EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

romca13
15. kvě 2012

@terezka312 ty gely mají téměř všude,,,,, ale s těma kondomama je to horší,, nakonec mi byly doporučeny kondomy s Rossmannu,,, přímo jejich značka,,, nevím ale přesně jestli jsou úplně nelubrikovan nebo s lubrikantem na vodní bázi,ale myslím, že úplně nelubrikovaný,,, není na nic uvedeno, že by lubrikovaný byly a je tam uvedeno, že jsou pouze vlhčenýa že nesmí přijít do styku s ničím nabázi oleje,,,,, a jsou levný oproti ostatním, co jsem viděla,,, mám jich v té krabičce 24 a tálo to 99,-, což je super

terezka312
15. kvě 2012

@romca13 Tak to je super, tak to je možná vezmu taky. A gel teda není problém sehnat jo? A když se používá kondom, tak pak už se nepoužívá dezinfekce, nebo ta taky?

romca13
15. kvě 2012

@terezka312 no já přesně nevím,, jsem taky nováček, epino mám teprve na poště 🙂 no k desinfekci mám koupené ty polštářky desinfekční z lékárny, takže to určo vyčistím, než to začnu používat,,, a pak asi jen omyju teplou vodu a nasadím kondom,,, myslím, že většina gelů od Primerosu je na vodní bázi,, je to tam přímo napsané,, já jsem si koupila s tea tree olejovým aroma,,,

terezka312
15. kvě 2012

@romca13 Tak super, moc děkuju za rady, koupím teda i ty kondomy, když jsou tak levný, tak je to přeci jen ještě víc hygienické. Snad neprasknou 😀

romca13
15. kvě 2012

@terezka312 hihi, to mě taky napadlo 🙂

zz134
15. kvě 2012

@vivianaba a kde si prosim ta rodila?

vivianaba
15. kvě 2012

@zz134 v BA Ruzinove, mala som zazmluvneneho lekara, MUDr. Krizko mladsi. Tu sa kam chystas?

misula.g
16. kvě 2012

Holky, rodila jste některá po epi-nu na Vinohradech? Chci se opravdu vyhnout preventivnímu nástřihu, snad budou mít pochopení

zz134
16. kvě 2012

@vivianaba ja idem na Antolsku a nezmluvnim si lekara. tak uvidime ako to dame 🙂

vivianaba
16. kvě 2012

@zz134 drzim palce, skus prehodit par slov s lekarom pred samotnym porodom. A potom daj vediet ako to slo. Treba si verit ale aj ten lekar je dolezity, moze podporit a moze aj prekazit nase plany.

@misula.g aj tebe silno drzim palce! A vlastne vsetkym skoro-maminkam!

misula.g
16. kvě 2012

@zz134b @vivianaba Já právě taky netuším, který z těch mnoha doktorů mne zrovna bude rodit. A v minulé poradně zrovna nebyl příjemný :-/

vivianaba
16. kvě 2012

@misula.g A nemozes si zazmluvnit konkretneho lekara ktory sa ti pozdava? Netusim ako to funguje u vas v Cechach, u nas takato moznost je oficialne, co je lepsie ako davat uplatky. Ale kludne moze byt ze natrafis na prijemneho aj ked nemas nikoho zazmluvneneho a aspon usetris. V kazdom pripade - pozitivne mysli, ver si, komunikuj a pytaj sa, a urcite to dobre dopadne! 😉

magdal1
16. kvě 2012

ak by ste mali zaujem, beseda v Ziline 26.5.2012 s porodnou asistentkou

info tu :
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/5-Podujatia

romca13
16. kvě 2012

ahojky holky,,, tak mi dnes dorazilo E-pino,, se cvičení chci ještě týden počkat,ale zvědavost mi nedala a zkusila jsem to 1x do sebe narvat 🙂 když to bylo uvnitř tak ok,ale jak jsem to měla vytlačit, tak to docela zaštípalo, zařezalo, zabolelo,,,, a to jsem měla jen 18,5 cm obvod,,,, na kolika cm jste začínaly???

magnetism
16. kvě 2012

@vivianaba Ahoj. 🙂 Čítam, že si rodila u Križka mladšieho a že pôrod dopadol super a bez nástrihu. 🙂 Veľmi ma to potešilo, lebo v júli mám termín a budem rodiť u neho a tiež sa chystám cvičiť s EPInom. Takže sa nemusím báť, že ma preventívne nastrihne?

vivianaba
16. kvě 2012

@magnetism ahoj, posielam ti sukromnu spravu nech tu nezahltime diskusiu o epine 🙂

katka_brno
16. kvě 2012

@misula.g snad?no řekni že nástřih nechceš a hotovo, musí se tím řídit 😉

adlani
16. kvě 2012

ahojte, tak sa hlasim so spravami po porode... nacvicenych som mala len asi 27cm, pretoze potom som pri kazdom pokuse o zvysenie nasla trosku krvi. K porodu som sla relativne v pohode, s tym ze zhruba viem do coho idem 🙂
Bohuzial nastrih sa musel urobit, lebo mala bola v zlej polohe, ja som mala velmi kratke kontrakcie a klesali ozvy...vsetko islo tak rychlo, ze som nestihla ten nastrih ani vnimat. Kazdopadne neviem, ci to bolo epinom, ale hned po porode som mohla ist bez problemov cikat a na druhy den aj "na velku". Takisto som mohla hned chodit a celkom aj sediet. Vsetci sa divili, ze som akoby som ani nerodila 🙂 Doktorka hovorila, ze je to aj dobrymi svalmi panvoveho dna...takze asi epino predsa len pomohlo.
Inak, budem epino predavat, ak by mal niekto zaujem 🙂

catry
16. kvě 2012

Ahoj, kdyby měl někdo zájem prodávám epi-no, tak kdyžtak pište do IP. Žel, pro mě bylo cvičení k ničemu, protože malá šla s ručičkou u hlavičky, ale jinak bychom to daly bez nástřihu. A jak píše adlani, hned jsem mohla chodit, sedět, zajít si na záchod, takže příště budu cvičit zase 😉

nicka44
16. kvě 2012

ja tiez predavam epino za 49 aj s postovnym keby niekto mal zaujem🙂

nicka44
16. kvě 2012

@romca13 vacsina zacina na 5 cize obvod 15 , 16🙂 ako ty

barry13
18. kvě 2012

Ahojky holky...
Cvicím každý den..první den jsem dala 5 (16cm)
A od té doby se mi to nechce hnout..mám stále stejne..
Měla jste to taky některá?Až si říkám,jestli to dělám dobře..

lajcikova
19. kvě 2012

ahojik tak jdu povyprávět svoje zkušenosti
měla sem nacvičeno 30,5cm ale poslednich deset dni sem necvičila a před tím max 7cvičeni
porod mi trval 3hod.a 20minut,od podáni pulky tabletky
nástřih nemám,jen tam byl oděeek takže jeden steh 🙂
malá vážila 3700g a měřila 52cm
první co sem se ptala jestli střihali,říkali že nemusely,je fakt že sem tu hlavičku vytlačila až asi na po páte 😒 konec si už skoro nepamatuju,jak jiaá dimenze...ale já rodila v prostějově a tady je priorita nestříhat když nemusíme..
a to je ta moje láááska

andelka
20. kvě 2012

@lajcikova no paráda 😵 malá je kus baby, ty jeden steh...dobrý výsledek 😵

janinous
20. kvě 2012

Ahojte holky!!!! Mám na vás dotázek.. Pustila jsem se do čtení začátku diskuze, ale už teď je mi jasné, že těch víc než 400 stránek prostě nedám ☹ Takže: přemýšlím, že si epi-no pořídím. Absolutně netuším, jestli to má smysl nebo ne, věřím že ano a že když nic jiného, pomůže mi to třeba alespoň psychicky. Jen nevím, jakou variantu epi-na objednat - jestli ten s tím "budíkem" nebo bez?? K čemu to tam je? Který jste používaly vy??? A vytlačily jste ten nafouklý balonek všechny?? Aby mě to spíš neznervóznilo, když se nepodaří ☹ Možná se ptám jak blbec, ale zatím opravdu nemám moc info a celkem by mi informace pomohly 😉 Takže mooooooc prosím o nějakou zkušenost a jesti do toho teda opravdu jít nebo ne a pokud ano, tak do které té varianty 🙂 Moooooc děkuji, Jana.

andelka
20. kvě 2012

@janinous já měla v obou případech obyč, bez "budíku"
před prvním porodem jsem vytlačila tak 26-27cm, víc jsem nezvládla, necvičila jsem každý den, škoda. Příště jsem byla poctivější a skončila jsem na 30,5 a stačilo 🙂

janinous
20. kvě 2012

@andelka Děkuji za reakci 🙂 A jak jsi ten obvod měřila??

lajcikova
20. kvě 2012

@janinous já měla nacvičeno 30,5 cm a necvičila poctivě,mala měla obvod hlavy 34,5cm...já doporučuju mě to pomohlo hlavně psychicky

janinous
20. kvě 2012

@lajcikova No to si právě říkám, když nic, tak aspoň psychicky by to mohlo mohlo pomoct 🙂 A měla jsi tu levnější variantu nebo tu dražší??? Nevím, jestli má smysl dávat do toho ještě o tolik víc.. Takže jsi byla úplně bez poranění při porodu?

andelka
20. kvě 2012

@janinous poprvé jen podle přiloženého měřítka, a podruhé krejčovským metrem, to bylo mnohem přesnější.
Psychická podpora je to obrovská..zažila jsem to hlavně u druhého porodu, kdy jsem věděla že to dám, naprosto jistě a vůbec jsem se nebála, takže jsem tlačila pořádně a efektivně a proběhlo to na jedničku. Poprvé jsem tlačila blbě, malý byl dlouho v porodních cestách, takže si myslím že nástřih byl na urychlení, i mi zatlačili na břicho, aby se nevracel a byl rychle venku. Ale nástřih mám malý a hojil se bezvadně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru