EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

svanhild
11. črc 2012

prodám EPI-NO, po 2 uživatelkách (porody leden 2012 a květen 2012), používané jen s kondomy za 1 000,- Kč

vivianaba
12. črc 2012

Ahojte kocky. Pri prvom porode mam s epinom som mala s epinom len tie naj skusenosti, porodila som bez nastrihu a bez poraneni. Teraz cakame druhe babo a urcite si chcem epino kupit zase. Este mam cas, trapia ma vsak krcove zily na rodidlach aj na nohach. Mate s tym niektora skusenost ze ste napriek krcovym zilam cvicili s epinom? Mne sa zdaju zily hrozne, ale manzel hovori ze aj v prvom tehu som ich mala take vystupene. A nikdy mi ziaden lekar nepovedal zeby to bol problem resp. zeby som to mala az take zle. Este mam do cvicenia s epinom cas, ale budem rada za akukolvek skusenost. Dakujem!

hany1979
14. črc 2012

Ahojky, já měla (a bohužel stále mám) problémy se žílama. Beru Detralex, píchám si heparin, a v těhotenství se mí taky objevily i v tříslech a na stydkém pysku. Cvičila jsem a porod taky super. Bála jsem se, aby to neprasklo, ale doktoři byli celkem v klidu a ukázalo se, že oprávněně. Ještě dodávám, že mě ty žíly tak bolely, že jsem nemohla absolutně fungovat bez punčoch. A v tom třísle mě poslední dva měsíce bolely tolik, že v noci, když jsem šla na záchod, jsem skoro nemohla ani chodit.... ☹

andelka
15. črc 2012

Ahoj holky, předně všem držím palce se cvičením, ať josu porody krásné a bezproblémové 🙂
Před časem jsem si říkala, že podle Epino průzkumu udělám statistiku, jak cvičenky dopadly. No konečně byla trocha času, takže...
z 79 uživatelek Epina (nepočítala jsem jestli jsou to prvo nebo vícerodičky) porodilo 45 bez jakéhokoliv poranění (natržení, nástřihu, oděrek..), 20 s malým šitím, ale bez nástřihu (většinou jeden až tři kosmetické stehy malého natržení nebo oděrky) a 14 skončilo s nástřihem, většinou z důvodu, že se porod zkomplikoval, bylo potřeba dostat mimčo rychle ven, nebo šlo navíc s ručičkou u hlavy apod.). Každopádně drtivá většina Epino doporučuje 😵
Celkem teda vychází nástřih na 17%.

andelka
15. črc 2012

Teda oprava: není to 79 uživatelek ale 79 porodů..některé holky cvičily před dvěma i třemi porody. 🙂

pumuckl
15. črc 2012

Ahojte, před nějakou dobou jsem se tu už na něco ptala, fórum pročítala. Přesvědčilo mě pořídit si epino. Už se blíží doba, kdy bych měla začít cvičit. 🙂 Chystám se začít teď ve čtvtek. Budu přesně 35+0. První porod jsem měla v 35+5, tak snad si prcek zase nepospíší a něco natrénuju. 😀 Ještě jsem ani návod nečetla, chystám vybavičku a tak nějak doma hnízdím, kdyby náhodou, abych mohla s klidným srdcem vyrazit do porodky a tak pokud se ptám na něco co je vysvětlený v návodu tak se omlouvám. Ale proč musí být ten kondom nelubrikovanej? Má to nějakej spešl důvod nebo prostě jen aby to nevykluzovalo?
A ještě jedna osobní, jaký jste měly pocity při/ po prvním cvičení a kolik jste daly cm?
díky

andelka
16. črc 2012

@pumuckl kondom může být lubrikovaný, ale na vodní bázi, ne na olejové. 😉 na balonek olej nesmí.
Při úplně prvním jsem měla pocit, že v životě neporodím, protože jsem dala myslím 16cm (obvod) a už jsem to cítila 😅 ale šlo to a nacvičila jsem asi 26-27cm, bohužel jsem to trochu odflákla a necvičila tak často jak bych měla a neměřila jsem krejčovským metrem, jinak bych viděla že to je málo a mám přidat. Ale určitě doporučuju.
Při dalším cvičení po 2letech už jsem věděla jaké to pocitově bude, tak jsem si troufla na víc a pak jsem začínala na 24cm a končila na 30,5 a porod perfektní. Už jsme byla poučená že musím cvičit poctivěji. Ale teda jak jsem ho nafoukla na průměr 10cm tak se mi i podruhé protočily panenky 😀 myslím že tuhle reakci má každý 😉

pumuckl
16. črc 2012

@andelka Díky za odpověď. Tak ještě, že jsem zatím netrénovala. Kondomy mám samozřejmě koupený špatný. ☹
http://www.primeros.eu/cz/produkty/product/1

Můžu se ještě zeptat proč ten olej na ten balonek nesmí? Já jsem si ho koupila z druhé ruky, tak nevím jak to používala ta těhulka přede mnou, tak co by se mohlo stát, kdyby to nevěděla a používala to s tím olejovým? A nemohla bys mi poradit nějaký konkrétní kondomy? Jsem z Brna, tak snad tady seženu cokoliv co poradíš. Ty co jsem si koupila na krabičce vůbec nemají napsaný jak jsou lubrikovaný (voda/olej) a vyčetla jsem to až na internetu.
Jinak teda jsem zkoušela nafouknout jen tak v ruce a měřila ty míry a to je teda síla. Zvlášť těch 30. 😕 😕 😕 To jestli natrénuju, tak budu fakt zírat.

aknedz
16. črc 2012

Ahojte 😉 Tak ja som dnes 35+5 a už som nevydržala, začala som cvičiť, pretože včera som mala divný deň a neviem, či mi aj hlienová zátka už nezačala odchádzať - tak asi začnem hneď 2x denne epinovať 😕
Už 3 a pol týždňa masírujem hrádzu a s epinom som dala dnes podľa krajčírskeho metra 19cm (na prvýkrát) ale išla som len po pocit jemného tlaku, nechcem to hrotiť...uvidíme ako to pôjde ďalej, hadam stihnem nacvičiť tých 30 cm 😅
Inak si myslím, že by som dala aj viac, no chcela som začať radšej opatrne...pri masáži mávam nepríjemnejší pocit ako som mala pri epine teraz....inak ho tiež musím pridržiavať a von išlo bez akéhokoľvek tlačenia 😕

pumuckl
16. črc 2012

@aknedz ahoj, já se teprv chystám, tak když bude čas a chuť, tak se ozývej jak to jde. Když jsem četla, že jsi 35+5, uplně ve mě hrklo. V tom termínu jsem porodila prvního prcka. 😀 Tak držím pěsti.
Používáš kondom? A jakou značku prosímtě?

kata13
16. črc 2012

ahojte, len vam chcem napisat, ze 9.7. sa nam narodila dcerka, cvicila som s epi no cca 3-4tyzdne, skoncila som na 29cm, malicka mala hlavicku 33cm a ja som bez nastrihu a natrhnutia...verim, ze epino vela pomohlo 😉

aknedz
16. črc 2012

@pumuckl ahoj, mne tu stále dievčatá písali, že stačí od 37tt ale mne to nedalo, hlavne po včerajšku, tiež som sa zľakla, že to už na mňa ide 😅 Kondomy som si objednala priamo zo stránky epino.cz aj s dezinfekčnými štvorčekmi, pretože som nikde nemohla zohnať nelubrikované...a inak ešte aj od gynekológa môžeš vypýtať zopár tých návlekov na vaginálne sondy zo sona..ak bude ochotný, dá ti 😉

pumuckl
16. črc 2012

@aknedz já chci začít úderem 35+0. Čas možná mám, ale možná taky ne. 😀 Nechci se připravit o možnost porodu bez nástřihu čekáním na 37tt. Měla jsem za to, že se má začít v 36tt+0, t.j. 4 týdny před. Ono je to asi individuální, ale podle mě čím dřív tím líp. Těžko na cvičišti, ... 😉
Nedovedu si představit jak od gynekologa fasuju ty šprcky co tam má, chodím k chlapovi, ale možná by to šlo objednat v nějaké lékárně. 🙂

andelka
16. črc 2012

@pumuckl holky co vím, tak dost kupovaly z Rossmanna ty jejich Preventivo, na ty jsem koukala, že bych je koupila, kdyby mi nesehnala kamarádka lékárnice, naštěstí sehnala. Ale na nich bylo napsané, že se na ně olejové lubrikanty nesmí, takže tady všechny předpokládáme, že i na epino se použít mohou.
Já jsem taky začala brzo, od 36+1 (předtím jsem to 2x zkusila cvičně), a rodila jsem o 9dní dřív, tak ještěže tak. A nezvládala jsem cvičit každý den, spíš 5x týdně.

aknedz
16. črc 2012

@pumuckl u vás možno hej, písali tu že v ČR sa dá..ale u nás ma zatiaľ odvšadiaľ poslali preč bez úspechu a ešte sa aj na mňa pozerali, že na čo mi to je 😝 😅

pumuckl
16. črc 2012

@aknedz tak jsem se teď dočetla na stránkách epino, že oni jako výrobce nesmí doporučovat trénink před termínem, který by mohl být považován, že předčasný porod, proto uvádí 37tt. Že není prokázána souvislost s předčasným porodem a používáním epi-no, takže používání dříve je možné, ale oni to nesmí doporučit. Takže asi tak. 🙂

zirafka87
16. črc 2012

ahoj epiňačky 🙂
Já jsem dnes 36+4 a začínám cvičit. Napoprvé jsem dala 6,5cm, ale přes nepříjemný tlak (nemůžu říct, že bolest). Jsem zvědavá, jak to půjde dál a jestli natrénuju opravdu těch 10cm. Mám geneticky předurčenou větší hlavičku (potvrdil i ultrazvuk v 32tt), takže za epino jsem vděčná 🙂

aknedz
16. črc 2012

@pumuckl ano ano, čítala som to aj ja 😕 ale moje pocity mi už nedovolili čakať dlhšie...aj hrádzu masírujem od 32+0 tt

e_leni
16. črc 2012

@svanhild Dobry den, je jeste mozne balonek koupit? Dekuji Lenka

surimuri
16. črc 2012

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Jsem ráda, že diskuze pořád žije 🙂 . Jsem ve 37tt, trénuju třetí den, zatím jsem se dostala max.na 6,5cm. Nedovedu si představit těch 10. Poprvé mi málem vylezly oči z důlků, ale asi jsem ten balónek nechala vyjet moc rychle. Dneska jsem ho oprvé víc přidržovala a bylo to lepší.
Jinak Pumuckl,
kondomy jsem objednávala tady:
http://www.kondomanie.cz/prst/cs/21-worlds-best
Přišly rychle. Objednávala jsem tam i lubrikant Durex play na vodní bázi. Už mě nebavilo se ptát po lékárnách a studovat regály v drogeriích. Měla jsem je objednat rovnou 😉 . Prvního prcka jsem taky rodila ve 34tt, ale tentokrát se druhý drží, snad stihnu něco natrénovat.

svanhild
16. črc 2012

@e_leni ano, napište mi do mailu🙂

hanickaa.d
17. črc 2012

Holky ahoj, tak já mám dneska taky v plánu začít 🙂 jsem 35+2 🙂 asi 3 dny masírujem hráz 🙂 ještě musím dokoupit čtverečky v lékárně. Holky a omývaly jste i balónek intimním gelem?

aknedz
17. črc 2012

@pumuckl
@zirafka87
Ahojte, tak ja dnes 35tt+6d -druhé cvičenie - podľa krajčírskeho metra 20cm, podľa šablóny 7-7,5 (záleží od toho, ako privriem oko 😀 😀 😀 tak sa riadim radšej tým metrom - mám takú stužku, tou vždy odmeriam obvod balónika aby sa nepoškodil a potom odmeriam tú stužku metrom 😉 )
Ak to bude takto postupovať, že každým dňom 1 cm, tak ešte 10 dní musí bábo vydržať - dúfam, že ešte počká 😉
Ale pochybujem, že to bude každý deň postupovať, budem sa snažiť aspoň udržiavať...a vždy potom ešte premasírujem aj olivovým olejom z lekárne hrádzu.

@hanickaa.d už som aj ja rozmýšľala nad tým, že by som umývala balónik intímnym gelom ale radšej neriskujem - sú tam kadejaké prísady a nechcem aby to nejak uškodilo tomu silikónu z čoho je balónik, tak dezinfikujem štvorčekmi 😉

hanickaa.d
17. črc 2012

holky napište mi prosím název těch čtverečků, já to nemůžu vůbec nikde sehnat. ani lékárna, ani zdrav potřeby...nějaký jiný nápad čím dezinfikovat?

neeve
17. črc 2012

Měl by někdo zájem o EPI-NO? Používané přes kondom, kupované před měsícem 🙂 Když tak do IP 🙂

kamino
17. črc 2012

Holky,tak se hlasim po porodu, pro nepostupovani a slabé ozvy plodu byl po 30 hod ukončen sekci,tak jsem bohužel nemohla zjistit,jak by to dopadlo,jsem přesvědčena ze dobře,měla jsem nacviceno 28 a malý měl hlavičku 31...to naštve 😉😉 každopádně jsem k porodu šla totálně klidná s tím,ze jsem pro hladký průběh udělala vše co jsem mohla. EPI neprodavam,sestřička je ve fázi snažení😉 snad to u ní bude lepší..

pumuckl
17. črc 2012

@hanickaa.d já jsem na doporučení tady z diskuse pořídila toto: http://www.diskontlekarna.cz/hledej/con zellin/...
jmenuje se to CON ZELLIN. Ty čtverečky jsou děsně prťavý, jsem byla hodně překvapená.

hanickaa.d
17. črc 2012

@pumuckl ok poptám se, nemůžu je vůbec sehnat a jiná dezinfekce mě nenapadá jen peroxid 🙂 a to radši ne

pumuckl
17. črc 2012

Tak další hloupej dotaz. Chystám se začít a tady v diskusi jsem se dočetla, že před samotným nácvikem "nafukování" by se mělo 10minut cvičit pánevní dno. A pak teda začít "nafukovací" nácvik. Chápu to dobře? Cvičíte to tak všechny?
http://www.epino.cz/epi-no/predporodni-priprava...
Jak poznáte u modelu Delphine, že jste na stejném rozměru "jako včera" když máte ještě balonek zavedený? Počítáte stisky balonku?

hanickaa.d
18. črc 2012

Holky ahoj tak já hlásím po prvním cvičení, asi 15min, zavedla jsem, chvíli nechala pak dofukovala a nakonec vytlačila, ani jsem teda nemusela tlačit, spíš mi vyjížděl...dala jsem na obvod 17cm měřeno krejčovským, nebolelo to, ale ty kondomy s Rossmana hrozně smrdí 🙂 Jo a malá hrozně kopala u toho

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru