EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

gellerka
24. bře 2014

Tak dneska 4. cvičení a 22,5 cm. Zatím to postupuje a to je super, doufám, že to tak půjde dál. Akorát takový rozměr mě zatím neuklidňuje, dokud nebudu mít aspoň 28 cm, budu nervózní 🙂

@michaelarackova Moc gratuluju, takováhle zpráva vždycky dodá motivaci!

rambouskova2
25. bře 2014

@1890 asi se mu nechce, já dělám úplně to samý i dlouhé procházky a nic...

rambouskova2
25. bře 2014

@cattarii Když jsem rodila tu první tak po propíchnutí plodovky byla Tea narozená do 3 h a to jsem necvičila. Vím, že jsem to měla rychlý, ale to nastřižení a potrhání, žádná sranda ☹ Prý to je po vyvolávačce horší, ale nevim nemůžu říct.

rambouskova2
25. bře 2014

@cassis1 ono kdyby si vážila přes 110 kilo ( nabráno během těhotenství přes 30 kilo a to mi z 80% tvoří voda) tak by ses nedivila. Do toho moje dcera vydá za dva, do toho jde do fáze, kde odmítá plenky a ono se ohýbat každých 20 min. že se počůrala sundat jí tepláky, ponožky bačkory a opět ji obléct s tím pupkem a moje oblíbené bonbony jsou Renyi jelikož pálení žáhy na denním pořádku... a o nakupování konfekčních velikostí 44 a více nemluvím. Uvolňujou se mi panty v čelisti a s klouby na rukou, který mi vyskakují díky otokům je sranda. Nemluvím o vstávání na záchod, kde jsem v posteli jak brouk Pytlík než se vůbec z tý postele vyhrabu a v poslední řadě blbý dotazy jestli nečekám dvojčata (i když na to jsem zvyklá z minulého těhotenství, nabráno cca 25 kilo) Ale taky vím, že s malou jsem za ty tři dny 10 kilo nechala v porodnici. Taky spim ráda na břiše, tak bych se moc ráda vyspala, alespoň ty dvě hodiny v kuse a ne po 45 min. záchod, nebo otočení se na druhý bok (a to mi věř otáčení není otázka vteřin, když tě všechno bolí)....... No prostě bomba těhotenství 😀

rambouskova2
25. bře 2014

@michaelarackova Taky velká gratulace, já jsem trochu přes 31 cm, nebudu to přehánět. Ono by to šlo víc, ale to už se nedoporučuje

michaelarackova
25. bře 2014

@rambouskova2 Jj, max 32, tak už jen udržovat a přeju, ať to máš taky tak super! 🙂

michaelarackova
25. bře 2014

@rambouskova2 Já to po vyvolávačce měla super, rychlé a fakt v pohodě.🙂

ivetapo
25. bře 2014

Ahojte maminky, budoucí maminky, mám na Vás dotaz, jaký lubrikační gel na vodní bázi k EPI-NU kupujete a kde? Díky

1890
25. bře 2014

@rambouskova2 jj, já už to vzdala a budu tedy čekat, dnes jdu na kontrolu, tak uvidím co mi řekne. jinak piju i ten maliník a jím pupalku dvouletou.

isabellaa
25. bře 2014

@ivetapo to by aj mňa zaujímalo

ditava
25. bře 2014

@ivetapo používám Primeros Enjoy basic pure gel, modra lahvička. Zbytek byl u bazarového epi-no, co jsem tu koupila, myslim, ze bude v každé větší drogerii...kondomy kupuju v Rossmanu pod jejich privátní značkou.

ditava
25. bře 2014

@cattarii Velká gratulace a díky za motivaci🙂

1890
25. bře 2014

@ivetapo já použivám uplně normální kondomy koupené přes internet a po použití balonek utru, aby nabyl vlhký, lubri gel jsem koupila v lékárně bezpárfémový od johnsnu ja a ty.

cassis1
25. bře 2014

@rambouskova2 jo takhle tak to chápu to není žádná sranda to by chtěla mít za sebou brzy asi každá. Já teda tady dost přibrala, ale oblečení moc neřeším, nic nenakupuju, chodím v teplákách a elasťákách ty se dobře roztahují a mám je dvoje tak to moc neřeším, stejně většinu času už teď sedím doma na zadku 🙂, což chápu u tebe s malým prckem zcela jistě nejde, no holka tak navař toho svařáku hodně a šup šup ať už to máš za sebou.

cassis1
25. bře 2014

@michaelarackova paráda, šikovná, gratuluji.

1890
25. bře 2014

No já mám doma 2 letého Lukáška atěší se už na Nikolku. S mrnousem je to mazec neodpočinu si ani náhodou. Dnes na kontrole zbytek hrdla a otevřená volně na prst a vše volné. můžu prý rodit už kdykoliv, tak uvidíme. popijím červené vínko, tak snad už to bude brzo. 😉

aksniteb
25. bře 2014

týždeň do TP a dnes v pohode 30 cm 🙂 už môžem ísť spokojne rodiť 😀

gellerka
25. bře 2014

Já jsem trochu bezradná, jak poznat, na kolika cm jsem a jak moc nafukovat. Jsem asi nějak levá, ale pokaždé mám jiný počet zmáčknutí na stejný rozměr, takže fakt nevím, jestli už to vytlačit definitivně nebo ne. Dneska sem zmáčkla asi 3x víc než včera a přitom jen o pár milimetrů víc. A rozdíl byl i mezi jednotlivýma cvičeníma, různý počty mačkání a podobné rozměry. Navíc mě to bolí vícemeně stejně, takže nevím ani podle bolesti, jestli jsem postoupila nebo ne.
Tak snad na nějaký systém přijdu, jinak nevím, jak se dostanu na lepší rozměry.
Jinak dnes 22,7 cm, tak snad zítra bude lepší posun.

janiju
25. bře 2014

@gellerka
ono pak když už je to nafouknuté víc, tak už to chce víc zmáčnutí na přifouknutí třeba jednoho cm...
já vždycky nafouknu až než cítím takový tlak vevnitř a pak chvíli počkám a pak vytlačuju a když to náhodou bolí, tak malinko vzduchu upustím

cassis1
26. bře 2014

@gellerka no ale vždyť krásně postupuješ, pořád vylepšuješ to je fajn. Někdy se to špatně odhaduje, já mačkám do té doby do kdy je to snesitelné a pak ještě jednou. Pokud máš pocit, že tě to tlačí stejně nebo ani moc netlačí tak si po pár minutách prostě ještě přifoukni akorát pozor až budeš vypuzovat ,aby jsi se nenatrhla. Přidržovat a pomalu.

any395
26. bře 2014

INTENZÍVNA PREDNÁŠKA - VŠETKO O PORODE 28.3.14 v Košiciach, príprava budúcich rodičov k pôrodu s ukážkami, ktorú vedie pôrodná asistentka s certifikátom, Chceme tým osloviť tehotné žienky a ich partnerov, oboznámiť ich s pôrodným procesom, ktorý vo veľkej miere môžu sami pozitívne ovplyniť, čo je veľmi dôležité pre prirodzený fyziologický plynulý priebeh pôrodu, prihláška: www.porodnaasistencia.sk , 0907025298
.... a ukážeme si, vysvetlíme, ako cvičiť s Epinom...je to ozaj výborná vecička 🙂

gellerka
26. bře 2014

@janiju
@cassis1
Díky holky, tak snad to fakt půjde. Dneska zase o 1 cm víc, tak mám radost, ale je pravda, že to už bylo nepříjemný a docela bolelo. Abych řekla pravdu, tak zatím mě epino místo klidu přidává nervozitu, protože mě děsí, že mi dělá problém i takový malý rozměr a jsem nervózní, že kdyby přišel porod dřív, nezvládnu to. Tak snad se brzo dostanu na rozumnější rozměry a to mě pak uklidní.
Vtipný je, že sem četla i diskuzi zpětně a nechápala, proč některý holky nervují, když jim to postupuje, čas mají a nechápala jsem, co řeší. A teď jsem úplně stejná 🙂

aksniteb
26. bře 2014

@gellerka mas este cas 🙂 neboj sa, cim blizsie budes k porodu, tym to pojde lahsie. Hlavne to nesil aby si sa zbytocne neporanila a nesposobila si si zbytocne nechcenu pauzu od cvicenia. Ja som sa takto odstavila na 10 dni ale stihla som tyzden pred terminom nacvicit 30 cm ...

rambouskova2
27. bře 2014

@michaelarackova co znám, tak si každý na vyvolávačku stěžoval. Ale asi je to individuální...

rambouskova2
27. bře 2014

@1890 Ahoj, já jdu v pátek na kontrolu. Rozhodla jsem se, že mu řeknu o Hamiltnův hmat, nebo jak se to píše. Buď se to rozjede nebo ne. Teď cvičím denně a už jsem se dostala na 33 cm, ale vlastní blbostí jelikož jsem byla myšlenkama jinde. Chci si udržet těch 31 cm. Hlavně písni kdyby něco 🙂

rambouskova2
27. bře 2014

@cassis1 bohužel, nemám těhotenství jako každá a ani nevíš jak vám to všem závidím. Už jsem to tu psala v pátek jdu na kontrolu a nechám si udělat ten Hamiltnův hmat, nebo jak se to píše. Nechci ryskovat, že se mladá narodí ve stejný den jako moje malá. 😒

1890
27. bře 2014

@rambouskova2 No já jdu dnes na ozvy v uterý se mu něco nelíbilo. Včera večer docele mazec myslela jsem, že už pojedu, ale myslím, že jí mám už kapku v pánvi. Taky jsem o tom hmatu přemýšlela, už mě to fakt nebaví. Ale myslím, že mi v úterý ně co takového dělat. Bylo to kapku nepříjemný. jinak břicho mám tvrdé od rána do večera i doktor se ptal jestli mi vůbec měkkne, ale aspon, že tak bude aspon postupovat dolejc. říkal, že by mi kdyžtak píchl ve 40tt vodu, když jsem otevřená, řekla jsem, že další týdny fakt už nedám. S malým Lukáškemto je fakt záhul je to dábel a nenechá mě chvíli odpočinout. ☹

janiju
27. bře 2014

@gellerka
To bude úplně v pohodě neboj.... každý centimetr je lepší, než jít rovnou .....bez cvičení...
já byla už na 32 cm .... pak kvůli té pitomé mykoze jsem musela přestat, ted jsem po týdnu začala na 26 cm.... štvalo mě to, furt jsem si říkala, že ted ještě rodit nesmím, abych ještě něco nacvičila....
Ale i kdyby, tak pořád lepší 26-27 cm než původních 18cm na kterých jsem začínala 🙂 Já už moc času nemám 🙂
Ale ty všechno stihneš, neboj se nic 🙂

janiju
27. bře 2014

@aksniteb
O kolik cm zpět tě vrátila ta pauza ??? A za jak dlouho jsi to zase docvičila ???

laura1984
27. bře 2014

Ahojte. Chcem vas povzbudit v cviceni. 17.3. sa mi narodila dcerka 3300g 48cm a ja som bola bez nastrihu a bez poranenia. Nacvicene som mala 31 a dva dni pred porodom sa mi podarilo 32. Cvicit som zacala v 36tt a cvicila som kazdy den, tyzden som prenasala takze som cvicila 5 tyzdnov dohromady. Postupovala som velmi pomaly zacinala som na 15 cm a pridavala som 0,5 cm na obvode kazdy den. Takze baby cvicte, urcite sa oplati. Ja som sa na druhy den citila akokeby som nerodila. Neviem si predstavit starostlivost o malicku a popri tom este riesit aj moje poranenia. Drzim vam vsetkym palce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru