EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

barbyes
21. bře 2012

@luckap123 to by nebolo podľa mňa objektívne lebo záleží aj od toho ako silno stlačíš.....a ty si koľko prifúknutí zvládla? predpokladám, že si s cvičením ešte len začala čiže by som ešte nehádzala flintu do žita 😉 kým som sa dostala na tých 30 tak mi to trvalo dobré dva týždne 😝 a ty si tiež druhorodička čiže podľa mňa to zvládneš 😉

luckap123
21. bře 2012

@barbyes jj dneska jsem cvičila potřetí a jsem na těch 25cm a vychází mi to tak 13 přifouknutí 🙂

zdeniii
21. bře 2012

@barbyes prijde mi ze jak se člověk blíží termínu tak je telo lépe pripravene a pružnější... Hormony dělají divy 😉

dandelion
22. bře 2012

@luckap123 já včera opáčko 25cm.. dneska dám snad zase těch 25cm a přidávat budu asi až po víkendu 🙂 nemám spěch 🙂) když to jde tak dobře 🙂) jinak já těch 25cm mám na 11 přifouknutí.. ale balónek zasouvám maličko nafouklej... jinak si zkus těch 30 nafouknout mimo tělo a počítej kolikrát musíš přifouknout.. ono to pak plus mínus sedí.. 🙂)
@zdeniii promažu.. dobrý nápad.. :D 🙂) ;) ;) ;)

ivicek1
22. bře 2012

Tak jsem včera opět cvičila,ale strašně mi pak ztvrdlo břicho 😒
Dostala jsme se o 1cm dále,tedy aktuálně 21cm 🙂
Jen jsem pak měla zase takový hnědo červený výtok ,bylo to už i během dne,ale večer byl více do červena i dneska teď ráno,tak jsem z toho zase celkem nervózní,myslíte,že je to ta hlenová zátka? Já to u Neli neměla,tak nevím. Nebo jak to má vypadat? Prosím o radu 🙂 díky

luckap123
22. bře 2012

@ivicek1 no zátka by to být mohla 😒 ta je taková jakoby hlenovitá,rosolovitá..teda spon co já si pamatuju 🙂

@dandelion tak dneska si udělám asi tabulku mimo..protože jak pak nafukuju,tak se mi třeba zdá že už mám fakt hodně a ve finále mám třeba jen 22...záleží jakou silou nafukuju no

dandelion
22. bře 2012

@luckap123 já včera foukla večer poprvé 10x a trošku a bylo to 24cm a druhej pokus jsem zmačkla fakt 11x a 25cm 🙂 ... já teda nejedu na 0,5cm.. to zaokrouhluju.. 🙂

ivicek1
22. bře 2012

@luckap123 Děkuji 🙂 . No hlenovité to nebylo,jen takové jako trošku "lesklé"nebo tak něco a hnědo-červený byl ten výtok,jako třeba na konci MS,rosol tam nebyl,ten jsem měla takové kousky v pondělí,ach jo 😒

luckap123
22. bře 2012

@ivicek1 no ještě mě napadá jestli si se třeba trochu neporanila a nebyla to krev spolu s výtokem...já když balonek vytáhnu tak na něm mám takový mázek,tím jak mám výtok(omlouvám se za popis)

barbyes
22. bře 2012

@zdeniii hej, ja mám tiež ten pocit 😎 ešte tak týždeň dozadu som neverila, že by som sa mohla na tých 31 dostať a dúfala som v 30 😅 a včera, že šup a 31,2 😅 😀 som pozerala ako puk a to fakt úplne hladko bez nejakého strachu, že by som sa mohla poraniť 😵 😵 som sa vytešovala ako malá 🙂 a ten zvyšok predtým snáď ovplyvní zasa maliníkový čajík a ľanové semienka 🙂 a k pôrodu si na tajnáša zoberiem čajíček z prasličky 🙂

luckap123
22. bře 2012

@barbyes kolik piješ toho maliníku a kolik semínka a v jaké úpravě? já zatím tak půl litr maliníku,ale mám porcovaný a lžičku semínka ráno spařím ve trošce vody a až je z toho takový sliz tak to do sebe kopnu 😀 ale nevím jeslti to není málo....

barbyes
22. bře 2012

@luckap123 ja pijem už liter, 4x 2,5 dcl 🙂 ale začínala som tiež s dvomi šálkami ráno a večer...ale pijem sypaný, ten je podľa mňa najlepší 😉 1 ČL kopcom zalejem 2,5 dcl vriacej vody a lúhujem 10-15 min....a tie semiačka si ja dám vždy ráno na lačno len do úst a zapijem pohárom vody, som skúšala nechať lúhovať, ale z toho slizu ma naplo 😖 ja si ráno dávam 1 PL a zvyknem ešte večer tesne pred spaním na prázdny žalúdok 1 ČL a výnimočne aj cez deň si dám 1ČL, ale vraj stačí ráno tá PL...tak ale uškodiť si tým nemôžem, ľanové semiačka sú veľmi zdravé čiže.....

luckap123
22. bře 2012

@barbyes díky 🙂 sypaný mám taky tak ho jdu uvařit 😉

andelka
22. bře 2012

@anka. no já nevím, mně nepřijde že bych to měla dole po prvním porodu nějaké jiné, navíc jsem měla nástřih, takže hráz mám šitou. Spíš mi ty pokroky přijdou tím, že už ty pocity známe a nebojíme se. Přece Tiburcia byla prvorodička a jak jí to hnedka šlo. Je to asi i o psychice, a taky o genetice...jako se striema. Kdybych se minule neflákala a měřila poctivě metrem, tak myslím že bych se dostala taky tam kde teď napodruhé.

Taky jsem mazala po cvičení olejíčkem, prostě jen tak jak jsem dosáhla, v sedě. A holila jsem se 3h před porodem, pro jistotu a já blbec jsem se zvládla ještě i dole pořezat 😅

@luckap123 jj, u mě - čím byl obvod větší, tím víc mi zalejzal sám dovnitř.
A teda já jsem asi vždycky stiskala blbě, protože na těch asi 30cm to bylo nějakých 55 fouknutí..no a pak aby mě nebolela z toho ruka, že 😅 😀

andelka
22. bře 2012

@barbyes
@luckap123 semínka maximálně 2polévkové lžíce, obvykle se dává jedna. A když nejsou namleté, musí se pořádně rozkousat a zapít, jinak jen projdou.
Maliníku jsme teda asi nikdy nestíhala vypít víc jak dva hrnky za den. Maximum jsou 4, takže necelý litr asi. Měla jsem sypaný, dávala sjem si takvou větší čajovou lžičku do hrnku.

luckap123
22. bře 2012

@andelka rozkousat a zapít? 😨 takže nestačí,když si dám lžičku do malinké skleničky,zaleju troškou horké vody a počkám tak hdoku,apak to vypiju..mám semínka nemletý....

j1tka
22. bře 2012

tak jsem počítala, že po 11-ti cvičení jsem zvládla 29. Je to dobrý? Ale budu si muset dát den pauzu, natrhla jsem se☹ KOukala jsem, že mám asi 3 trhlinky, to je zajímavý, protože nikdy necvičím do bolesti-nepříjemnosti. Stalo se vám to někomu taky? Snažím se cvičit, páč se bojím, že malej bude dřív, i když doktor tvrdtí, že do týdne to nebude...

vendy26
22. bře 2012

@j1tka Mně se to stalo asi dnes 😒 Lehce jsem zakrvácela, tak doufám, že to nebude nic hrozného. Mám za sebou 4 cvičení, jsem na cca 23 cm. Docela mě to vyděsilo ☹ 😖

vendy26
22. bře 2012

Mám dát nějakou větší pauzu ve cvičení? Jak dlouhou? Ach jo... ☹ 😒

bugee
22. bře 2012

Holky, tak dnes jsem dala 24cm 🙂 Mám z toho radost. Navíc jsem tentokrát z té žilky na hrázi lehce zakrvácela jen trošku asi po 10min, pak už nic. Ale i tak si dám do neděle pauzu, pak už cvičení každý den, abych to dotáhla na nějaký slušný obvod 🙂

@vendy26 Minule, když jsem krvácela docela dost z té žilky na hrázi, tak jsem si dala 2 dny, ale možná to chtělo 3, aby se úplně zhojila...

dandelion
22. bře 2012

@andelka co to máte za epina??? :D :D :D já mám na 11 stisků 25cm.. 🙂 to je nějaký divný ne?

Jinak hlásím se po ranním cvíču.. nejdřív jsem úspěšně zopakovala 25cm ze včerejška a pak jsem je chtěla projet ještě jednou a po změření prej 26cm.. to vůbec nebylo v plánu!! Tak jestli jsem balónek zavedla trochu víc nafouklý.. no ale zvyšovat nechci.. teď trochu cítím štípání, tak se nechám večer mužem zkontrolovat, aby tam nebyla oděrka a uvidím jak se budu večer cítit na cvičení, jinak těch 26cm šlo kupodivu líp než těch prvních 25cm :D 🙂) ale hráz už teda pěkně napnutá.. strašně mě to udivuje, jak to tělo funguje a přizpůsobuje se 🙂)

paja.o
22. bře 2012

ahoj holky, přidávám se do řady cvičících 🙂 Jsem momentálně na 24 cm, ale mám zatím trošku strach, takže jsem zatím hodně opatrná. Připadá mi, že po prvním porodu koncem pánevním a velkým nastřižení to mám dole trošku zatuhlé, tak jsem začala cvičit pomalu i kvůli tomu, ať se to napřed trošku rozmasíruje.

@luckap123 Já si dávám to lněný semínko rovnou do čaje z maliníku a na konci je vybírám z hrnečku lžičkou a snažím se co nejvíc rozkousat 🙂

vendy26
22. bře 2012

@bugee Už je to dobrý, každopádně dnes už to nechám být, stalo se mi to až ke konci cvičení, takže pro dnešek aspoň jedno pořádný cvičení splněno a pokračovat budu zase až v sobotu. Zítra jdu k dr., tak snad bude vše ok.

ivicek1
22. bře 2012

@luckap123 No já nevím,myslím,že ne,nic mě nebolelo,to špinění mám od pondělí,to bylo i trošku toho "hlenu",byla jsem v út u Dr.a prý byl čípek zavřený,no,ale pak mi to zase začlo takové to špinění,tak nevím,snad je vše v pořádku,jsem z toho zbytečně ☹ nervózní,díky za odpověď 😉

zdeniii
22. bře 2012

@luckap123 ahojky, semínek si dávej víc! ničemu neuškodí, stejně jsou i v pečivu třeba a tak :_)
Ale chce to drcené zalít vařicí vodou nebo povařit, a pokud máš celé chce je to rozkousat jinak je to na prd...

rosny
22. bře 2012

tak ja dneska 26, mile prekvapeni 🙂 jinak jak jsme se tu tenkrat bavily o tom, jak ta jejich merka meri, tak uz souhlasim take, ze u vyssich hodnot meri divne, ja byla dneska na 9cm, ale podle krejcovskyho metru to je "jen" 26cm
taky jsem dneska davala sve gyndr skoleni o epi-nu 😉 byla mile prekvapena a chvalila

@ivicek1 ja se na to spineni ptala a je to dany zvysenym prokrvenim a praci cipku, takze se muze stat, ze z tebe vypadnou 2 kapky krve, nebo trochu spinis

andelka
22. bře 2012

@luckap123 no, nejsme si jistá, celá semínka se mají nějakou dobu povařit. Já jsem měla mletá a zalívala jsem si je vařící vodou. Když se rozdrtí, tak se to z nich uvolní asi líp. Každopádně když se jí celá semínka, tak s emusí rozkousat a zapít aspoň 3dcl vody, jinak to má opačný účinek.
@dandelion záleží jakou silou se to asi stiská 😉

andelka
22. bře 2012

@rosny no vidíš, to bude ono, že ten konec mají blbě spočítaný, ty hodnoty. Mně to dřív nenapadlo, ale když jsem teď začínala hned na 24 a 16cm, a měřila sjem to, tak to bylo fakt úplně vedle. Minule mi to asi nepřišlo, protože jsem končila na měřítku na 9,5 a to teda 30 ve skutečnosti nebylo ani omylem.

ivicek1
22. bře 2012

@rosny Ahojky,jsi moc hodná,děkuji 🙂

luckap123
22. bře 2012

no holky tak podle čeho mám měřit? je fakt že jsem to tedka zkoušela a na tom jejich měřítku jsem měla 8,5 tzn. 27 tak jsem byla štastná jak blecha a při přeměření je to "jen" 24...tak jak to tedy je? a proč by to měly tak divně..přeci by mě nenapadlo,že když si koupím věci za 2500 takže k tomu budu muset používat svůj krejčovský metr 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru