EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

domeli
25. pro 2012

@sunflower87 blahoželám a okrem oprávnených chvál na epino pridávam aj veľkú spokojnosť so zdravotníckym personálom

domeli
25. pro 2012

všetkým maminkám, či už bruškovým alebo skutočným prajem krásne sviatky 🙂

skirt
25. pro 2012

Ahoj holky, tak už jsem začala s epinem .. trochu driv, ale ja myslim ze to snad neva .. uvidime jak nam to pujde, zatim necvicim kazdy den 🙂 .. po asi trech cvicenich jsem na obvodu 20,5 cm .. takze nic moc, ale postup tam nejaky byl a je neskutecne jak ma clovek z kazdeho kousicku navic radost! 🙂 .. zacinala jsem cca na 18cm .. necelych. Tak snad to bude postupovat tak pekne jako do ted 🙂

gilea
25. pro 2012

Holky, stastne a vesele! At se vam vsem dari, hodne zdravi a stesti, a samozrejme snadny porod! 🙂)

Jinak, vcera jsem byla na 27 cm a byla jsem z toho stastna!
A dnes 26.5 jen tak tak, a to jsem cvicila skoro hodinu!! :((

Jo, a dnes je termin... 🙂

sissi26
25. pro 2012

holky prodám EPI-NO - kupované letos v červenci, nemáte některá zájem?:o)
když tak IP

rybicka3
25. pro 2012

Ja to udrzujem na 30 cm momentalne a od dnes prenasame. Ale uz mam nejake kontrakcie, takze snad to uz nepotrva dlho. Urcite sa ozvem ako sme dopadli 🙂

kiss35
26. pro 2012

@rybicka3 ahojky ja udrzujem na 31cm a dnes som dala 31,5cm ani neviem ako..my mame termin o dva dni 🙂 aj tebe uz ten balonik ide lahucko von?? drzim vam palce a daj potom vediet 🙂

vysocanka
26. pro 2012

Holky kde ste shanely kondomy na EPINO a kolik vychazi jeden?

vysocanka
26. pro 2012

@skirt tak to rada slysim ze tu nekdo zacina brzo, ja mam termin 3/2 a taky se chystam zacit 🙂 budeme se podporovat?? ja tedy musim jeste nakoupit ty kondomy

domeli
26. pro 2012

@vysocanka v SR tu v BA - Medpharmacentrum, Teslova 33, 22centov/ks. V ČR neviem.

domeli
26. pro 2012

Ďakujem všetkým za gratulácie a rovnako tak ja prajem všetkým Vám prajem okrem krásnych sviatkov "epiňácky" pôrod, z ktorého budete mať úžasný zážitok
Inak: o edulkobaby nevie nikto nič?
@rybicka @kiss @gilea držím silno prsty, nech to výjde podľa predstáv a bez akýchkoľvek komplikácií. Dáte to, verte si!

skirt
26. pro 2012

@vysocanka jeeee super tak jo 🙂 .... a myslis ze to je moc brzy? a pijes treba jeste malinik? no ja to delam bez kondomu, protoze to stejne uz neplanuju prodavat. Jsem uz druha majitelka, ta prvni to teda pouzivala jen s kondomem, ale ja si to chci nechat kdyztak i na dalsi tehu a pak myslim ze uz by to stejne pouzitelne nebylo ... takze tak .. delam to bez gelu, bez kondomu proste tak nejak jen s tim :D . dneska jsem se dostala na 21cm .. takže prumer asi 7,5 ... je to uplne super videt ze to jde vic a vic 🙂

vysocanka
26. pro 2012

Brzo neni mysĺim ze to nicemu neva. Ja sem tez druha. Ale mimí uz neplanuji.malinik zacnvaky brzo pit B-)

vysocanka
26. pro 2012
skirt
26. pro 2012

@vysocanka no my planujem minimalne tri deti :D .. takze uvidime :D

molka
26. pro 2012

@skirt ahoj, v ktorom týždni si začala cvičiť?

skirt
26. pro 2012

@molka no teď před pár dny, tzn. v 35tt ..

molka
26. pro 2012

@skirt tak to pekne postupuješ, ja chcem tiež začať asi v 35tt.

gilea
26. pro 2012

@skirt
@molka
jj, holky, začínejte radší teď a pěkně pomalu, ať se to stihne. já jsem začala dost pozdě, skoro 38 tt. a doteď ještě nemám 30 cm... a to už jsem 1 den po termínu :(
ale já jsem ještě i několik dni vynechala, jednou nebylo kdy, podruhé byla návštěva, před týdnem jsem měla kvasinky - taky pauza... tak je lepší s rezervou 🙂

skirt
26. pro 2012

@gilea je to lepsi vid .. taky jsem si rikala ... protoze kdyz me to treba boli a nejde to vic tak si reknu ze v klidu, ze mame dost casu .... no kezby byl ten porod pak tak pohadkovy jak od nekterych tady!

vysocanka
26. pro 2012

@skirt muj prvni porod pohadkovy rozhodne nebyl 🙂 proto epino :D :D hodinove siti mi stacilo jednou.. :D

vysocanka
26. pro 2012

@skirt tak to jste odvahy 🙂 my zustanem u dvou 🙂

skirt
26. pro 2012

@vysocanka jezis ani mi to nerikej, doufam, ze se nam to vyhne!!! .. ja mam z toho docela hruzu, z porodu jako takoveho ani ne, i kdyz vsichni rikaj ze siti je v poho, no ale nevim :D .... no my chteli oba vzdycky velkou rodinu .. tak buhvi jak to dopadne :D

vysocanka
26. pro 2012

@skirt já měla porod ošklivý vyvolavany a preeklamsii

nikky222
26. pro 2012

dnes 4. cvicenie, 8 cm priemer uplne hravo, snad to takto pojde dalej, neviem ako vam, mne vadi len uplny zaciatok, tych par cm, potom to uz ide same, len vobec neviem odhadnut ako moc som balonik nafukala a netuzim si nejak ublizit, tak to radsej nechavam v takej uplnej pohodicke, ziadne bolesti, rezanie ani nic podobne. Ake mate skusenosti vy? uz som si aj pocitala stlacania,ale nie vzdy nafuknem rovnako a potom raz vytlacim viac, potom menej....teda skor raz vyklzne viac, potom menej....ale uz mi stale tvrdne brucho...nejaky 37. tyzden....citite to tiez?

marky0
27. pro 2012

@petja Dobrý den Peto, můžete mi prosím,prosím poslat na email recept na ten zázračný nápoj? Kvůli těhu cukrovce mě čeká za týden vyvolávání porodu a po tom fakt netoužím. Tak bych chtěla zkusit radši ten nápoj než hnusný oxitocin, se kterým už zkušenost mám. Moc děkuji předem.

arinikac
27. pro 2012

Holky, jsem fakt ráda, že je nás tady na Epi-no víc 🙂 cítím podporu 🙂 já jsem na 29 cm, ale v žádném případě nezavedu celý balonek, to strašně bolí. A pořád mi sám vyklouzává ☹

mima01
27. pro 2012

kocky, ja uz som sice epino posunula dalej, ale napadlo ma...nechceli by ste niektora dianatal gel, komplet balenie? Ja som to nestihla pouzit a niekomu by to este urobilo sluzbu. Ked tak, napiste mi, dohodli by sme sa.

domeli
28. pro 2012

@arinikac veď celý ho ani netreba zavádzať, max. 2/3. A 29 - veď to je úplne perfektné! Hranicu únosnej bolesti neprekračuj - to nestojí za to. Cvičenie s epinom má pomáhať psychike a nie deptať a spôsobovať neprijateľnú bolesť. Takže žiaden smútok nepestuj, ale teš sa z toho, na aké pekné číslo si sa dostala 🙂
Inak: ja som ho u seba neudržala nikdy pri cvičení dlhšie ako 3 minúty (aj to iba 3-4x za celý čas cvičenia), bežne len tak do 2 minút, niekedy aj menej. A stačilo.

rybicka3
28. pro 2012

Ahojte epinacky 🙂 Takze mame to za sebou. Dcerka sa narodila 26.12. 2012 o 6.30 rano, vaha 3.86 kg, dlzka 52cm a hlavicka 34.5 cm. Mala som problemy malicku vytlacit, lebo bola nespravne otocena, isla tvarickou nahor a kedze srdiecko velmi zrychlovalo u konca musela ist rychlo von a byt pouzite klieste a kvoli tomu aj mensi nastrih. Keby bola malicka otocena spravnym smerom nastrih by nebol. vraveli mi az do poslednej chvile ze uz uz vidno hlavicku ale ako presla kontrakcia, malicka sa vratila naspat. Urcite budem trenovat s epinom aj u druheho babatka a dufat ze uz nebudeme mat komplikacie 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru