EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

svanhild
23. kvě 2012

@hany1979
@romca13 taky jsem překvapená, jak to skvěle jde🙂 a doufám, že nebudu muset při porodu ležet 😠

tyrisa
23. kvě 2012

@romca13 Fakt? tak děkuji....

romca13
23. kvě 2012

@svanhild já myslím, že si můžeš polohou porodu zvolit sama,,, třeba opřená o balon, na různých porodních vacích a podobně,,,,

tyrisa
24. kvě 2012

Dnes druhé cvičení....teda musím říct,že v kleče to jde fakt líp dala jsem 22cm.

keira
24. kvě 2012

baby, aky je presny postup cvicenia s tym EPI?normalne si ho zavediem, potom tou pumpickou nafukam, kolko vladzem , vydrzim ale desat minut a potom vytlacim (a to ako? 😀 )
dakujem

lajcikova
24. kvě 2012

@keira asi tak nějak,,já zavedla nechala cca 5minut a vytlačila jako by se ti chtělo na velkou,tak se tlačí i u porodu

keira
24. kvě 2012

@lajcikova a ako ta to bolelo

keira
24. kvě 2012

a komu sa tsalo,z e ko vytlacal balonik, vyprskla mu voda i krv?

romca13
24. kvě 2012

@keira tak krev mi ještě nevyprskla, ale jeden den, ten první, co jsem dala 21,5 cm, tak jsem měla pocit, jako bych se trochu natrhla,, měla jsem pak malinko krve na papíru,ale že by to ze mě vyprsklo, tak to neee

keira
24. kvě 2012

@romca13 tak som daco dokafrala 😢 .. som moc zatlacila, balonik vyletel a s nim i krv, normalne som krvacala, a vsimla som si, ze mam ranku vnutri ☹ , mna asi porazi

romca13
24. kvě 2012

@keira já si ten balonek přidržuju, aby nevyletěl moc rychle, já bych neměla problém ho vytlačit,, ale přes tu hráz mě to dost bolí,, takže já si ten nafouklý balonek jakoby tahám ven za tu hadičku a když už cítím, že vyklouzne, tak ho přidržuju,aby vyletěl trochu pomaleji,, no stejně vystřelí jak střela, ale není to tak hrozné jako když jsem ho nedržela,,,, a dnes jsem dala 24,5 cm,,, musím na to fakt pomalu,ale už věřím, že aspoń těch 28 dám, když už ne 32 🙂

keira
24. kvě 2012

@romca13 fakt tomu nerozumiem, co sa to mne stalo 😢

romca13
24. kvě 2012

@keira zkus si dát den pauzu, a pak začni pomalu,,, já dnes taky jen nafoukla co to šlo, teda aby to moc nebolelo,, pak vyfoukla, pak znovu nafoukla, a to už šlo lehčeji, a pak zase vyfoukla a pak znovu nafoukla a teprve potom vytlačila,,, asi se to tak nemá, ale myslím, že je jedno jak v podstatě cvičíš,, prostě podle pocitu,, já jsem chtěla bay si to zvyklo na tu šířku, proto jsem to hned nevytlačovala, ale vyfoukla a znovu nafoukla,, a vytlačila až nakonec,,,, protože jak to jednou vytlačím, tak bych to už do sebe asi nedostala,,, - za jedno je to takovej šok pro mě vždycky, že nemám odvahu a za další mě to pak malinko štípe, tak to nechci moc dráždit a přehánět,,,

ivanafarkova
24. kvě 2012

@romca13 Dělám to stejně, taky přidržuji když vytláčím ven ... Podle mě zvládneš i těch 32 v pohodě, jde ti to rychle 🙂 Já včera 24 cm, tak uvidíme co dnes 🙂 Ale musím uznat, že to bylo fakt už brutální ten tlak!
@keira A nenafoukla jsi ho moc? Já to dělám tak, že balonek zavedu a nafouknu do té velikosti aby mi nevadil, jakmile začne tlak, tak počkám, nechám hráz ať si zvykne, párkrát "scvaknu" svaly jako bych chtěla zadržet čůrání a zase přifouknu, pak zase nechám zvyknout ... atd. až do fáze kdy je tlak veliký, ale na druhou stranu to není nějaká velká bolest. Snažím se ho nechat zavedený delší dobu aby se hráz přizpůsobila, třeba pět minut. A pak vytlačím a u vytlačení ho přidržuji ať nevyjede tak rychle ...

betina1984
24. kvě 2012

@keira netreba spekulovat ja porodila dve deti behom 6 minut bez nastrihu a neboli male. Ide to aj bez takychto hluposti. Akurat si ublizis. A aj tak kopec bab, ktore toto pouzivali, potom nastrihovali, cest vynimkam...

kokoska1408
24. kvě 2012

@ivanafarkova ty taky epinujes? ja ho mam taky doma, ale mam strach jak na to.

romca13
24. kvě 2012

@ivanafarkova no nevím, nevím, jak to půjde dál,ale mám ještě čas, tak chci raději pomalu aby si to postupně zvykalo než nějaký šoky,,,,

keira
24. kvě 2012

@ivanafarkova no nafukla som ho asi vela :( a mala som ho tam 10 min 😢

keira
24. kvě 2012

@betina1984 nuz ale toto mi nepomohlo, myslim tento koment 😢

ivanafarkova
24. kvě 2012

@betina1984 Tento komentář nepomůže nikomu. Každý na to má svůj názor a já bych to jako hloupost neoznačovala jen proto, že zrovna Ty jsi měla porod rychlý a bez nástřihu. Spoustě holek to pomůže minimálně psychicky! Je třeba cvičit opatrně, ale já tomu prostě věřím a i kdyby porod nakonec dopadl nástřihem nebo císařem, budu ráda, že jsem udělala všechno pro to, aby to šlo dobře, aspoň budu mít pocit, že jsem připravená. Každým dnem kdy cvičím a postupuji mám z porodu menší strach!

ivanafarkova
24. kvě 2012

@keira Zkus zpomalit, nafukuj postupně, nechej hráz dýl ať si zvyká, nepřepínej. Ale teď si dej pár dní pauzu ať se ti ta ranka zahojí ;)

ivanafarkova
24. kvě 2012

@kokoska1408 Jo, mě se ta myšlenka toho moc líbila ... i kdyby co bylo, mě to hodně pomáhá psychicky 🙂

betina1984
24. kvě 2012

@keira mne neslo o to, aby ti to pomohlo. Ja len vyjadrila svoj nazor, ze by som to nikdy nerobila. Ani nevies ako si mozes nechtiac ublizit. Hlavicka babatka moze byt nebezpecne nizko. A robit nieco proti prirode, no neviem. Je to na tebe.
@ivanafarkova nemala som najlahsi porod, rodit dvojku neni najlahsie. Mas to dva porody behom par minut. A ci to pomoze psychicky, to neviem, len potom mozu byt sklamane, ked aj napriek usiliu to skonci nastrihom a sitim

keira
24. kvě 2012

@betina1984 lenz eja teraz neriesim, ci epi ano al. nie .. ale nieco uplne ine .. ano a hlavicku mam velmi nizko

keira
24. kvě 2012

@ivanafarkova no ja som sprudka zacala a mam pocit, ze to bolo aj naposledy, bojim sa jak slak

romca13
24. kvě 2012

@keira tak si pár dní dej pauzu a pak začni na 5 cm,, a běž na to pomalu,, nespěchej,,, nic neurychlíš,,,,,

keira
24. kvě 2012

@romca13 pauzovat budem urcite .. tak sa ale bojim, kedze nikto tu nema takuto skusenost ako ja? ze co si to vlastne poranila , co sa stalo .. som to proste vobec necakala, lebo nikde som necitala takluto skusenost 😖
no budem musiet asi k doktorovi a ked povie, ze dieta von, sekcia, tak ma porazi

svoba
24. kvě 2012

chci se zeptat. kdy začít s epi-no? a má se to nějak kombinovat s masážemi hráze?

romca13
24. kvě 2012

@keira ale neboj se,,, kdy máš jít k doktorovi? Pokud ti řekne, že je vše ok, ženemáš žádné zranění, tak klidně můžeš civičit znovu,ale jak říkám, určo pomaleji,,,,
@svoba no na návodu je uvedeno 3 týdny před terménem, ale většina z nás to nějak nevydržela a začla dřív,,,

keira
24. kvě 2012

@romca13 si moc zlata ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru