EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

rosny
12. bře 2012

@dandelion ahoj 😉 tak to si delas legraci??? na to ja se pachtila 3 dny, na 22 😀

dandelion
12. bře 2012

@rosny no já to nechápu.. já ho pořád jako necítila a netušila jsem kolikrát fouknout :D prej podle pocitu.. tak jsem foukla 7x a pak ještě jednou a nechala ho cca 5min a pak vytlačila.. a nějak to jako šlo..

Jinak je ze začátku lepší cvičit denně a pak zvolnit, nebo ze začátku třeba ob den a pak přidat? 🙂)

zdeniii
12. bře 2012

@dandelion jo tak to záoeží na každé jak to vnímá 🙂 já teda každý den necvičia ani minule ani teď :_))
Přidávej dle pocitu jak ti to jde! Určitě to není moc na začátek. Každá je prostě jinak "uvolněná"

dandelion
13. bře 2012

@zdeniii no tak zkusím zase až zítra těch 20cm a uvidíme.. 🙂

andelka
13. bře 2012

@dandelion není to moc, každá žena je jiná 😉 i přidává každá jinak
Já cvičím 5x týdně, tak nějak mi to vychází. Minule jsem cvičila 3x týdně a teprve poslední týden před porodem každý den, ale bylo to málo, lepší je větší pravidelnost.

Já včera skončila zas na 2x 29,5 - pak už se mi nechtělo, bolela mě ruka 😅 Tak dneska nebo zítra si zas dám tu 30 a zkusím kousek přes.

zdeniii
13. bře 2012

@dandelion to víš že jo je spousta času a jak říkám každá jsme jiná, některé to jde krásně a jiná se musí snažit každý den... důležité je něco dělat. J8 minule nacvičila 29cm a stačilo mi to. Teď jsem taky na 29 tak jsem spokojená a dál to moc nehrotím 😉

ivicek1
13. bře 2012

Ahojky holky,už vás tu dlouhou dobu pročítám a vždy mě nabíjíte 😀 energií,když čtu vaše úspěchy při cvičení a následně při porodu 🙂 😵
Epino už mám doma a těším se na cvičení,neměla bych,ale nevydržela jsem 😝 😅 a cvičně zkusila nafouknout a 20cm se mi ukázalo na metříku 😀
Za nějaké 3-4týdny se k vám přidám 😉

j1tka
13. bře 2012

teda to epino se nedá nad číslem 7,5 udržet. Je to vážně těžký. Ale zvládla jsem 8🙂 kéž by to tak šlo dál🙂

vendyca
13. bře 2012

Mě přišlo, že po týdnu cvičení, kdy mi pořád lezlo ven mám teď pocit, že mám co dělat, aby moc nezalejzalo, jak se to uvolnilo!

rosny
13. bře 2012

@dandelion mas holt kliku, ja jsem porad na tech 22 a snazim se od soboty kazdy den, pac se porad bojim, ze porodim driv a nebudu ready, tak abych mela aspon neco natrenovano

dulkagabulka
14. bře 2012

Na stranke ženskych kruhov pribudlo nove otitulkovane video. Tentokrat aj o rizikach vyvolavanych porodov a predcasnych cisarskych rezoch

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/videa/onewo...

j1tka
14. bře 2012

tak opět 8🙂 možná ještě kousíček víc, podle ty šablony se to vážně blbě měří. Akorát teda nevím, zda balonek nezavádím moc hluboko, protože když ho nechávám vykloznout, tak to zabolí☹

vendyca
14. bře 2012

@j1tka řeším ten samý problém. Tedy ne že to bolí, ale jestli není moc hluboko a taky jsem na 8 +-...

tiburcia
14. bře 2012

@j1tka jestli je hluboko, zkus ho trochu potáhnout dopředu, to vyklouzávání by bolet nemělo, aby sis nějak neublížila....

j1tka
14. bře 2012

@vendyca a jak často cvičíš? každý den?

vendyca
14. bře 2012

@j1tka někdy i dvakrát denně...když si najdu klid, ale minimálně jednou denně.

andelka
14. bře 2012

No jako ono to úplně příjemné a bezbolestné není - porod taky. 😅 Tibu je asi zvláštní případ, ale já teda fest cítím balonek uvnitř, i při průchodu hrází - u porodu je to podobný pocit, nic extra. Ale vytlačuju ho pomalu a mám ho pod kontrolou, abych si neublížila, resp. nepřestřelila obvod.
Mně potvora už kolem těch 10cm sám zaklouzává moc dovnitř, takže ho musím právě potáhnout dopředu. a jak je moc hluboko tak to taky bolí. takže se ho snažím udržet spíš blíž k hrázi.
A hlavně lubrikační gel je potřeba. Nepoužívám ho moc, ale bez si to neumím představit.

rosny
14. bře 2012

@j1tka ja jsem na tom stejne a mam pocit, ze pres tu 8 se nepohnu, pac kdyz ho nafouknu vic, tak mam pocit, ze mi vyleze pozadim 😅 jinak s tim vyndavanim je to podobne, tak on ma vevnitr vic mista, nez kdyz leze ven, ja zkousim s balonkem po nafouknuti lehce hybat, abych si pak neudelala nakou trhlinku pri vyndavani

vendyca
14. bře 2012

@rosny přesně, pocit, že vyleze pozadim...prostě že si udělá cestu jinudy, když ho nepustim tou cestou, kterou tam vlezl 🙂

andelka
14. bře 2012

@vendyca
@rosny a přesně takhle je to u porodu...správné tlačení je jako při zácpě, ne jinak. Tlak na konečník je ke konci porodu šílený. Takže to chce trénovat 🙂

j1tka
14. bře 2012

@andelka tak to mě se po chvíli cvičení chce na malou 🙂

veronika.h
14. bře 2012

Ahoj holky, já už jsem se dokopala přes 31cm, dám i 32, ale protože mám asi trochu nějakej zánět, tak to nechci pokoušet.
Pro mě je teď nejhorší a nepohodlný na cvičení, že mě strašně bolí ruka. Balonek má pořád tendenci vykluzovat a když ho tam chci udržet, musím ho silou držet a soustředím se na ten protitlak ruky a to je blbý. TAk jsem včera poprosila manžela, jestli by mi ho tam nepodržel. Já cvičím s nohama u sebe, takže tam zbytečně nekouká, čučel u toho na televizi a já se soustředila jen na dýchání a vytlačování. A bylo to super! Konečně jsem se mohla uvolnit a soustředit. TAk ho do porodu budu využívat každý den🙂.

veronika.h
14. bře 2012

@j1tka jj, to mě taky a musím jít. A musím být při cvičení dokonale vyprázdněná ze všech otvorů, páč jinak tam není místo🙂

andelka
14. bře 2012

@veronika.h to je dobrý 🙂 mně taky už bolí ruka, jak jedna kvůli stlačování tak druhá kvůli přidržování.
A s tím vyprázdněním to je taky pravda 😀
31,32 super 😵
Já včera zas jen 30, dneska asi vynechám, mám nemocného malého, tak s ním půjdu spát.

tiburcia
14. bře 2012

@andelka to není, že by mě to nějak netahalo, nepnulo, nebolelo...ale že bych nešla přes větší bolest, bych se bála, že se nějak zraním a bude po cvičení 😉

tiburcia
14. bře 2012

@veronika.h no krásné míry 😉 🙂

kulenka
14. bře 2012

Ahoj holky 🙂
Tak dneska jsem poprvé epinovala ... začínám na 5,5 😅 🙂

zdeniii
14. bře 2012

@veronika.h wow tak to je manžel super! já bych ho k tomu nepřiměla a ani nechci 🙂 já nohy k sobě snad už ani nedám 😀

Jinak jsem pořád na 29 🙂 dneska si zacvičím a uvidíme... pořád na to nemám moc náladu... ☹

vendy26
14. bře 2012

Ahoj holky, tak dnes jsem poprvé cvičila. Pokud se to tedy dá vůbec počítat... 😅 Prostě jen takové prvotní "seznámení", ale jsem za to ráda, přeci jen opadl takový ten strach z neznáma, hodně jsem se bála, ať si něco zbytečně neudělám apod... Zítra už se budu snažit víc! 😎
@andelka Koukám, že přidržování balonku je normální?... Já právě kdybych ho nepřidržovala, byl by venku... No a nebyla jsem si jistá, zda je to tak ok....
Holky a mimča jsou u vás při cvičení v klidu nebo sebou občas zamelou?

kulenka
14. bře 2012

@vendy26 Taky jsem se dneska seznamovala ... prcek se občas zavrtěl, ale jen trošku, umí to mnohem víc 😀 Tak snad je to v pořádku 🙂 A balónek přidržuju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru