EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vendyca
10. dub 2014

@mamcalucie Tak o tom nic nevím, z vlastní zkušensosti. Je otázka, jestli to, co jsi slyšela jsou jenom domněnky nebo někdo takovou zkušenost má. Rozhodně nemám pocit vytahanosti a myslím si, že pokud by byl, pochva je prostornější, ale rozhodně to nepřisuzuju EPI NO, ale samotnému porodu. A upřímně sex je mnohem příjemnější než jsme měla před porodem (ale to je dost individuální a asi jde i o věk).
Zeptej se těch, co jsou sešívaný, jaký byl sex. Jsou takový holky, kterým to tam pěkně pokonili a musely třeba na plastiku. Podle mně to jsou jenom kecy těch, co s tím nemají zkušenosti a doktoři se k tomu ochotně přidávají, protože najdednou ta jimi obhajovaná epiziotomie není zas tak často potřeba.

anieluska
10. dub 2014

@mamcalucie no ja teda ešte nemám skúsenosť s tým aké to bude po porode keď sa pred porodom cvičí s balonikom ale teraz už v pohode dám 29 -29,5 cm a sex normálne máme a nemám pocit, že by som bola nejak rozťahaná a manžel sa tiež na nič nesťažoval teda len na to, že má strach aby sme drobcovi neublížili ale to s tým vobec nesúvisí :D tak si myslím, že ani po porode to nebude problém 🙂

hanka.
10. dub 2014

@mamcalucie nevím jak u jiných, co to používaly, ale za mě je to blbost. Jsem zpět "uzká" 😀 . Jak se to veme, po porodu nebudeš už nikdy jak ta, co nerodila 🙂

mamcalucie
10. dub 2014

@vendyca
@anieluska
@hanka.
Díky za odpovědi,chci konečně rodit normálně bez nástřihu,takže do toho půjdu,já měla nástřih a byla jsem přesto roztžená i uvnitř,takže zašívání a sezení po tom či sex no hrůza co budu povídat :( jsme ráda,že souhlasíte,já se připojím 🙂

kazunomiya
10. dub 2014

@mamcalucie to je hlupost ze by si potom mala byt vytahana, ved to je vsetko elasticke tkanivo, ktore sa zas naspat stiahne, dokonca staci niekolko dni necvicit a je to rozdiel. Ja som mala prvy (zatial jediny) porod 3550g dieta, tiez na mna dost velke, ja ani manzel sme nemali taku velku porodnu hmotnost, vyvolavany a urychlovany oxytocinom, o priprave s Epi-nom som porodnikovi nehovorila hoci je to lekar s ktorym si tykam a chodila som k nemu cele tehotenstvo (skoda, asi som mala prekonat hanblivost a spomenut mu to), ale sam poznamenal, ze som nemala vacsie zranenia - ale epiziotomiu urobil. Myslim, ze nie velku. A hlavne ziadne ine zranenie nebolo a vsetko sa hojilo dobre. No je mi luto aj tej epiziotomie, ale to uz naspat nevratim... (asi keby mi nedaval ten oxytocin na konci, tak by to slo bez nej, si myslim)... Ale myslim si, alebo dufam, ze prave Epi-no mi usetrilo horsie poranenia.. porod bol tazky i bez toho tak som rada.

P.S. keby porodne cesty fakt skoro u kazdej zeny nutne potrebovali nastrihnutie aby nimi preslo dieta, nebolo by to divne, ze ich Pan Boh tak zle vymyslel? Dava mi skor logiku, ze sa vedia roztiahnut aj stiahnut krasne naspat.

gellerka
10. dub 2014

Hurá, dneska poprvé 30 cm. Fakt jsem nevěřila, že to někdy dám a ono to přišlo 🙂

@mamcalucie Když jsem měla naposledy sex s manželem, měla jsem nacvičeno 28 cm a na rovinu jsem se ho poté zeptala, jestli cítil nějaký rozdíl (já nevěřím, že by mohl být, ale schválně jsem to chtěla slyšet od chlapa). Říkal, že rozhodně ne 🙂

mamcalucie
11. dub 2014

@kazunomiya
@gellerka
No jo já taky tomu nevěřila,že by to byla po napínání byla změna,ale mě to tvrdila švagrová ja viděla negativní názory,ale vzhledem k tomu,že je švagrová taková jaká je,tak nevěřím ani jí,jen jsem se ujištovala,má dost jiné názory..JInak taky jsem měla vyvolávaný porod,jen kvůli tomu že dítě bylo velké,abych ho porodila přirozenou cestou a nešli jsme na císař,ted už nechci vyvolávaný proto si ho nechám jak bude ldouho potřeba v bříšku a s epino to půjde určo jak po másle! Děkuju všem za názory...

kazunomiya
11. dub 2014

@mamcalucie tiež už nabudúce nebudem tak poslušne súhlasiť s indukciou. Ale keby tam malý ostal ešte dlhšie, čo pokojne mohol - nič by sa mu nestalo, tak by bol ešte väčší, to je pravda.

1890
11. dub 2014

@rambouskova2 Ahojky tak to utérý to fakt byly kontrakce a hned po 3 minutách dala jsem vanu a jeli jsme. V půl 6 jsme přijeli a byla jsem na 3 cm kontrakce sílily a po 30min jsem byla na 8cm přešla jsem na sál jen jsem dala košili, bez klistýru jen mě stihli na sále oholit 2 krát jsem zatlačila a za 10min půl7 byla malá venku, bez nástřihu a šití Epino fakt funguje. 🙂 . Malá Nikolka obvod hlavičky 35cm, váží 3380g a 49cm. Dnes nás pustilia už mám boule na prsou, takže fakt super doufám, že nebude zánět.

gellerka
11. dub 2014

@1890 Super, gratuluju. Takže nakonec se dá říct, že to bylo ideální 🙂 Gratuluju k povedenému porodu a přeju vše nej s malou a ať to jde jako po másle 🙂

Snad nám všem epino/aniball taky takhle pomůžou.

Já dnes dala 31 cm, akorát vždy v průběhu musím masírovat tu kůži olejíčkem a tím povolí a já dám větší obvod, kdybych tu kůži nepromazala, tolik nedám. Tak nevím, snad to nevadí a i tak to u porodu pomůže. Případně zkusím olej vzít k porodu.

vizlicka
12. dub 2014

vizlicka Ahoj holky, rada bych také pridala svoji zkušenost s anibalem cvičit jsem zacala 34. Tyden, ze zacatku mi to také neslo ale postupně svaly povalovaly dostala jsem se ve finále na 33cm ( posledni tyden jsem uz necvicila, kvůli bolestem břicha). Porod byl přirozený, šlo vse hladce bez nastrihu ))) a to mala mela 52 cm a 3800 gr ))
Urcite to stojí za ty peníze člověk se naučí jak tlačit, dokáže si představit ten tlak za me urcite moooc doporučuji a přeju hladké porody ;)

isabellaa
12. dub 2014

@1890 Blahozelam 😉 , veľa zdravia l

neomea
12. dub 2014

mamulky, ak to tu bolo spominane moc sa ospravedlnujem, no tych stran je tu tolko az to odradza v hladani, ale vedeli by ste mi poradit aky je rozdiel medzi epinom delphine a delphine plus? oplati sa investovat radsej do pluska, alebo staci aj to lacnejsie? dakujem 🙂

daniela1983
12. dub 2014

@neomea k porodu rozhodne staci to lacnejsie, tiez som ho mala. ucel splni

kazunomiya
12. dub 2014

@neomea "Plus" ma navyse taky tlakomer, ktory sa vraj vyuzije pri cviceni panvoveho dna, mozes vidiet ako ucinne cvicis (stlacas balonik). Na cvicenie hradze pred porodom nema vyuzitie. Takze zalezi ako chces Epi-no pouzivat

neomea
12. dub 2014

@kazunomiya
@daniela1983 hlavne ako pripravu na porod, pokial je to teda len v tomto, tak to mi za ten cca 30 eurovy cenovy rozdiel teda fakt nestoji 🙂 dakujem 😉

spiklenka
12. dub 2014

ahojte prodávám necelých 14 dní používaný balonek epino i s poštou za 1900 (přidávám kondomy, skoro celý olej na masáž hráze od saloos), kdybyste o někom věděli kdo shání.Krásný večer https://www.modrykonik.cz/market/porod-sestined...

daniela1983
13. dub 2014

inak aj ja mam este epino na predaj 🙂

july11
13. dub 2014

@neomea, no ja si myslim, ze epi no delphine plus je lepsi "pristroj", kedze okamzite vidis pokroky v cviceni. Ja som ho mala a bolo naozaj motivujuce vidiet, ake pokroky dosahujem. Ak by si mala zaujem, este ho mam k dispozicii, mozem Ti ho predat. Povodna cena bola 117 eur, teraz 85 eur a pribalim aj nelubrikovane kondomy (cez 20 ks) a ak chces, tak aj dezinfekcny prostriedok (isopropanol) 🙂

daniela1983
13. dub 2014

ale ved pokroky sa vidia aj na tom obycajno. ved po vytlaceni sa zmeria obvod obycajnym krajcirskym metrom a je jasne kolko cm sa podarilo vytlacit. naco platit drahsiu variantu, ked ide o nacvicenie vytlacania epina pri co najvasom obvode?

rambouskova2
15. dub 2014

@1890 Gratulace veliká!!!!!! Já si to myslela, když jsi tak dlouho nepsala.... Já teď tak trochu nestíhám..... Tak s tim Epínem jsme byli na stejno.

1890
15. dub 2014

@rambouskova2 jj, jsem ráda, že jsem vpohodě u můžu naplno fungovat. Malá je hodná. Pěkně chrupká a malej rosták ji teda pořád poštuchuje, ale snad ho to přejde. 😉

1890
15. dub 2014
aknedz
15. dub 2014

@1890 gratulujem ku krásnemu pôrodu, nech ste zdravé! 😉

petulkaan
15. dub 2014

Ahoj holky, také jsem včera začla cvičit s Epino a jsem 36tt.
Chtěla bych se zeptat, zda cvičíte všechny 3 kroky - posilování svalů, pak nafouknutí a nakonec vytlačení? nebo zda jen několikrát vytlačujete?

Kolikrát za jedno cvičení balonek vytlačujete - jen jednou na závěr dle návodu nebo vícekrát??

Děkuji předem za reakce...

hanka.
15. dub 2014

@neomea stačí ten obyčejný. Já jsem teda měla ten plus. A i v tomto cvičení měl význam. Nafoukla jsem a když ručička klesla, tak jsem přifoukla. Bylo vidět jak svaly povolují.

@1890 gratuluji k pohodovému porodu a krásné holčičce.

hanka.
15. dub 2014

Nakonec Epi-no prodávám. Mám ho v inzerátech.

gellerka
15. dub 2014

@petulkaan Ze začátku jsem balónek postupně nafukovala a u toho se snažila posilovat svaly, pak jsem balónek vytlačila. Teď už spíš jen balónek nafukuju a vytačuju, ale někdy ho vytlačím jen částečně, zase ho zasunu a vytlačím víc atd. Snažím se vždy vytlačovat (tedy celkem cvičit) 3x - začnu na míň cm, pak se snažím dostat co nejblíž předchozímu maximu a u třetího cvičení to ještě trochu vylepšit (teda dokud jsem nebyla na 30-31 cm, to už jen udržuju). Pokud se mi někdy ani na třetí cvičení nepodařilo dosáhnout dobrýho výsledku, cvičila jsem ještě počtvrté a když sem se někdy necítila, tak naopak jen dvakrát.
Taky mi pomáhá lehce masírovat kůži, když mám zavedený balónek, přijde mi, že pak líp povoluje. Mám na balónku kondom, takže před cvičením potřu trochu hráz olejem na masáž hráze a promasíruju to - nemasíruju přímo hráz, jen vtirám olejíček - a pak při zavedeném balónku občas zase promasíruju.

Nevím, jestli je to úplně správně, ale mně to tak vyhovuje a na 31 cm jsem se tak v klidu dostala.

1890
16. dub 2014

@hanka. moc děkuji jsem ráda, že jsme obě zcela vpořádku.

miscok
16. dub 2014

Ahojte zienky,som prvorodicka a do oficialneho terminu mam 49 dni,mam uz zacat s cvicenim alebo este pockat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru