EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

romca13
6. čer 2012

@ivanafarkova no vidíš, gratuluju,,, 🙂a i kdyby se to už neposunulo, tak pořád už je to krásný číslo, ne??

tyrisa
6. čer 2012

Tak můžu v klidečku cvičit,dnes jsem byla ujištěna,že císař není nutný a vše směřuje k fyziologickému porodu....termín cca za 14dní,takže času dost.

romca13
6. čer 2012

@tyrisa teda to jsou super zprávičky 🙂 já mám TP taky za dva týdny, ale teď přeléčuju mykozu, tak necvičím, v pondělí jsem dala 29,5 cm, a zkusím to zítra a pak asi v sobotu,, neděli nechám klid, když jdu v pondělí k mudrovi a pak se uvidí 🙂

tyrisa
6. čer 2012

@romca13 Děkuji,jsem se tak vnitřně uklidnila,že nemusím honit ten porod.Já měla taky mykozu,ale tesně před začátkem cvičení.....Já zjistila,že mi to jde lépe,když necvičím každý den a třeba jen obden,že ta tkáň není taková podrážděná,namožená a neštípe to tak...dělám větší pokroky.....ale zase ještě masíruju olejem a ted už piju 0,5l maliníku každý den+lněné semínko.....Příjde mi,že cvičení každý den je zbytečné,pokud máš čas,já se pak cítila dole fakt podrážděná a nateklá.....

ivanafarkova
6. čer 2012

@romca13 No určitě, to už je jen kousíček, ale pokud to půjde tak tím líp .. pak už jen udržovat 🙂 Já cvičím každý den protože mi to nedá, spíš kvůli tomu, že nejsem na konci. Raději nacvičit dřív těch 31 a pak už jen v klidu udržovat a zvykat si ... Tak jako tak ta psychika je prostě zase trošku jinde s každým milimetrem navíc 🙂

hany1979
6. čer 2012

@ivanafarkova No tak super! To je paráda. Já včera taky 29, ale myslela jsem, že meta je 30 😒 Navíc, zrovna doma rozcházím posly, tak snad se mi to povede. Ještě bych tak týden počkala...... 🙂

hany1979
6. čer 2012

@tyrisa Já mám právě taky dilema, zda cvičit každý den, taky jsem dole trochu "bolavá", ale zatím mi to ještě nedalo, jsem hrozná 🙂 vždycky si řeknu, tak dnes si dám pauzu a pak, no, radši si zacvičím, co kdyby náhodou....... 😀

zlatelevizeedna
6. čer 2012

Ahoj, taky se hlásím do klubu. Včera jsem cvičila poprvé a "nafoukala" jsem na 5 - 6 cm, což je tak asi (doufám) normální. Začala jsem trénovat o trochu dřív, než je doporučováno hlavně proto, že mi můj doktor řekl, že to vidí na brzký porod a když už jsem do epina investovala, tak bych ho ráda použila aspoň několikrát 😀. Ale tak třeba budu nakonec přenášet 🙂.

mochenkaa
6. čer 2012

@hany1979 to tě obdivuju. Já cvičím obden a to se k tomu ještě ukecávám jak se mi nechce 😀
Ale každopádně nevím jestli je lepší každý den nebo obden.

eicul82
6. čer 2012

Ahoj,taky jsem dnes začala 🙂 doufám, že to dělám dobře 😉 Dnešní max těch cca 6 cm, obvod 23-24cm, je to tak normálka? 😅

mkoblizek
6. čer 2012

Ahoj, mám k prodeji nepoužité epi-no delphine (předčasný porod), zakoupené únor 2012, originál faktura, k epi-nu přikládám zdarma balení 20 ks nelubrikovaných kondomů a 10 ks desinfekčních ubrousků. Pokud máte zájem, napište do IP.

romca13
6. čer 2012

@eicul82 ty jsi dala na první cvičení 24 cm???? tak to klobouk dolů teda,,,,

@mochenkaa taky jsem cvičila každý den, než jsem začala brát léky na tu mykozu,, a dokonce ještě i v pondělí mi to nedalo, i když jsem už začla léčit mykozu a musela si zacvičit a každej den mě teď štve, že nemůžu 🙂))))

tyrisa
6. čer 2012

Dnes 29cm...zítra zase pauza......

eicul82
6. čer 2012

@romca13
Fakt? No měřila jsem to, když jsem to vytáhla, jako obvod v tom nejširším místě krejčovským metrem.... Tak snad tady nemystifukuji.... 😅 Tak doufám, že to tak dobře půjde dál 🙂

mochenkaa
6. čer 2012

@eicul82 jseš dobrá. Já dala napoprvé 16cm

zlatelevizeedna
6. čer 2012

@eicul82 No když píšeš průměr 6 cm, tak to nemůže mít obvod 23 - 24 cm, ne? Podle přiložené tabulky i matematického vzorečku mi to vychází na na cca 18 - 19 cm. Ale jestli jsi dala 24, tak jenom blednu závistí, to budu trénovat tak dva týdny 🙂.

romca13
6. čer 2012

@eicul82
@zlatelevizeedna
@mochenkaa já napoprvé dala taky nějakýc 16-17 cm obvod a to i tak jsem se natrhla a myslela, že už to do sebe nikdy nestrčím,,,,,,

mochenkaa
6. čer 2012

@romca13 tak já těch 16 dala bez natrhnutí. Naštěstí stále to jde tak nějak snadno. Nejhorší je udržet ten balonek uvnitř, ten tlak mi je dost nepříjemný, ale ne tlak na hráz, ale vevnitř 😕

eicul82
6. čer 2012

No já tu tabulku moc nepochopila, jak se to tim měří, ale vím, že všichni měříte metrem, tak jsem to změřila v tom nejširším místě..... tak nevím 🙂 Bylo to 10 nafouknutí, zítra se na to měření budu soustředit víc 🙂 A z té tabulky to měříte jak teda?????

romca13
6. čer 2012

@eicul82 přiložíš to k té tabulce ,, tam ti to ukazuje průměr a pod tím máš dole, kolik je to při jakém průměru obvod,,,ale moc ta tabulka nesouhlasí, proto to měřím krejšovským metrem

ivanafarkova
6. čer 2012

@eicul82 Já dala napoprvé obvod 16 cm a to s odřenýma ušima a vyvalenýma očima 😀 Takže jestli jsi dala těch 24 cm tak to klobouk dolů teda. Ale já byla vždycky celkově úzká, měla jsem problém i u sexu. Jinak taky měřím krejčovským metrem, ta jejich šablona je taková divná, pokaždé mi to ukazovalo jinak, záleží jak se na to člověk dívá 😀

romca13
6. čer 2012

@ivanafarkova koukám, že jsme na tom byly úplně stejně 🙂))

zlatelevizeedna
6. čer 2012

@ivanafarkova @romca13 Tak dneska jsem změřila obvod šňůrkou a tu jsem pak změřila pravítkem (aneb Jak si poradit, když doma nemám ani blbý krejčovský metr) a vyšlo mi 21 cm. Ale to jsem jako už docela poulila oči 😀. Nicméně jsem se nenatrhla, na to si dávám pozor. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak dlouho nafouknuté epino necháváte uvnitř, v návodu píšou 1 - 10 minut, což je docela velký rozptyl. Já jsem to nechala tak 6 minut, trošku jsem s tím kroutila a zkoušela jsem, ve které poloze mě to bude nejmíň táhnout - ale chytila mě hrozná křeč do nohy, tak jsem musela skončit.

romca13
6. čer 2012

@zlatelevizeedna no jak kdy,, někdy se snažím vydržet 5 minut,jinkdy to nejde takdlouho,, podle pocitu,, když cítím že to bolí, tak to tak dlouho nenechávám,,,,

eicul82
6. čer 2012

Tak jsem to šla ještě jednou přeměřit,těch 10 nafouknutí a bylo to těch 23cm,tak uvidim dál 🙂 no nebo neumím měřit 😀

ivanafarkova
6. čer 2012

@romca13 No celkově se mi zdá, že toho máme dost stejného 🙂 😀

mochenkaa
6. čer 2012

Ach jo, dneska jsem se pozpátečnila. Předevčírem jsem dala 26,5 a dnes 26,0 a to ještě tak tak. Nechápu proč, ale nemohla jsem to udržet uvnitř. Bylo to hrozně nepříjemné na čípek a jak jsem tomu uhýbala tak to vždy vyskočilo ven 😠

hany1979
6. čer 2012

Ahoj holky, já dneska necvičím, zkoušela jsem se holit - hrozná procedura 😀 a trochu jsem se šmrncla, celý den jsem rozcházela poslíčky a ještě jsem dole nějak nateklá. Včera jsem dala těch 29 cm, tak dnes vynechávám s celkem "dobrým" pocitem. No, a s tím držením vevnitř, daří se mi to tam chvíli držet až poslední dobou, ze začátku jsem nafoukla a muselo to ven 🙂

romca13
7. čer 2012

@mochenkaa taky se mi to někdy stalo, že jsem dala o něco míň než den předtím,,,,a taky se mi někdy stává, že to nemůžu nafouknout třeba ani na 20, tak musím zase hezky od začátku na 16 - vyfouknout, pak na 20 vyfouknout,,,a tad až se dostanu na to co den předtím,,, když se mi to tak stalo poprvé ,tak jsem byla úplně zoufalaá až se mi chtělo brečet, že to ořdá vyjíždí, bolí a nejde to,ale jak se mi to stalo po několikáté, tak jsem se uklidnila a kouším, zkouším, zkouším a teď už se vždycky dostanu minimálně na to, co den předtím,,,,, chce to fakt klid, uvolnit se, myslet pozitivně a zkoušet měnit polohu, i blbý to, že trochu posuneš nohu, nebo se maličko podsekneš nebo naopak narovnáš udělá hrozně moc,,,,
@hany1979 jooo, tak o holení mi vykládej,, hihi,, fakt prča,, do teď jsem to dělala poslepu, ale dnes se chystám do vany se zrcátkem, tak jsem zvědavá,,,,,,,,

romca13
7. čer 2012

no jinak jsem si teda dnes ještě koupila pupalkový olej,, ale v kapslích, neměly takukýt, tak budu ještě baštit jednu kapsli denně, ,,,,,, sakra, a jestli budu rodit 2 dny, tak mě klepne,,,, víc už pro to udělat nemůžu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru