EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petah82
26. kvě 2011

@anicka1981 hmmm, sila co si zazila, neboj, maly je urcite ok a chod inam ked mas moznost. podmienky v sr su fakt niekde ako v stredoveku... kam tie nase zdravotne odvody idu asi nikto netusi... ☹
prajem ti pohodovy porod podla tvojich predstav a zdrave mimko v naruci 😉

tanuki
26. kvě 2011

@anicka1981 s tím vyšetřením to hezké není, mluvní by mohli být víc..tlak, moč nekontrolovali? ale jinak bych nic moc víc nečekala - u nás se běžně ultrazvuky už pak nedělají, až při přenášení, nebo když se jim něco nezdá. Rozměry jsou stejnak už dosti neobjektivní, placentu hodnotí tím CTG. A když pokaždé nevyšetřují vaginálně, to je spíš výhoda, proč taky - stejnak to nic neřekne, i otevřená na 3může vydržet ještě týdny 😅

tehulka2011
26. kvě 2011

@lucie_84 dakujem a tiez Ti blahozelam 🙂

makalka165
26. kvě 2011

@anicka1981 ahoj a to si bola v starej či novej pôrodnici?

danavan
26. kvě 2011

@anicka1981 Tak to spis zkusim tu vodu..... Ten kondom je totiz uplne suchy, vubec neklouze :( Kazdopadne moc diky za radu, napisu vysledky 🙂

anicka1981
26. kvě 2011

@makalka165 na starej, des, odkedy tam pred 30 rokmi rodila moja mamka sa tam asi nic nove nekupilo,,,, cakali sme na poschodi, pred porodnym oddelenim,,,, ako otras, budem volat donovej, ci by som nemohla na poradne chodit tam, na novej maju aspon sono,,, 😒

anicka1981
26. kvě 2011

@petah82 tak ako dobre, je to uzatvorene odelenie, ale aj tak sme sa tam dostali,,, a zase, ked ju chcel vysetrit, tak ju zavolam na vysetrovnu, a nie na chodbe,,, pojdem do inej, do tejto sa uz nevratim,,,, na 100%, ak otras..

makalka165
26. kvě 2011

@anicka1981 no to som bola aj ja raz v starej na CTG hore v pôrodnici lebo dole im nefungoval prístroj a videla som ako tam vedľa mňa rodiacej mamičke dávali klystýr 😕 ale rodila som v novej a tam je to na lepšej úrovni 😉

seva
26. kvě 2011

@samila ano. na cas sme tu boli cela rodina, no coskoro sa vraciame domov.
ty uz to mas tiez za chvilku, ako pozeram, tak drzim palce, a prajem pohodovy porod!

anicka1981
26. kvě 2011

@makalka165 no vyborne, to je to po com tuzi kazda buduca mamicka, 🙂, ja klystir nechcem, ja som precistena az az, od lanovych semienok, 🙂 😀 , nemyslim si zeby klystir neako zasadne ovplyvnil priebeh porodu, alebo, zeby ho neako ulahcil, a ja mam problem so zlatou zilkou, takze uz len koli nej ziadny klystir nechcem 😝 , a nech sa postavia aj na hlavu. 😀 a s tou porodnicou,,, no este nieco vymyslim,,,, tak aby bolo dobre 🙂

makalka165
26. kvě 2011

@anicka1981 no práve 🙂 odvtedy až do pôrodu som myslela len na to ako to budú robiť mne 😝 neviem či mi to uľahčilo pôrod ale určite to prospelo po pôrode lebo 3 dni som nemusela na veľkú a kočka čo bola somnou na izbe nedostala klystýr a mala už na druhý deň po pôrode problém lebo potrebovala na veľkú a veľmi ju to bolelo 😒 ale ak si prečistená tak by si s tým nemala mať problém 🙂 držím palce aby to dobre dopadlo aj s pôrodnicou aj so samotným pôrodom 😉

sussanah
26. kvě 2011

@disaster ja prave premyslela po tomto vzoru udelat statistiku i na konikovi, myslim,ze tady je holek mozna i vic, bylo by to urcite zajimavejsi, nez pruzkum, kdy jste rodily, jestli na TP nebo kdy 😉

sussanah
26. kvě 2011

@makalka165 ono to hodne zalezi i na strave 😉 Ja jedla po porou hlavne veci, ktere jdou na mekkou stolici, sla jsem az 2 dny po porodu a v pohode bez problemu. Jsem se totiz pred porodem docela procistila sama od sebe.

anicka1981
26. kvě 2011

@makalka165 jaj, dufam ze hej,,, uz by som to mala najradsej za sebou,,,,

anicka1981
26. kvě 2011

inac ked som dostala tie bolesti v pondelok, co som si myslela, ze uz je to tu, tak ma tak precistilo, ze az 🙂)) 😀

anicka1981
26. kvě 2011

@makalka165 a aj ty si cvicila s epinom?

sussanah
26. kvě 2011

Takze holky, zkusim to naposledy, jestli se to ujme. Mam zalozit otazku-pruzkum jako na slepicarne, kde by se psalo, kdo, jak dlouho na kolik cvicil s epinem a jak to dopadlo? Myslite, ze by to melo uspech?

anicka1981
26. kvě 2011

@sussanah , ja si myslim, ze hej, ako bolo by dobre vediet uspesnost epina 🙂,

makalka165
26. kvě 2011

@anicka1981 nie necvičila, ja som sa len tak zapojila do témy 😀 ale používala som masážny olej na hrádzu ale nepomohol 😒 aj maliník som pila a tiež nepomohol 😒 pôrod trval od večera do poobedia ďalšieho dňa a pošítá som bola kvalitne, keďže malá vážila 3600 gramov 🙂 ale bol to jednoznačne najkrajší zážitok v mojom živote 😉

anicka1981
27. kvě 2011

@makalka165 aha, ja tiez pijem ten cajik, a jem aj tie lanove semienka, lanove semienka zaberaju to viem 😀 , no a ten caj to neviem,,, ono na skodu nie je, aj ked urcite nieco robi, 🙂, ale asi nie kazdej rovnako, nekde na nete som citala, ze jedna bebenka si ho dala 1x a hned porodila v neakom 34 tt, takze to je asi individualne,,,,

ja som vcera pozerala porody na you tube,m celu noc sami s noznickami snivalo, ako ich tam nastrihavali,,, 😒 , Hotova nocna mora 😖 , ale niektore tie porody boli pekne, aj s nastrihom, take pekne jednoducho, ako dalo sa to pozerat, ale niektore boli strasne, pri jednom zo spanielska to vyzeralo skor ako pitvanie, jedn cas sommislela, ze ten doktor tomu decku krk zlomil, ako ho tahal von, a potom ho nechal vysiet dole hlavickou,,, no a ako tanasilu tahal placentu za pupocnik von tak to bol cisty sadizmus,,, takeho doktora by mali zavriet a zobrat mu diplom... otras,,,,

disaster
27. kvě 2011

@sussanah Já jsem pro, myslím, že takovej průzkum může být hodně zajímavej. Když jsem se rozhodovala jestli epino koupit nebo ne, hodně mi tahle diskuze a zkušenosti pomohli se rozhodnout a kdyby to všechno bylo nějak stručně na jednom místě, bylo by to skvělý 🙂 .
@anicka1981 Teda ty si odvaha, že takhle sleduješ porody. Já bych u toho zaprvé děsně brečela a za druhé bych měla právě strach z těch nočních můr.

Jinak se přidávám, taky piju maliník od nějakýho 35tt (jeden velkej hrnek denně) a do něj si dávám lžičku lněných semínek, který nakonec pokoušu a sním. No snad to bude k něčemu dobrý... Teď ale začínám mít velkej problém s otoky, hlavně na nohou ☹ . Piju na to kopřivovej čaj, trochu pomáhá, ale zázrak to není. Nevíte čím si pomoct?

sussanah
27. kvě 2011

@disaster jo na otoky akorat tak nohy nahoru a stridat pri sprchovani studenou a teplou vodu. A neboj, za chvili uz to budes mit za sebou 🙂 Jen je potreba hlidat i krevni tlak u dr, vysoky krevni tlak s otoky by mohl byt problem.

Jinak pruzkum uz je zalozen, tak doufam, ze se holky, co pouzivaly epino, napisou 🙂

terrestriss
27. kvě 2011
terrestriss
27. kvě 2011

děvčata, jen vám sem vstupuju jak jdu kolem, ale zaujalo mě to koukání na youtube na porody 🙂
doporučuju vám vyhledat si nějaký pěkný porody ne-nemocniční: zadejte si waterbirth, naturalbirth, homebirth... na to se kouká mnohem líp a i jako příprava na porod v nemocnici je to super 🙂
hodně štěstí a pěkný porod všem

dulkagabulka
27. kvě 2011

jeden z najnadhernejších, najpokojnejších porodov ,ake som kedy videla
všiminite si aka pokojna atmosfera, ako nikto neradi,ako sa ma nadychnut a ako ma tlačit, nikto nestriha
nikto sa nevala po bruchu, nikto sa s nou nerozprava rozkazovacími vetami /vyskočte si sem, dychajte, tlačte, netlačte a pod./
nadhera...takto by to malo vyzerat
inak je to hypnoporod a poznam maminy,ktore takto rodili /posledna pred cca pol rokom/

http://birthwithoutfearblog.com/2010/12/02/4-fa......

treba byt zaregistrovany na youtube,lebo je to pristupne od 18 rokov

romcovaklarka
27. kvě 2011

@disaster Ahoj, mně na oteklé nohy trochu pomáhá krém Elasti Q Relax. Není to zase zázrak, ale když si je namažu a dám si je nahoru, tak sice úplně nesplasknou, ale pocitově je mi to hodně příjemný. Jinak mi nepomáhá nic moc, poslední dobou mi nesplasknou už ani přes noc do rána 😅

anicka1981
27. kvě 2011

ahojte, tak neviem co sa so mnou robi, ale ja sa snad rozrevem pri vsetkom, asi sa mi nieco zase robi s hormonami, ako na zaciatku tehu 😀 , no minule ma pustila jedna pani sadnut v buse, no tak mi neako luto prislo, ze keby som sa nezdrzala tak sa rozplacem, rovnako tie porody, co dala @dulkagabulka ,, po mojej vcerajsej skusenosti z porodnicou to bolo naozaj pekne vydiet ako pekne sa da odrodit, bez prikazov a cakania niekde na chodbe,,, ja sa budem snazit cim viac doma vydrzat tiez,,, uvidime,,

Inac s epinom som uz na 10 cm, takze teraz uz len udrziavam, a cakam, kedy sa maly vypyta vonku,,🙂, uz sa na neho stasne tesime

si myslite, ze tie zmeny nalad maju nieco spolocne s bliziacim sa porodom, inac aj prsia a bradavky mam strasne citlive , ...

anicka1981
27. kvě 2011

@disaster 🙂 no ja som vydela par porodov doma uz ked som bola v 4 mesici,, a ten sa mi celkom pacil, ta zena tam rodila na stolicke, a potom pred dotlacenim sa dala na kolena, pricom muz ju podopieral z jednej strany a PA z druhej,,, tiez to bolo velmi pekne, az do konca, pokal neporodila aj placentu sa to dalo pozerat,,,, te porody s nastrihami sa mi nepacia, a aj v nemocnici je to dost nasilne,,,a aj to prostredie je take neprirodzene,,, a ako vravim s noznickami sa miz snivalo celu noc 🙂, ale zase na tych videach bolo vidiek ako rutinne sa nastrihy robia,,, vobec necakali, ako sa hlavicka vykluje von,,,, hned strihali a tahali hlavicku vonku nasilim, ako to urcite nechcem pri svojom porode,,,,,

mne lanove semienka chutia, 🙂 budem ich jest uz asi stale, jednak nemam problem ist na wecko a je to sranda ich jest 🙂)

makalka165
27. kvě 2011

@anicka1981 ahoj presne tak, každá máme iný organizmus 🙂 a tie pôrody som pozerala aj ja na nete a tiež ma to dosť vydesilo ale poteším ťa, lebo v skutočnosti to vôbec takto nebudeš prežívať a ani vidieť čo sa tam deje 😎 ani neviem kedy ma doktor nastrihol a už vôbec neviem kedy som porodila placentu ani som ju nevidela iba partner to videl lebo stál nadomnou 😉

anicka1981
27. kvě 2011

@makalka165 tak hej, ale nastrihavat ja sa nedam,,, ked tak nech sa uz radsej natrhnem,,,, ale nastrih nechcem ani keby traktory padali,,,,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru