EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

suik
17. říj 2010

@lenulab no to m nerikej ani v legraci, kdes to nasla? 😅 🙄 😠

no nevim jestli to za dva roky stihnem 😀 ....ale myslim, ze to vydrzi dyl, to nemuze treba zpuchret, ne? 😀 za tak kratkou dobu.

mirka_80
17. říj 2010

@lenulab Tak vela stastia a hlavne bez nastrihu. 🙂

suik
17. říj 2010

@lenulab jo ale ja mam krabicku modrou.... na ni nebylo napsano nic, hledala jsem na strankach... no to me stve.

suik
17. říj 2010

@lenulab hodne stesti, drzim palce! neboj, brzo budes mit u sebe male vonave miminko 😵

maksim
17. říj 2010

@kinsli Jak holky psaly, měřila jsem to podle té tabulky, co je k tomu přiložená. Některé holky to měří metrem, to je asi přesnější; pro mě bylo spíš důležité vidět pokroky, které dělám, ani ne tak přesné centimetry. Myslím, že jsem začínala někde na pěti šesti, už nevím, každopádně napoprvé jsem měla pocit, že dál se nedostanu ani náhodou! Takže holky vydržte!

kinsli
17. říj 2010

@maksim Moc díky, za odpověďi 😉 Dofám, že prcek půjde dobrovolně sám dřív, alespoň o 14 dní. Kačenka měla na 37tt přesně 4 kg a i to bylo pro mě těžko poroditelné. Sestřičky tam po mě skákaly. Myslím si, že o moc větší dítě už nejsem schopná přirozeně porodit. Četla jsem, že holčina s epinem dala i 5 kg macka. Ale asi měla širší pánev.
Porodu se nebojím ani s dcerou jsem se nebála, spíš poranění potom ☹

miliy
17. říj 2010

Ahoj holky... tak se hlasím k velkému zástupu těch, které na EPI-NO nedají dopustit. Ve středu 13. 10. jsem po dlouhých 15 hodinách na porodním pokoji porodila Miriam. Porod byl tak dlouhý, protože jsem se neotevírala a po 10 hod. jsem byla pořád na jeden prst ☹ a malá nesestupovala dolů. Takže jsem byla už šíleně unavená. Dostala jsem i 3 dávky Epiduralu.... ten první byl super.... aspoň jsem si mohla na pár minut zdřímnout (4 minutové kontrakce totiž začly v deset večer), ale ty další dvě dávky Epiduralu spíše kontrakce zpomalily.... no a pak jsem ještě na dvě hoďky dostala Oxytocin, takže jsem pak dostala kontrakce velmi rychle... ale malé se opravdu nechtělo. A to jsem měla den předem udělaný Hamilton. No prostě jsem si porod "vychutnala" se vším všudy. ALE nejlepší bonus, který jsem dostala za to "trápení" bylo to, že jsem nebyla ani nastřižena ani nijak natržena, takže žádné šití!!!! 😵
Takže holky, cvičte, cvičte. A chci povzbudit všechny, které se bojí, že po pár dnech bez cvičení se to tam znovu stáhne.... já jsem měla před porodem i týdenní pauzu, ale při třetím či čtvrtém nafouknutí jsem se pak dostala v pohodě zpátky, tam kde jsem byla před tím. Je ale fakt, že jsem v den kdy mi začly kontrakce ještě cvičila. Maximálně jsem nacvičila 30 - 31cm (měřeno metrem). A malá měla 3440g, 50cm a hlavičku 34cm. A rodila jsem ve 41týdnu. Držím všem palečky.

kinsli
17. říj 2010

@miliy moc gratulujeme ke krásné holčičce 😵

miliy
17. říj 2010

@kinsli Děkuji. 🙂

mirka_80
17. říj 2010

@miliy Gratulujem ku krásnej dcérke aj k pôrodu bez nástrihu. 🙂 Hoci dlhší pôrod, ale aspoň si si ušetrila šitie. Keby nám to všetkým vyšlo... 😔

mirka_80
17. říj 2010

Dnes som dala už druhýkrát konečne priemer 9cm, ale keď som to zmerala metrom, obvod vyšiel iba 26cm. Hoci podľa tabuľky to malo byť už 28. ☹ Asi som to ani nemala merať, taká som bola vytešená, že mám konečne deviatku... 😢

avelina
18. říj 2010

Ahoj Holky!
Taky hlásím na epino samou chválu. Přesně před měsícem jsem díky němu porodila krásnou holčičku Evelinku. Porod šel neuvěřitelně v pohodě a rychle. Jsem zastánce přirozeného porodu, takže jsem si nenechala dát žádné léky, ani hormony. O půl deváté jsme odjeli do porodnice (to jsem byla na 1cm, přijata kvůli krvácení), do půl 12 jsem se s přítelem smála (sice i s kontrakcemi, ale ještě to šlo) a ve 13.22 byla malá na světě! Všechno šlo krásně a bez problémů. Epino mi hodně pomohlo, protože jsem patřila k těm opravdu "zavřeným" holkám. Začínala jsem s ním na 5cm a dlouho se nemohla posunout. Dokonce jsem nenacvičila více, než 27cm. Pak mi začala odcházet hlenová zátka ( 14dní před porodem) a já už téměř kvůli hrozící infekci necvičila. Takže se zase zavřelo... Přesto jsem odmítla nástřih (doporučuji napsat vše do porodního přání, u mě ho bez problému respektovali) a trochu jsem se roztrhla, ale jen na tři povrchové stehy. Malá měla hlavičku 33cm. Skutečně doporučuju cvičit a vytrvat. Mě to pomohlo v rychlejším otevírání. A pro rychlý porod všem doporučuju maliník a lněné semínko, fakt mi to pomohlo. Na porod mám velmi pěkné vzpomínky.
Držím vám všem palce, ať jsou vaše miminka zdravá a porody tak pohodové, jako byl ten můj.

avelina
18. říj 2010

@miliy moc ti blahopřeju, malá je krásná 🙂 !!!! Ať jste obě zdravé a šťastné!!!

maryja
18. říj 2010

@avelina
@miliy
Obom vam moc gratulujem k porodu bez nastihu, je to moc povzbudzujuce 😉 .
Ja vcera nacvicila po pol hodine 29 cm 😀 . Tak snad este neco stihnem do porodu, tak rada by som uz rodila, ale mimo poslickov sa nic nedeje 😉

kinsli
18. říj 2010

@maryja jak dlouho cvičíš, že jsi na 28 cm???

maryja
18. říj 2010

@kinsli ja cvicim 19 dni, zo zaciatku to vobec neslo a teraz to ide po 0,5 cm denne :D, obcas sa podari i cely 1 cm

kinsli
18. říj 2010

@maryja tak to je úžasný, já to zatím jen ze zvědavosti zkoušela a napoprvé jsem měla 16 cm. Jinak chci začít cvičit za měsíc a půl. Teď jsem začala mazat jizvu ze šití z prvního porodu, tak snad za tu dobu povolí 🙂

miliy
18. říj 2010

@maryja Moc děkuji.

miliy
18. říj 2010

@mirka_80 Moc, moc díky.

luculele
18. říj 2010

Ahojte, konecne som docitala asi poslednych 50 stran tohto fora (trvalo to dva dni🙂) a uz mam aj objednane EPI-NO delphin za nejakych 84 eur, poslu postou.. Zajtra idem kupit olej wereda a poprosim mojho draheho, nech zatial masiruje hradzu, nemame sa kam ponahlat, takze zacneme zvolna. Urcite si kupim v lekarni jednorazove rukavice, lebo za nechtami ostavaju bakterie aj po umyti a muzi maju drsnejsiu kozu. Takze to su zatial moje plany a urcite sa v tomto fore uvidime, lebo ja tiez chcem vyviaznut z porodu co najlepsie, len som zvedava na svojho doktora, ze ako bude reagovat na tuto praktiku...

petja
autor
19. říj 2010

@luculele ve 28tt masírovat hráz určo nee!Podle mě

luculele
19. říj 2010

@petja zoberieme to zlahka a nie kazdy den. Pruser je, ze z manzelom som iba do 31 tyzdna a sama si to masirovat nechcem... tak to skusime... Epino az od 36 tt..

petja
autor
19. říj 2010

já jsem pouze cvičila a oba porody bez poranění.Filip3510/51cm/36hlavička a Jolana4020/52cm/38hlavička.Mi je masáž hráze nepříjemná

kinsli
19. říj 2010

já hráz pouze mažu olejíčkem od weledy, aby mě povolila jizva a pak šlo lépe cvičit s epinem 🙂

@petja 38 cm no to je pořádná hravička, Kačenka měla 42 cm na roce 🙂

imzadi
19. říj 2010

ahoj holky, uz tuto diskusi take sleduji dlouho a doma na me ceka epino, ale chtela jsem se zeptat k te masazi hraze, jak se to vlastne spravne dela? 😀

pifina
19. říj 2010

@imzadi akurat vcera som to niekde videla: http://www.litnem.cz/gpr/masaz.html 🙂

maryja
19. říj 2010

@petja tak to je povzbudzujuce, pretoze nasi dvaja tiez mali 36 a 37 cm, tak dufam, co stihnem nacvicit bude teraz stacit. Zatial mam 29,5 skoro 30 cm...

imzadi
19. říj 2010

@pifina super, moc dekuju!

petja
autor
19. říj 2010

@maryja No,mě připravovali na větší mimi,nakonec byla zabíračka na hráz ne hlavička ale hlavně ramínka.Já měla nacvičený na 38cm obvod,ale to zas není tak podstatný,psychika dělá moc!

luculele
19. říj 2010

@petja Wow, no tomu sa hovori uspech, ked si z porodu vyviazla bez poranenia.. to nam doda odvahu. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru