EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

luciolka1987
24. čer 2010

romana29:já mám přečtenou diskuzi celou 🙂 začala jsem ještě než sem otěhotněla a teď vždycky dočítám co je nové.Epino planuju v brzke dobe objednat sem v 31.týdnu.Zatím všechny holky porodili bez nástřihu a dokonce 4kilove maciky až na nějaké vyjímky ale to bylo kvůli komplikacím třeba že mimčo nepostupovalo porodnimi cestami nebo melo jeste u hlavicky rucicku nebo omotanou pupecni snuru kolem krku a podobne.Ale i tyto holky nakonec psali ze jim epino pomohlo ze kdyby necvicili tak by meli treba daleko vetsi nastrih a ze si v pohode po porodu sedli a nic je nebolelo a taky ze se jim jizva lepe hojila🙂ja byt tebou tak nevaham a objednavam🙂

karcaka
24. čer 2010

Ahoj, já mám též s epinem výbornou zkušenost. Měla jsem zcela bezproblémový porod jistě i díky němu. Epino nabízím za 1700Kč, více v bazaru, nebo piště do IP.

scai
24. čer 2010

@romana29 to nechápu, to tě nechají rodit koncem pánevním normálně, nebo se malá otočila správně a tys chtěla radši císaře?

romana29
25. čer 2010

scai no právě jsem myslela, že malá je pořád koncem pánevním, kopala úplně stejně jako syn a ten KP byl a měla jsem císaře, tak jsem doufala, že tentokrát to bude taky, ale spletla jsem se, malá tak šíleně kope ručičkama, malá boxerka 😀 .

Docela mě překvapila ta cena Epi-na, to je fakt pálka.....

makinecka
25. čer 2010

mám objednané epi-no tak už jne vyčkat do 36tt a začít cvičit,cvičili jste ze začátku jednou denně?a od kdy dvakrát za den?budu pít ještě maliník tak to nechci ze začátku přestřelit 🙂

adelka89
25. čer 2010

@makinecka malinik jsem pila dokonce od 34tt 🙂 tim nic nepokazis a epinem taky ne, ale nema cenu cvicit driv. Ja jsem zacinala v 36tt a 37+2tt jsem porodila, takze jsem se nedostala ani na tech 31cm 🙂 a cvicila jsem 1x denne.

makinecka
25. čer 2010

@adelka89 a jak se ti rodilo,když jsi tak brzo porodila

scai
25. čer 2010

@romana29 tak buď ráda! Já bych teda císařem rodit nechtěla (pokud by byl KP tak jo)... To je hrozně krásný vytlačit to miminko, aktivně se na tom podílet...pak strávit ty skvělé 2 hodinky na sále s miminkem i tatínkem! To jsou pro mě tak krásné a silné zážitky, že bych to za nic nevyměnila a těším se na další porod, až to prožiju znova, fakt!
A Epi-no ti v tomhle určitě hrozně pomůže! nebudeš se toho porodu tak bát a nejspíš fakt nebudeš mít nástřih ani poranění!
No a cena je šílená, to jo, ale stojí to za to! Hlavně to pak klidně pordáš, nebo když koupíš použité, zase to budeš mít levnější

adelka89
25. čer 2010

@makinecka no rodilo... maly byl hodne vysoko, takze to trvalo docela dlouho to samotne tlaceni, nasmiknout me museli,ale jen trosku 🙂

bettynka222
25. čer 2010

@romana29 mne sa maly posledny tyzden toci stale a pritom je teda dooost velky. byva priecne, KP v zadnom postaveni - same nevhodne polohy na porod. ale ja stale dufam, ze sa v den porodu napravi 😀 a epino je sice drahe, ale za porod bez nastrihu to stoji, co myslis? 😉

@makinecka ja osm pila malinilk od 32 tt, od 34 tt masaz hradze a od 36 tt epi-no raz denne...ale v poslednom case s ami uz nechce 😅 a malinik uz pijem trikrat denne, ale je to nanic, uz mesiac som otvorena na jeden prst a v pondelok chcu vyvolavat 😒

makinecka
25. čer 2010

holky máte některá ty čtverečky napuštěné 70% izopropylakoholem na desinfekci epi-na,já je zatím v lékarně nesehnala,kupovali ste je v lékárně nebo přes net?
maliník začnu pít od 34tt a cvičit s epinem od 36tt a snad se mi při porodu bude dařit 🙂

lenkabu
25. čer 2010

Jdu ten zázrak taky pochválit 🙂 Cvičila jsem od 36 tt,dostala jsem se na 29-30 cm a na konci jsem i vytahovala vyfouknutý protože nafouklý šel občas s krví. a naprosto nez problémů jsem velmi rychle porodila téměř 4kg mimino 😉 mám asi 3 stehy na nějaké odřenině na hrázi a o těch nevím 🙂 První dcera měla 3380 gr a měla jsem nástřih a rupturu ke konečníku teď na mně v porodnici koukali jak na přírodní úkaz jak jsem tam dvě hodiny po porodu pobíhala 🙂

ani3012
25. čer 2010

baby chcem sa opýtať takú blbinu:
keď tak stále pravidelne naťahujete vagínu,neostane potom väčšia ako keby ste len porodili bez toho cvičenia ? 😅

@lenkabu gratulka k malinkej 😵

andelka
25. čer 2010

@ani3012 Na tuhle blbinu už se tu ptalo tolik lidí a odpověď je stále stejná - ne, žádné roztáhnutí to nezpůsobuje. Včera jsem byla na kontrole po šestinedělí a fest jsem to teda cítila. 😅 Ale jinak jsem prej jako nová, doktor si ani nevšiml šití 🙂 Tak mě napadá srovnání - když máte x let přítele s velkou chloubou a pak další partner ho má menšího, jste snad na odpis? 😉 😀

@makinecka Já je kupovala v lékárně na poliklinice, ty Con Zellin.

@lenkabu gratuluju k Aličce a k super porodu 🙂

ani3012
25. čer 2010

@andelka 😀 😀 😀 😀
a to neviem povedať,mm je môj prvý 😉
ďakujem za odpoveď 🙂

andelka
25. čer 2010

@ani3012 To nebylo na tebe, to byla spíš řečnická otázka 😉 🙂

petja
autor
26. čer 2010

@makinecka Já se chystám je objednávat u nás v Brodku,seženou mi tam všechno 😉
Já taky docela nechápu,jak je někdo rád,že má rodit císařem.Pro mě osobně by to byla prohra ☹

ratatooy
26. čer 2010

ahoj holky můžu se přidat.na cvičení mám sice ještě čas ale jak jsem si to tady přečetla tak do toho jdu určitě.já se sice porodu nebojím ale proč nebýt připravená?a ty ůžasný výsledky co tu čtu to je paráda,všem vám moc gratuluji že to tak zvládáte.ještě by mě zajímalo jestli se dá cvičit i dřív než v 36tt třeba kvůli tomu že by se narodilo dřív nebo tak.

lablanita
26. čer 2010

Dívky prosím o radu. Ted jsem najela na cvičení s epinem 2 x denně, ale pálí mě z toho docela hráz. Nevím, jestli jsem si to nějak nepodráždila a nechtělo by to spíše trochu odpočinku. Pravdou je, že nafukuji hodně do bolesti. Přeci jen jsem už chtěla sfouknout těch 30 cm., což mi zatím moc nejde a přijde, že jsem si to tam nějak podráždila. Pálí mmně to tam už jen na omak, nebo při zasouvání prázdnýho balonku, takž nevím, jestli si spíš nenaordinovat klid.
Máte s tím někdo zkušenost?

scai
27. čer 2010

@lablanita to by sis fakt asi měla dát radši pauzu, ale koukám, že už jsem 41 ttt 😒 A to jsi začala cvičit takhle pozdě?
A děláš to s lubrikantem? Pokud ne, tak to zkus třeba s ním,ale ten den, dva radši nic!

lablanita
27. čer 2010

Scai, začla jsem cvičit přiměřeně k týdnu, ale prasklo mi epino, takže jsem čekala na další a necvičila. Ted jsem to chtěla rychle dohnat do té 30 ky. S lubrikantem - ano, cvičím vždy. Dám si raději den pauzu, třebu už slehnu 😎

zdeniii
27. čer 2010

@lablanita Být tebou tak si dám pauzu a uvidíš... já měl anátrénováno 28 a i tak byl porod v pohodě... 😉

parybka
28. čer 2010

Sven, jak jsi dopadla ty?

sven
28. čer 2010

Ahojky, já dopadla blbě, mám nástřih jak vrata ☹ Ale na Epino si přesto nemůžu stěžovat. Měla jsem nacvičeno 29cm, prcek měl hlavu 35 cm - přišel na svět o týden dřív, tak jsem neměla nacvičeno.. Hlavní problém byl ale v tom, že prcek byl špatně narotovaný, já blbě neefektivně tlačila a malámu klesaly ozvy, takže bylo třeba ho urychleně dostat ven. Ale je v pořádku, Apgar 9-9-9 a to je to hlavní!

andelka
29. čer 2010

@sven Gratuluju k synkovi 😵 Ono epino není samospasitelné, když pak dojde na něco takového 😔 Hlavně že je prcek v pořádku 🙂

bettynka222
29. čer 2010

@sven ty si urcite za ot nemohla "neefektivnym" tlacenim. ked totiz babatko zle zrotuje a rodi sa tvarickou nahor, nepasuje spravne do porodnych ciest, nalieha omnoho vacsou castou hlavicky ako ked ide prve temeno a cley porod je omnoho narocnejsi na tlacenie aj na porodne poranenia 😔
ak vam ostatnym mozem poradit, dajte si pocas prvej doby pozor na spravnu polohu - na styroch, v klaku nahnuta smerom dopredu, kruzenie a pohupovnaie bokmi - napriklad aj na fitlopte, ale nie skakanie a ked vam budu sledovat ozvy maleho a nutit vas lezat, tak na boku, nie na chrbte. a dajte si nieco medzi kolena a clenky aby ste mu zatvarali priestor vzadu a vytvarali vpredu. ja osm mala chvilku maleho zle otoceneho - chrbatokom k mojej chrbtici, ale uz sa opravil 😵

lidiab
29. čer 2010

Ahoj holky, docela dlouho uz vas ctu a na 100% jsem planovala epinovat. Bohuzel se mi ale stale nepovytahla nahoru placenta, kterou mam nizko polozenou od sameho zacatku tehu 😠 Mimo jine mame zakazany pohlavni styk, takze o Epinu uz ani nepremyslim. Kazdopadne jsem vam chtela napsat ze mate muj velky obdiv a dekuji vam za zkusenosti, snad mi prijdou vhod pri dalsim tehu 😉 Vsem hodne stesti a rychle a bezbolestne porody!

parybka
29. čer 2010

@sven to mě mrzí, ale pokud jsi epinovala, tak jsi tlačení měla zmáknuté, ne? Každopádně moc gratuluju k Matýskovi 🙂

vivianaba
29. čer 2010

@sven - gratulujem k malemu valibukovi, zmakla si to super a vooobec si nic nevycitaj, ty si spravila vsetko najlepsie ako si vedela a mohla.

@bettynka222 - vdaka za tipy proti rotovaniu babatka. Mozes este lepsie vysvetlit tu polohu na fitlopte? Nejako som to nepochopila 😕

Ja planujem tento tyzden vyskusat epino prvy krat a potom uvidime kedy zacnem naplno. Zatial manzel denne masiruje hradzu a tvrdi ze sa to zlepsuje, ja viem len to ze prvy raz som videla vsetkych svatych a teraz ma to uz neboli. Tak som strasne zvedava na kolko cm zacnem s epinom.

star444
29. čer 2010

Ahojte baby, mam taku otazocku. velmi rada by som uz zacala s epinom, no uz asi dva mesiace mam mykozu. nie je velmi silna, jeden den je dobre, druhy zase zle. vyskusala som uz rozne maste aj vagin tabletky, ale vsetko zabera len na par dni. uz som z toho trochu zufala. co myslite, mohla by som i napriek tomu epinovat? mali ste niektora podobnu skusenost? strasne by som uz chcela zacat, vsetky ste ma tu tak velmi motivovali. vsetkym gratulujem ku krasnym porodom. dik

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru