EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

gagulka
5. dub 2012

ahoj, zdravím 🙂 rozhodla jsem se také vyzkoušet epino...není tu někdo, kdo ho prodává?

rosny
5. dub 2012

ja dneska na sablone 9,8, jupi, uz zacinam verit, zae se na tu 10 dostanu! 🙂

bugee
5. dub 2012

Ahoj holky, tak mám bohužel potvrzeného a naplánovaného císaře (vysoké riziko ruptury dělohy), takže vám všem přeju, aby se vám porod vydařil tak, jak si přejete, abyste porodily rychle, bez komplikací, bez nástřihů a jiných poranění 🙂 A ať vám vaše uzlíčky dělají jen samou radost 🙂

Z výše uvedeného důvodu budu prodávat epi-no, koupené jako nové 02/2012, cvičila jsem s ním cca 10x, v originálním balení, na krabici uvedena trvanlivost do 01/2017, pův. cena 2500CZK, aktuální prodejní cena 1500CZK, více info do IP.

radun
5. dub 2012

@bugee Ahoj, tak ať to dobře dopadne. Jsi po císaři, že máš vysoké riziko ruptury dělohy? Nějak to měřili, jo? Já jsem taky po císaři a doufám v normální porod, ale uvidí se - jizvu mi zatím nikdo nijak neměřil, ale je pravda, že se na celé těhotenství neozvala. Držím moc pěsti, ať jste oba v pořádku.

kulenka
5. dub 2012

@bugee Držím pěsti, ať si můžeš co nejdřív bez problémů užívat malého 🙂

Já se nějak nemůžu přehoupnout přes těch 9,5 ... tak to bude muset holt stačit 🙂

bugee
5. dub 2012

@radun Díky. Bohužel to není jizva po císaři (to by ještě byla šance) - mám jizvu v rohu děložním po mimoděložním těhotenství, kde je prý kůže tenčí, vycházejí odtamtud při porodu kontrakce, což by prý mohl být problém nepostupování porodu (a následného akutního císaře) a nebo právě ruptury, z čehož mají daleko větší strach. Navíc to není jizva na spodku dělohy, kde by ji mohli přeměřit a vyšetřit, ale na vršku, kde k ní nemají přístup a nemůžou nic zjistit... Konzultovalo to víc doktorů a řekli mi, že riziko není přiměřené, tak to beru a už to nebudu řešit, i když mi to zezačátku bylo moc líto. Ale mimčo a jeho zdraví je přednější 🙂
Tobě taky co nejhladší a pokud možno krásný euforický porod 🙂

bugee
5. dub 2012

@kulenka To ještě půjde, máš čas 😉 Ale i 9,5 je paráda 🙂 A díky!

rosny
6. dub 2012

tak 10 pokoreno, ale byl to porod 😀

yfana
6. dub 2012

@bugee
Jestli je Epino stále k dispozici, měla bych zájem!!!
Díky moc!

lulatko
6. dub 2012

Ahojte tehulky, nie je tu nejaka buduca mamicka z irska ktora by mala zaujem o EPINO? mam na predaj uplne ako novy.. popripade budem na slovensku od 14teho maja tak by sa dalo doviest aj na slovensko.. 🙂

ivicek1
6. dub 2012

Tak po týdnu jsem dneska opět cvičila a přidala jsem k minulému výkonu 1cm navíc,jak jinak 😀 ,aktuální stav 26cm měřeno krej.metrem 😎

ivicek1
6. dub 2012

@kulenka Ahojky,tak tu čtu,že Ty už jsi připravená,co? 😉 Super 😵
A jak u Dr.,zatím se nic neděje? 🙂

kulenka
6. dub 2012

@ivicek1 Já jo 😀 Chci si napsat do prodního plánu že žádám o rychlý a lehký průběh, doufám, že to všichni dodrží 😀
Malá ale nevypadá, že by se jí chtělo ven 🙂 Teda teď jsem jí domlouvala, ať počká do neděle, až bude doma taťka 🙂
26 je pěkných, škoda že jsem si nepsala, jak postupuju, nenapadlo mě to 🙂

ivicek1
6. dub 2012

@kulenka 😀 dobrý nápad 😉 asi se také připojím 😉 😀 pěkný porodní plán 😉
Ale teď vážně,máš sepsáno porodní přání ? 🙂
Já zatím ne,ale představa by byla ,sepíši a pošlu vrchní sestře do porodnice Krnov 🙂

kulenka
6. dub 2012

@ivicek1 No, nemám 😅 Nějak nevím, co bych tam psala ... je to první porod, takže vlastně nevím co a jak 😅
U nás v porodnici tvrdili, že nedělají preventivní nástřih, miminko pokládají hned mamince na prsa, pupečník nechávají dotepat, tatínci můžou k porodu, přestřihnout si pupeční šňůru, když chtějí. Lze zvolit jestli Yal nebo klystýr, ptají se na medikaci, nabízejí Dianatal Gel a ten rajský plyn. Miminka jsou na pokoji s maminkami.
Našla jsem si tu někde diskuzi o porodním plánu, takže ji ještě prozkoumám, co se tam vlastně píše, ale myslím, že to nakonec nechám být 🙂
Ptala jsem se na poradně, kdy bych ten plán měla případně předávat a stačí prý, až při porodu, resp. při nástupu.
Jakou ty máš představu? Ty jsi už rodila, takže spíš budeš vědět co by ti vyhovovalo a co ne 😕 Kdyžtak klidně do IP, ať tady nezahlcujeme diskuzi 🙂

mamaamia
6. dub 2012

Ahoj budouci maminky, take pridam mou zkusenost s epinem, nebot jsem tuhle diskusi sledovala dele a hrozne mi pomohla se na porod psychycky a fyzicky pripravit. Cvicila jsem od 36 tt a zaroven jsem zacala pit malinik a jist rozdrcene lnene seminko sparene vodou. Porod byl vyvolany, kdy ca o 14:30 zacaly mirne kontrakce hned po 2 minutach, asi kolem 18 hodiny mi praskla voda a kontrakce trochu zesilily. Pak na sal, vana a po ca 3 tlacicich kontrakcich byla mala ve 23.32 na svete bez jakehokoliv poraneni. Obvod hlavy 33 cm a den na to 34, 3.325 g a 51 cm. Porod bych prirovnala k cviceni s epinem, vetsi pnuti jsem ale citila k mocove trubici nez na hrazi. Super bylo, ze jsem vedela jak tlacit. Pri cviceni jsem zacinala na 20 cm a cca za 14 dnu po ne kazdodenim cviceni jsem dosahla 30. Poslednich par dnu pred porodem jsem cvicila tak 1x za 3 dny a dostala se tak 2x na 33 cm. Cvicila jsem v pololehu na boku a tak jsem i rodila. Hned po porodu jsem mohla hned na zachod a kdyby me na pokoj neodvezli klidne bych si tam dosla. Jeste mi hodne pomohlo tzv. tonovani pri kontrakci, kdy pri dlouhem vydechu rikate A, nebot toto uvolnuje porodni cesty a otevira hrdlo a ramena tlacit dolu. V posledni fazi porodu naopak tlacit se zavrenou pusou. Na porod budu vzdy vzpominat jako na nejkrasnejsi zazitek v mem zivote.

kulenka
6. dub 2012

@mamaamia Ahoj 🙂 Moc díky za zkušenost, je to hodně povzbudivé čtení 🙂 O tom tónování jsem nevěděla, takže jsem ráda, že ses zmínila 🙂 Hodně zdraví a štěstí 😉

lajcikova
6. dub 2012

tak dnes po třech dnech po druhe,a 24cm,ale ta bolest.auauaua 😝 těch 30cm asi nikdy nedám,ale budu cvičit dál,mam ještě spustu času,tak třeba se dostanu na tu třicítku

kulenka
6. dub 2012

@lajcikova Dostaneš 😉 Pomalu ale jistě 🙂

tygrous
6. dub 2012
jisel
6. dub 2012

Ahoj Holky jsem úplně u vytržení z vaší diskuze a rozhodla jsem se že jdu do trénování jsem totiž sportovec a myslím si co nenatrénuješ nejsi dobře připraven 🙂 takže prosím moc kdyby jste některá prodávala Epi- no , hlásím se , ráda si ho koupím , děkuji Jit

lajcikova
6. dub 2012

@jisel já budu v květnu prodávat až porodím-snad v pohodě 😀

lajcikova
7. dub 2012

mam dotaz děvčata,myslíte že mě po tom vytláčeni epi-na muže bolet celje podbříšek,celou noc sem jako nespala,tak nevím co to je???

luckap123
7. dub 2012

@lajcikova tak to netuším..já to nikdy po tom necitíla 😒

kulenka
7. dub 2012

@lajcikova Tak to se mi taky nikdy nestalo 😕

radun
7. dub 2012

@bugee Aha, tak to je naprosto jasné. To se nedá riskovat. Určitě budeš hrozně nervozní, ale aspoň víš, že už brzo bude miminko na světě. Držím pěsti, ať vše dobře dopadne.

radun
7. dub 2012

@mamaamia Nádhera, díky za povzbudivé čtení!

radun
7. dub 2012

Holky, vím, že spousta z vás je na tom lépe než já, ale stejně se musím pochlubit, protože jsem dnes zase o kousek postoupila - 28 cm!!! Včera jsem měla takové poslíčky, že jsem si řekla, že musim přidat 🙂 Tlak uvnitř hroznej, ale dalo se to vydýchat, zato tlačení stále v pohodě - pořád to spíš vyklouzne samo.

kulenka
7. dub 2012

@radun Super 😉
Ten tlak se mi taky nelíbí 😝 Ale s tím asi nic nenadělám, že? 😀

luckap123
8. dub 2012

@kulenka ty brdo a kde budeš rodit..to zní super 😉
@radun super šikulka 🙂
Já dneska po pauze dala 32 měřeno metrem krejčovským,takže paráda 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru