EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kessinka
6. čer 2014

Baby, mám ďalšiu otázku....ehm, ako spoznám či som sa pri cvičení natrhla? Pri poslednom cvičení som na balóniku našla trochu ružovej krvi. Nič ma nebolí, neštípe, netečie, len tesne po cvičení tam teda bola troška ružovej (nie takej klasickej červenej) krvi. Nemohla by to byť skôr hlienová zátka? Teraz neviem či si dám deň voľna, alebo môžem pokračovať v cvičení, predsa len, termín sa blíži....

simona30
6. čer 2014

@teri24 ano, robili, ale to asi preto, ze pri mne nebola doktorka, ktora mala byt, ale doktor po nocnej, ktory sa asi ponahlal 🙂 ale ten nastrih nebol nejaky velky a hlavne som to necitila, iba to sitie trosicku stipkalo 🙂 ale neboj, pri porode sa uz bude na babatko a budes mysliet len na to, kedy ti ho ukazu a na nejaky nastrih hned zabudnes. Ja som uz na druhy den normalne chodila a co mi pomohlo, bol ten vankusik po porode. Bol to moj partak najvacsi, lebo sa mi dost zle sedelo a aj pri kojeni to pomohlo 🙂 takze sa neboj, to zvladnes, ako mnoho zien pred nami 🙂

aksniteb
7. čer 2014

ak by mal niekto záujem, ponúkam epino, už nebudem potrebovať 🙂

teri24
7. čer 2014

@kessinka Aj mne sa to stáva.

kessinka
7. čer 2014

@teri24 A ako to potom riešiš? Ja som dnes chcela cvičiť normálne, a nedala som ani toľko koľko včera a tentokrát to skončilo s výrazne väčším množstvom krvi, a sýtočervenej, takže som sa musela určite natrhnúť ☹ Aj keď nič našťastie nebolí.
Zajtra určite cvičiť nebudem, a neviem či si nedať radšej aj dlhšiu - 2 či 3 dňovú pauzu. Asi rodiť v takomto stave by nebolo úplne najlepšie...

monkka
8. čer 2014

@kessinka aj ja som sa natrhla v piatok pri 28 cm, dala som si 1 den pauzu a dnes som skusila znova, este viacej krvi a to som nafukla len na polovicu ☹ Zajtra idem do poradne, dufam, ze nebudem krvacat pri vysetreni. Takze musim dat par dni pauzu.

yukaya
10. čer 2014

baby kedy sa zacina cvicit s balonikom? ked chodim na poradne tak na sone mi vzdy vyjdu hodnoty babatka akoby o 1 tyzden malo viac ako podla kalendara.... takze by som mala zacat pre istotu aj o tyzden skôr zacat?? co myslite? inak som sa pytala mojej dr. na balonik a ona o tom v zivote nepocula... divne... ale myslim si ze asi im poistovne dobre platia zakroky s nastrihom, tak to riesia radsej tak...
@teri24
@monkka
@janiju
@originaltea

janiju
10. čer 2014

@yukaya
tak tomu věřím, protože v dnešní době je přirozený porod ( tedy bez zásahu lékařů a hlavně farmakologie) značně ekonomicky nevýhodný......
Budou vám tvrdit jaká je to blbost.....což fakt není.....za EPINO by měli udělit Nobelovu cenu

little_frog
11. čer 2014

@bzzzz v příbalovém letáku se píše, že se nemá používat v případě zánětů, infekcí, mykóz... jen by sis podráždila sliznici a nezaléčila by ses nikdy... takže zaléčit, počkat a začít zkoušet. Bohužel i já jsem se nevyhla nakonec zaléčení Clotrimazolovými tabletami, ač užívám výhradně přírodní kosmetiku a téměř jsem to obrečela... teď už jsem zdráva a dnes či zítra se chystám cvičit 🙂

bzzzz
13. čer 2014

@little_frog Ahoj. Ďakujem za odpoveď, už som sa preliečila, vybrala som 6 tabliet, dala som si aj také probiotiká vaginálne. A včera som sa prvý krát skúšala cvičiť, ale po tých 2 mesiacoch mykózy som zospodu taká stiahnutá, že som to dnu ani nevopchala, ale máme ešte dosť času, len aby sa tie kvasinky nevrátili... 🙂

evule1982
16. čer 2014

Ahoj holky, je tu některá, která má porovnání cvičení s epinem a aniballem? Pořád se nemůžu rozhodnout, který koupit. Na první pohled mi připadají maličko odlišné a návod na cvičení se taky trochu liší. Proto by mě zajímaly konkrétní zkušenosti a výhody/nevýhody každého z nich. Diky 🙂

miscok
16. čer 2014

Zienky,25.5. som sem napisala,ze som s epi dala 27cm smplanom dat na druhy den o centak viac.Uz sa nezadarilo,kedze sa nam 27.5. narodil syn.Odmietla som nastrih i akukolvek chemiu.Maly mal obvod hlavky 34cm.Keby sa nedral von s ruckou pri hlave,nebol by nou zavadil a mne by sa nic nenatrhlo.Takto som mala tri male kozmeticke povrchove stehy,ktore sa rychlo zahojili.Masirovala som hradzu a s epi nom som cvicila sice nepravidelne ale predsa.Preto kazdej jeho pouzivanie odporucam.Pokazit nepokazite nic a ja som sa ako prvorodicka vdaka tomu citila pripravenejsia a sebaistejsia.Hor sa teda do nafukovania a vsetkym prajem krasny porod 🙂

xyanka
17. čer 2014

Ak by mal niekto zaujem, predavam Epi-no. Odporucam ho vsetkym tehulkam.

tehulka33
19. čer 2014

Holky ahoj. Take jsem si poridila zazracny pristroj. Potrebovala bych poradit s technikou. Balonek by se pry mel zavadet do pulky a pak by se mel nafouknout. Tak jsem to zkusila, ale porad to vyklouzava. Nemate s tim podobnou zkušenost? Jak na to? Diky moc. Irena.

hami84
19. čer 2014

@tehulka33 Mně taky pořád vyklouzával ven. Stačí přidržet rukou, aby zůstal vevnitř 🙂 Jakmile bude více nafouklý, tak pak tak lehce nevyklouzne.

tehulka33
19. čer 2014

@hami84 děkuji za rychlou odpověď 🙂

little_frog
20. čer 2014

@whitelilith neboj, až bude těhotná ona a bude podělaná z porodu, tak uvidíš jak bude epinovat 🙂

margotka666
20. čer 2014

mam na prodej epi-no , odskusane len parkrat..

whitelilith
21. čer 2014

Tak přicházím podat hlášení. Natrénovala jsem 27cm, ale po dvou dnech kontrakcí jsem se neotevřela, takže porod skončil císařem. 😒

festa
22. čer 2014

Holky, v pátek mi přišlo Epi no (s předstihem, mám ještě tak do září čas), hned jsem ho nafoukla a málem to se mnou švihlo 🙂 To se opravdu dá za těch pár týdnů natrénovat až na těch 9-10? 😲

little_frog
22. čer 2014

Kočky, už to tady bylo, ale nemůžu to v té záplavě najít - na kolika cm jste začínaly a jak to šlo postupně? Díky za info..

kajkaa85
23. čer 2014

Já jsem teď 36+3 a začala jsem se cvičením minulý týden.. začínala jsem na 5cm..dneska 7,2..ale jak to půjde dál jsem tedy zvědavá..
Připadá mi neskutečně dostat se na těch deset.. 😉

petrakarger
24. čer 2014

Jeste jsem sice nezacala cvicit(jsem 31-32tyden)ale od zkusenych cvicitelek vim,ze Epi-no vyklouzava...prave proto jsem si poridila Anyball, je na tom balonku takovy maly predbalonek, myslim ze by to mohlo pomoci prave proti vyklouzavani. Jinak jsou srovnatelne tak proc nezaplatit o polovinu min a navic tim podporit cesky vyrobek 😉 Tak hodne zdaru vsem nastavajicim maminkam! Mam z toho cviceni trochu strach(pri predstave te velikosti)ale je to preci sval, takze zkusim nacvicit co to da 🙂.

elekthra
24. čer 2014

ahoj holky, taky mi došlo EPI-NO a nevím, kdy mám asi začít? jsme teď 29-30 týden a mám strach, že začnu pozdě a nestihnu nic natrénovat... ☹

stefanny
24. čer 2014

@evule1982 skusenost mam len s epinom pri prvom porode (vtedy este aniball nevyrabali) ale mala som v ruke aj aniball a nevidim skoro ziadny rozdiel,je cenovo dostupnejsi (sikovne cesky vyuzili dieru na trhu) a myslim ze ucelu sluzi rovnako. Dolezite je cvicit a pripravit tak hradzu,takze nech uz sa rozhodnes pre ktorykolvek prajem vela energie a stastny porod! 😉

little_frog
25. čer 2014

@kajkaa85 tak jsme na to skoro stejně... začínala jsem na 14cm a včera jsem měla 21cm, cvičím ale asi už druhý týden, s tím, že když je doma sex, tak epino necvičím (za A kvůli Márince, abych jí tam zas tak neutlačovala a za B protože manžel řekl, že se dělit nebude 😎 )

kajkaa85
25. čer 2014

@little_frog
A kdy máš termín? Já 18.7., tak snad to zvládnu nacvicit.. 😉

little_frog
25. čer 2014

@kajkaa85 já o tři dny později 🙂 mně by to klidně stačilo i takhle... hezky mě to uvolnilo. Nevím, jestli to budu hnát až na 30 čísel, uvidím. Pak si povíme 🙂

sissi_
26. čer 2014

Ahojte. Pocas cvicenia s Epinom som sa sem chodila motivovat a povzbudzocat, tak teraz - 10 dni po porode chcem povzbudit v cviceni a vytrvalosti ja vas. 🙂
Cvicit som zacala 2 tyzdne pred terminom, kazdy den raz cca 20 min. Nesilila som to a nacvicila 30 cm. Raz som na baloniku nasla trochu krvi,tak som si dala den pauzu (dr.ma potom kontrolovala a vsetko bolo ok,vraj drobna cievka) Dcerka mala obvod hlavicky 35cm a ja (prvorodicka) som nepotrebovala nastrih hradze. Mam 1 maly vnutorny steh a citim sa fit od prveho dna po pôrode. Myslim ze aj vdaka Epinu (ale najma manzelovi a porodnikovi) s radostou mozem povedat,ze to bol krasny porod. Drzim palce vsetkym,ktore sa rozhodnu pre cvicenie s tymto balonikom, naozaj to ma skvely efekt!

stefanny
2. črc 2014

cau holky,tak mne sa termin blizi a nejak pri druhom to ide lepsie.Neviem ci tou vanou ale davam uz 30 kazdy den,nejak sa bojim viac prifuknut. Inak uz mam pocit ze meliem z posledneho denne ma bolia vazy a brucho uz sa neviem dockat az bude von 😉 ten 9mesiac uz neni nic moc teda... ako ste na tom?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru