EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

olusenka
22. čer 2013

@jenney chci se zeptat na ty návleky na sondy, mají suché a vlhké, mají se používat suché? To aby ten balonek z ní nevyklouzl? Ale dovnitř to asi bez lubrikantu nezavedu, že? Tam je dobré lubrikovat, je to tak? Nevím, jestli jsou vlhké zvlhčené uvnitř i vně...
Koukala jsem na ně a sehnat i to balení 100ks není jednoduché. našla jsem je na jednom místě, jinak je to 200 nebo 300ks. ☹ Netuším, kolik jich mohu spotřebovat.

mahulenka87
22. čer 2013

@renlu veď ani ja nejdem cez bolesť a preto nejak stagnujem...

renlu
22. čer 2013

@mahulenka87 No jsem zvědavá na sebe,zda se nějak budu posouvat...Ono to u Tebe určitě povolí...

jenney
23. čer 2013

@olusenka Ahoj, tak mám ty suché a dávám si na to vždy trošku lubrikantu na vodní bázi. Nemá se na epino používat nic co je s obsahem oleje, takže jsem si koupila to 100ks balení a dávám na to gel na vodní bázi. Já to právě našla jen v jedné lékarně a haluzově je hned vedle ve městě, takže jsem ráda, že jsem si to mohla koupit a nemusím se bát, že epino zničím používáním špatných kondomů. Určitě je všechny neupotřebím, tak to holkám tady nabízím, když vím, jak je složité ty kondomy někde sehnat.

iret
23. čer 2013

Ahojte, nemela jsem moc sanci se ted ozvat,ale pridavam se k vam-ktere prave cvicite. Zacala jsem min tyden na 5 (16).no fakt nic moc....i to postupovani mi moc neslo..... Bohuzel se tak nejak bojim, ze nemam tolik casu na trenovani....tak jsem v poslednich dnech zabrala a posouvam se....Taky nejdu vyslovene pres bolest,ale teda je mi to fakt moc neprijemne a nikdy se na to cviceni teda vyslovene neklepu.... Verim ale v ucinek,tak nepolevuju.
Kazdopadne me tesi,ze mame stejne "problemy 😉. Nafouknuti mi vadi,ale da se....ale to vytlacovani je fakt horsi. A taky mam problem-kdyz zavedu balonek jen jak pisi,tak mi stale vyskakuje a drzim ho vsi silou,a presto to nevydrzim dlouho....no a kdyz ho zavwdu hloubeji,tak mi zaleza a ven ho musim tahat nasilim....
Tak jsem rada,ze to tak nemam sama....ze v tom nejsem sama🙂
Snad nam vsem to pomuze, jako stastnym cvicitelkam pred nami😉

november15
23. čer 2013

Ahoj děvčata,
já jsem se dopracovala na 28,5 cm (10 dní do TP) a víc to nejde, protože i tak tam ten balonek držím úplně násilím, celá zpocená, uffff, kdybych ho ještě měla přifouknout, tak nevím, jak bych ho tam udržela 😀
No ráda bych těch 30 cm, syn měl hlavu 35, tak druhé na tom bude tak nějak podobně, že 😵
A to někdo psal, že sám balonek vylézá jen kolem těch 7 cm a pak už ne, tak to jsem nějaká divná asi.. 😵
Jak bych ho zasunula celý, tak mimi řádí jak tajfun 😝

slunicko01
23. čer 2013

Ahoj holky, prodám epino, používané chvilku, malá se mi neotocila. ☹ ještě je samozřejmě v zaruce. Kdybyste někdo měly zájem, tak pisnete do IP.

alabla
23. čer 2013

@olusenka ahojky, kolko pls stoja tie kondomy? Nasla som 50ks balenie na nete za 8,5EUR, su z latexu bez lubrikantu, tak ci sa to oplati...diky za info

alabla
23. čer 2013

@jenney @olusenka joj, som sa pomylila - chcela som to napisat jenney 😀 ahojky, kolko pls stoja tie kondomy? Nasla som 50ks balenie na nete za 8,5EUR, su z latexu bez lubrikantu, tak ci sa to oplati...diky za info

olusenka
23. čer 2013

@jenney ahoj, díky za odpověď. A máš ještě nějaké na prodej? Já našla na netu 100ks za 266Kč, ale musím připočítat poštovné, výši neznám, nemají to tam psané. Taky by mi určitě zbyly,100ks je moc. Ale nevím, zda stačí 20,30 nebo 40. Nevím, odkdy cvičit, kolikrát bych cvičila denně (1x nebo 2x?), a už vůbec člověk nemůže vědět, jak dlouho, kdy TO na něj přijde. Vůbec o cvičení s epi-nem ještě moc nevím....

november15
24. čer 2013

@olusenka
Ahoj, v návodu k epi-nu píší, začít nejdříve 3 týd.před TP, nejspíš jednak kvůli tomu, ať to není dlouho před porodem "vytahané" a taky proto, že čím blíže k porodu, tím více fungují předpor.hormony a jde to lépe 😉
Jinde jsem ale zase četla, že se začíná v 36.tt.a to je pak skoro 5 týdnů do porodu, no ale to je těžké, že, někdo rodí dříve a někdo třeba zas až ve 42.tt., ale 50 kondomů je myslím max. upotřebitelné.. spíš 30-40..
Já začala třeba už v tom 36.tt., ale 4. den jsem se cítila dole hodně přetažená, tak jsem dala týden pauzu a nyní mám 9 dní do TP a upotřebovala jsem jen 14 kondomů, takže mě bude určitě stačit 20, max. 30 😵

vika9792
24. čer 2013

ahojte, predam epi-no, pouzivane len s kondomom. este v zaruke. mne pomohlo 🙂 z porodnej sale som isla "po vlastnych" a sedela som uz na porodnej sale, co sa kazdy cudoval 🙂 ja len odporucam 🙂 blizsie info v IP

jenney
24. čer 2013

@alabla Jeden vychází na 3,31Kč, takže uvidíš, kolik jich budeš chtít.Já si nechám tak cca 25, jelikož jsme začla po dvou dnech trochu krvácet, tak jsem měla pauzu, ale těch 30 si myslím, že ti bude stačit. No a zbytek (70ks) chci prodat, tak se můžeme domluvit. Mám ale 14 dní do porudu, tak se musíme domlouvat trochu rychleji, aby se nestalo, že pak tady nebudu 😀 Na poštovné se spolu domluvíme, pošlu to třeba jen obyčejně v obálce a to není tak drahé. Bude to jako dopis, takže třeba 10,-Kč navíc.Tak jak budeš vědět, kolik jich chceš, napiš 😉

jenney
24. čer 2013

Holky stává se vám, že při cvičení krvácíte?Já jsem to asi jednou přehnala a trochu si udělala ranku a tak jsem si dala 3 dny pauzu a dneska jsem zkusila cvičit znovu a znovu jsem začla krvácet. Přitom jsem začla na velmi malém rozměru a tak jsem si pomalu přidávala a jakmile jsme se dostala zase na těch 21 to jsem znovu začla krvácet a tu ranku co jsem si našla jsem si znovu obnovila. Nekrvácím dál vše je o.k. ale nevím jestli můžu zítra zase cvičit, když vím, že znovu budu krvácet. Ale mám 14 dní do porodu, tak chci něco víc natrénovat a né se seknout jen na těch 21 ☹ A nerada bych si třeba tu trhlinku zvětšovala a zvětšovala. Není to třeba tím, že to špatně používám nebo já už fakt nevím. A ještě jeden malý dotaz. Stává se vám, že když si epino zavedete, že se vám mimčo hrozně kroutí?Jako kdyby mu to vadilo nebo co. Nebo nechápu co se děje, ale když si epino zavedu je to fakt šílené jak se začne vrtět a hýbat.

jarmulka
24. čer 2013

@jenney ahoj,nebudeš pak EPI-NO prodávat??? Holky,měla bych zájem koupit EPI-NO. Tak pokud budete někdo prodávat,prosim,pisnete,moc děkuji...

jenney
24. čer 2013

@jarmulka Ahoj, jo určitě budu, používám ho s kondomem, takže je to vše v pořádku a hygienické. Klidně zkus za těch 14 nebo tři týdny napsat a domluvíme se, není problém 🙂

jarmulka
24. čer 2013

@jenney ok,děkuji...

november15
25. čer 2013

@jenney
Ahoj, to se mi teda nestalo, ale radši bych v Tvém případě počkala spíš tak ten týden, škoda, aby ses pak při porodu v tom samém místě ještě více natrhla.. 😨
Mě se stalo zezačátku, že jsem se pžetáhla a šíííleně mě to pak dole 3dny svšdilo, tak jsem si dala taky radši týden pauzu..
Tak ať se Ti to brzo zahojí! 😉

jenney
25. čer 2013

@november15 No jo, jenže, když jsem si dala 3 dny pauzu, tak jsem si myslela, že to bude o.k. a nebylo. Takže mám strach, že stejně i když počkám třeba týden, tak se to místečko znovu natrhne. Nebolí to nic, jen prostě trochu krvácím a pak to hned přestane. A vynechat týden, když mám necelých 14 dní do porodu, to je blbé ☹ Tak už se vůbec přes těch 21 nedostanu ☹ Tak nevím nevím, snad se to zlepší ☹ Ale holky taky psaly, že se jim to taky stává, jen nevím jestli pokračovali nebo toho nechaly.

domeli
25. čer 2013

@jenney pozri si tu v diskusii decembrové príspevky, hlavne od edulkobaby - ona mala problém s krvácaním, riešila to so svojím gyndošom a ten v tom nevidel problém. Pripisoval to väčšiemu prekrveniu v poslednom štádiu tehotenstva. Ja som mala iba menšie ranky 2 či 3 krát a po 2-3 dňoch pauzy to bolo OK. Ale edulkobaby cvičila kvôli tomu vo vani, lebo tej krvi bolo dosť a jej gyndoš ozaj z toho nič nerobil. Ak, tak sa skús poradiť aj Ty so svojím. Prajem krásny pôrod a držím prsty k takému zážitku všetkým maminkám, epiňáčkam zvlášť - cvičiť a veriť si sa istotne vyplatí 🙂

marketkab
25. čer 2013

Ahoj Epinařky 🙂 Kolik max. jste nacvičily (obvod)? Já se už několik dní zasekla na max. 30 cm, ještě by to asi pár cenťáků chtělo, že?

endorfinka
25. čer 2013

@lukkyna @jenney a ostatní cvičící 🙂, jdu vás taky namotivovat ke cvičení a nahlásit, jak jsem dopadla. 🙂

Lehce cvičit jsem začala v 37. týdnu, ale rozhodně jsem v tréninku nebyla moc aktivní. 🙂 Cvičila jsem celkem asi 14 x a 5 dní před porodem jsem se dostala na 27 cm - s tím, že druhý den jsem už rodila. Naše "malinká" měla 3960 g a 54 cm, hlavičku 35,5 cm a nemám ani steh. 😉 Takže za mě jednoznačně doporučuju - a i když se nedostanete na 30 cm, tak nevěšte hlavu, bohatě může stačit i méně. Díky epinu jsem i věděla jak tlačit (a ne že bych to nějak trénovala, jenom tím, jak jsem si na epino občas lehce zatlačila, ale ono stačí, že to technicky chápete, jakým tlakem ten balonek vytlačíte), malá byla na 3 kontrakce venku, i když měla kolem krku pupečník.
Při příštím těhotenství budu určitě cvičit znovu. 🙂

jenney
25. čer 2013

@endorfinka Tohle jsem si přesně potřebovala přečíst, moc ti děkuji za rady a pomoc a budu doufat, že dopadnu tak jako ty a nebudu mít žádný nástřih a budu hned normálně fungovat. I když dneska jsem dala jen 22, tak bych byla spokojenější, kdyby se dostala alespoň na těch 27 jako ty 🙂

all85
25. čer 2013

ahojte, před 14ti dny jsem porodila chlapečka s obvodem hlavičky 34cm =) bez natržení či nástřihu, pouze s malým poraněním stytkých pysků, ale bez šití, s epine jsem nacvičila max 20cm a přišlo mi to děsné, navíc jsem pak měla kvasinky, tak jsem posledních 14 dní tomu moc nedala, určitě to mělo smysl, hlavně pro mou představu pocitovou a asi i nějaký vliv na to, že jsem se neporanila, ale můžu s jistotou říct, že "hlavní" zásluhu na tom má manžel, ketrý poctivě masíroval hráz, takže doporučuju k epinu masáž hráze, vaplatí se to =)..

iret
25. čer 2013

@jenney já teda naštěstí zatím neměla problém s krvácením......ale miminko fakt rotuje jak při čardáši-no jsou tance!
@marketkab myslím,že 30 je už víc,než dost! dál se snad ani nedoporučuje, krásný porod! 😉
@endorfinka taky děkuju za zprávu, četla jsem tě chvíli před porodem........když jsem se chystala trénovat.....moc ráda čtu,že ti to tak dobře dopadlo! gratuluju!!!!!!!!! 😵
@all85 taky moc gratuluju a děkuju za zprávu..........
taky sem chodím vždy brát sílu vydržet! 🙂

A teda dneska ráno jsem byla hodně spokojená, podle tabulky lehce přes 10, podle metru 28,5.......ještě to zkusím potáhnout dál.......ale i tak jsem už spokojená.........snad to i u nás bude mít ten vytoužený efekt!

godzilka1
25. čer 2013

Ahojky sháním epino z druhé ruky jsem v 35. týdnu a všechny vaše zkušenosti mě nadchly, ale momentálně nás čeká ještě před porodem stěhování a nové epino je pro mě příliš drahé. Děkuju za nabídky na misa.janosovska@gmail.com

lukkyna
26. čer 2013

@endorfinka Moc gratuluju k malé Viktorce, ať vám dělá samou radost 🙂. Obávám se, že naše Rozálka bude taky tak "malinká", proto ti moc děkuju za povzbuzení! 🤐 Teď už se zase bojím o něco míň 😉.
Cvičení s epinem trochu flákám (cvičím každý druhý den)..dostala jsem se přes 30, takže to moc neřeším.

romanecka
26. čer 2013

@all85 Ahoj, gratulujem a chcem sa opýtať, aký olejček si používala na masáž hrádze? Ja mám od weledy, ale už mi nevonia 🙂
Prípadne čo iné baby používate???

qitecek
26. čer 2013

@romanecka ja mela od saloos, tak se myslim jmenuje ta znacka 🙂

eliska_z
27. čer 2013

Take se s vami podelim o svou zkusenost s epinem.
Cvicit jsem zacala priblizne v pulce 36tt, ale nepravidelne. Zkusila jsem to vzdy tak po 3 dnech. Nechtela jsem moc nacvicovat, protoze maly byl stale KP a hrozili mi cisarem. Zacinala jsem na 18cm a i pres sporadicke cviceni jsem se den pred porodem dostala na 25cm (celkem jsem cvicila asi 7x). O nacvicene cm ale neslo, protoze maly se nakonec opravdu narodil koncem panevnim. Pri tomto porodu se dela nastrih preventivne, aby se nezasekla hlavicka.
Co ale na epinu moc ocenuju je to, ze jsem se diky nemu naucila tlacit. Celkem jsem potrebovala 4 kontrakce na vytlaceni. 2 na to, abych protlacila zadecek porodnimi cestami a 2 na vytlaceni maleho ven. Dokonce nemam ani zadne vnitrni poraneni. Doktori byli hodne prekvapeni jak hladce mi to jako prvorodicce slo. Pry to byl ukazkovy porod koncem panevnim. Maly mel 3100g.

Priste si urcite epino poridim znovu a snad budu mit moznost rodit bez nastrihu.

@slunicko01 Neves hlavu, jak vidis, epino pomaha i pri porodu KP. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru