EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

rybicka3
18. pro 2012

@leilab som zabudla napisat tvoje meno v predchadzajucom prispevku, ups

domeli
18. pro 2012

@leilab držím päste, hlavne nech sa čoskoro tešíš z bábätka pri sebe a potom pod stromčekom všetci spolu 🙂

bagira89
18. pro 2012

Bože baby kde mám zohnať tie kondómy na vodnej báze ja už musím pomaly začať cvičiť a nikde som to zatiaľ nevidela... :/

domeli
18. pro 2012

@bagira89 Lekáreň Medpharmacentrum na Teslovej 33 v BA - pýtaj si nelubrikované návleky na vaginálnu sondu, 22 centov za jeden kus. Teda, momentálne ich nemajú, lebo včera manžel bral posledných 40 ks, ale možno už doplnili zásoby - skús tam brnknúť. Inde v BA som to nezohnala.

schnauzee
18. pro 2012

Dievčatá, ak by ste niektoré mali záujem o tie nelubrikované návleky na vaginálnu sondu, mám doma veľa, poslali mi 200 ks balenie a dodatočne mi oznámili, že ks už neposielajú, ako som si objednala (objednala som si 50ks). Tak sa nimi môžem ohadzovať 🙂 cenovo jeden kus vychádza len na 11 centov, nie sú samostatne balené, sú v jednom veľkom sáčku, ale dajú sa samozrejme hygienicky odobrať (rukavice, sáčok a pod.). Ja som z KE, takže tu viem zabezpečiť aj doručenie, inak môžem poslať aj poštou, akurát je tam jednak poštovné pár centov a hlavne nejaký čas, kým to dorazí.

bagira89
19. pro 2012

@domeli prosim ta a na to sa potom dava lubrikant ten na vodnej baze alebo obycajny zvonku?

domeli
19. pro 2012

@bagira89 na ten návlek dáš trocha lubrikačného gélu (ja mám neparfumovaný, na vodnej báze, nejaký Ty a Ja sa volá, ale je aj Altermed napríklad)

edulkobaby
19. pro 2012

Tak po vcerajsej pauze, znovu 29,5 nech sa to aspon ako tak udrzuje, kym sa slecinke uraci na svet.

domeli
19. pro 2012

@edulkobaby už som chcela písať, že či sa to už tu spôrodnilo, ale ako vidím, že ani Ty nie. Ja dnes 29,5 a 30,8 cm. Avšak ak neporodím do piatka, tak v piatok na príjem... Chcem sa tomu všelijako vyhnúť, no neviem, či pochodím.

edulkobaby
19. pro 2012

@domeli Aj ja v piatok prijem...Kolko uz prenasas?

domeli
19. pro 2012

@edulkobaby nuž v sobotu som mala termín, takže dnes 4. deň. Aj som sa pýtala, koľko nechávajú prenášať na Kramároch - vraj do 10 dní. Lenže v môj neprospech zrejme hrajú sviatky. Ešte sa spolieham na môjho Dr., čo povie, lebo nerada by som šla rovno vyvolávať, keď ešte nebude dôvod. Veď ak je všetko v poriadku, tak týždeň po termíne predsa nie je nič mimoriadne a v nemocnici pri akomkoľvek mojom zlom pocite viem byť do 10 minút...

leilab
19. pro 2012

Tak hlásim sa z pôrodnice, malý Danielko sa narodil 10:50, vážil 3250 g a meral 50 cm. Hlavičku neviem este, ale vraveli, ze je veľká a preto musia spravit malý nastrih. Takže výsledok 3 stehy a v pohode sedím vďaka epinu. Takže cakatelky cvicte, oplatí sa to.

domeli
19. pro 2012

@leilab super!!! 🙂 Blahoželám zo srdiečka 🙂 Veľmi sa teším s Tebou, že nebol nutný cisarák. Vychutnávaj si materstvo od prvého okamihu a tešte sa domov pod stromček 🙂 Ja asi strávim Vianoce v pôrodnici, ale to nevadí, len nech sa to rozbehne, lebo bábu sa nechce a hrozí mi v piatok príjem...

simonisko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rybicka3
19. pro 2012

@leilab Gratulujeeem 🙂 parada, super ze to islo prirodzene 🙂 a ze sa vyplatilo cvicenie 🙂 budete mat krasne Vianoce...

kiss35
19. pro 2012

@edulkobaby noo teda malej sa akosi nechce na svet 🙂
@leilab jeeej krasne velka gratulacia 🙂)))

bagira89
19. pro 2012

@domeli dakujem, tam mi dnes nezdvihali a inde predavaju len po 200ks za 30e :(

edulkobaby
19. pro 2012

@domeli Ved o to ide, ze su tam tie sviatky, inak by sa mi ovela lahsie prenasalo...Takto mam aj ja nacupitat v piatok a neviem, co chcu robit. Nebyt Vianoc, tak som si ista, ze by mi kazali prist az buduci tyzden.
@leilab Gratulujem 🙂

margotka666
19. pro 2012

kto by mal zaujem mam EPI-NO na predaj..

edulkobaby
19. pro 2012

@margotka666 Pouzivala si pred porodom? Aky mal priebeh?

margotka666
20. pro 2012

@edulkobaby ja by som skor povedala, ze som ho odskusala len.. nestihla som nejak trenovat pravidelne.. najprv bolo moc skoro, potom som sa zas bala ze co ked by mi to vyvolalo porod..
ja som skusila parkrat a co som odmerala centimetrom, tak som dala len nejakych 26cm
...nechala som si porod vyvolat, a moc som nespolupracovala 😝 zatlacila som si parkrat, hoci som este nemala 😕
tak par stichov som utrzila.. ale pri dalsom tehotenstve si urcite obstaram epino opat a budem poctivo cvicit.. verim, ze to ma nieco do seba..
drzim palce nech mas dobry porod a nech uz mas malinu zdravucku vonavucku pri sebe.. 😉

edulkobaby
20. pro 2012

@margotka666 Dakujem za odpoved. Preco si si dala porod vyvolat?

nikky222
20. pro 2012

@leilab srdecne blahozelam 😉 nech ste zdravi a malicky nech robi len radost. Nnejako to tu neviem najst, kolko si dala najviac s epinom?

margotka666
20. pro 2012

@edulkobaby ja som to mala zlozitejsie, porodnicu 50km a priatela v zahranici.. tak som tu bola sama a mala som obavy aby som stihla dojst vcas a hlavne co keby to doslo v noci.. tak preto som volila tuto moznost..
nastastie slo vsetko OK

rybicka3
20. pro 2012

Kocky tak ja stale nieco medzi 29.5 a 30. Par dni som necvicila, lebo som chytila nejaky virus a nebolo mi dobre. citim ze by som asi dala aj viac,ale na tomto cisle vzdy objavim trosku krvi a necham to tak.

edulkobaby
20. pro 2012

@margotka666 Aha, lebo ja chcem ist do porodnice 60 km od nas, ale od zajtra ma uz manzel dovolenku, tak ma kedykolvek odvezie, len keby sa uz mala pytala. Pripadne si ma tam nechaju a budu vyvolavat - co si mam pod tym predstavit? To pichaju oxytocin, alebo nasilu pustia vodu, alebo robia Hammiltona, vobec neviem, co si predstavovat.

edulkobaby
20. pro 2012

@rybicka3 Tak to davas pekne. Inak, ja som krvacala stale doteraz, ale nejake posledne tri cvicenia, ked sa motam okolo 29, tak uz je to uplne bez krvi.

domeli
20. pro 2012

ahojte, ja dnes asi posledné cvičenie, lebo zajtra mám nakázaný nástup do pôrodnice. Vôbec ma to neteší, že tam musím ísť takto, keď sa nič nedeje a som iba 5 dní po termíne - tie sviatky mi prišli ozaj nevhod z tohto hľadiska, ako si spomnímala Ty, @edulkobaby. Možno ich ešte zajtra ukecám, že nech ma tam na víkend neberú, ale neviem, či to výjde.

margotka666
20. pro 2012

@edulkobaby myslim, ze vsade inak to robia..
mne urobil Hamiltona cca o 12tej, nebolelo to moc, no trocha neprijemne.. o 16tej mi pichol vodu, o polhodku zacali kontrakcie a 19:47 bola mala na svete.. ziaden oxitocyn

edulkobaby
20. pro 2012

@domeli Ja to iste, zajtra do nemocky, ale ci si ma tam nechaju alebo nie, to neviem, idem kompletne zbalena. Epino som supla do tasky, ze keby nahodou sa dalo potrenovat v sprche alebo niekde potajomky...Dnes som dala 29,5 na treti pokus vratane rozcvicky, uz to ide celkom lahko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru