia... pracovny nazov pre mimi 😀 😀 😀

kocicatko
2. čer 2008

Alianko, moc Ti gratuluju k úspěšnému porodu!!! 😉 😉 😉

kocicatko
2. čer 2008

A hlavně ke krásné Valerii - moc se vám povedla 😉 😉 😉 . Tak ať jste všichni zdraví a moooc šťastní!!!

petja
autor
2. čer 2008

Valérie je nádherná kočena! Na fotkách vůbec není znát,jak těžký porod Alianka měla,holčička je dokonalá! 🙂

petja
autor
2. čer 2008

Jen pořád doufám,jestli některá vyzkoušíte ten nápoj a potvrdíte mi,že je s ním porod mnohem snažší a když nepočítám 1.dobu porodní,tak ani bolestivý...

alianka
2. čer 2008

dik moc holky 🙂 Petjo ja to uz nestihla, zpravu jsem si precetla az po prichodu z porodnice 😉 ale abych pravdu rekla asi bych z toho mela trochu strach, zni to jako drsny utrejch 😕 😅

petja
autor
2. čer 2008

nebo j ali,zní to všelijak,ale já tomu věřím na 100%,navíc na příjmu sem byla úplně zavřená,porodník říkal,že to bude nejdřív ráno,no a ten už viděl kolik rodiček,pak to šlo už ráz naráz.Není třeba mít strach,určitě do toho půjdu znova,pokud druhý mimčo do termínu nepřijde...já sem se chtěla vyvarovat vyvolání jak to pude! Ty tablety nejsou nic dobrého,porody potom trvají hrozně dlouho,však víš sama!

Lamia:cvičit budu i s druhým těhu,druhorodičky prý nastřihnou málokdy,ale určitě neuškodí se na to zase připravit! Já sem se připravovala a zajímala po celé těhu a teď mám doma tak strašně hodné a bezproblémové mimi,že se každý diví,že on vůbec nepláče,jen se směje! Měl tak krásný a úžasný příchod na svět...

medulynka
3. čer 2008

Ahoj holky, alianko, gratuluju k mimču, čekala jsem, jak Ti to všechno dopadne, a jaký budeš mít výsledky po epi-nu🙂, a vidím, že jsi to nakonec zvládla super, i když malá byla teda kus, co? Jinak, já jsem právě před chvílí absolvovala první trénink s "přístrojem". Musím teda říct, že jsem byla uplně zoufalá ze začátku, asi 10min jsem se snažila balonek zavést dovnitř a vůbec to nešlo.... Nakonec se to nějak podařilo.........., ale pořád vyklouzával, vůbec nevím, jestli jsem cvičila správně, nafoukla jsem balonek na maximum totiž jen na pouhých 4-5cm, víc to teda nešlo, a to jsem ho musela přidržovat, aby nevyklouzl ven. Zase zacvičim večer, doufam, že to pujde líp.

veronikapulkertova
3. čer 2008

Medulynka: Tak to jsme na tom uplne stejne 🙂 Ja zacala cvicit taky vcera, take mi nesel zavest ani vyfouknuty balonek a moje maximum bylo 4 cm 🙂 Ale verim, ze to pujde 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru