EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zajaciq
5. únor 2010

brumka termin mas na moje narodky 😵 😵 😵 no som zvedawa, ked ja zacnem s cvikmi o 2-3 tyzdne, ze ako mi to pojde. v marcovej teme som ta este nevidela

olinka6226
6. únor 2010

ahojte... tak my uz mame od vcera simonku. porod v pohode,malemu nastrihu som ale neusla, lebo sitie po starom nastrihu mi stale drzalo hradzu dost vysoko a nechcelo povolit. ja som sa ale kvoli roznym komplikaciam pri cviceni dostala len na 8,5cm. zato ma velmi vychvalili, ako som pracovala s panvovym dnom, ze vidno ze som cvicila 😵

zuzule
6. únor 2010

Olinka - moc gratuluji! Tak vidíš, že se cvičení vyplatilo a malinký nástřih lepší jak prasklá hráz 😉

meix
6. únor 2010

gratulace k Simonce
pridala jsem par fotek epina do alba https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

zuzule
6. únor 2010

Meixx - gratuluji k Elisse 🙂 Tak koukám, že u tebe taky epi-no pomohlo. Já už cvičím taky a zatím teda 3. den a jsem na 19 cm, ale času dost, tak není možné.

Jo, holky, jsem asi koza ale moc nechápu ten popis cvičení pánevního dna...

napíšu vám přesně co: lehkými pohyby balonku nahoru a dolů získáte pocit roztažitelnosti oblasti hráze - chápu tohle dobře, že prostě pohybovat balonkem dovnitř a ven (nebo téměř ven)?

a pak tohle: stažením svalstva pánevního dna na asi 10 sekund vytáhnout balonek směrem vzhůru. Poté svalstvo opět na 10 sekund uvolněte a opakujte celé cvičení znovu...

jak to je myšleno? stáhnout svalstvo pán. dna to samozřejmě chápu a umím, ale pak co? jako táhnout ten balonek ven nebo ho držet na místě a jen mít stažené to svalstvo?

Moc děkuji za odpověd. Nějak jsem to moc nepochopila..jinak vím vše co potřebuju..ale tohle bud blbě napsali, nebo jsem to prostě blbě pochopila...já to dělala tak, že jsem stáhla to svalstvo na 10 sekund a táhla balonek pomalu úplně ven...je to tak dobře????? pak uvolnit na deset sekund a pak zavést dovnitř a znova??

to by mě zajímalo 😅

petapi
6. únor 2010

meix, obrázky vypadají hezky povzbudivě, jsem už úplně zapomněla, že to miminko je tak malinkatý, vypadá skoro stejně jak balonek, kolik měla malá průměr?
olince též moc gratulujem k simonce 🙂
zuzule, já nic takovýho nedělám, prostě nafouknu, chvilku nechám a vytlačím a znovu, možná poradí holky, jestli to praktikujou.

zuzule
6. únor 2010

Petapi - i přesto díky. Já jsem si právě říkala, že zkusím teda všechno 🙂 snad poradí někdo jiný...

jakelina
6. únor 2010

Zuzul, já tady to taky v návodu na použití nechápu. Jedna holka tu už dřív psala, že jako by na 10 vteřin ten balonek sevře a zase povolí. Na Epi je to vidět na tlakoměru jako vychýlení ručičky. Já začnu v pondělí, tak ti pak řeknu jak mi to šlo.
Pohyb nahoru a dolů, bych chápala jako ke konečníku a ke stydké kosti, ne dovnitř a ven. Jenom natáhnout tu hráz směrem ke konečníku. Ale možná to taky chápu špatně.

olinka6226
6. únor 2010

jakelina to pise spravne... je to pohyb ku konecniku a hore, nie dnu a von. ja som robila hore dolu, doprava dolava a nakoniec som tak kruzila. potom som balonik akoby stlacala hradzou (stahovanie ako ked chcete zastavit cikanie)

dakujem za gratulacie 😵

konsa
6. únor 2010

zuzule: to nahoru dolů je myšleno jakoby ke konečníku a zpět, což má rotahovat hráz. To jsem zkoušela jen ze začátku a nepřišlo mi to k něčemu. To radši hráz masíruju a jakoby napínám rukou, postupně když nafukuju.
A to stažení svalstva pánev dna cvičím samotný bez epina. Nepřijde mi důležitý cvičit to zrovna s balonkem, tedy možná kdybych k tomu měla ten tlakoměr, ale mám jen zkladní variantu. Já cvičím jen nafukování a vytlačování.

meix: teda ty fotky mě fakt rozesmály - epino vedle hlavičky 😀 😀 ale je to uklidňující vidět to porovnání 🙂

gratulace Olince k Simonce a jen malinkému nástřihu 🙂 🙂

katka1981
6. únor 2010

Predam epino, moznost dohody...

meix
6. únor 2010

tak holky ja se priznam ze to posilovani panevniho dna jsem taky necvicila a mozna k tomu ani ten balonek neni potreba, delam ho az ted po porodu a bez balonku, jen klasicky zatnout na 10 vterin a povolit, timto cvicenim se ten tlak stazeni zesili a svaly jsou posilene, balonek k tomu potreba neni.
Mala mela tyden pred porodem podle utz objem hlavicky 31 cm, v den porodu nevim, to ji nemerili, ale 4.den po porodu ji merili a byla 34cm, takze behem porodu, jak se kosticky lebky jeste pres sebe ruzne preklizi, to jen tech 31 klidne mohlo byt.

rozza
6. únor 2010

Olinka:také velká gratulace k Simonce 🙂

Zuzul:mě též přijde to cvičení,které píší v návodu zbytečné.Pánevní dno cvičím také bez balonku jak píší holky a s balonkem takto:přibližně během šesti minut balonek nafouknu na maximum co zvládnu a po té uvnitř držím tak 4min,kdy citím jak hráz krásně povoluje a tahá míň a míň pak vytlačím to opakuji 3x což vyjde na 30min.Cvičím 11dní a už třetí den jsem na 31cm takže co víc si přát 😉 Hodně štěstí 🙂

zajaciq
6. únor 2010

rozza to cislo 31cm to je obvod baloniku?

olinka a tvoje cislo 8,5 - to je priemer baloniku?

zuzule
6. únor 2010

Holky, tak dík za rady. Zítra už budu jen nafukovat a vytlačovat a k tomu začnu brát Arnicu a snad to pomůže 😉 🙂

Zajaciq - koukám, že máme téměř stejný termín, v papírech na mateřskou mi doktor taky napsal 16. března 🙂 tak jsem zvědavá kdo dřív 😀

zajaciq
6. únor 2010

zuzule no ja mam termin 17.3. podla materskej knizky a dufam, ze to pride 21.3. ale na balonik si este pockam tyzden 😔 ty uz cvicis odkedy? to nie je priskoro ? 😕

leocka
7. únor 2010

Ahojte kocky, ja mam termin 3.3. a cvicim (zatial nie moc poctivo) asi tyzden. Dnes som sa dostala na 22 cm, ale to uz som mlela z posledneho. Obcas mam pocit, ze sa na to vykaslem, ze staci zazit tu bolest raz pri porode (to vacsinou vtedy, ked sa snazim balonik vytlacit), ale potom ma to prejde a vravim si, ze tazko na cvicisku, lahko na bojisku. Ale fakt sa mi do toho nechce :( Pre mna je najhorsi ten tlak na kostrc (taka tupa bolest), citite to aj vy tak?

rozza
7. únor 2010

Zajaciq:jj,31cm je obvod balonku a odpovída průměru 10cm.
také si myslím,jestli Zuzu nezačala moc brzy, já začala přesně ve 36tt a v návodu píší nejdříve tři týdny před termínem což by mělo být ve 37tt.

Leocka:mě se do cvičení také nikdy moc nechce,ale říkám si to samé "těžko na cvičišti lehko na bojišti"
Z toho co popisuješ se mi zdá jestli nemáš balonek zavedený moc hluboko.
Já,když cítím nepříjemný tlak tak je to tlak na konečník a to tak někde "uprostřed" cvičení,myslím,že to může být tak na 26cm.Když je balonek menší a pak větší tak je to dobré.

zajaciq
7. únor 2010

dik rozza za vysvetlivky. tak ja zacnem asik az 36+... 😉

zuzule
7. únor 2010

Zajaciq - já cvičila teprve 3x, říkala jsem si, že začnu radši dřív, protože bych ráda rodila dřív, ale to samo neovlivním, že...tak abych se stačila dostat na 30 cm než porodím 😉 Ale vím, že holky taky začínaly dřív..myslím, že to nevadí a přivolat porod to nemůže, takže se nebojím..

lexxa24
7. únor 2010

Ahoj holky, zdravim vas a mam pro vas velmi dobrou zpravu. Porodila jsem v 11 dopoledne 4. unora 3395g tezkou, 51cm velikou a moooc krasnou holcicku. Porod byl relativne dobry, uz hned po jsem si rekla, ze si to zopakuji a duvodem bylo i urcite to, ze nemam vubec zadne poraneni!!! proste NIC! Hlavicku ma 35cm obvod🙂 Takze jsem dalsi spokojena uzivatelka EPI NO 😉

zajaciq
7. únor 2010

gratulka ku krasnej dcerke a porodu bez zraneni 😵 😵 😵

beruska1989
7. únor 2010

taky moc gratuluju. já už mám epino doma, ale pořád čekám na ten 35 týden, abych mohla začít 🙂 ,

lamia
7. únor 2010

Holky tak já svůj balonek prodala před rokem a jak se zdá, bylo to předčasné....nechcete některá prodat, výhledově??? Ještě mám času dooost 😉

flamenga
7. únor 2010

ahojte,

kde ste tento "balónik" kúpili, čo stál a konzultovali ste jeho používanie aj s gynekológom? 🙂

lamia
7. únor 2010

Flamengo já ho s velkým úspěchem používala ve dvou těhotentsvích a moje gynekoložka nemá ani šajn o tom, že něco takového existuje, takže fakt nekonzultovala....porodila jsem obě holky bez nástřihu a bez poranění, obě jsem už na sále kojila v sedě. Koupit se dá třeba na www.branakdetem.cz, ale myslím už ho mají ve víc e-shopech. Informovanost českých gyn-por o epi-no je pořád ještě poměrně malá.

zuzule
7. únor 2010

Lamia - budu prodávat, termín mám v půlce března 😉 takže potom..

zuzule
7. únor 2010

Lexxa - moc velká gratulace! To je skvělý, že to takhle dobře dopadlo! Snad i já budu mít takové štěstí, že to bude bez epi, musím trénovat 🙂

Lamia - gratuluji ke třetímu těhu, ty jo, fakt obdivuju, já jsem zvědavá jak zvládnu dvě, natož tři 😅

petja
autor
7. únor 2010

Vidíš Lexxa,zase další důkaz toho,že i menší problémy a nejistota na začátku,nemusí znamenat neúspěch! Gratuluji!!!

leocka
7. únor 2010

rozza: tych 26 ti uprimne zavidim, ja som sa od vcera dnes prebojovala z 21 na 22 a tych 26 sa mi zda daleko, uvidime este dnes vecer. dakujem za radu, vyskusam 🙂 prajem vela uspechov.
flamenga: ja som si to kupila na ww.perinbaba.sk
lexxa 24: super gratulujem, velmi silna motivacia 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru