EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

butterfly22
29. zář 2013

Tak baby, ja som dnes po 2 tyzdnovej pauze zacala znova..minule som sa dostala uz na 25, dnes to bolo zase len 22...tak uvidime, kolko mame este casu, ale tak aspon na tych 26 by som rada dala 🙂

lila69
29. zář 2013

Baby, priznavam sa dobrovolne, vcera som necvicila, dajako nevysiel cas... ☹ Ale dnes som sa do toho pustila. A dala som 26 cm, predvcerom to bolo 24,5, takze nejaky pokrok tam je. Mozno by som dala aj viac, ale nechcem si nejako ublizit a potom sa zabrzdit...
Tak drzim palce aj ostatnym epinackam 😉

romy31
29. zář 2013

@butterfly22 určtie to teraz pôjde už ľahšie, pred pôrodom sa to tam dole celé nejak uvoľňuje 😅 držím palce
@lila69 to si sa slušne pohla 🙂
ja som tiež včera necvičila, predvčerom som dala 24 a dnes len o niečo viac, asi 24,5cm....no keď som si balónik znovu zaviedla, tak ma to dole trochu štípalo...pozriem a tam trochu krvi ☹ takže asi som to prehnala a urobila si nejakú mini ranku na hrádzi ☹

ataner81
29. zář 2013

Tak žienky poctivé cvičenie prináša výsledky a dnes som dala 27cm. Som veľmi, veľmi rad že to takto pekne ide. Jediné čo ma straší je stále prítomná krv a dnes jej bolo o dosť viac ☹ . Cvičím teda iba ráno čo ma mrzí ☹ V utorok mám poradňu, tak sa na to popýtam. Držte palce nech je to len nejaká cievka a nič vážne aby som mohla pokračovať v cvičení

jaya
29. zář 2013

@ataner81 To ti teda pekne jde. Ja jsem na 22.5 cm. Konecne jsem se trochu pohla z mista. Nejlepsi poloha je pro me drep. Snad mam jeste dost casu to docvicit...

@renny83 Tento popis mi pomohl. Sice mi poloha na boku moc nevyhovuje, ale na to roztahovani dobry. Pak na vytlacovani spis poloha v drepu... Horsi je, ze pres ten pupek sotva dosahnu, abych si balonek pridrzovala.

Vam nektere drzi vevnitr? Mne to neustale vykluzuje...

ataner81
29. zář 2013

@jaya ďakujem, sama som veľmi prekvapená ako to ide 🙂 Akurát mi naháňa strach tá krv. V utorok mám poradňu, tak sa na to popýtam. Do vtedy moje cvičenie zaostáva-cvičím iba 1x denne. Ja sa snažím polohu nemeniť a tlačiť tak ako to bude pri pôrode. Tam drep či iné polohy nebudú možné. Inak aj mne ten balónik buď vykzne von alebo vkĺzne celý dnu 😒

butterfly22
29. zář 2013

@romy31 no uvidíme, kolko stihneme dat...ale beriem to tak, ze je to aj tak lepsie, ako nic... a aspon si viem predstavit tie tlaky a podobne 🙂
@ataner81 možno ti to tam sposobilo nejakú trhlinku a opakujúcim sa cvičením si ju asi stále obnovuješ... mozno by som pár dní počkala... nech sa ti to potom nevypomstí pri porode...
@jaya mne sa tiez vysmykuje, alebo naopak sa šmykne dnu akoby sa vcucol dnu... zvyknem pridržiavať tú hadičku 😀

ataner81
29. zář 2013

@butterfly22 je to možné. Už sa teším na poradňu nech ma pozrie a povie ako sme na tom 🙂

an3tka
29. zář 2013

Holky pociťujete to cvičení i při sexu? My jsme dnes vypuzovali malou a mě přišlo, že skoro nic necítím, i manžel říkal, že jsem taková větší dole.. tak snad se to po porodu spraví, to by mě mrzelo..

butterfly22
29. zář 2013

@ataner81 ja som mala teraz 2 týždne pauzu, pretože som si nebola istá, či nemám zápal... tu o nejakej kultivácií môžeš len snívať...tak som si naordinovala sama canesten a pre istotu počkala ešte 1 týžden...ale vcera som začala zase...nech aspon čo to nacvičím, ked si už malá dáva na čas.... netreba to robiť na silu zase...aby sme si viac neuškodili miesto pomoci 🙂

ataner81
29. zář 2013

@butterfly22 rozhodne nič nechcem siliť, tak počkám na verdikt doktora. Inak v piatok a dnes som si na toaletnom papieri po WC našla žltý sopľovitý výtok. Neviem či to bola zátka alebo nejaká výtoková pliaga. Bolo to iba 2x a viac nič tak neviem 😒

kika214
29. zář 2013

.. ja spm dnes 37tt... vcera som necvicila, dala som si pauzu, pretoze par dni do zadu som mala kvasinkovu infekciu. Dnes som dala 25,5cm.. ale prvykrat sa mi spustila krv.. ale len tak jemne. Takze na dnes som s cvicenim opat prestala.. skusim zajtra.. dufam, ze to bude fajn 🙂 drzim vam palce ;)

jaya
29. zář 2013

@an3tka Neboj, zase se to stahne. Ja jsem pred prvnim porodem necvicila - jenom masaz hraze. Bohuzel jsem mela druhou dobu porodni, co trvala 3 hodiny a natahla jsem se tak jak tak. Stahlo se to par mesicu po porodu. Pochva je elasticka, zase se to upravi, hangar nezustane. Horsi je, kdybys byla potrhana...

sandri
29. zář 2013

baby, 3 den cvicenia a dala som 19 cm a dokonca ma vobec neboli podvozok. Velmi sa tesim 🙂

an3tka
29. zář 2013

@jaya Doufám v to, kamarádka gynekoložka k tomu totiž byla skeptická, prej je lepší nástřih a následný sešití, ale mě se to teda nezdá..

jaya
29. zář 2013

@an3tka No, tak tomu never. Urcite nema osobni zkusenost. Mluvila jsem o tom s kamoskama, co pouzivaly epino - do 3-4 mesicu se to zase stahlo. Oproti tomu "nastrizene" kamaradky se kuryrovaly dlouho, hangar mely taky a dotedka je trapi jizva. Ja jsem teda nastrizena nebyla, ale sita jo a taky nic moc, uz nikdy to nebudu mit jako driv. Oporti tomu holky s epinem jsou pry jako driv 😉

an3tka
29. zář 2013

@jaya no jsem zvědavá, jak dopadnu. TP jsem měla dneska, zatím se nic neděje, ale nacvičeno mám jen 27,5 cm, víc jsem zatím nedala. Budu určitě pokračovat a doufat, že malá projde v pohodě, hlavičku má jen 31,5 cm, tak snad..

jaya
29. zář 2013

@an3tka Dej pak vedet, ale myslim, ze mas nacviceno dost 😉

lamarcelita
30. zář 2013

Ahoj holky, uvažuji nad koupí epino balónku, gynekoložka mi řekla, že jsem hodně úzká... a rozpárané k zadečku být nechci. Za plnou cenu si ho ale asi nemůžu dovolit, proto chci zkusit, jestli někdo nemá, už nepotřebuje a neprodá? Předem díky, Marcelita

allys
30. zář 2013

caute baby,rada CVICTE CVICTE CVICTE. já som mala nacvicenych 27cm,malá mala 34cm obvod hlavičky a som bez nastrihu,mam vnutornych pár stehov,kedze malicka malá 3840g a rýchlo isla von asi 4-5 zatlaceni.epino mi pomohlo nielen po psychickej stránke.držím palce pri cviceni.
a okrem toho posuvam epi-no dalej,mam v bazariku...

andelka
30. zář 2013

@an3tka
@jaya přesně..já mám zkušenost z obojího, i nástřih (naštěstí asi i díky epinu malý a uvnitř bez problémů) i porod bez jakéhokoliv poranění (cvičila jsem poctivěji a i lepší PA jsem měla) a pocit po druhém porodu se s tím prvním nedá vůbec srovnat. Sex absolutně bez problémů..jakože žádný velký rozdíl oproti kamarádkám co epino neměly a šité jsou i 2x. Ono to asi kor po více porodech je trošku jiné, ale může za to jednak těhu, druhak samotný porod..ale být dole v podstatě jak nová pár dní po porodu je k nezaplacení.

an3tka
30. zář 2013

@jaya snad jo 🙂 Popravdě se mi ještě rodit nechce, jsem tak šílěně nachcípaná, že mám pocit, že bych to neudejchala..

an3tka
30. zář 2013

@andelka díky za zkušenost, já si taky myslím, že to epino určitě pomůže, minimálně k lepší psychický pohodě při porodu, tak snad se mi to fakt vyplatí 🙂

renny83
30. zář 2013

@jaya jj, souhlasim, chce to jen vyzkouset ruzne polohy. Jinak i mě balonek vyklouzava a mam problem ho vevnitr udrzet. Z toho pridrzovani me boli hrozne ruka a fakt musim pridrzovat silou, tak moc se tlaci balonek ven :( pouzivam balonek s kondomem a lubrikantem na vodni bazi, v letaku pisou, ze pokud balonek vyklouzava, dat min lubrikantu, ale ani to nepomaha. A uplne na sucho to nedam. A nebo dat nohy k sobe, to trosku pomuze. Je to narocne to cviceni :o) ale stoji to za tu namahu.

jaya
30. zář 2013

@renny83 Jo, ja hlavne pres ten pupek uz moc nedosahnu. Za chvili uspim malyho, tak jdu na to 😎 Vecer se mi vzdycky poradi lip, jak odpoledne...

renny83
30. zář 2013

@lamarcelita četla jsem někde na diskuzích, že se dá místo Epina použít i nějaký anální nafukovací balonek, určitě ho najdeš někde na sexshopu. Koukala jsem na to na netu, je to levnejsi nez Epino a dost podobne.

Tady jsem k tomu nasla nejake komentare na str. 49:
Ahoj rybkaz - já si právě koupila místo EPINA v sexshopu nafukovací roubík (to se strká do pusy) a připadá mi to lepší než anální kolík, protože se nafukuje do kulovitýho tvaru. Jsem s tím hodně spokojená.
Pošlu vám holky odkaz do IP.
6. čer 2009 v 09:16 • Odpověz • To se mi líbí • Pošli IP •

veronika.h rybkaz - já jsem ten roubík nafoukla do obvodu 40cm, víc jsm nezkoušela, tak těch 32cm zvládne snad v pohodě. Uvidíme, doufám, že mi uvnitř nepraskne , ale je to festovní materiál, tak by neměl.
6. čer 2009 v 09:25 • Odpověz • To se mi líbí • Pošli IP •

ataner81
30. zář 2013

@kika214 takže aj ty krvácaš? ☹ ja som si po včerajšku dnes dala pre istotu paozu. zajtra mám poradňu, tak sa na tú krv popýtam. Som zvedavá čo mi dr. povie ale hádam to cvičenie nestopne

renny83
30. zář 2013

Jo a ještě co mi doporučila kamarádka, tak homeopatika před a k porodu :o) Že jí to hodně pomohlo.

kika214
30. zář 2013

@ataner81 jo prvy krat.. ale to je v pohode, bolo to malicko krvy.. a svetla.. to sa stava skoro kazdej, ze praskne nejaka cievka.. dnes som si nedala pauzu, cvicila som opat.. a dala som 27cm.. 🙂. a bez krvy..

kika214
30. zář 2013

@renny83 ja mam tiez kupene homeopatika 🙂 maju sa zacat jest 21 dni pred porodom 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru