EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

sussanah
7. lis 2011

@rebelie a kdyz jsme tak u toho, uz jsi zacla? 😉 Jinak souhlas, nemyslim, ze je to jen o vaze mimca, je to proste jen a pouze jeden z faktoru

rebelie
7. lis 2011

@sussanah Ty mě máš úplně prokouknutou, viď 😀. Nezačla, ale za chvíli jdu do toho, už fakt musím...

sussanah
7. lis 2011

@rebelie 1.faze - nakouknout do diskuze, 2.faze - zacit cvicit 😀 tak sup sup do druhe faze 😉 Vsak mas jeste mesic, jeste v pohode stihas 🙂

danielita7
7. lis 2011

...tak holky já se k Vám pridávám dneska jsem začala poprvé s Epinem a musím říct že jsem měla zvláštní pocit, no doufám že se to časem zlepší...Chtěla jsem se zeptat, balonek zavádíte celý nebo jenom jakoby tu polovinu?

wieruss
7. lis 2011

@danielita7 najskor cely, potom nafukujem, ked citim tlak, necham cca 2/3 zvnutri (inak by okamzite vybehol von) a dycham a cakam ... 2-3 minutky , potom necham volno vyjst von .. a takto opakujem 3-4 krat 😉

danielita7
7. lis 2011

@wieruss tak to jsem si myslela 😀 děkuji moc 😀 zítra budu pokračovat

wieruss
7. lis 2011

@danielita7 drzim palce, nech sa dari 🙂 kolko sa Ti zadarilo na prvy krat ?

ribana2
8. lis 2011

@wieruss aspoň že priatel nie je doma tak mám klud na cvičenie 😀

bleee
8. lis 2011

ahoj dievcata, tak som sa zas o kusok posunula, na neuveritelnych 8 cm! 😀 Idem dnes do nemocnice na CTG a ultrazvuk, tak som zvedava, co sa dozviem. Podla mojich pocitov sa ma maly fajn, dufam, ze ma zas niecim nevystrasia. Uz sa nedam! 🙂

sussanah
8. lis 2011

@bleee super 😵

danielita7
8. lis 2011

@wieruss děkuji moc, dneska to už šlo o malinko líp 😀 dostala jsem se na 21 tak jsem ráda že jsem se posunula. Včera jsem cvičila poprvé a dala jsem cca 18

wieruss
8. lis 2011

@bleee supeeer, vidis to, blizi sa termin a uz sa pomalicky posuvas 🙂 tesim sa s tebou velmi 😉 a presne tak, nedaj sa vystrasit, porod je hlavne v nasej hlave o vnimani

@danielita7 tedaaa , ako sikovne ti to ide 😨 normalne kukam , nech to ide tak dalej, ja som dnes este necvicila, potom napisem, ze ako sa zadarilo 🙂

ribana2
8. lis 2011

@wieruss tebe sa ako darí? ja som dnes zasa skúšala a tých 6 cm sa dá 😀 sa teším

wieruss
8. lis 2011

@ribana2 ja som dnes nakoniec na 8 a kusok - teda 26 cm 🙂 mozno by to islo aj viac, ale nechcelo sa mi to silit, ved aj zajtra je den 😀 ale desne ma tlaci brusko dnes... som taka nejak rozladena z toho

ojika
9. lis 2011

Ahoj holky, nechystáte se některá prodávat Epi-no za pokud možno rozumnou cenu? Díky

bleee
9. lis 2011

@petja @wieruss @sussanah @crawler a ostatne kocky:
Vcera sa definitivne potvrdilo, ze idem rodit sekciou. Takze v piatok uz nebudem kinderko, budeme dvojka 🙂
Vcera mi bolo z toho dost doplacu, ale dnes som s tym uz zmierena. Upokojujem samu seba tym, ze stale lepsie ako kliestovy alebo vakuovy porod, ktory by bol v mojom pripade velmi pravdepodobny... Uz to teda neriesim, som zmierena s osudom a tesim sa na drobceka 🙂

sussanah
9. lis 2011

@bleee je to skoda, ale pokud jsou k tomu lekarske indikace, tak je to asi ta nejlepsi cesta. Hlavne, ze jsi s tim v pohode ty, byla by skoda se trapit kvuli necemu, co stejne nezmenis. Tak si uzivej posledni hodiny bez mimca a hodne stesti v patek 🙂

ribana2
9. lis 2011

@wieruss no pekne ti to ide 😀 ja sa zatial nikam neponáhlam, stále si vravím, že ešte je času tak idem na to pomalšie ...s tým bruchom...snáď je dnes už lepšie...alebo že by to už pomaly začínalo 😉

rebelie
9. lis 2011

@bleee Budeme Ti v pátek držet palce. Smutná z toho nebuď, to nemá smysl. Hlavně že budeš mít zdravé mimčo 🙂.

ivca_doubek
9. lis 2011

@bleee V pátek? Tak to budeš mít super datum!!! 😎 😎 😎

wieruss
9. lis 2011

@bleee drzim palceky nech vsetko dopadne dobre, hlavne zdravicko tebe i drobcekovi 😉

wieruss
9. lis 2011

@ribana2 ja sa tiez nikam neponahlam, ked nemam naladu tak proste necvicim a nesilim to... 🙂 a nie nie, myslim, ze je to este ok, mudrejsi budeme po sobotnajsej poradni 🙂

ribana2
10. lis 2011

@wieruss daj potom vedieť ako si dopadla na poradni 🙂

wieruss
10. lis 2011

Ahojte, tak dnes 8,5 ale vidim to tak, ze na tomto cisle sa zaseknem asi na par dni ... lebo jednak nevladzem nafukovat ten balonik a jednak to uz zacina byt naozaj neprijemne (doteraz to sice bolo tiez, ale neviem mam taky pocit, ze chvilku budeme udrziavat cislo 😀 ale tak neva, vsak este casu dost 🙂

ribana2
11. lis 2011

@wieruss aj tak si pekne dala zatial.....inak mna z toho tiež bolia ruky a keď si zmyslím, že ty máš ešte s nimi problémy 😒 je pravda že je stále času 😀

quappa77
11. lis 2011

Ahojte, prave idem zacat s Epinom,len by som sa chcela spytat ako casto cvicite? Kazdy den? Dakujem

petja
autor
11. lis 2011

@quappa77 Ahojk,ymá se cvičit 1-2x denně,já vždy cvičila 1x denně a teď s dvěma čertama budu ráda,když to dám 😀

quappa77
11. lis 2011

@petja Vdaka za odpoved. A pomohlo ti to pri porode?

petja
autor
11. lis 2011

@quappa77 Jsem zakladatelka a pomohlo už dvakrát,jedno dítko 3510gr a druhé 4020,hlavička 37 a 38

wieruss
11. lis 2011

@quappa77 snazim sa kazdy den, ale stane sa, ze proste nevyda, tak si z toho hlavu nerobim a cvicim na dalsi den 😉
@ribana2 no ved toto, a najsrandovnejsie je na tom to, ze lavu ruku mam ocividne na stisk silnejsiu, lebo tou este ako tak pumpovat viem 😀 som zvedava kolko dam dnes, ako to ide tebe ? 🙂 inak masirujes aj hradzu olejickom ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru