EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

beta.m
20. dub 2012

@katka_brno no video jsem viděla a docela jsem valila oči 😕 😅 To jsem ráda že se ozval někdo kdo s tím má zkušenost 🙂 Předpokládám že se nafukuje do dostatečné velikosti, jako je potom hlavička?

katka_brno
20. dub 2012

@beta.m no těch 10 max to dá, ale neměřila jsem to, já jsem to chtěla zkusit, ale jsem tak úzká a neelastická, že jsem se posunula za 8cvičení jen o dva cm ze 16 na 18 a pak dostala mykózu z mechanického poškození, takže necvičím dokud se nedoléčím a pak na to asi prdím stejně budu jen asi týden do termínu a nechci mít další zánět, takže teď tu věc mám doma a bude se na ní asi prášit 😀 😀 😀 😀

beta.m
20. dub 2012

@katka_brno takže ses tím poranila? Toho já se právě bojím i v případě Epina, že si nějak ublížím 🤐

katka_brno
20. dub 2012

@beta.m ne neporanila ale jak jsem úzká a "nepoddajná" tak tím třením a tlakem častým ....no smůla no, ale neporanila jsem se ani trošku....to se ti stát může, ale myslím, že až ve fázi kdy jseš na třeba 27 a "přepískneš" to tak může prasknout třeba cévka, ale jinak nee, neboj

beta.m
20. dub 2012

@katka_brno aha 😉 Zkoukla jsem ještě jednou to video a zdá se to dost tenký když je to nafouklý, na otázku zda to nemůže prasknout tam odepisují že to stejně málo kdo dokáže nafouknout na víc než 50 až 60% takže se nemají lidi bát že by to prasklo, jenže co je 100% kapacita? Co tam mají fotku s metrem tak to má 10 cm a to pochybuju že by bylo těch 100% 😖

katka_brno
20. dub 2012

@beta.m já myslím že to nepraskne, si vem jak moc dokážeš nafouknout balonek nebo prezervativ a je to taky tenké a taky je to latex a nepraskne to

beta.m
20. dub 2012

@katka_brno to máš pravdu 😉 asi do toho půjdu, jestli si někde nepřečtu něco co by mě odradilo 😀 Moc děkuju za reference 🙂

lenka3p
20. dub 2012

@beta.m Já jsem ta druhá, co ho má s Katkou 🙂 Jsem spokojená. Samozřejmě jsem nevyzkoušela epino, ale co tady píšou holky, tak jim hodně vyklouzává, což se mi s tím kolíkem nestává, protože je dobře tvarově uzpůsobený. Cena super, v tuhle chvíli jsem na nějakých 27 cm a nebojím se, že by měl prasknout 🙂 Zase tak tenoučký to není. Neboj se, rozhodně je lepší zkusit něco než NIC. Za mě zatím pozitivní zkušenost 🙂

beta.m
20. dub 2012

@lenka3p děkuju za odpověď 🙂 to sem ráda že s tím máš dobrou zkušenost, kdy máš termín? Abys ještě mohla napsat jestli ti to cvičení pomohlo 😉

lenka3p
20. dub 2012

@beta.m Termín za 10 dnů, po dnešní kontrole v Podolí možná i dřív 🙂 Měla bych pořádně potrénovat!

beta.m
21. dub 2012

@lapka3p no páni, 10 dnů 😅 tak hodně štěstí 😉

barry13
21. dub 2012

Ahojky holky 🙂
neprodáváte náhodou nebo nechystáte se v nejbližší době prodávat epi-no?
když tak se mi ozvěte...děkuju 🙂

lajcikova
21. dub 2012

holky co jste už porodily jak dlouho před porodem jste měli takovou tu blbou bolest jak před ms?už to mam třetí den,na dnešek sem toho ani moc nenaspala 😠

kulenka
22. dub 2012

@lajcikova Ahoj, mně takhle podbřišek pobolíval tak týden? Ale jen trošku, intenzivnější to bylo až dva dny před porodem ... podbřišek a záda v kříži 🙂

andelka
22. dub 2012

@lajcikova to budou poslíčci asi, když to trvá už tři dny, v 37tt máš na ně nárok. Já poslíčky teda neznám, u mě pocity jako MS jsou vždycky porod 😅 Někdo má poslíčky týden před porodem a někdo měsíc.

lajcikova
22. dub 2012

@kulenka jo ty záda mě u toho taky vždycky bolí,mam nacvičeno 28,5cm tak snad to stihnu docvičit,jinak to bude muset stačit 😀 už ted mám hruzu jak to budu zvládat,chudáci doktoři 😎

kulenka
22. dub 2012

@lajcikova Naše malá vzorně čekala, večer před porodem jsem měla těch 10 ... aby měla maminka dobrý pocit 😀 😀

radun
22. dub 2012

@lajcikova Já už to mám 3 týdny cca a zatím nerodím 🙂, TP ve středu...

pifina
23. dub 2012

dnes prvy pokus, podla toho ich meritka 5,5, tak asi zacina vacsina, nie? 😅
@lajcikova to som mala posledne tri dni, uz som stresovala, ze epi-no ani nestihnem vytiahnut a este k tomu stahovanie 😅 ale poslednu noc to preslo 😅 ono to je uz v poslednom mesiaci asi normalne 😅 pozeram, ze mame rovnako termin 😅

keira
23. dub 2012

hlasim sa tiez do zaujekyn o EPI

jancip
23. dub 2012

Holky, nevíte, zda se může epino dezinfikovat roztokem, co je pro miminka na pupík? Je to také alkohol stejně jako isopropanol, který doporučují na dezinfekci oni.

j1tka
23. dub 2012

holky, prodávám epino balonek, inzerát je zde v bazaru, když byste měl někdo zájem....mě pomohl, porod bez nástřihu, prvorodička 😀

nicka44
26. dub 2012

@j1tka dobry kamoska by mala zaujem ale z ciech na slovensko by to bolo asi vela postovne nie?

evuska11
26. dub 2012

Ahoj holky, chci se zeptat - není tu nějaká, která by rodila v pardubické nemocnici? Nevím zda s tím tam mají zkušnosti, tzn. až jim budu říkat že jsem cvičila s Epinem a že nástřih pouze v krajní nouzi tak aby na mě nekoukali jako bych spadla z Marsu🙂

lujzabb
26. dub 2012

ahojte...pridavam svoju pozitivnu skusenost s epino. dva dni pred porodom som sa dostala ledva na 9 cm...na porodnej sale tesne pred tlacenim som povedala lekarovi ze nech ma nenastrihava, ze som cvicila. spytal sa ci som si ista a ja ze hej...tak v pohode suhlasil, a ze mam robit to co povie...tlacila som pomalsie a on mi zaroven natahoval hradzu pred hlavickou...nikto mi netlacil na brucho, vsetko islo pokojne a asi na 5 zatlaceni som porodila dievcatko 2280 g obvod hlavicky 33cm. mala som len odreninu - povrchovo na koži, nie na hradzi ale trosku doboku, tak to mi radsej zasili. spytala som sa na jeho nazor co je lepsie, ci strihat ci sa takto zranit...povedal ze lepsie takto, kedze to bola len koža. vobec ma to nebolelo, mohla som hned chodit, sediet, citila som sa celkovo v pohode...epino odporucam, aj ked som sa nedostala na 10cm, pomohlo mi to aj psychicky, porodu som sa nebala, a urcite budem cvicit aj pri druhom...poctivejsie 🙂

tichackova
26. dub 2012

Tak po pár cvičeních jsem na 25 cm. Času mám ještě dost, takže si myslím, že 30 dám. Ani mi tak nedělá problém ten balonek vytlačit ven, hráz to zvládá v pohodě, ale ten tlak uvnitř, když ho nafouknu, tak to je tedy mazec...😅 😅

lajcikova
26. dub 2012

@tichackova jo ten tlak je mazec,ja ležím na boku a prodychávam,ale vytlačím v polosedě,tak chci i rodit,
jinak ja dneska asi po 7cvičeních mam 29,5cm-necvičím každej den ,jelikož pořád plnej barák lidi 😠

syrovatka
26. dub 2012

Zdravím všechny,už mi to nedalo nenapsat.K téhle diskuzi jsem se dostala úúplně náhodou před 11dny a byla jsem v šoku,jakto že mi nikdo o epinu neřekl??!!Úplně nadšená jsem si ho ještě ten večer objednala a doufala,že mrňous nebude moc spěchat-jelikož dnes mám TP 🙂 Za 9dní cvičení jsem na 9cm a děkuji náhodě,která mě k vám zavedla,protože si přijdu připravená a mnohem klidnější,když vidím,co jsem schopná vytlačit 😀 Myslím,že každý den se počítá... 😉

j1tka
26. dub 2012

@nicka44 to nevím, jednu zájemkyni už mám, kdyby to nevyšlo, zjistím poštovné. Dám vědět.

lujzabb
26. dub 2012

juj to som sa sekla...vazila 2880 g anie 2280 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru